Partia Demokratike zhvilloi sot Konventën e Forumit Rinor, ku do të zgjidhet edhe kryetari i këtij forumi. Kryetari i kësaj force politike, Lulzim Basha u shpreh në fjalën e tij se, 8 dhjetori do të jetë sërish dita kur shqiptarët do të bëjnë historinë duke larguar qeverinë aktuale. Ai u bëri thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në protestë, për të bërë sërish histori, si 25 vite më parë. Sipas shefit të opozitës, bashkimi i shqiptarëve do të sillte largimin e qeverisë së dyshes Rama-Meta.

“8 dhjetori është ditë e historisë, është dhe dita për të bërë sërish histori. Është dita për largimin dhe shkarkim e qeverisë Rama-Meta. Kemi marrë vendimin të nisemi dhe mos të ndalemi, me rininë e të gjithë Shqipërisë bashkë me mijëra qytetarë nga anë e mbarë Shqipëria .Se asnjë grup shoqëror s’ka parë asnjë ditë të mirë. Të gjithë të zhgënjyer, të nëpërkëmbur dhe të vjedhur nga qeveria e zullumeve kombëtare. Duhet krijuar një qeveri teknike që të përgatisë zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Rama-Meta kanë djegur shpresën dhe bashkë me të, mandatin e tyre 4-vjeçar që në dy vitet e para. Ligji korruptiv për arsimin e lartë privon studentët të vazhdojnë studimet për shkaqe financiare. Të poshtëruar dhe të goditur pronarët me skemën e shpronësimit te tyre. Të poshtëruar dhe të nëpërkëmbur të përpjekurit, familjarët e të cilëve janë rivrarë nga Rama me dekorimin e prosektorëve të tyre. Me një ekonomi në rrënje, pa konsum, të vjedhur në taksa dhe tarifa që zhduken në xhepat e kontrabandistëve dhe një grushti të lidhur me ta”, tha Basha.

45 Komente

hahahahaha

Ik ot trape i dreqit. Ata kane 84 vota ti do hedhesh qeverine.

lereni qeverine te punoje.

te lumte goja more djalë.

bajerni u rraf, patriotsat gjithashtu smiley

te tyja i kemi tani shpresat

Qelloi qe po e shihja dhe une ndeshjen. Ne historine e nje kombi ndodh ai interception-i ku ti e ndien se gjerat moren rrugen e kafenjte.

na u shpifen kto lajme vetem duke i lexu, imagjino ti perjetosh perdite . hall i modh

ka ndonje strategji PDja pervec:o djem rrembeni hunjte ?

Me dt 9 do kthehem , nqs nuk e ke hudh ta kom sh ....ate Hollandishten.

Lol, rri ere knej se lulja s'hudh dot asigjo.lol

Do rri ....do rri....dhe ato pak gure qe kishin m´cef afer Kryeministrise i kishin gjet kta te pastrim gjelbrimit smiley nuk osht gjo dmth , e di une sinjalin kur osht noi gjo , del ai i Modhi fare ma fjalim smiley

Nuk del mo ai i madhi me duket. smiley Ja nezi zjarrin e nostalgjise Taulant Ballja. Aty afer votres ka per ti ngrys ditet; duke ledhatu foto me Kapot, Shehet, Hoxhet, Rajersonet, Viqet etj... smiley 

Doli ai por nuk tha ate qe ne prisnim , tha vetem qe " Rama asht duke ja mbath "  qe do te thote ta marrim shtruar se po iken vete. Parrulla per permbysje eshte ndryshe smiley

Ka lon Lulin me dylbi e? Ta njoftoje per kur ti bine ato Rames? smiley Poplli nderkoh dergjet ne pritje. 

Lulit i kemi lone Capin e Yrshekut neser me e rujt se po kemi fryke mos na dezerto .

Aha do e humkerke shoncin, s'do mun te quhesh kamunist i 41shit. smiley

i kom dy medalje  smiley

Vetem thirrja per te rrezuar nje qeveri te zgjedhur ne menyre demokratike eshte veper penale, megjithate lista e veprave te kryera penale nga ta eshte shume e gjate por keta nuk frigohen se e dijne qe nuk do te ndeshkohen asnjehere, gjithsesi jo nga kjo klase politike. Keta nuk do ta ndeshkojne kurre njeri tjetrin. 

Gjithsesi, nje lajm i keq ky i protestave. Shpersoj qe populli te mos i pergjigjet se nuk behen protesta per rrezimin qeverise por per kerkesa konkrete qe mund t'i plotsoj kjo qeveri, legjitimiteti i se ciles nuk mund te kontestohet, sepse populli e ka zgjedhur per kater vite.

smiley

As peshku nuk paska besim ke Basha; e paska lon ne pankine. Rezerve, mos i digjet nonji nga llambushkat Erit. smiley 

Ky eshte stili i opozites ne Albanie, duhet majt gjalle baza, ja ra sot ra neser. Kshu kane bo te gjithe para ktij, Nanja, Berisha, e Rama. Gjersa vertet pozita e 10t per hesap te vet (kryesisht prej hajdutllikut), sic po bo dhe nashi. Asiher nderrimi s'ka ndodh per merite te opozites. 

Me sa po degjojme ne balle te protestes do jene Socialistet e zhgenjyer , flitet tek diku 300 mije shuplaka  rilindase te zhgenjyera qe neser do i bashkohen protestes , ne fakt pritet qe te mos kete  shume Demokrate ne proteste se jane te gjithe ne pune .

Edhe kokrra misri te jene 300000 mije mezi behen. Po ju te PD i shumezoni pak gjerat me 10. Ne fakt keni shume gjera qe te protestoni se dritat po i paguani, kuponin po ashtu dhe puntoret nuk jane me te zeze dhe diploma te Kristali ska me.  Trashe zerin neser thuaj Bashes. smiley

Nese vjen Lefti e me thote qe dhe une do jem ne proteste, premtoj solemnisht qe do jem dhe une. Bile bile do jem afer Grides nese dhe ajo do jete ne proteste. Se nuk i dihet dhe i del nai pune neser.

fakti qe pd-ja nuk ka gjetur njeri me te mire per t'a udhehequr, tregon se sa keq eshte katandisur. shume shume keq.

ky eshte lulzimi ne boten e cudirave.

“Revolucioni demokratik po marshon drejt Tiranes!

Dhe pak ore na ndajne nga ora e shumepritur. Banditeve ne pushtet po iu dridhet shpirti i tyre i zi dhe leqet e kembeve!

Rama thuhet se po ja mbath me disa prej mekatarve kryesore dhe me te vetet.

Qeveria e shnderruar ne organizate kriminale organizon antispot dhe antimiting njelloj si Ramiz Alia ne vitin 1990.

Hajdutet e shtetit kane shperndare me mijera emaile dhe kane bere qindra telefonata bizneseve, punonjesve te administrates, nxensve, studenteve, me kercenime per gjoba, pushime nga puna etj etj

Asgje nuk shpeton regjimin e bandave nga zemerimi mbare popullor. smiley

smiley 

Se mos ju dali fiasko , Kapoooo smiley

.....pse mos te zgerdhinesh ti kur je bo njesh me komunistat, tamon si Hodo reckamanin  o Pjer, prandaj ta tha Tiku   qe ti  ke kan nje  "desident i trotuarit" smiley 

kapo ti tingellon si kronike e kinostudios. e pastaj komunistat qenkan te tjeret smiley ti me keto qe shkruan s'meriton as qasje ne internet, le me te japesh mend

kapo, i thoje luluse te marri keshillat e fevzos. dhe do vije ne pushtet shume shpejt. smiley

p.s.:  sa keshilla te mencura qe jep ky dreq!

Gjynof, kane 2-3 dite qe e kon zbukuru Tironen me drita e lule ne prag krishtlindje dhe vit te ri, ene ka per tiu ike gjithe ky mund e keto leke kot per se koti. Pasneser duhet me i zbukuru nga e para. smiley

8 vjet minister, e 4 vjet jryetar bashkie, cfare alternative do ofrosh me mer lul.
I shkaperdhyt fondet e krijut borxhe. Po qe per alternative te djathte rama po e ben dhe me mire se ju.

Jam kurioz ce cfare ka per te thone ky koqja per 8 Dhjetorin. Prit kur te dali dhe ky disident si dhondri sules.

Pse, ky nuk o dhonri sules? Apo ti thu me letra? 

Ishalla per pd e kane kurdis mire per neser se heten e funit ju ngjur zoni keq fare.
Mu me pelqwn pjesa kur mbaron fjalimin dhe pershendet turmwn me dy gishta lart alla berishe.

sikur forumi rinor te ishte fituar nga greta koci do shihnim tjeter histori neser. gabim i rende ky i pd-se

Keta "revolucionaret" e turshinjtë te opozitave shqiptare kane zakon te keq qe e qitin miletin neper protesta partiake ne mes te dimrit, se s'pret kauza e bllokut deri ne pranvere. 

Ne rast dhune (sic ka parashikuar gazeta e pavarur e Koqo koke10mes) kushedi sa do vonohen hetimet, derisa te bleje hard disqe dhe kacavidha policia e shtetit.

Me 8 Dhjetor... do t'i bijme me dore!!!

smiley

 Lulzimi Basha  :  " 8 dhjetor    eshte  dita për të bërë sërish histori " .

Në rast se një skenar i tillë ndodh, duke parë edhe heqjen e murit rrethuas të kryeministrisë, objektet e para më të rrezikuara janë kërpudha prej porcelani që qëndron në oborrin e kryeministrisë, si dhe streha e shumëpërfolur në derën hyrëse, me drita shumëngjyrëshe...shkruan gazeta Mapo

Ne fakt sot, si dite feste, duhet te festonim diten e ardhjes se demokracise dhe jo te degjojme pordhet e lulit e te ndotim qytetin me jashteqitjet e PD-se. Policia nuk duhet te japi leje per tubime kur jane festa kombetare. Pasi njerzit duan te dalin e te festojne dhe jo te bezdisen nga pellitjet e gomereve.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).