Fondacioni Shoqëria e Hapur për Shqipërinë - Soros, ka përgatitur këtë infografik që qartëson disa nga faktet mbi të varfrit e pastrehë në vendin tonë.

10 Komente

Per sa kohe qe ka ende banesa te paregjistruara dhe biznese te paregjistruara, nuk mund ta dish se sa eshte shfira reale e atyre qe nuk kualifikohen per kredi te lehte apo per shtepi. Cdo problem me te varfrit lidhet drejtperdrejt me informalitetin qe kundershtojne me zjarr. Berisha dhe Basha madje bene thirrje dje qe te kete mosbindje civile. Edhe ato qe ka dhene qeveria deri me sot qe nga viti 2005 ka shume mundesi te kene shkuar tek rob qe s'e meritojne, abuzues.

p.s

Shume lemsh me grafikun. 100 here me thjesht do te kishte qene me nje paragraf te shkruar.

Sipas Monika Kryemadhi ne dokumentarin e Sonila Mecos.....thote se  edhe macja ka tualetin e veçantë për të kryer nevojat personale.

Bëhet fjalë për shtëpinë në Gjirin e Lalzit të Ilir Metës.

Që ka 11 WC dhe 2000 metër katror oborr, ku palmat janë sjellë me helikopter.

... vetëm kolltuqet “skavolini” thonë se kushtojnë 32.000 euro.

hajduta, plehra dhe sharlatanë smiley

Ore ti pse i thua burgut HAPU! Maje men me keto llafe qe ke thone kone me t'i vone prangat sapo t'i avitesh dyqonit te pare te vezve.

fondet fluturojne lart smiley

ps. ishte i cik me te hudhme kjo...

po ajo pula 75-%-çe pse eshte ne grafik ?!
-ne fakt shprehja eshte: "si u katandis kokoshi nje thelë."

25% e fondeve shkojne per propagande online ne formen e "hudhi i kock qenve".

nje sugjerim dhe ide per tender qeveritar special komunist: pagese psikologesh qe trajtojne psikoza neurologjike me pula e veze mes popullates mavi

Kujt po i ankohet Sorosi se kuptoj; aktoret kryesore te shoqerise se "hapur" qe promovoi sot gjenden ne krye te puneve

 

 

shume grafik i bukur, harmonizohet kaltersia e qiellit qe nenkupton kthejlltesin e shifrave me te verdhen e forte qe kush eshte xheloz le te plasi nga inati, dhe po ishe aq shpirtzi sa te hedhesh balte mbi punen e te tjereve dhe nuk kupton as nje grafik kaq te thjeshte ja ku eshte me video me ze me figure

Ka kosto qeveria me trendi qe kemi pare, i thone "lluk modern" jo shaka, me piktura e vizatime, bunkera e kerpudha dhe plot risi te tjera. Transformimi qe nga qeveria e vucidolisit ka kosto po kush pjerdh per to kur ndjejme eren e forte te shtetit ne cdo frymemarrje smiley

 

 

 

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).