Te Komuna e Parisit ne Tirane, mbahet Kongresi i 22 i Qenve Internacionale te Rruges. Gjithashtu, cdo nate ka koncert falas, madje dhe cdo dite, nga trupa e qenve artiste.

68 Komente

jane miqesore, po nuk i ngute nuk te ngutin

Jemi ne Komunen e Parisit , korsi me vete per Qente.

internacionalesmiley

d.m.th  do takohet rei me alesian dhe hansi me elpidhen!   tek komunistat e parisit??/

po sikur te vije ndonje balosmiley i paintegruar??

nuk ka me emra balo, emer i perhapur eshte çoko

çoko apo chokosmiley?

tip choko internacional show!

nuk behet fjale homogjenitet me nje tjeter event multikulrurorsmiley

Mos me thoni qe na kane henger qent shkaben e PPU!

prandaj ka lindur edhe ajo shprehja e urte: "u befsh shkabe, e te hengshin qente", e Komunes.....

Dicitura; qente e tredhur, metoda e re e bashkise, qe bashkjetojne me qytetare po aq te tredhur.

Diqitura, ne linjen e prof.Erionit: "liberte egalite fraternite".

ndersa ne linjen folklorike: "o çoban, çoban i dhënve/ pse su flet atyre qënve"

kjo eshte detyre e bashkise. me sa duket flene gjume nen muziken e lejhes dhe nuk u ben pershtypje.

gjynah , keta edhe mund te vriten nga qytetare te zemeruar, ose ne te kundert , mund te vrasin nga terbimi

Edhe qente duan nje cope vend tek Komuna e Parisit.

Sigurisht, eshte vetem 10 minuta larg kopshtit zoologjik.

Ori mire qe ma kujtove. Mos e ka gje shpine pikerisht te kopshi zoologjik shkaba? Kjo do shpjegonte shume gjera ne fakt

Mashalla qente, te ushqyer mire. U mungon vetem dezinfektues per pleshtat.

Shume eco-friendly qenka kjo Komuna e Parisit. S'paska pas faj Shkaba. smiley

Ca behen ca qofte te mira me mishin e ketyre langonjve... smiley

I paska bere viti sivjet, vit i mbare pjellore per qente dhe parlamentaret....

Cojini ne parlament se jane gati te bejne projektligje te denja per vendin....

Ec e kalo me taka aty. 

Komuna e parisit qenka toka e premtuar per qente. Jane te.lire, kane grupin e tyre, ambjentet e tyre. Jo si qente tane ketej nuk ua ndajme.litarin nga.qafa.

Ca ka per gallate ketu? Nuk eshte vetem detyra e bashkise, por edhe e qeverise dhe e vete shoqerise. Duke filluar qe nga njerezit qe nuk mbajn pike pergjegjsie por i braktisin kafshet shtepiake.. edhe me keqe kur shikon derra e lope kazaneve te plehrave. Hajd mos i fut ne burg njerezit ne shqiperi qe sillen me keqe se kafshet..

 

Kjo foto ilustron nivelin e larte te qytetarise te Komuna; ku edhe qente rrine ne rradhe dhe nuk lehin zhurmshem. 

Jane ndersyer qente ne proteste! 

Sa negativista qe jeni .

Nuk ju ben pershtypje asfalti i shtruar per mrekulli dhe i paster, po qente.smiley

Ate murin anes trotuarit, nuk e kuptoj perse nuk vazhdon i drejte, por ka nje shkalle, megjithate, mire, jo keq KP.

Mire thua, jua kane shtruar rrugen mire qenve qe te mos ju dhembin putrat..... nivel i larte

Nuk ju rrihet pa i cik Shkabe ne mendje...po pse nuk enderroni per Griden a Greta Kocin a Vildanen me Kallashin. Osht me e shendetshme dhe kjo vle ene per femrat.

....ose: pse mos ta nderrojme me çunin e sheqeres, shqupin etj xhanem.... ilaç, or ilaç eshte !!

Kur i qepesh si grup njonit qe as e njef por thjesht e fantazo osht shenje e keqe, Belulo...o andropauz o homoseksualizem i mcefet. Gjujtje Shkabe ngrup...LOL

nuk e di, mbase... ose thjesht shtyrje kohe, tallje trapi dmth. LOL.shikoje edhe keshtu, pak me qete, them une.

pastaj kjo kush i eshte qepur kujt: grupi-shkabes, apo shkaba-grupit, eshte tjeter pune...

Lebo ka halle me humorin o Belul. Ja shife si do inatoset tani kur te them qe i vje inot qe tallena me shkaben se e ka shok armesh ne mbrojtje te e-drames. smiley

C'eshte gjithe balte qe po hidhet mbi imazhin e Komunes se Parisit?!

C'eshte kjo tallje me Idealet, dmth ato te Komunes (se Nerume) te Parisit, s'i hane as qent mo. 

kane ardhe fshataret me jetu ne Tiron, kane mor me qen e me pleshta me vete.

sa gjynah te vjen ne cfare derexheje ka perfunduar ajo periferi e bukur e mbuluar me blerim

Shif si thote, voto PSD, followersa te majte keto gjoja Bamesmiley

Keto nuk jane asigjo. Jan very friendly. Per mu, problemi me i modh qendron me qent qe kane familje. Te zotet e tyre, shumica injorante dhe te pa denje per te shoqeruar nje qen, i nxjerin rrugeve pa maska mbrojtese nga kafshimet. Apo nuk jane shtuar shume disa lloj racash shume agresive qe kane per borxh te te shqyejne nese ju mbushet mendja. Tani qe ceshtja e kuponave u zgjidh, qeveria e bashkite duhet te ndermarin aksionin per edukimin dhe disiplinimin e menaxhimit te qeneve me dhe pa familje. 

Aman se ka komshiu im nje kat me siper qen po na cmend. Ikin pronaret e qenit gjithe diten ne pune dhe ne te tjeret duhet te durojme gjithe diten lehjen e qenit. Nuk e kuptoj per cfare e kane blere.

Foto tipike e vendeve te botes se trete. Gjynah, me vjen keq per vendin tim

Nard Ndoka ka thene : kompjuteri si nje zbulim i madh, i shoqeruar edhe me internetin, si nje superzbulim ne fushen e komunikimit, behet armiku me i madh per te lene trurin ne letargji.

lol, me shume vemendje se ketu skam per te marre gjekundi. Edhe postimet ne faqe te pare i vendosin duke me pasur mua ne mendje. Nje forum i tere qe ka krijuar varesi ndaj meje. Ku ka me bukur? Dhe asnje argument i vetem ne debatet me mua, vetem fshirje komentesh dhe sharje. Veprim qe e vlereson me shume se cdo argument te verteten e asaj qe them. Atehere, ta permbledhim:

1. Po pate qellim ta besh dicka te duket keq, do ta gjesh se s’ben nje detaj per foto. Peshku e di shume mire sepse pak kohe me pare manipuloi nje foto tek dera e nje shkolle me fotoshop dhe e beri te duket si ne vitet 1990. Plus fotot e minerave te kines gjoja sikur jane ne shqiperi, pleq ne kazane plehrash te vendeve te tjera sllave, etj.

2. I jeni kapur komunes se parisit dhe genjeni me vetedije si femije, sikur une paskam thene qe eshte vendi me i mire ne bote. Kam thene qe eshte vendi me i mire ne TR, dhe eshte e vertete. Ju kam pyetur 100 here se cila lagje eshte me mire se komuna e parisit per nga pozita gjeografike, cilesia e njerezve ne pergjithesi? Asnje pergjigje. Edhe ne Myslym Shyr te shkosh I ke pallatet e kohes se enverit me pompa uji, pa ashensore, pa vende parkimi. Shtepite perdhese midis ketyre pallateve jane me rrugica te vjetra, rremuje sa me s’ka. Zona nga komuna e parisit e deri tek liqeni, dmth deri matane kopshtit zoologjik, per nga keto gjera dhe per nga pozicioni mbetet me e mira se cdo lagje tjeter ne TR pa perjashtim.

3. Sido qe te jete komuna, eshte me mire per nga komshinjte se cdo lagje refugjatesh e xhihadistet andej, qe me cpo shohim po behen geto e po lihen ne harrese edhe nga policia, edhe nga shteti. Pashe ca foto te asaj lagjes te refugjateve Molenbeek ne Bruksel. O zot o zot, t’I hane mune komunes se parisit refugjatet tane atje. 100 here me lart e ke koken ne cdo qytet te shqiperise se sa ne ato vrima halesh, sidomos ne ditet e sotme. Por peshkut sigurisht qe nuk I pelqen kjo dhe ngaqe s’ka argumente, dhe si pergjigje ka jo vetem fshirje komentesh.

4. Spo hyj fare tek argumentet e zakonshme, se kush eshte niveli I atyre qe kane deshiren e madhe per ta nxjerre kete vend keq. smiley Emigrantet e deshtuar dhe inferioret e ketujshem te fryre nga gazetarucet ordinere qe kane si mode viktimizimin (aq sa manipulojne foto) dhe lepirjen e me te medhenjve. Traditee ngulitur fatkeqesisht nga komunizmi e qe duhet kohe te dale.Fshije tani smiley

Dhe asnje argument i vetem ne debatet me mua

smiley

Po pate qellim ta besh dicka te duket keq, do ta gjesh se s’ben nje detaj per foto.

Ose video. Ti e di shume mire sepse je mjeshter per keto.

Ja nje tjeter pergjigje pa asnje argument. Me pelqen shume. smiley

Nejse, mqrf, per robt serioze, kam kaluar keto dite per arsye pune nga lagjet e reja te yzberishtit, te unazes se re dhe te mzezit. me beri pershtypje jeta qe ishte krijuar atje. Rruga kryesore midis pallateve tek unaza e re ishte me e gjere se ne cdo lagje te tiranes. Rruget e vogla midis pallateve ishin qe tani me trotuare, peme e plot nena me karroca. Njerezit te ardhur moderne, pa komplekse tironsish, pa tironsa neper kembe, pa shtebite e tyre orientale dhe mentalitetin oriental. Tre korsi ishin lene per parkim ne mes te rruges kryesore, dy ishin lene anash njekalimeshej. Vec pallateve, kishte shume banore qe kishin blere toka e kishin bere shtepi rrotull. Kujtoja se ishin fshatare te zones, por ishin pasanike me iPada e kalamaj me vethe neper hunde, qe kishin investuar me mencuri. Nese liqeni i mzezit me kodrat rrotull kthehet ne park sic eshte premtuar, e nese arat ku ende s'eshte ndertuar kthehen ne lulishte, ajo zone, qe nga lapraka e deri ne mezez do te jete vendi urban me i hajrit per te jetuar ne TR, shume me mire se tiran. Jo vetem per poziten gjeografike, me aeroportin afer, qendrat tregtare, spitalet me te mira, zonat industriale, por edhe per menyren si jane perzier shqiptaret aty. Shume me mire se lagjet e refugjateve ne Lajhalistan e Kallkanistan, sigurisht.

Kete e vura re dhe une sot. Ishte hera e pare qe kaloja andej dhe u habita me rruget e asfaltuara mes pallateve. U habita qe ekzistonte nje lagje e tille ne tirane. 

Ne keto xhami ku shkojne 20 veta ne jave, dhe po u pergatiten xhihadiste, pergatiten qe te vijne andej. Me shume xhihadiste se c'prodhojne lagjet e emigranteve andej, s'po prodhon dot as siria. Te beri pershtypje dhe ty se si gjithe keta terroristet atje ishin bije emigrantesh, te lindur e te rritur ne France e Belgjike? Imagjino diskriminim kane pasur si emigrante, sa s'jane rritur dot si franceze apo belge kurren e kurres. Madje i kane urryer aq shume sa kane preferuar te vriten per t'u bere keq atyre.

Kali i qyqes, per dicka ke te drejte: Belgjika dhe Franca kane numrin me te madh per capita per luftetaret e huaj qe shkojne ne ISIS. Keshtu qe s'kane goje te flasin per ne apo Kosoven. Gjithsesi kjo s'do te thote qe Shqiptaret duhet te bejne cmos te minimizojne pergatitjen ideologjike te xhihadisteve.

Cer thu mer vlla. Ene n'shpi te tyre ven bomba kta smiley?

Gjithe zona mbrapa ambasades amerikane deri ne ali dem eshte me e mire per te jetuar. smiley Madje edhe ato rrugica te ngushta tip zoja curre etj krijojne nje mjedis ideal, shume te qete per rritjen e femijeve larg stresit dhe egersise provinciale te rr. medar shtylla p.sh

 

Aty prane kam prinderit, dhe po, ajo zone ka qetesine e periferise, e megjithate eshte me afer nga te gjitha periferite me qendren. Por prape eshte rremuja orientale e shtepive te vjetra. Po te futesh te ato rrugicat nga prapa ambasades e deri ne ali dem, humbet. Eshte si labirint. E tille eshte situata edhe ne drejtimet e tjera, deri ne farke, dajt, e deri ne sauk. Ne keto fillojne te bien ne sy dhe "zaptuesit tipike te tokave", qe ne yzberisht, unaze te re e mezez nuk i gjen.

O Shkabe o legen. Te fala nga Komuna e Parisit. 

O PF je qe je ne Albania pse nuk e pi nje ka kafe me shkaben! Nuk duket rob i keq. 

20 apo 2000 vete nuk e ndryshon shume xhihadin.

Sado te jene, nuk kane interes te bejne deme ketej, sado qe emigranteve te deshtuar mund t'u interesoje nje lajm i tille per te vazhduar traditen e viktimizimit, per t'u ngjallur meshire vendalinjve ne procesin e lypjes per pune apo ndihme ekonomike.

I provokon vazhdimisht bashkebiseduesit me keto "emigrant i deshtuar" edhe pastaj kerkon respket. Pffff!

ikin robt ne Gjermani e lejn qent mrapa smiley

me shku ne tirone si me shku te gjyshja ne fshat smiley

Ja cfare bon shoqerimi i mallit me dokument , ja cben kuponi tatimor, ndryshe do ishin bo qofte kta qen tani .

as nji komë robi as nji shenje jete.....#apokomunakalips

Keto jane mamate sexy per te cilat shkaba flet aq shumesmiley

wow sa e tmerrshme smiley

E ku eshte problemi ketu?

po e mbyt injoranca ate vend

Po e mbysin Papagallet !

leje mos e pyt, tragjikomike

Lol

Kam thene qe eshte vendi me i mire ne TR, dhe eshte e vertete.

smileysmiley S'ka thene kot Ajnshtajni "mund te nxjerresh Mallakastriotin nga Mallakastra po nuk nxjerr dot Mallakastren nga Mallakastrioti"

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).