Bregdeti i Durrësit është ndotur mesditën e të shtunës. Alarmi është dhënë nga banorët e zonës të cilët kanë denoncuar edhe rastin. Policia nisi menjëherë hetimet, duke ngritur një grup hetimi.

Pjesë e grupit të posaçëm hetimor janë ekspertë të laboratorit kriminalistik dhe inspektorë të mjedisit që do të marrin mostra për ekspertim.  

Gjithashtu, do të bëhet verifikimi i të gjitha anijeve në radën e Portit të Durrësit, dhe çdo mjet lundrues që ka lëvizur në hapësirën e ndotur detare përgjatë 24 orëve të fundit. Krahas kësaj, mjetet e policisë kufitare kanë dalë në det në patrullim për të verifikuar të gjitha lëvizjet në ujërat tona territoriale.

19 Komente

Me siguri greket. Kane zbrazur anijet e tyre ne Durres. Teori konspirative shqiptare.smiley

Lobi greko-serb. Nje tjeter akt sabotimi i lobit greko-serb.

shum fqinj te kqi na qellun. nga ngjyra duket si dore serbi.

E zeze sterre... me fal, doja te thoshja, e zeze serb.

Edhe kete ka pas mangut Shqiperia

C'thote Sherifi me Maksin? 

Plazhi i Durresit eshte i shemtuar, keshtu qe ndotje nuk ka patur.

Mendoj se duhen pyetur edhe peshkataret aty. 

Pas sa mesazhesh do ia hedhin fajin Saliut? Pranohen baste...

Si jane ato punet e maxhorances atje? Se mund t'i hidhet dhe Likes faji, po qe se po e dredh.

Po testojme ujin (jo kete te Durrsit). E filluam me Korcen sot... Sapo te kemi nje analize konkluzive do te dale urdheri per sulm ballor.

Jo ca faji ka Saliu ketu, ai e kish gjetur zgjidhjen e shiste detin dhe mblidhnim mendjen.
Ka kontributin kryesor per krijimin e nje shteti te shkrehur ne cdo hallke te tij, se ka qene jo pak por 13vjet ne krye..
Komandant na morri malli...

Duhet me pyet ate te dyqanit te celulareve, i cili duhet te mbante ne kontroll detin, se mos i ka ardhur atij ndonje SMS. Ose ben vaki ka ndonje oferte.

Ej ai morrmadhi nuk paska ardh t'i fusi nje lidhje me qarqet shoviniste greke dhe Janullatosin qe dun te shkatarojne turizmin tone ?

Kete pune e gjen vetem Iron Man-i i Albanistanit, Sali Beg Berisha, i cili -si rekormeni i notit ne Albanistan- mund te notoje per ore te tera ne det e te gjeje kriminelet e ambientit.

Hej, 

Si tha ai krye simeni me kapelle te bardhe nga bregu; po e monitorojme dhe ja, eshte tretur????!!! Kshu o belul, kshu.

ku keni fuqi te gjeni gje ju me smiley  ju skeni nje roje ne sezon plazhi amon

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).