Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti i fazës 1/8 të Champions League, që ka dhuruar përballje shumë të forta. Bien në sy përplasjet Arsenal-Barcelona, Juventus-Bayern Munchen, PSG-Chelsea dhe Roma-Real Madrid. Në takimet e tjera, Gent do të ndeshet me Wolfsburg, PSV me Atletico Madrid, Benfica me Zenit dhe Manchester City me Dinamo Kiev.

Ndeshjet e para do të luhen më 16, 17, 23 dhe 24 shkurt, ndërsa ato të kthimit në datat 8, 9, 15 dhe 16 mars.
 

6 Komente

gjynah per ekipet italjane.. por edhe klubet angleze veshtire do ta kene.

enjoy 7 up

Short me hile, i bome per kastile qe te heqin Juven smiley

me e veshtira i ka rene barcelones me thene te drejten. deri ne shkurt Arsenalit i kthehen te gjithe lojtaret se bashku me Ozilin rekordmenin e asisteve

me rastin e kalimit ne fazen tjeter Gent-i perforcohet me sulmuesin e Skenderbeut Olayinka smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).