Tregtarët e Tiranës kanë disa ditë që protestojnë kundër masave shtrënguese ekonomike të ndërmarra nga qeveria. Biznesi nuk i ka qejf taksat, sigurimet dhe kuponët, kjo dihet.

Mirëpo, protesta e tregtarëve ka kaluar në ekstrem sot, kur ata kanë vendosur të heqin dorë nga xhiroja ditore dhe kanë protestuar duke i mbyllur tërësisht qepenët.

Një thirrje të tillë për bojkot tregtarëve kohët e fundit ia kanë drejtuar ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-nënkryetari i Kontrollit të Lartë të Drejtësisë Kreshnik Spahiu, duke e politizuar kësisoj protestën e tyre.

14 Komente

Uee, ktij tregut knej ka ne i thone Storage. E kapem ameriken per zotin smiley

S'gjen dhimbje më të madhe në ke parë,
Njerinë e ndershëm në mjerim e vaj,
Tek lutet i përulur, zemërvrarë
Dhe ndihmë e shpresë pret nga maskarai.

Imagjino te kesh nji hall dhe ai qe do ta zgjidhi osht ...Kreshnik Spahiu. Hyp me i vinc te lart dhe kerceno qe do hudhesh, me mire ... ose hudhu fare.

S'e ke kap ti Qemol, ndaj e ke ngrene karremin per peshk. Argumenti eshte qe kerkesat e tregetareve jane zhvirgjeruar (thefore politizuar, therefore zhvleresuar) sepse komentoi pro tyre Saliu me Kreshnikun. 

Your case has no merits because Saliu just said something about it on Facebook - said gjykatesi right before he gjuajti the tavolina with his cekic. 

A di nanjoni se perse po protestojne keta tregetaret e Medresese...???

Protestojne se nuk i lejne mo ne Rinas me fut cantat me ora e me parfum kondrabande nga Turqia!! smiley

protestojne qe ti lejojne me fut canten te kamioni cigareve qe kalon kontrabande smiley

Kom nigju qe aty tek Medrejseja, nje cop ven ne treg, ka tre pronar, keshtu psh ai pronari i pare, ja ka shit venin, pronarit te dyte, dhe pronari i trete, me ligjin e ri te shtrengimit nuk i del hesapi, eshte ne hall te madh ! Eshte nje mish mash me nje fjale, tip ice bergu,   vetem 1/3 e tij duket 2/3 jane nen uje ! 

Sa gjo e bukur do ish ta zhduknin krejt ate tumorrin e unazes qe aty... Fantastike!!!

Ca doni mer? S'ju pelqejne xhaguaret, nderroini me leone. Le qe e paskeni 10 muhabetin me Salen. Aty me xhaguare te nordhni. 

Keta ishin sot ne proteste perpara kryeministrise? Nuk i njof, por ai qe fliste me megafon ishte Nerenxi, nje biznesmen i madh (dikur ka qene tek 200 bizneset me te medhaja) . Nuk e di se cfare lidhje ka ai me keta mikrot? Apo duan mish per top? 

Kot me pyt, keta mikrot takse per fitimin nuk do paguajne, cfare mutin dun atehere? Nuk dun me pagu sigurimet shoqerore e shendetesore? Po te gjithe nuk dune, por perderisa kemi pranuar te jetojme ne nje shoqeri me regulla duhet te bindemi, perndryshe keni Saharane se vetem ajo ka ngelur per ata/ato qe sduan te jetojne ne nje shoqeri.

po pse i ulet??? ngreini prap.ose me mire bejeni pushim.

me thane qe po mbyllen dyqanet njeri pas tjetrit. edhe njeri qe kish shku nga franca dhe kish hap nje lokal e kish mbyll. keq gjendja atje, kriza i ka mberthyer keq.

Kta ankohen se tatimet jane mbas bythe ne cdo moment qe ti terrorizojne dhe tu vene gjoba. Brenda tetorit ne biznesin tim kam kaluar 4 kontrolle per te njejtat gjera dhe cte thot njeri sta kerkon tjetri...dhe kur je ne rregull me cdo gje te thote qe do te ve gjobe se nuk e ke niptin ne korrnize. Prandaj protestojne...por meqe jemi shqiptar dhe secili ka llogoren politike te veten poshte saliu rrofte rilindja...se po nuk ja q@$& nenen nuk te thote babe ky popull. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).