Rreth 100 forca policore rrethuan një apartament në Paris, në një operacion që ka lidhje me sulmet e së premtes së kaluar në kryeqytetin francez. Shpërthime dhe të shtëna arme janë dëgjuar në Saint Denis, ku janë vrarë 3 të dyshuar dhe jane arrestuar deri tani 5 persona. Nder te tjera, AFP shkruan se është edhe një femër e cila hodhi veten në erë me një jelek-eksploziv. Fokusi i këtij operacioni të policisë franceze është Abdelhamid Abaaoud, truri i atentateve që shkaktuan 132 viktima.

Pas anulimit të ndeshjes ndërmjet Gjermanisë dhe Holandës, shteti gjerman po përjeton situatën më serioze të përballjes me sulmet e mundshme terroriste. Autoritetet gjermane kanë marrë informacione edhe nga shërbimet e huaja “se po përgatiten sulme terroriste në Gjermani”. Ne Hanover u shmang sipas shefit te policise atje, nje shperthim i nje makine ambulance mbushur me eksplozive, jashte stadiumit “HDI Arena”, ndersa qytetaret u evakuuan me shpejtesi.

Shteti Islamik ISIS ka shpërndarë sot një video të titulluar “Mesazh popullsisë së kryqit”, ku kërcënon se do të godas jo vetëm Kullen Eifel, por dhe Koloseun në Romë e Big Benin në Londër. Video është shpërndarë nga eksponentët irakenë të ISIS. “Të krishterët na kanë shpallur luftë, thuhet në video, e gjaku i tyre nuk do të kursehet”.Në imazhet që shoqërojnë videon tregohet rënia e avionit rus e masakra e Parisit, si dhe deklaratat e liderëve të botës Barak Obama, Vladimir Putin e François Hollande.

clubfm.al

69 Komente

po se kshu fitohen piket.

e bejne dhe kete ,si se bejne , ?

Cfare ke te presesh nga grupet qe rrine nen ndikim canabisi , injorance dhe leku .

Se mos dine me shume , apo  se kane cfare humbin !

Kapen njanin duke masturbu ne gabinen e trenit Tirane - Durres.

- Ca ban o njeri - i thane.

- Neser martohem - gjegjet  ky robi.

- Po c'lidhje ka kjo qe po ben tani?

- Sot po bej prova- ktheu xhevap.

---------------------

Sikur kishin hudh nje granade ne Gjykaten Kushtetuese te Kosoves sot me sabah e policia e kish shperthy. Per neser qer plani kane vellezerit tane te Kosoves ?

Shef ti, u dorzokan plerat...

“Të krishterët na kanë shpallur luftë, thuhet në video, e gjaku i tyre nuk do të kursehet”.

smiley

Me duket se kane qe ne 1683-shin qe te krishteret u japin dajak. 

 

po hudhi mo vlla ate te madhen ne raqa dhe u kry

Raqa = Dresden

Si po vjen puna Rono edhe per ca vjet do bombardojne Evropen....Rajone Islamike nen kalifatin e ISIS si puna e Malmö

"The western democracies are decadent, they will be defeated by those disciplined people of the East" 

Adolf Hitler

Me "East" e kish fjalen per Rusine. 

E majta avdalle europiane, duke i hap dyret Islamit, i hapi dyret Rusise. Ka per te shku ky muhabet si ne 1848-ten, kur Austriaket thirren trupat ruse me shujt revolucionin ne Hungari. 

E majta o Rono e ka kthy ne fe edhe kult multiralizmin "Sic ju pergjigj dikush atij teveqelit te Laburisteve Angleze, Corbin"..."Ty edhe po te bene atentat islamiket, ti do te shprehesh ...Ekuptoj poziconin e tyre pse duan te me vrasin dhe i mirekuptoj". Suedezi ka nje jave qe futi kontrrollin ne kufi dhe po i kthen pas te gjithe ne Danimarke e Gjermani (prej nga erdhen)

+1

Ej sbo mo Rusi gabime si ne afganistan, ku lute Rambo dhe Talibanet me shigjeta e me Stingera
Tani bombardusa strategjike Tu95 Tu166. si thone kur leshojne payloadin - PASHLLA (ikuuu ikuuu) ua skuqen sumen allahuakbarrve. I poqi si minj robqirat qe ngrejne gjishtin e bojne prresion mjekerr mutat.

Lajme te Korrikut, ncq ncq

Shife me kujdes videon, tupolevet nuk leshojne bomba po Krillatie Raketi(rakete me krahe), tip tomahooku po me preciz se tomahook. Sa leshohen nga Tu166 hapin krahet direkt.

Operacion antiterror ne Saint Denis ? No kidding ... smiley

anyay too late.

Too late for what? Per te parandaluar masakra te tjera?

Si guxojne t'i parandalojne nje here? Si thu ti te humbi bastin buzegjumshi!

Urbanusi i Hungarise, i kish kerkuar EU qe ti ndihmonte sa me shpejt per shperndarjen e 160 000 refugjateve siriane qe ndodhen ne Hungari. Si duket o bo keq per lek smiley edhe ne Hungari.

o gjembi, sic thuhet per nje illness te kapur ne stad te vone. I behet dermani por me vuajtje & kosto te larte (t'u pergjigja per ca me pyete)

E kuptova. Me mire vone se kurre apo jo? Dhe nuk mund te kthehemi mbrapa ne vite per te rregulluar gabimet e meparshme. Tani te pakten te parandalohen demet e metejshme. Kur dikush thote "too late" ka kuptimin e "nuk rregullohet me" apo sic do te thonte Beluli "jeni me vonese, delegatet iken."

jo, nuk ka ate kuptim mendoj. Eshte nje gje e rende, por larg qofte jo e parregullueshme. Verejtje se mund te ish bere puna me mire me heret.

Nje deshmiter i ketij qyteti emigrantesh, tha para kamerave, se kur ndigjoi te shtenat, hapi dritaren dhe po shihte i çuditur, kur policat i thane; Mbylle shpejt, futu mrena. 

Ka njeri ta komentoje kete. 

Pse s'na e komenton ti me mire meqe dhe ti sikur jeton ne qytet emigrantesh dhe ke miq emigrante - madje tifoze te ISIS? Apo do e perfshish komentin tend ne vellimin e trete te VQ? Ma do mendja vellimi i dyte ka mbaruar tashme dhe eshte ne shtyp.

smiley jooo gjembi, akoma s'ka filluar i dyti. 

Kesaj nuk ke cfare i komenton Pjero ,  ka hap dritaren , i kane thone mbylle . Dritarja kete funksion kryen , hapet dhe mbyllet.

Mos deshe me thon ; Skenari, Brado, se skenari kete pune ka, hapet dhe mbyllet, sipas situatave. 

Zoti Thomai, me duket se te ka shti trute e gamorit ai Shoferi Juan Qeqen

si i thon ,me thuaj me ke rri te te them kush je.

effkey, po ti sikur ishe ne rregull, ç'pesove keshtu, noi traum nga ngjarjet qe ndodhen, apo re nga pema. 

Pjero nuk i prisja prej teje teorite konspirative.

Pikerisht , nuk e kuptoj , jam bo shume i kuptueshem une Pjero apo aftesite tuaja jane ne nivelet me te larta.

Nese ka pare dhe shperthime drite me ngjyra te ndryshme ben vaki kane qene fishekzjarre. 

Kete nuk e di Bamke, por atij i thane ; Futu mrena, mylle dritaren.  Sikur ngrihet nje pikpyetje e madhe ketu. 

Pikepyetja e pikes se mendjes. Mos degjoni policine Pjer se duan qe ju mos te shihni cfare bejne ne sekret. Me mire rrini ne dritare Pjer e shikoni c'behet e ta shihni plumbin t'ju ngjitet ne balle.

gjembi dhe ketlina, per konceptin vetmbrojtes femeror, mund te jete keshtu, por per konceptin mashkullor te hulumtimit se  pse ndodh kjo, se pse u be, u tha keshtu, kjo ngelet me nje pikpyetje per tu zpuzeluar smiley

Pjero, nje keshille nga dikush qe te do te miren, mos e kruj me gjethe fiku, se ka dhe "ra nga dritarja."smiley  

Futu mrena, mylle dritaren hap deren smiley

Kane dashur qe te shpetoj koken o Pjer! smiley

Vertet ta kene bere valle Policat ket gjo? Si mund ti thuash tjetrit te rrije mrena e te mbylli dritaren ne epoken e internetit. Terrorr i papam policise Belge.

Pjese e skenarit te filmit qe sheh Pjeri dhe cecenet e ISIS-istet qe ka atje te magazina. Me mire mos t'i degjoje policet e t'ja hulumtoje pak ballin plumbi gjate perleshjeve. Do mbetet pa mbaruar v2 i VQ.

Une mendoj qe vcari 2shi do jete me i plote nese do kete filmime me smart phone nga dritarja.

Shkelje flagrante e te drejtave te njeriut dhe pengese e papame ndaj informimit te lire. Po pse valle thote policia mos dil ne dritare kur kercet pushka bom, pse valle ?????

filmime me smart phone nga dritarja.

Autori i VQ hiqet sikur s'merr vesh shume nga teknologjia moderne. Madje dhe telefonin e ka tip keshtu. Keshtu ka thene se une s'di gje.

smiley

smiley

ky muhabet e ben diferencen mes antiterrorit dhe antistresit.

y'all r the best

Respekt per Putinin. Nderkohe ky i joni sperdridhet si kurve dhe nuk ben asgje. Shyqyr zotit edhe 1 vit e kemi. Me medioker burre s'e bo nona. 

Putinit bravo i qofte, po shfrytezon dobesine e perendimit dhe kryesisht te Obames (kshu eshte kur zgjedh president OJQist), e po hy ne pilaf, te shpetoje dhe ate dobicin e vet Asadin, qe eshte nje nga guzhinjeret e kesaj haleje te ISISit. 

Per kuriozitet, ca doni te beje Obama? Opsionet jane te thjeshte, trupa ne toke, ose vazhdo keshtu, ose kursin qe duhej te kish marre qe ne fillim dhe qe po shihet se po e merr tani. Nderhyrje shume kombetare. 

Kam nje qafekuq me 2 kile spaleta ketu, dhe dekorata qe i varen gjer ke zinxhiri poshtem. Anti-Obama kuptohet. Kur e pys po mire, ju ushtaraket, doni tja filloni prap nga fillimi? Thote jo jo ne shpi dume dhe ne, por po na therriti komandanti...

E pra e la halen hapur kaq kohe. Ne fun te funit keta halete e ISIt nuk jane ndonje lubi, nje dore banditesh jane. Bile, nga sa po thuhet, dhe "betejat" me shume se me lufte i fitojne me rrushfete lokale, etj. Nderhyrja shume kombetare i deshtoi. Gjasme beri kualicion arab, nje mut. kapi mer per bythe keto sheiket, ne mos ushtri te japin pare e co ushtri private, x dollaro per koke idioti. Problemi i madh filloi nga keqmanaxhimi ne Irak, etj etj.

Tashti po t'ia boj une punen Obames, pse te rri akoma zv/president. smiley 

Qenkan elektrizuar te gjithe smiley Naten djema, uroj qe refugjatet e tjere qe kan ngelur ne Turqi, Greqi dhe Ballkan, ti marri Amerika dhe Kanadaja. Si tha Urbanus, duhet bere nje shperndarje e drejte ndermjet vendeve perendimore smiley

Monstra , ju eshte shplare truri 100% veshtire se behen njerez normal ! Cfare duhet te besh me keta ?!!

Temerr! 15 vjec njeri, 19 tjetri... smiley 

Vertet nje tmerr dhe nuk jane pak ! Kjo vidio tregon me se miri se sa e rrezikshme eshte ideologjia fetare tek njeriu i varfer !

, Shumica jane njerez te varfer, thjshte pa shkolle, pa edukim, pa pune , dhe te jetosh nen infulencen e Mbreterise Sudite, e cila harxhon miliarda dollare, per te shkolluar Imam, eshte vertet e tmershme dhe e frikshme  ! Nje rrezik i madh per qenien njerezore , e cila mund te kthehet ne vitet e Muhametit, 2000 vjet mbrapa ! 

Mos u prefni shume nga Rusi se do zhgenjeheni shume shpejt.

Daj Sami hodhi kot  jeten e mijera te rinjve amerikane per te ashtuquajturen Demokratizim te botes Arabe dhe nuk funksionoji...Gjithe lufta eshte qe te terheqin prap Amerikanete ne beteje...Obama nuk eshte idiot ti coj prap sepse derdhi djerese me i terheq. 

Rusi ka ushtri per numer por nuk ka per ta dislokuar ne rajon sepse eshte  nje Shtet ne Krize.....Daj Sami harxhoi 25 miliarde USD per te ngritur ushtrine Irakene qe hodhen armet ne betejen e pare. 25 miliarda te hudhura kot. Rusi do shesi pordhe me trupat speciale...por nuk ka lek per te fut ushtrine...per me teper ka Islamiket e vet. 

Lereni Rusin te boj qejf ne Siri se ka per tja pa hajrin. Sigurisht qe Daj Sami po i lesho pe Putinit i cili do kerkoj pjesen e vet te tortes. Shpresoj te mos jete ne kurriz te influences Amerikane ne Ballkan sepse Shqiptaret e Prishtines e Tirones me injorancen, radikalizimin e provincializmin boll deme po i bejne kauzes Shqiptare. 

Rusi ka ushtri per numer por nuk ka per ta dislokuar ne rajon sepse eshte  nje Shtet ne Krize.

e ke pare xhephanene e ruseve?

Sigurisht qe e kam pare motra, po i shesin luftanijet e nendeteset e ndryshkura per Skrap...populli Rus jeton ne mizerje e frike si kurre here tjeter. Ka kosto financiare ta levizesh ushtrine ne Siri .....kujtoja se i dije ca gjona. Prandaj hudhin trupa elite e bombardime nga 10 000 feet. Po ta provoje Rusi e kur ti kthehen nja 2000 cuna ne Body bags mrena vitit do e shohim e nuk jam aspak xhelox si ca te tjere. Do zoti nuk e bindin ket tonin me cu prap kalamojte amerikon ne ate zone ...po me duket se Kerry eshte burre me mend dhe do ja lere Frances ti qisi geshtenjat nga zjarri.

Sot me sabah thuhej tek ne se Evropi ishte skandalizuar kur pa se te Gjelberit Francez jan bo me luftarak se Kerry.....

nqs vdes per jihad shkon ne parajse. perdorin kuranin per ti frikesuar dhe shpelare trurin per ti perdorur si vegla.

ama edhe kurani ...nxitje per vrasje. smiley.....tek shkrimi per homoseksualet

Man whose apartment was at center of Saint-Denis raid says he didn’t know he was harboring terrorists

(read comments)

For every jihadist that uses a gun, bomb, grenade, boxcutters, etc to commit violent acts, there are 10 behind him that didn't actually commit the act, but helped him out. Could be financial, housing, passports, travel, recruiting, or anything else that assist the murderous jihadist. A support team.

 

Then there are another 100 people who don't indirectly participate, but know what's going on and willfully turn a blind eye. It's similar to the mafia, but instead of extortion they deal in jihad.

Have I seen Muhammed 'crooked nose' Hussien? No officer, never heard of him.

 

This guy obviously understands how different western law is to Sharia. He has learned to admit nothing, play dumb and deny, deny, deny. His story is totally bogus, at best he was paid a great deal of money to put up 3 strangers and would have to have been suspicious, still makes him complicit. At worst he knew exactly what was going on ( my personal opinion) and remember they really do think we are stupid. Here is the big problem with Muslims and westerners, to us their laws seem savage and unjust, but they are raised with them and so to them we seem foolish and weak. He knows he will get a lawyer and be defended, what fools we are.

Shoket e Pjerit dhe disa te tjereve bejne karikatura.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).