Ekipet kombëtare, plot 24 që janë kualifikuar për në fazën finale të kampionatit europian “Francë 2016”, mes të cilave për herë të parë edhe Shqipëria e Giovanni De Biasit, të shtunën më në fund mësojnë kundërshtarët e tyre në këtë Europian.

Shorti i Parisit shënon dhe fillimin e kompeticionit, që zhvillohet mes 24 skuadrash, e para kjo që nga krijimi i kësaj ngjarjeje sportive.

Shqipëria është në Grupin A, dhe do përballet me Francën, Rumaninë dhe Zvicrën.  Ndeshja e parë e Shqipërisë është me Zvicrën, ku luajnë shume lojtarë me origjinë shqiptare.  

74 Komente

Short i " favorshem " : Nga poti 1 : Anglia ose Portugalia.

Nga poti 2 : Jam OK me Itali, Rusi, Ukraine.

Poti 3 : Suedi, Slovaki, Hungari....... mendimi im.

Shume do thone pse jo Rumania ? - Megjithse jane me probleme dhe jo shume ne forme, na kan dynd jete e mot, 

na jep Italine se jane shume te dobet, sapo i rrafi costarikarika

pastaj na jep Suedine, se Suedine jo vetem qe do i marim piken po suedia rref edhe Italine.

pastaj deshira e trete na jep Portugaline biles me Portugaline qysh neshjen e pare se ka lojtare qe dalin me te kuqe

nga grupi 1, shpresoj te na bjere Anglia ose, Portugalia.. Spanje, Gjermani e Belgjike duhen shmangur.. (btw, Belgjiken e shoh si nje nga 2-3 favoritet qe do te fitoj kete Evropian)

grupi 2, mbase na bie Rusi/ Ukraine.

grupi 3, Hungaria ne radhe te pare, ose Suedia.

ore, po Franca  ku eshte aty ?.smiley

Lexo ne fund o Belul. 

ah, ok.  po ce duan sqarimin, vere or te grupi perkates Francen, eshte me kollaj.

Jo, ka pak ndryshim. Franca nuk do jete fare ne ping-pong ball. Pra kur te filloje shorti, Franca do jete seed 1 ne Grupin A. Nuk e di c'a favori osht, por si mikpritse, i kane bo qejfin.

franc shqipri ndeshja hapese

gjermanija terheq polonin

anglija zvicrren

dum rusi, austri po jo kroaci, ukrain ne grup

hiq edhe spanjen dhe do isha i kenaq

Ne do jemi kamikazet e evropianit.Hyme ne fush per t'u mundur dhe meqe skemi ca humbasim, do hedhim n'ere ekipet e medhenj.

Nilloj si Zheleznovi me nedetset,andrrojme te cajm perpara e t'i japim nje te kafshume Frances. smiley

jo mo jo , prap avazin ne , kunder ekipeve te medha do luajm ndeshje 90 minutshe te merzitshme per te mbajtur barazimin 0-0 .

na jepni çin t doni!

ne gati jena!

Gjermani , Zvicer , Shqiperi .....do i justifikonin me se miri biletat.

portugali, itali/zvicer, hungari do ishte grupi me i lehte. gjermani austri suedi me i veshtiri. gjithsesi do demolojme ke te na dale para. #nebesojme smiley

Gjermani, 

Kroaci,

Ceki

Shqiperi.

Ne ne vend te fundit me 0 pike. Shenojme nje gol vetem me Gjermanine se ashtu do jete nje pune.

U hodh ai shorti apo ju kaloi miu nen mustaqe?

Ancora no

Thashe se mehrumer jeni..jua bejne proçken sy per sy e flini gjum!

Ik ore i goditur smiley

smiley

Qenka anulluar , Platini paska hudh gaz lotsjelles ne salle.

Euro 2016 draw is in

00 :  00 :   22 :   36
Days Hrs Mins Secs

SHQIPERI -FRANCE :-D

Group A:   France,     Romania,          Albania,      Switzerland

Group B:    England,   Russia,             Wales,       Slovakia

Group C:    Germany,  Ukraine,             Poland,     Northern Ireland

Group D:    Spain,       Czech Republic,  Turkey,     Croatia

Group E:    Belgium,     Italy,                 Ireland,      Sweden,

Group F:    Portugal,     Austria,             Iceland,      Hungary

Gjynof Franca! Sqeka tu dal as nga grupi.

Vellezrit Xhaka kunder njoni-tjetrit.

hemmm, France- Shqiperi.... tani  ka per te marre kuptim  te plote shprehja  ''do ta paguajne sa frengu pulen !''

Tamom i shkon thenies, frengu eshte freng, e ne shefin e kemi pulaxhi.smiley

E shtune 11 qershor Swizerland - Albania ne LENS ora 15:00

E merkure 15 qershor France - Shqiperi ne MARSEILLE ora 21:00

Ej,po pse,Franca s'i luka neshjet ne parc de prince ?

Sa ju rrit vlera e 401k Lorikut tiku tiku tiku

E diele 19 qershor Rumani-Shqiperi ne LYON ora 21:00

Grup i poshter.  Franca vend organizator.  Me Rumanine ka thene Qemoli s'i kemi punet mire.  Me Zvicren bloze, s'i kemi mund asnjehere, Xherdani i ka bere golat gjerdane kunder Shqiperise. Uffaaa. 

Biletat :

Category 4: €25
Category 3: €55
Category 2: €105
Category 1: €145

Francen e rrahim se ashtu osht i muhabet ( shume mjekrroshe ne komtaren tone smiley  ) , me Rumanine barazim , Zvicres smiley mund ti leshojme nje dron dhe i morim 3  piket ne tavoline , u kry !

smiley

Brado ky bregdeti te kenaq ta besh ne makine smiley

S´ka gjo me te bukur , isha ne Gusht me makine deri ne Saint Tropez, vetem se te mysin me gjoba .

Periudhe perfekte qershori...

Ate desha te them , tamom perfekt , ne Gusht stresi modh me makine , po kur te shihnin me targe Tirone qe te bonin nojhere pordhe gjasme ne parakalim , e kujt i bonin smiley  , ja javen qe vjen te morim dhe biletat , do jete qejf ne fakt , mezi po pres smiley

Not too bad .me francen nuk jemi nda dhe aq keq ne ndeshje miqesore.me zvicren eshte ndeshje vellazerore.smiley me rumunet historikisht e kemi pas pisk punen por ky brezi I sotem nuk eshte aq I forte sa dikur.nese behen mullar ne mbrojtje pa nxjerre kembe nga zona e rreptesise mund edhe te mos turperohen para 1 miliarde shikuesve smiley Kane shance te kalojne Turin them une.

dmth fati jon vendoset ndeshjen e pare me zvicrren.

te e treta ose rumuni eshte matematikisht jashte, ose duka i mbledh tufat me llastik smiley

Grup ultra! Do ju marrim erzin!

Go Albania!

Pikerisht! Shaqiri me shoke te kendoj njehere himnin pa çi qtemen pastaj..le te bej dhe tripletta!

Keto zvicerrianet qe paskan bo kete meme-n nuk paskan dite shqip hic, vetem gjermanisht.

Ja, kjo quhet mikpritje. 

Franca organizon europianin dhe te merr direkt ne grup te vet.

Lereni mer Shqipnine se e kam une, tha.

Mire na paska rene.kemi shanse vetem po sulmuam. Po luajtem "nuk e bejme dot uren ne o vellezer", do lene koqen e namit.
Sidoqofte,suksese shqiptareve

The decisive match could be between Albania and Switzerland, sure to be a political affair with some Albanian-born players naturalizing to play for Switzerland: among them Valon Behrami (“I can’t believe it” was his reaction on Twitter) and Granit Xhaka, whose brother Taulant will be playing for Albania

 

 

marre me shkurtime nga intreneti smiley

Grup i veshtire po dihej qe ne keto nivele nuk ka grupe te lehta. Do preferoja nje ekip tjeter ne vend te Zvicres. 

Shume emocionuese te shihje Shqiperine ne short ! Kam shijuar c'do moment !Deshira e vetme qe kisha  ishte ndeshja hapse France-Shqiperi,do te ishte fantastike dhe plotesisht e drejte per nje vend si ne,me erdhi plasja,ju afruam shume nje dickaje te tille.Te tjerat eshte shume shpejt,pervec faktit qe "sigurisht" shume shqiptar kane per ta bojkotuar evropianin..sikur i kam para syve tek i shoh te perqendruar tek hallet e medha ne ato dite qeshori..varferia..Edi Rama..menget perveshur duke pastruar pusetat per tu paraprire permbytjeve..etj etj smiley !!

çar thu mer daj.... e ku pysim ne per puseta e per grure kur vje llafi per komtaren kuqezi..... I lejme te gjitha veç te shofim içik kuqezi ne France....

Ashtu eshte,vdesim per cik kuq e zi ne france,ose kishim vdekur me sakte,se tani gjalle jemi dhe e pame! Ne i kemi leme te gjitha te shohim cik Gjermani,Itali,Hollande,Brazil e Spanje ne France,per Shqiperine nuk do i leme,ka per te plas maraz e bojkot i madh,jam shume i sigurte!

Edi Rama gjithmone me menge te perveshura rri, keshtu eshte pare dhe degjuar , por problemi eshte sa eficent eshte Edi Rama dhe te tjeret ?!! smiley 

Evropianin do e shohim me Qeveri Teknike , s´eshte pune Rame .

Edhe Kombetarja me fanella blu ka per te lujtur,kane per te ndryshur edhe stemen,nje V me nje top futbolli siper smiley !!

“Miq, shorti u hodh. Grupi ynë është shumë i fortë, por fati është me ne! Keqardhje ndjej për Zvicrën, një vend që e dua kaq shumë, por me Shqipërinë është e pashpresë.

Dy ekipet e tjera janë shumë të forta, krejt të pasigurta në përballjen me ekipin tonë kombëtar. Kemi shumë arsye të jemi shpreseplotë me kuqezinjtë tanë! Sb”.

 

smiley Ka maru! Ka maru!

I shkreti smiley, paska maru me verte smiley

E moret vesh ate te forten qe kishte shkrujt Cim Peka per Ed Ramen. Qarkullionte neper shqiptaret e amerikes se ,Edi t'u fol me Xhon Kerrin per armet kimike,kur ky po i shprehte shqetsimin se ishte ne loje seriozi tei i shba-ve,Edi i paskesh than, - ju s'kuptoni,me kaloni ne telefon Barakun. smiley

Qim Peka? 

Jo,Cim Peka.

Ai qe i ka rreshqit mjekut per duresh, 3 here? Ai letyra?

te shpresojme mos te kete skandale dhe terrorrizma halabakesh qe hedhin veten ne ere me kanoce turshish apo tenxhere presioni por qe marrin ne qafe njerez te pafajshem

Hej, eshte fantastike me pa ate flamurin tone aty. Do jete Europiani me i bukur i jetes time. Kaq kisha me thene.

Une them qe do e zeme te pakten vendin e dyte ne grup. Po pastaj si eshte shorti?

Pastaj......????? ......dalim kampione......

e beri prape nje gol fantastik Rashica sot..  

dhe vetem levizja e shpejte, pa top,  midis dy mbrojtesve sa vlen.. plus ekzekutimi perfekt..   ky  futbollist eshte shume inteligjent!  De Biasi duhet ta marre ne France, mendoj.

Goxha lojtar duket ky Belulo por Ganiu nuk beosj se do eksperimentoje shume se mbase nuk deshiron te prsihe balancen e skuadres.

Sa per grupin Rumania eshte dobet per momentin, Svicren e rrafim nga mrena me kol 5, Frances e dime ku i pikon catia smiley

po nuk them ta vere ne formacionin baze, dajosh...

por them qe Rashica mund te hyj ne pune ne momente kur ekipi nuk terheq  fare ne sulm sepse ka disa cilesi te vecanta.. psh, ndermerr kollaj nje aksion individual me topin... ky  lojtar guxon, ka grinte..

+1

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).