Kam ca jave qe kam instaluar KODI-n dhe po pres nje Fire Stick. Super!

8 Komente

Blendo e kam pas perdor une nje kohe por per sa i perket televizioneve shqipetare listat nuk zgjasin me shume se 2-3 jave dhe pastaj behen Ban.. nqs ke ndonje liste konkrete .M3U mund te postosh linkun smiley 

Une e perdor per te pare futboll amerikan te dielave dhe ndonje ndeshje Champions si sot se kanalet shqiptare i kam kollaj me antene per aq sa duhen. Vec kesaj, nuk e njoh dhe aq mire sesi funksionon ndaj mirepres ndonje mjeshter te na mesoje ndonje gje me shume.

Meqe e perdor shpjegoje pak po s'pertove...p.sh. ndonje ka avantazh te dukshem me faqe si Putlocker per permbajtje e cilesi filmash e tv show? 

Pervec filmave dhe tv shows Mund te shikosh Live TV nga e gjithe bota, ndeshjet, ne cilesi te larte, dhe lundrimi behet permes menuve grafike cilesore. All free of course.

Nese ke smart tv, nuk ke nevoje per box. Instalo channel 1 dhe phoenix ne addon-s dhe mund te shikosh filma pafund. Cilesia nuk eshte me e mira, sepse shkarkohen nga interneti, por eshte e pranueshme. TV e reja vine me KODI te instaluar, perndryshe:

https://www.youtube.com/watch?v=vrqJ89M7hxg

une e kam instaluar ne nje makine linux - kubuntu dhe eshte tull. Tani nuk kam televizor keshtu qe e perdor thjeshte nga pc. Por me nje hdmi nuk ke nevoj te kesh Smart-TV, per me teper qe keto jane smart po te paqendrueshem si sisteme (youtube nderpritet etj.). Tani po pres qe qeveria te me pajise me televizor si i papune qe jam. 

ca ke mer qe e mson dynjane se kane me na e myll edhe ket dritare 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).