Martin Shkreli, 32 vjeçari drejtues i Turing Pharmaceuticals që u bë i famshëm disa muaj më parë për ngritjen e çmimit të një bari jetik me 5000 përqind, u arrestua sot nga FBI-ja me akuza mashtrimi financiar, raporton Bloomberg News. 

116 Komente

Mire ja ben. 

Perse ja bene mire?

"Me q* nenen te te them baba" - i thone kesaj. Ky merhumi dashur pa dashur nxori ne drite nje proces shume te qelbur qe ndodh me kompanite farmaceutike. Qofte me qellim qofte pa qellim ky i kreu nje sherbim popullates. Sistemi i sponsorizuar nga keto kompani ka vite qe shtrydh em kete metode popullin e vobekte. 

 

Tani sistemi normalisht do i vihet mbrapsht ketij qe nxori ne drite keto palacolleqe. Se ku vajten e i gjeten keto akuza keta tamam kur ky kishte dale ne pah me menxyrat e tyre? Koincidence e papre? Njerezit ne vend qe ti hidhen ne gryke sistemit, gjuajne me gure kete dambllane. Ah, mer popull dele qe na more ne qafe ne te tjereve. 

Karma iz a biatch they say... 

Ne koke te Bechetit tani qe  DIA ja morri te keqen 135 Milion Evrove te Shqiptareve, ne arbitrazh.

Shkreli pati humbje te medha per kreditoret nga 2009, levizi nga firma qe drejtonte dhe hapi firme me vete qe tu kthente parate investoreve, nderkohe qe firma Meme e denoncoi ne gjykate. Vemendja e Hillarit qe eshte nje Farma Urryese thjeshte ja shtrengoi byzylyket dhe ky do behet shembull per te mbuluar peshqit e medhenj.

keshtu eshte kur be si garip, Fast and furious.. you end up in the ditch.

une akoma skom kuptu cfare ligji theu ky qe te arrestohet?

Ligjin : Ndalohet me dale me ate fytyre ne publik.

Ky ka fallsifikuar te dhenat financiare te kreditoreve me shprese qe te mbulonte humbjet ne burse. Ka pervetesuar perkohesisht titujt e investoreve per te ndertuar kompanine e tij. Ka kryer shkelje ne burse dhe nuk hyn ngritja e cmimit te ilaceve. Kompania e ilacit ne fjale ishte private dhe nuk ishte perfshire ne burse, por rritja e cmimit thjesht terhoqi vemendjen e autoriteteve kontrolluese financiare.

ka mashtruar po thot artikulli. do ket mashtruar bankat apo investitoret e burses, duke dhene shifra te rreme, apo diçka te ngjashme. 

ka lujt me leket e te tjerve dmth. 

shpresoj te kete lene menjane diçka per familjen e vet te pakten. se vete ai ka jetuar plotsisht, keto vite, dhe edhe ne burg apo kur te dale prej tij, ka shanse te jetoje prap plotsisht. 

ka paguar ca borxhlinj te kompanise se pare qe kishte (po qe nuk eshte me), me parate e kompanise se dyte. Kete e ka bere duke krijuar kontrata falso sherbimi.

 A U.S. attorney said Shkreli treated his companies as a "personal piggy bank" and ran them "like a Ponzi scheme." - Rapush Xhaferri dhe Sudja say HI motherfucker.  Good luck with the feds getting involved, scumbag.

Arrestimi eshte nje levizje taktike, ka te beje me uljen e vleres se aksioneve dhe me vone (pas daljes nga hetimi) ne ringritjen e vleres se aksioneve. 

Shko mer Pjer, pse kush osht aty Gjin Gjoni. Kur te arresto FBI, te ka puth halla ne dy faqet. Feds kane 90% rate of conviction. Just ask the MOB !

Po-po Qemolo, Po kur arrestuan perfaqesuesit e Bitkoin (parase virtuale) aty, FBI, pas dy ditesh i leshoi, dhe veç kur u ngrit vlera e Bitkoinit. 

aha Pjero ky s'ka shance me dale kollaj... ty te vjen keq si Katalik nga emni... po ky eshte i Djallit... nuk eshte i juaji...

fmg smiley une nuk bej dallime dhe nuk i ndaj shqiptaret ne fe ose krahina. Per ne makroekonomistet, shihet gjithmon ana ekonomike e problemit. Nigjo plakun, ai do dali, jo se eshte katolik, se paraja nuk nje ere, fe, nacionalitet smiley

Per ne makroekonomistet

smiley

Kompania Turing nuk trajtohej ne Burse Pjer se nuk ishte publike por private. Nje kompani tjeter qe levizi nga 44 cent ne 30 e ca usd gjate muajit te kaluar...KBIO....sot pesoi humbje 50% dhe u bllokua te levize ne burse. Falimenti eshte perfundimi bindes.

Tironco, ne Burse ka te drejte te regjistrohet çdo firme, shteterore ose private, publike ose kooperativiste. 

Pjer kete thenien lart ja paske marr Nard Ndokes... jepi thonjezat kur e citon

Pjero se ti nuk merr vesh nga keto gjona....Ne burse kompanite regjistrohen publikisht...kur do ti nxjerresh jashte burse...i ble dhe i nxjerr jashte burse. Kompania e tij Turing ky tipi nuk e la te trajohej ne burse publikisht, pra ta blike edhe ti. Nese zbeson bli ca shares se kompanise Turing, ndersa kompanine KBIO ky e morri si aktivist ne burse dhe ja rriti vleren dhjetera mijera here ...nga 44 cent ne 30 usd. Sot nuk mund ta blesh pjero me 50% discount se eshte Halted...nuk blihet as per 11.60 e nuk shitet as per 11.89 sa duan njerezit. Edhe KBIO, Shkreli kishte synim ta nxirrte private e te mos blihej e shitej publikisht ne publik. Nejse une per ty kom shume respekt e nuk lodhem me te ndricu ca gjona qe i ke te errta. 

Pjeri nuk e di se ca eshte IPO.

i kam thene qint here tironco, meso anglisht dreqi e mori. nuk behesh dot makroekonomist vetem me hollandisht.
po nuk degjon. smiley

Ka shoqni te keqe Islamikesh atje ku puno me duket pastaj lexo edhe Monitorin qe me mediokritetin e tij i ngatarro idete e ndritura te Pjerit.

Babane apo mamane ka shqiptare ky djale? 

t'emen e semes

Deri sa mbiemrin e ka Shkreli ka bababe shqiptar dhe nene kroate.

babane

Amerika eshte si shpirt !   ta gjen  gjithmone anen me keto punet  ekonomike, fiskale..

edhe Al Kaponen qe kishte vrare mbi 30 vete, thone,  per  pune mashtrimi me taksat e futen ne burg.smiley

se ato shenohen ne defter prandaj dhe lejne gjurme.

punet e tjera nuk shkruhen gjekundi. dhe pa prova nuk te denojne dot, sidomos kur ke leke dhe mbrohesh me avokater te mire.

Kur te ze mengjezi atje ne Amerike, me duket se ketej nga ne te ka zene mbremja! E kuptoni ju per cfare kam llafin, besoj!.. 

Kishte kaq vite qe e kishte bere abuzimin, dhe duhej te merrte vemendje nga media pa ta kapnin. Dhe thone pastaj qe ligji eshte njesoj ne Amerike dhe per keta te medhenjte e kompanive. Te kishte qene ndonje refugjat njeri pa njeri si prinderit e tij ne fillim, do ta kishin kapur ne cast. Edhe ketu tek ne funksionon shume mire ligji per arixhinjte, por kur vjen puna tek keta me njohje e pushtet, behet pak e veshtire. Nderkohe, ilacin as ia preken dot. Asnje shkelje ligji aty. Thjesht po zbatonte sistemin.

ke harruar te shkruash qe ne Amerike flene poshte urave.

jo po te them si puna jote qe gjithe shqiptaret ne angli jane kriminele, dhe vetem ti je ndryshe ngaqe nuk rri me shqiptaret. shembulli konkret i asaj qe them une

edhe ne angli poshte urave flene. e kam thene edhe kete. pse nuk e permend?

nejse, nuk na solle ndonje lajvlik sot? apo ke qene gjithe diten duke pare Youporn?

Sa qef po bejne shqipfolesit sot.
Nese ai do te dale i pafajshem rrezik do te hidherohen te gjithe.
 

Korrento mos e ofendo Shkrelin qe nuk eshte shqipfoles, e ka nonen Kroate dhe prandaj nuk flet Shqip. Me qe ra fjala Shkreli rrezikon 20 vjet Burg.

Nuk me ze meraku se cfare eshte Shkreli.
Po habitem nga festa qe po bejne shqipfolesit sot ne PPU.

Heren e fundit keshtu ju sulen sepse preken kur u del nomi i keq si Shqiptar......ne fakt  une personalisht e mbrojta heren e fundit, por kesaj rradhe ka shkelur ne moot.

Kan per ta night -trade per nje pakete cigare ne burg se eshte cun i bukur si thote profili.

Ke per te pare qe ska per te bere burg.
ketu do te jemi.

Lere c'feste bejne shqiptaret, po shiko c'feste bejne amerikanet...

Ku te ha meraku ty?

Ky nuk eshte i shqiptareve, por i djallit... sic e thashe me lart....

edhe ti je nga ata qe thone: bravo i qofte, tip i shkathet.

e degjon shpesh kete ne shqiperi.

E ke degjuar fjalen:
Eshte i pafajshem deri sa te provohet qe eshte fajtor?

Deri atehere Martin Shkreli eshte i pafajshem dhe ke per te pare qe burg ska per te bere.

po ti e ke degjuar fjaline: mos komento qorrazi?

kush po ben gjykatesin ketu?

 

ke per te pare qe burg ska per te bere.

mire qe ma the se kush rrinte pa gjume gjithe naten.

Nderkohe qe ky plehra kerkon "te beje bamiresi" tju paguaj miljona dollare bail krimineleve

We’re actually in discussion to try to bail out Bobby Shmurda. Forget whether you think he’s guilty or not, the guy should not be sitting in jail right now. It’s insane. He’s from Brooklyn. I’m from Brooklyn. He deserves a fair trial. He deserves good lawyers. He doesn’t have good lawyers. His label is hanging him out to dry and so I have a conference call tomorrow morning with them (December 15). I’ll show up with $2 million bail money no fucking problem. He’s not going to flee the country. I’m not going to lose anything. I’m going to try to make that happen. That’s one thing I’m working on.

Cicerimat e Idiotit

 

 

Kshu osht kur bi horri m'pare. Do tre breza te dali era. Zakonisht 10 ku e dyta. Po kti su duru e boni qe m'brez te pare.

5 milion USD paraqiti familia e Shkrelit per bail out, nderkohe i mbahet pashaporta.

Ne te semes te shkoje plera, antihumane. 

Apo sdo knoqen bradherat me ket. Apo s'e ka dhe pamjen.

ky me siguri e ka pas oren mat shtrenjt se makina e Lu-s smiley

Ky kishte ndershmerine dhe pastertine d shqiptaret po e moren ne qafe cifutet .smiley

A ka shtetesi amerikane ky tipi?Ata qe e njohin, po thone se Martini eshte i biri i Pashk Shkrelit dhe eshte i lindur ne Austri.

Nc,nc,nc... nuk e kuptoj kete nevojen e gjenerimit te armiqeve pa fijen e lidhjes.Shihe ç'fare deklarate paska bere nje dite para se te arrestohej: 'If Taylor Swift wants to come over and suck my d***, I’ll play it for her.'   (behet fjale per albumin 2 mil.dollaresh te Wu-Tang Clan,te drejten e te cilit e bleu Martini) smiley

Martin, he burre,na e korite fisin smiley  Jo qe do te kundershtoja nje akt te tille me Taylorken,por thjesht,keto fjale nuk thuhen.

Eshte momenti i  fundit qe Pashku te beje  nje  muhabet "alla malsorçe" me t'birin.Thjesht bisede shyptarçe,e qe zakonisht fillon me nje shpulle mbas veshi smiley

Karma?! Ngren cmimin e nje barne jetike me 5000% dhe mendon se dikush, nje dite, diku dhe per nje arsye cfaredo nuk do te ta fusi mire ne ate bythen tende?! Por jo drejt. Horizontalisht.

Kjo s'eshte karma. Eshte hakmarrje dhe ndeshkim.

po te thyesh ligjin edhe mund te kapin, keta qe duan te pasuroen ne menyra te paligjshme jan te fort e marrin rrezikun persiper. kjo pun kshu esht tafti bafti po nuk rrezikove nuk fiton.

kerma thuaj

Qyqa se na ngritë gjakun, thashë se kanë arrestuar Martin Skrtel. smiley

smiley

Fotografia tregon 100 mije here me teper se çfar vertet ndodh ne kesi rastesh (arketip dymije vjeçar me Ponc Pilater qe sot jane bere si makina lufte), pavarsisht se viktima eshte fajtor apo i pafajshem, i cili eshte i vetmi ndryshim qe nuk mund ta dije askush nga loqet qe lexon gazetat dhe lexon "e thote linku!".

Vetem Stalker mund t'au shpjegoje idene me Teori Imazhi qe shti fall me kult fallik dhe zbulon lidhjen etimologjike barazuese midis shenjt=shenje=shejton.

 

Karma just ran over the dogma.

 

 

 

 

 

 

 

Shkreli pleaded not guilty to charges of securities fraud and conspiracy, which carry a sentence of up to 20 years in prison if he's convicted. He was released on $5 million bail.

He later posted on his Twitter account: "Glad to be home. Thanks for the support."

 Livestreaming, rap-fan CEO faces charges

What support you scum sucker ? I haven't heard one single soul, haven't read one lousy comment , haven't seen one motherfucking clip with or from anybody supporting your sorry ass ! Are you thanking your close family and relatives ? Well, save it , dildo. Nobody gives a fuck about them. Plus, deep down, I bet they hate your ugly ass face too. Here's hoping you spend the next 20 years in the slammer as Tyrone's bitch. Rot in hell, fuckface.

Ia thashe te tera ... smiley

+1

Mos te ngrihet nje nga ne mbi shoket se shqipot do porpiqen ta terheqin poshte .gjithe kjo indinjate a thua se jemi skandinave e genjeshtra ,hajnia ,korrupsioni jane shfaqje komplet te huaja e te papranueshme per ne .nashi ky ka bere fraud per te cilen do haje ca vjet ne hapsane minimum security qe eshte si country club .ne fund te fundit nuk ka vjedhur paret e hallexhinjve .kompanite farmaceutike jane speculative aksionet e tyre nuk mbahen me revenue por me premtimin se do xbulojne filan fistek ilac .1 ne 100 ngrihet pjesa tjeter falimentojne pasi fda nuk ua aprovon ilacin .investuesit nuk investojne paret e bukes por pare qe I kane llogaritur se mund ti humbin te gjitha .bixhozcinj medemek.

tamam Alba. nderkohe qe ne bahcen me lule te shkabes behet nami.

Ne bahcen me lule te shkabes nuk behet nami, por jam i bindur qe nese anglia apo shtetet e tjera evropiane nuk do garantonin ate bazen e mireqenies per te gjithe do e shihnim sa burra te mire e parimor do ishin...
se kollaj te besh parimorin e profesorin kur shume gjera jane gati. gjithsesi lirimi ketij e tregon dyfytyresine e sistemit, po te qe ndonje zezak a ndonje tjeter do ja kishin kenduar te gjitha nenet....

Bail eshte praktike e njohur bile edhe nese akuzohesh per vrasje per personat qe nuk jane violente apo nuk paraqesin rrezik arratisje.

dakort qe eshte praktike e njohur, por shkopi eshte ne dore te maliqit gjithmone...

po jo o shoku fshatar se ka ca guidelines .

For less serious crimes, a suspect may be allowed to post bail immediately after being booked. Otherwise, the suspect will have to wait (usually less than 48 hours) for a bail hearing where a judge will determine if the accused is eligible for bail and at what cost.

The amount of bail depends on the severity of the crime but is also at the judge’s discretion. Some jurisdictions have bail schedules which recommend a standard bail amount. For example, in Los Angeles, the bail schedule recommends $25,000 for perjury or sexual assault, $100,000 for manslaughter and $1,000,000 for kidnapping with intent to rape.

In determining bail, a judge may take into account this amount but will also consider the defendant’s criminal record (if any), his or her history of showing up for past court appearances, ties to the community, whether the suspect is a danger to others and any other concerns that may be raised by the defendant’s attorney. In some cases, bail may be waived altogether, which we’ll discuss later in the article.

So how did that guy on Law & Order afford $100,000 bail? Read on to learn about the different types ..

 po te qe ndonje zezak a ndonje tjeter do ja kishin kenduar te gjitha nenet.

po te qe zezak do e kishin zgjedhur president.

oh harrova qe amerika e ka nje president zezak.

prandaj s'ecen perpara shqiperia se ti me shkaben rrini gjithe diten duke pare llajvllik.

e shikoni shoqerine ketej me teleskop, mbase je nga ata qe ke dale ndonje here me te rralle, per vizite dyditore, dhe kujton se e njeh sistemin ketej.

e ka mirre pjeri qe thote lexo VQ-ne.

keto rolando thuaja ndonje naivi se ne vendin tone megjithe fukarallekun qe kishim e ndihmonim ate evgjitin e lagjes, ne ate kohe ne amerike se linin te hipte ne autobuz dhe nuk eshte kohe e larget...

hej me gjithe e mend e ke ti, lungo.

ku krahasohet korrupsioni dhe pisslleku ne shqiperi me ketej. je ne terezi ti apo jo.

mire me shkaben tallim bolet ne ketu. po ti me dukesh krejt ndryshe, po me habit me keto.

roland e kam tjeter kund muhabetin, supozoj sikur anglezet apo amerikanet qe po mbron ti te kishin problemet tona do ishin kaq parimor apo kaq te drejte? tu ikin njehere privilegjet edhe flasim. nuk mund te vesh ne nje piate ameriken apo vende te BE me Shqiperine...

lungo, une nuk po e ve ne nje piate ketej me Shqiperine.

Por ajo qe me irriton personalisht eshte fakti qe ne shqiperi njerezit kopjojne vetem te keqiat e ketij sistemi.

dhe sa here qe kritikohen keto te keqia atje, justifikohen me ate qe edhe ketej ka te keqia. eshte budallallek. i falet shkabes se aq ka, por jo njerezve me tru ne koke.

 

Nuk eshte justifikim, por dhe ju nuk mund te pretendoni menjehere cdo te mire te sistemit ku jetoni te behet ketu(makari te behej) por eshte rruge me e gjate dhe me e komplikuar.

Merr shembullin e bashkimit te dy gjermanive, megjithe investimet, leket e hedhura lehtesimet qe as krahasohen me shqiperine perseri gjermania lindore nuk eshte ne te njejtin nivel me ate perendimore, ju pretendoni qe te kapi shqiperia nivele te larta menjehere...

jo nuk pretendoj ti kapi nivelet menjehere. nuk mund te pretendohet ajo.
asnjehere. jane shume faktore qe kane kontribuar dhe kontribojne per te qene ndryshe: disa varen nga qeveritaret, disa nga natyra e keshtu me rradhe. histori me vete kjo pune.

sa per te tjerat, shqiperia nuk ka nevoje per ndihma monetare si gjermania lindore (ose me sakte jo ne ate form). Gjithe vendeve te zhvilluara u eshte dashur ti bien botes rreth e perqark te pasurohen.Shqiperia e ka edhe naften, edhe mineralet, edhe ujin, gjithcka qe i duhet per tu bere shtet per se mbari.

ca i mungon? te gjithe e dine pergjigjen.

 

evgjitin e lagjes edhe e ndihmoje.por edhe e spiunoje.

mos u fut ne ate kalldreme se do te prishen takat e kepuceve, lungo. me degjo mua.

Ketej gjerat jane shume larg te qenit perfekt, shume shume larg. dhe askush nuk pretendon qe te jete ndryshe. por te justifikosh pisllikun dhe korrupsionin aty me sistemin ketej do te thote qe te mos ja kesh haberin. te me falesh per fjalet e renda se e di qe je njeri me tru ne koke.

po jo o burr se nuk ishim te gjithe spiuna...

po sigurisht qe jo. nuk e thashe kurre ate.

dhe nuk e mohoj qe kemi pasur plot te mira, ne ate kohe ama, per sa i perket ndihmes ndaj shoqi-shoqit etj.

se tani, nje mut eshte bere edhe aty. megjithese nuk mund ta pergjithesoj. por prape nuk eshte ai solidaritet qe ka qene me pare.

Ne shpresojme te behet me mire edhe pse shpeshhere duket sikur nuk do behet kurre.
Por varferia i sjell shume gjera nuk ke ci ben, por edhe nje dore ndihme nuk eshte dhene sic duhet po e zvarrisin si vend as investime as projekte po as mje cope pashaporte qe te punojme si njerez, ca pret ti te behet ketu?

eshte faji i "elites" qeverisese ne keto 25 vjet. por edhe ajo doli nga nje sistem i pjerdhur. po edhe ai sistem i pjerdhur u ngrit mbi nje regjim te prapambetur. e keshtu me rradhe mund te shkojme prapa ne histori t'i gjejme fajet.

sido qe te jete, e vetja menyre per t'u permiresuar gjerat eshte duke u perpjekur te meremetosh te keqijat. duke i justifikuar keto te keqija, futesh ne nje rreth vicioz si ky i 25 vjeteve. (megjithese, pak permiresim do te kete sido qe te jete puna - eshte ligji i natyres.)

po eshte faji elites, eshte faji i fshataresise qe erdhi ne qytet dhe po ti lejosh marrin dhe gomarin ne pallat, eshte faji malokerise qe eshte akoma e organizuar ne rend fisnor eshte faji o jugoreve qe jane trafikante qeniesh njerezore eshte faji 1mln e kusur njerezve qe u larguan nga ky vend, prandaj te them qe eshte me e komplikuar e do kohen e saj.

Te marr nje shembull kshu edhe qesh pak: digjet pompa e ujit te pallatit vene te gjithe leket per ta rregulluar, nje prototip nga fshatrat e rrogozhines nuk ve. se nuk e ka konceptin qe uji futet ne shtepi me tubacione , ka sahat qe e mat dhe paguan ate qe harxhon eshte abstraksion se ku ishte kish nje cope tubo dhe jo me rubinet e lidhte me tel...
ju thoni hajde behemi si evropa qe neser...

po mo po, nuk diskutohet ajo pune.

po edhe une nuk po them te behemi si evropa qe neser. thjesht po them qe te marrim me te mirat.

pastaj, lungo, shiko, nuk u duhet zene shume bese te huajve te bejne e te ndihmojne shqiperine. secili shikon interesin e vet. keta perendimoret (sic thote pjeri) kane pervoja te gjata ne vjeljen e interesit te tyre kur shkojne ne vende te tjera.

Per ate jam mese i bindur qe bejne interesat e tyre, edhe ate italianin ettore sequi ambasadorin e BE per korrupsion e hoqen qe ketu plus qe po i shohim dita dites.
eshte ngaterruar keq lemshi dhe nuk eshte kollaj ti gjendet filli...

 po te qe ndonje zezak a ndonje tjeter do ja kishin kenduar te gjitha nenet.

po te qe zezak do e kishin zgjedhur president.

eshte dhe nje tjeter: Po te qe zezak do ja falnin njehere, po te dyten ne sume.

kush ishte? Deeedaa!

fratello do na varesh ketej, apo natale ne itali...

Fratello gjej gjeagjezen se ndryshe i dhjeva mu ne të...s'vi fare!

kete gjeagjeze e gjen vetem Din Hyka, po vajti kohe pa dale smiley

smileyDin Hyka Pykaaa Tiku!

smiley

Hyka Pyka, por nuk Hani Pyka, lungo o corto che sia la Pyka!smiley

 

Dmth, dhe ky u lirua brenda dites. Gjithe ai show me foto te arrestimit sa per t'u hedhur hi syve njerezve. Dhe as per ta kapur nuk kishin, po te mos behej i famshem. Ai paska kryer krim te rende per 20 vite burg, shume vite me pare, dhe as ishte kujtuar njeri ta kapte. Ndersa tek refugjatet e sapoardhur njeri pa njeri funksionon ligji nje me nje. Fiks si ne Shqiperi, dmth. Edhe ketu funksionon sh mire ligji per arixhinjte.

ç'a u liru dhe ky, jo per gjo (po nese eshte e vertete) , m'doli profecia smiley

Po e them prape, je shume i avancuar per mentalitetin e sotem Pjer!

Ik mer Pjer, futi i zgare qofte dhe fillo shkruj shpejt VQ 2 ( si t'ia ndreqim Amerikes) se Shqiperine e gadite. Te doli profecia ( eshte me se e vertete), po s'ka nga e lu ate bythen me kocka se ka vu $5 million peng. Pastaj, ku ne picke te mamit te bukur do e mcefi sumen po iku, se osht bo si parja kuqe, te gjithe dun me e pa te tredh. Kur t'ia varin koqet ne bige, nja 20 vjet, si do thush : m'hyri profecia ? 

ti e ke VQ1, qe po kerkon VQ2?

Ne shkembim te 5 milione $$ garanci .shiko anen tjeter te medaljes .biri I dy pastruesve emigrante kroat e shqiptar cfare mundesie iu dha paveresisht se ky abuzoi me te .

Po pra, ate po them. U lirua me leke. 

nuk eshte se ia dha rryshfet gjykatesit.gjykata i mban peng deri ne daten e gjyqit .eshte praktike disa qindra vjecare e origjinuar ne angli.

Evgjitet ne litar!

Se po perfitoj nga reklama e filmit smiley djema dhe vajza, 5 milion qe paska vene garanci, jane nje qime floku ne rritjen e vleres se produktit. 

Pjer xhambazi! Po per obligacionet e CO2 do besh ndonje katrahure mondiale apo birra e qofte se rriten vete?

Sa qejf kane robte me be qitje popullore. Ne shoun e radhes drejt gares se zgjedhjeve, e kane gjet mire shenjestren. Robte mbarojne per shenjestra, me emer, me mbiemer, me fytyre. 

Po ti thush dikujt o tu te vjedh fjala vjen " X kompani" do merziten, por s'do urrenin me gjithe forcen e shpirtit. Me ne fund e keqja ka nje emer.

Po pse mo i gjithe problemi i skemave mashtruese te kompanive farmaceutike tek KY robi kishin ngelur? Ja e gozhdum dhe kete, po ca ndodh pastaj?

Po ky rrezili eshte bisht i kavallit... Me shume mundesi gabimi i tij do kete qene se ka menduar se mund te mashtrosh pa darovitur hallkat e duhura te zinxhirit ; politike e media.

Demonizimi i ketij qyqit eshte gjasme shplarje duarsh per strukturave megagjigande qe manipulojne gjithe diten me cmimin e ilaceve, qe fshehin qellimisht kura per semundje vdekjeprurese, dhe kur i do trapi sperkasin dynjane me ndonje epidemi sa per te shit nja dy ilace me shume ( mos me pysni si, por kete ma kane permend dhe expert). Po hajt shyqyr ne shpetoj karma, se o none none..

ky ishte mbrem ne kanalin e tij te you tube duke luajtur videogames dhe thoshte ca budalliqe. Mesaduket qenka i paqendrushem psikopat, un them se do tentoj te arratiset ne shqiperi a gjetke por nuk ka nga te vej 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).