Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka akorduar sot dekoratën e Flamurit Kombëtar ish-kryeministrit, Sali Berisha. Dekorimi për Berishën është dhënë për kontributin e tij në lëvizjen studentore të vitit 1990.

Motivacioni i Presidentit për dekoratën:

“Shpirtit liridashës që iu bashkua dhe përcolli që në momentet e para frymën e lëvizjes mbarëpopullore demokratike në vitin ’90 që solli përmbysjen e regjimit më diktatorial e çnjerëzor komunist.

Për rolin e tij udhëheqës në orientimin, përparimin dhe forcimin e idealeve dhe parimeve të sistemit demokratik në rrugëtimin e Shqipërisë drejt familjes së madhe euro-atlantike”.

24 Komente

Anika Dokle: Berisha sot një burrë shteti

“Berisha sot në protestë, një burrë shteti!!”. Vlerësimi ka ardhur nga doktoresha Anika Dokle, vajza e deputetit të PS-së, Namik Dokle.

Si ka mundesi qe nuk e paska pasur kte Dekoraten Komandanti ?

Po edhe sikur ta kishte patur, do ti gjenin nje tjeter o Brad. Presidenti per ket pune eshte, te jape dekorata, se mos ka pune tjeter gjytrymi.

Po jo me se kam aty une muhabetin , por me vjen inot , u bo bytha Nishanit me Dekoru Komandantin , per i gjo jom i sigurte , qe Sala Dekoraten e ka pas me vete .

. smiley

Sipas nje thashethemi :

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu dhe ajo e Bashkimit Evropian, Romana Vlahutin, kanë bojkotuar sot pritjen e presidentit Nishani me rastin e 8 dhjetorit.

Ndsersa une them me siguri te plote qe te dy keta nuk kane patur ftese nga Jari. 

Popull fatkeq. Sa kollaj  qe e kane hajdutet... !

Nderkohe as e merr mundimin njeri te pyese se ku i gjeti gjithe keto objekte qe normalisht duhet te kene qene neper muze, perfshi antikat qe shoh ne stende ne foto.

tragji-komedi o maj gad

Qetesojini thithkat socialistë. Ju erdhi mire kur nuk u distancua Topi nga demostrata e 21 janarit..

Protesta osht qef

12336270_10207836336127409_373160326_n

12336281_10207836336207411_972766325_n

 

albana

Edhe themi qe ne shqiptaret jemi rrace e bukur...

hiqi mer keto shtriga se na e nxorret kafen prej hundes...

Bah sa te shpifme. Gjona me te shemtuta nuk kam pa. Zorret ne fyt. 

Po keto surrate kane qene ne poste shume te rendesishme per 8 vjet ne pushtet !Per 8 vjet duke tall bythen, e lane pa brek ate popull   dhe tani duan te vijn ne pushtet prap po keto fytyra ! Jane krah per krah me populin qe e dune aq shume ! Su vjen turp hic ! 

Te gjitha me botox, madje dhe hunden ke i njejti kirurg.

shpresojme qe dekoraten tja kete dhene me flamurin alla-kinez qe hodhi ne treg saliu. 

Sa te lumtur qene peshqit ne ate kohe , shikoji pak , emo , roni , monda , finisi po se po, Alidea e merzitur me ishullin Kukes, e shume te tjere , kishte humb Sali Berisha , gezim i papare , pas dy vjetesh nuk i shikon me ne peshk se i zhgenjeu Rilindja e Edi Rames smiley

Po ajo dihej qe do zhgenjeheshin mer brad , une ne ate kohe 6 muaj I dhash rilindjes, po e shtyn si e shtyn me Liken 2 vjet. smiley te mos ua hame hakun edhe nje dore te mire me pare e bon.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).