Shoqëria civile dhe shoqatat që mbrojnë fëmijët jetimë kanë dhënë alarmin se janë 17 fëmijë jetimë nga Shqipëria që kanë përfunduar në duart e Shtetit Islamik.

Sot u mbajt një takim për rreziqet dhe situatën në të cilën ndodhet kjo kategori.

“Në ditët e fundit raportohet se 382 jetimë nga Shqipëria u trafikuan dhe po shfrytëzohen në rrugët e Londrës, ndërsa 17 fëmijë të tjerë përfunduan në duart e ISIS që bashkëpunon me krimin e organizuar dhe trafikantët në Ballkan”, tha Ilir Çumani i shoqatës së jetimëve.

Ai kërkoi ngritjen e një task-force mes institucioneve të sigurisë për të parandaluar trafikimin dhe abuzimin me fëmijët.

5 Komente

Te mjeret, qe perdoren si mish per top. 

Po femna, sa kane perfunduar ne duart e ISIS-it? Ku eshte shoqata per mbrojtjen e femnave? 

shoqatat shqiptare per "mbrojtjen "  e grave dhe femijeve te abuzuar ose trafikuar JANE VETEM PER VJELJE fondesh , dreka darka ne hotel tirana, ngrohje vezesh , dhe marrje cmimesh me copa letre per fshirje ....

Hajt mo se nuk jane Shqiptare. Le ti gezoje isis

shanc i tyre qe te lindnin per isis. 

Nuk jane ne dore te isis joooo, jane ne dore te allahit....smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).