Në orën 18:00 të së dielës, Bashkia e Tiranës ndezi dritat e pemës së Krishtlindjes në sheshin "Skënderbej" në kryeqytet. Këtë vit, ndryshe nga vitet e tjera, llambat e shumta me ngjyra i kanë dhënë një tjetër atmosferë Tiranës.

Kryebashkiaku Erion Veliaj, në fjalën e mbajtur, ftoi që ky muaj festiv të shërbejë edhe si një muaj solidarizimi me njerëzit në nevojë.

15 Komente

Rest in peace Mirjan Hakani. Nji nga te vertetit " cun Tirone ". 

rip M. Hakani.

Nderkohe duhet te themi edhe: rip 'cun tirone', ku kjo shihet si nje koncept, entitet, apo qenie social-historike ne zhdukje.

(Gje e cila nuk duhet pa si fundi i botes gjithsesi, pasi ka sjelle zhvillime te tjera, nje tip 'cun tirone' metropolitan dhe kosmopolit, tepelenas dhe kuksjan njekohesisht, te panjohur me pare ne rruget 'hoxha tahsim' apo 'deshmoret e 4 shkurtit'.)

I qofte dheu i lehte, bashke me Sander Kondon dy sportistet me te medhenj shqiptare smiley

Rob me zemer flori dhe gjithe humor. Tamom cun Tirone origjinal, jo kopje zdromse. 

Dhe meqe ra llafi admin, mire ta beri Qemoli, po shuhen avash-avash te gjitha dritat ne Tirane, keto qe ndez ky nuk i hyjne ne pune njeriu, neve jo iher.

"Këtë vit, ndryshe nga vitet e tjera, llambat e shumta me ngjyra i kanë dhënë një tjetër atmosferë Tiranës."

"Kryebashkiaku Erion Veliaj, në fjalën e mbajtur, ftoi që ky muaj festiv të shërbejë edhe si një muaj "solidarizimi me njerëzit në nevojë."

-solidarizim me ata qe skane drita, pershembull.

wouuuu..... si i paska ndez , ne oren 18 te se Dieles populli i Tiranes mesoi se si ndizet dhe cfare eshte drita , faleminderit Eri , je me i miri , vetem se vodhe leket e socialit te fukarenjve dhe u martove , je me i miri Eri , i qenka rrit goxha pensioni ee ?  smiley

me jep socialin, te te jap dritat.

eshte tregtar i zoti, qerratai. fitoi eksperience nga shitja e fiqve.

Kryebashkiaku Erion Veliaj, në fjalën e mbajtur, ftoi që ky muaj festiv të shërbejë edhe si një muaj solidarizimi me njerëzit në nevojë.

https://scontent.ftpa1-2.fna.fbcdn.net/h...

"...Merrnje dhe çonje në qytet kët shtatore. Vendosnje në nji shesh, dhe si përmendore kushtonja ndokujt. Kushtonja atij që ka ma shumë merita për kët vend! Po, ndoj ministrit o deputeti, o ndokuj tjetër… E në rasë se nuk gjeni ndoj njeri që ka merita të mjaftueshme ,atëherë kushtonja atij që ka merita ma pak: perëndis klasike..."

Iu qifsha 25 vjet of yor fucking democracy mer hajdutet e mutit. Mos i hongshi ato miliona ishalla. Ilace t'iu bohen ... ose i pafshit i dite kalamojt e juj si keto te pafajshmit qe flejne rrugve. Hajd gezuar festat, motherfuckers...dhe mos harroni me ndricu Tironen. FUCK !!!

Po 15 katshi pse i shuar me mavri....?

eshte 25 katshi i rames, jo 15 katshi, sa koh ke pa shku ne tiron!!?

aha... Huri i gjate paska bo nji pallat te larte.... smiley

Beni aheng por mos harroni qe jemi ne lufte, kini amanet bredhin n'Tirane nga sulmet terroriste smiley

fandar ndriçues moo mo e cyt

Bravo Erion Veliaj!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).