Para Parlamentit ka nisur protesta e opozitës, ku janë mbledhur qindra persona. Protestës i është bashkuar edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha.

I pari që mori fjalën në protestë ishte kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, i cili tha: “25 vite më parë, jo shumë larg nga këtu, studentët dhe qytetarët u mblodhën bashkë dhe i dolën përballë regjimit më të egër që kishte njohur ndonjëherë ky vend. Sot, 25 vite më vonë, jemi prapë në këmbë, në protestë, sepse nuk mund të pranojmë një tjetër regjim po aq i padrejtë, po aq represiv”.

Ndërkohë, deputeti Genc Pollo theksoi se “kjo qeveri duhet të iki jo për politikanët e tjerë që t’i zënë vendin, por për njerëzit që jetojnë këtu”. 

“Qeveria për dy vjet e ka bërë gjendjen e padurueshme. Qeveria Rama-Meta nuk ka bërë asgjë të mirë, vetëm të këqia. Sot, për shkak të buxhetit të Ramës dhe Metës dhe grabitjeve të tyre, popullit i ka shkuar aty ku nuk mban më. Nuk duam më qelbësira në qeveri dhe në parlament që votojnë ligjet e burgut. Po miratohet një buxhet pa rritje rrogash, pensionesh apo ndihmë sociale, por vetëm taksa”.

Nga ana e tij, Arben Ristani tha se nuk ka më vend për opozitë konstruktive, por për protesta: “Po miratojnë buxhetin që nuk do të rrisë rroga e pensione. Ndërkohë që populli varfërohet çdo ditë, këta vjedhin 400 milionë euro nga doganat. Kemi bërë opozitë konstruktive duke dhënë alternativa e duke kritikuar, por nuk vlejnë më kritikat, vetëm protestat. 

Mendohet se janë rreth 1000 forca policie për të ruajtur rendin gjatë protestës së dytë të opozitës brenda 10 ditësh.

Protestuesit kanë gjuajtur me vezë, domate dhe gurë.

125 Komente

Lulxim Batha !

Para ca ditesh ti bane nje prove dhune me bunkerin para ministrise.

Tani nigjo me kujdes!

Neqoftese ti dhe ata qe te pasojne perpiqesh te shkaktosh trazira,une do te kunsideroj prishes te rendit publik dhe do te godas!

(do te duhej t'ja thoshte Edi Rama ,po ja kane than ambasadoret)

 smiley

Pa perseriteni dhe njehere ! Ashtu eeeee. Ky eshte provokim! Po po provokim! Dhe une kam per ti shkruar Moskes.

 Nis protesta e PD, qëllohet me vezë dhe tymuese:

"Rama do të varim në litar!"

Në protestën e PD-së sot disa të rinj me maska të bardha i kanë habitur protuestuesit.

Ata janë veshur me bluza të bardha dhe secili prej tyre ka një gërmë të shkruar në bluzë që të gjithë bashkë formojnë fjalën Populli”.

Vetem per fytyren tende dhe sorollopin tuaj duhet te dale populli ne proteste dhe t'ju kapi e t'ju shqepi ne dru zgjebsa te pafytyre. Po prandaj po beni protesta tani ju shoerdhata se nuk doni te ec perpara reforma.ne drejtesi. Ju hap barku juve moterqira per popllin me Bmw 720, mercedesa, range rover, me disa shtepi kudo ne shqp. Keni dhe guxim dhe i fryni popullit. Dhe kush? Sigurimsja e misrit, sekretari i partise babai i hajduteve dhe zhvatesve, gita , xeni, ristani, bode. Lereni popullin te protestoj vete, nuk ka nevoje per shushunja si puna juaj. Shkerdhata.

ik pirdhu aty ku ke flamurin mos na caj menderen smiley

pisa komunista ju plasi ju per popullin.

PS. Kujdes mos e nxjerr koken nga bytha e Rames eee..eshte e demshme per trurin ..pak psiko jeni dhe nga natyra

Kido as me rruhet e as me qethet jo per Ramen por as per gjithe moterqirat politikane qe kane 25 vjet qe mbreterojne dhe jane me te pasurit ne ballkan apo dhe me gjere. E nuk me ruhet as per ty e as per ate skuthen tjeter qe jeni kelyshat ngjyre blu (ne ndryshim nga kelyshat e kuq) e qe jetoni ne paris, berlin neper ambasada e ku e ku vende me te mira me leket e atyre te varferve qe i shtyni si tufa delesh. Po nuk keni faj ju, akoma nuk i ka shkuar atij populli thika ne kocke qe kur t'ju shikonte juve dhe ata te kuqte rrugeve t'ju grinte te gjalle. Plehra.

pas commies te qelbur, ato qe kam me teper alergji jane tipa si puna jote qe ndryshe jane ndryshe hiqen. Kur rrezikohet Rama shan opoziten, kur te thone ke futur koken ne bythe te Rames, thua nuk me intereson asnje pale..vetem budallenj gjeni ju andej nga jetoni pls.smiley

plehre je vete o qelbes kush je ti te japesh leksione kush proteston kush jo, do t'ju marrim leje ju dhe sidomos pse ti paske te drejte te flasesh ne emer te popullit 

Hajt beqja e mbare per ty, dhe sajmo gjithashtu, mos harro Mimiiiiinn transparenten qe u mor vesh te kishte dekoruar xhelate pas nje viti dhe per kete e ka fajin Saliu veriori

pls....smiley loqe komunistesh qe hipokrizine e kane ne adn

 

E kujt i plasi per alergjine tende. Shko mbaji koqet e fishkura Sales se po i bien, ate bej.

po me plasi mua, se une kam alergji nga loqe si puna jote dhe ketu ne blog sikur vegjetojne me shumice

kujdes bythen e Rames ti psikoja tjeter

Ik o trap, ik, shko ne proteste pas atij kryetrapit. Dhe mos harro tia mbash loqet, se per gje tjeter sje ti e ca si puna jote.

tani na ofendove keq bytheci i Rames smiley

Koqefishkurmbajtes, e bere detyren per sot?

Kido ma kap çik hajdarin per qafe dhe mos harro atje ne proteste dy gishta lart dhe nje ne byth. Sic jua ka mesuar pinoku.

patjeter mo Vlonjat, Ramen do ta trajtojme me kujdes, sic e meriton mos u merzit

deri ne protesten e radhes vazhdo me koke ne prapanice te Rames ,..se ashtu jua do zakoni mo burre, cfare do besh, nga njeri lider te tjetri gjithmone gati, para partizanesmiley

Bravekiddo, Urime per Qeverine Teknike e uli i cik nervat se nuk qeveriset me tension te larte.

Miting Madheshtor popullor, dil edhe ti tek sheshi e mfshija nga pluhuri karrigen Cunit te Sheqeres dhe Lulthimit. Rama iku, gezo edhe ti se me je lodh ne bllog.smiley

Left,  u ndezen gjakrat ketu. Keshtu qe nderhy pak te zbehet antagonizmi. smiley

Ama e dhiu pak komandari kur tha qe PD-ja premton qe do i beje legalizimet me 1 euro kur te vije ne pushtet. smiley

Si i shkref mu duk mu sot komandari. E nxjerrin kasten me duket per ti marre erzin. Jam i lumtur qe e shof ne kete dite. Ja keshtu bente dhe nje psikopat ketu te peshku qe nxirrte te atin ne TV te fliste kunder Aristotelit dhe Sokratit . smiley

Keta do vuajne gjate dhe rende... (2x4 + 1x4) 

minimumi!!

smileysmiley i kishte msue permenç fjalimet e Sales smiley

thashë un qi Ky e adhuron ne fshehtesi smiley

I skreti i vogel,ai Luli, sa here shterzon me trash zanin,perfundon t'u kujis si klyshi qe merdhin nga te ftohtit. smiley

Keta pionieret e Sales s`kane mbush vitin nga humbja e zgjedhjeve mer, prape kerkojne zgjedhje?

Funderrinat qe u dhimbset varferia e popullit...

Edhe nje gur, meqe e permende, do bente me shume pune se ai per kryetar opozite.

Nga ana tjeter, ju te indoktrinuarit edhe gurin do e quanit "kryeminister i gjithe atdheut".

Per shkak te boleve pa tru si ty eshte kshu si eshte vendi.

kur ke te drejte, ke te drejte. Tamam bole pa tru.

Do kishim bo naj 140miljon juro me naj tender sterilizimi smiley

O Fiqo, ti nuk puthke fare. Imagjino qe me kunderpergjigjesh mua me vjedhjet e PS...

Te ta shpjegoj me ngadale. Logjika jote eshte kjo:

Beqaj vjedh si dreqi => Luli.

Varferi ne vend => Luli.

Lulin zgjodhi Sala per kryetar te PD => Luli.

Sala zgjedh nje dildo per kryetar PD => Dildo.

Ky eshte problemi qe kam une me keta lloj votuesish.

Bolet e llojeve te tjera do i diskutojme kur te jete tema e tyre, qe mos te te ngeli hatri pse nuk shame PS sot.

 

Nga nje ane s`ke faj, kollaj me tall trapin nga Amerika.

Pse nu shef anen tjeter,qe ne saj te ketij kryeministri,policet guxojne dhe i japin doren dhe shefit te opozites. smiley

Nje ekspozite te Edi Rames qe lejoi ai galerise se arteve, dhe i fluturoi veni i punes. smiley

Shot reverse shot nga filmi "Gazi i botes" * 

IN :

rama berisha

and OUT :

basha

*rolin e Gazit e luajne dy aktore te ndryshem

 

 

....nuk le miting pa mare pjese ....e mer Gazi mos vdeksh kurre

protesta rama ik kryesore

Kapo 200 petrita u katandiset ju Kamunistat e Shqupit.....

Ben Blushi e ka me opozitën: Qeveri teknike kemi, ka një mundësi për zgjedhje të parakohshme

Ai e cilësoi protestën e sotme të opozitës një çrregullim në trafik dhe jo një protestë. smiley (te drejte ka).Deputeti socialist iu drejtua opozitës duke i thënë se Qeveria që është në pushtet është Qeveri teknike.

....ndersa Arben Imami i është drejtuar protestuesve të cilët ndodhen para Kuvendit ndërsa tha se kushti i Bashës për qeveri teknike dhe zgjedhje të parakohshme është i drejtë.

‘Kjo aleancë qelbësirash që në fillim u ngrit nga djemtë e byrosë politike sëbashku me të gjithë dhunuesit, përdhunuesit e tutorët e prostitutave’ – tha Imami, i cili theksoi se mazhoranca nuk e ka pasur kurrë në fokus përmirësimin e mirëqenies së qytetarëve.

Blushi ju quajti te dhunshem ne opozite e te dhunshem ne pozite, nuk vini ne pushtet as pe nja 8 vjet thote blushi se e keni menien per 14 Shtator a 21 Janar....Citoje mire Emisarin e Rames. NJe takim muratoresh e quan mitingun e sotem, as 200 petrita su bete.

Nejse urime edhe ti per qeverine teknike.

O Kapo, s`ke faj ti se jeton ne Kanada.

S`e ke patur Lulin kryetar bashkie...

I vetmi, ore i vetmi qe s`ka bere asgje ne Tirane. Sikur vetem per ego te kishte bere dicka, ta tregonte ne kafe pasdite. 

Nje cope druri, te pakten te ishte karizmatik...

ja ku erdhi dhe dita qe opozita ti mbledhe vete mbeturinat qe le prapa !

smiley

Protesta

Vazhdoni protestat paqesore si dhe kerkoni dorehqjen e qeverise dhe qeveri teknike, por nga ana tjeter beni detyra e shtepise dhe bashkohini votat me poziten per te miratuar ligjet qe ti hapin rruge reformes ne drejtesi dhe dekriminalizimit te politikes dhe potikaneve. Sepse kjo eshte ne te mire te popullit dhe ju per popullin vetem mendoni. Nese beni rezistence per te mos miratuar reformen ne drejtesi, Amerika dhe BE-ja do ju tredhe te gjitheve, pervec salukut, se ai i tredhur me kohe eshte.

Nga gjithe keto protesta, historikisht ka patur vetem nje fitues.

Dyqani perballe piramides qe shet pica, "Laguna".

Si i ka shpetuar portalit te sheshi punto kom foto qe policet e nderhyrjes se shpejte ishin strehuar ( ne gadishmeri nese do kishte dhune ne proteste, )ne sheshin e ndertimit te gjamise se madhe aty afer.

Se pastaj do kishte argument upozita qe policia dhunon objektet fetare si eterit ne kohet e largeta 1967.

Apo ka akoma kohe dhe une bej der der kot?

Lironi Martin Shkrelin !!!

kur i maro mandati presidentit

2017

Nese pyet:
Si qe protesta qe shkoi?
Te pergjigjen:
zi.
Protesta qe vjen 
O Zot se s'te besoj 
Ne mos e bardhe 
Te pakten qofte gri.

Me vjen keq por qeveria rrezohet vetem me mocione ne parlament dhe jo me demostrata ne rruge.

U qetesuan te marret. Iken dhe e harruan bunkerin dhe xhelatet e komunizmit qe na doli qe e paskemi ne parlament e nje here e nje kohe xhelatin e bente deputet. Nje here e nje kohe mblidhte kumbulla rruges se blllokut te bente raki .. smiley

Kjo vertet eshte opozita me qesharake e me e tredhur jo vetem ne Shqiperi por edhe ne bote zore se gjen. Me nje 5 min fjalim i beri Rama pula te gjithe e i dergoi ne shpi.

Nderkohe qe populli jetim, pa opozite. 

 

Te merkuren i jep doren Merkelit ne Gjermani, te enjten policit ne Shqiperi. Cilesi dhe aftesi te jashtzakonshme komunikimi dhe lidershipi!!!

Cilesi dhe aftesi te jashtzakonshme komunikimi dhe lidershipi!!!

smiley

Gjeja qe me ngjalli krupen, ishte fjala e Arbn Imamit - nje ish miku te ngushte te Edi Rames - ne tribunen e mitingut te PD. Ky bubrrec i korrupsionit ne qeverisjen e pare,ne ligjerimin e tij me nuancat interpretative te zanatit te tij te pare,akuzone me patetizmin qe eshte i nevoshjem para turmes,ish mikun e tij per korrupsion. Ky paliaco, po akuzonte ish mikun e tij dhe per familjen. Kjo ndyrsire, qe dikur ankohej se ne Tirane spo flitej shqip, shfrynte per ish mikun e vet si antiverior.

pak i ka thene, ai rob dje i permendi invalidit karrocen me rrota, gje e ulet.

po shume mire ia ka bere.. ky ish miku tij eshte katandisur ne nje mashtrues ordiner qe  genjen, kshu vetiu,  pa me te voglen arsye!

pyet gazetari gjerman:  cfare pozicioni keni luajtur ne ekip  dikur si basketbollist ?   -organizator, pergjigjet  E.R, pa ja bere syri terr fare.

 

po pse genjen mor vlla, çte shtyn.?!  nuk po te ben pyetje  tendencioze, si km apo politikan, ..   p.sh:  sa 300 mije vende pune hape?  apo:  si e bere shendetesine falas.?  ose, cfare jane keta mijera azilantet qe vijne ne Gjermani, shqiptare apo allvanosa..?   -po te ben nje pyejte te thjeshte, totalisht  rilaksuese  per te kaluaren  sportive..

po arrite te genjesh edhe per nje pyejte te tille, do te thote qe ose je langarq  qe ste ben asgje pershtypje, ose se ke mendjen ne mesim, sje mire nga fiqiri..

po pse genjen mor vlla, çte shtyn.?! 

genjen apo tallet nuk meret vesh:

Kryeministri i Shqipërisë mësohet se është kthyer sërish në qendër të vëmendjes, ndërsa ka treguar ngjarjet kur ai, në atë kohë basketbollist, në fund të viteve ‘80, ka vizituar Gjermaninë si pjesë e ekipit shqiptar.“Sportistët shqiptarë, në atë kohë që Shqipëria komuniste vuante për ushqim, sa mbërritën në hotel iu vërsulën tryezës së ushqimit, ku ishte shtruar bukë. Nga uria basketbollistët zbrazën koshat ku ishte vendosur buka, ndërsa lëviznin disi më tutje tryezës, duke e lënë atë të zbrazur. Kamerierët e hotelit teksa vështronin të çuditur zbrazjen e menjëhershme të tavolinës nga buka, kujtuan se kishin harruan të shtronin bukë dhe nxituan për ta mbushur sërish. Por për çudi vetëm pas pak minutash sërish buka ishte e zhdukur nga tavolina. Këtë herë e kuptuan se ç’ndodhte.

edhe per kete  ''ndodhi'',  ka genjyer Gono...  dmth  genjen  ''kur e tregon si ndodhi te veten'',  kur ai paskerka qene ne Gjermani me ekipin Kombetar..

kjo  ngjarje,ne fakt,  qe tregon E.R,  ka qarkulluar si anekdode qe ne vitet 70-te dhe thuhet se ka ndodhur me ekipin Kombetar te Peshngritjes kur keta shkuan per te garuar ne nje vend perendimor..

smileykaq legen qenka, perdor barcaleta me shqiptaret si icebreaker ne takime me te huajt.

Belulo,kurse ai Asllan Dogjani me kujtoi Baftjarin,pinjollin e fizeve, qe per pese minuta ndrroi tre here bindjet e veta. smiley

kush eshte ky Asllani mo..?.smiley

 

p.s me kujtove  dy kusherinj te mi, une u therrisja dajo,meqe ishin kusherinj nga mamaja... ishin binjake, njerin e quanin Luan, tjetrin Asllan..smiley  Asllan i thone turqisht Luanit..smiley   kane qene  mundesa ne kohen e tyre.  po te shtinin friken kur i shikoje, se ishin tipa  te beshem, trupmedhenj  dhe shume serioze..smiley

Ja, nje tip i tille eshte dhe ky Asllani qe them une,polic ma ka qene. Para se te ishte me pd-n,ishte me ps-n,pra ps-s ka qene me pd-n. smiley

Dy agjentë të policisë me karta gazetari mes protestuesve të opozitës smiley

Dy agjentë të policisë së shtetit me karta të gazetarëve ishin në mes të protestuesve. Kjo gjë është denoncuar nga Partia Demokratike. Ka qenë kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi i cili konfirmoi këtë rast, duke thënë se këta agjentë qëndronin pas disa gazetarëve të televizioneve.

Në një prononcim për Report TV, Këlliçi reagoi dhe sqaroi rastin pse gazetarët u qëlluan me vezë dhe patate për një moment gjatë protestës së opozitës përpara Parlamenti. Kryetari i FRPD u shpreh se gazetarët nuk kanë qenë shënjestër dhe as nuk ka patur ndonjë synim për t’i qëlluar, por janë kapur aksidentalisht nga vezët. Sipas tij, të rinjtë qëlluan pikërisht dy agjentët e policisë, një vajzë dhe një djalë, që ishin maskuar si gazetarë duke mbajtur karta të gazetarëve dhe kamera të tyre.

Këlliçi shtoi se i njohin shumë mirë këta agjentë policie që ishin infiltruar mes gazetarëve, prandaj turma reagoi në atë mënyrë, dhe nuk ka pasur synim të qëllonte gazetarët, por efektivët civilë të policisë.

langarq  qe ste ben asgje pershtypje

e bukur kjo

keta te sales ,me keto protesta,e vetmja gje qe bejne eshte te rifaktorizojne ramen.

edhe ata qe nuk e duan ramen dhe poliken e tij apo te pakenaqur te ndryshem,kur shikojne palokera,imamer,ristaner,rrine nje moment menjane dhe mendohen!    saliu qenka akoma gjalle!     keto fytyra te diskretituara nuk mund te shprehin pakenaqsine popullore.   kjo parti hajdutesh dhe antishqiptaresh duhet te zhduket nga skena politike shqiptare.   opozite nuk ka kush ben,se ne nuk kemi vetvendosje.

i djathti nuk e ka ne natyre protesten.  sesa te protestoje per diçka, ta prese prej dikushit tjeter, me kollaj ja gjen anen vete. 

ndeersa te majtet e kane protesten natyre. 

ndersa politikanet nuk jane te djathte, por te gjithe te majte. prandaj perdorin protesten apo manifestimin. 

pse,partine e  sales e konsideron te djathte ti?   nqs ps-ja eshte e majte qendres,pd-ja eshte thjesht cete hajduto-anarkiste.  ne shqiperi nuk ka asnje parti te djathte.

di te lexosh shqip apo jo ?

ta thash pra qe sala me gjithe politikanet e tjere te botes, jo vetem te shqiperise, jane TE MAJTE.

te ishte i djathte, ai duhej te rrinte doktor, jo te behej politikan.

politikan i djathte, nuk ekziston. i djathti shef vetem punen e vet, te asnjeriut tjeter. 

politikan i djathte, nuk ekziston

ku jeton ti atje ne france, poshte ndonje guri?

ç'lidhje ka se ku jetoj une, per çfare po flisja. po lexoj nje liber te asaj qe ketu kryeson TE DJATHTEN EXTREME. qe ne faqe te pare, duket qe eshte e majte, se thote qe pushteti ekonomik eshte gjithmone e me shume ne duar te shume pak veteve.

imagjino e djathta ekstreme, po ajo e qendres ? ato jane socialiste e kaluar socialistave. dhe keshtu eshte ne çdo shtet apo qeveri te botes. qe kur interesohesh per jeten e popullit, (roli bazik i politikes) ti je njeri SOCIAL, dmth i MAJTE. 

nuk zgjidhen ndryshe hallet e popullit, pa qene njeri social, pa politika sociale. pa qene njeri i majte, pra.

ps: ne fakt juve qe shkruni vetem dy fjale, nuk eshte per t'ju pergjigj fare. se nuk meritoni pergjigje. po behem edhe une social, ne kete pike, nuk shoh punen time, por edhe debatin, ndaj diskutoj me ju.

 i djathti shef vetem punen e vet, te asnjeriut tjeter. 

smiley

kampion je, kampion.

 

sa lezet sikur te ndergjegjesoheshin dhe te benin nje proteste per lirimin e Albin Kurtit 

e zgjodhet KM per qeveri teknike? smiley

kushdo qe nuk eshte felliq me te shperthiqme veze  smiley

PD - partia e don-kishotave

PS - partia e sanco-pancave

te dy nje mut jane. ah se harrova liken, te tre.

ne fakt e gjithe klasa politike.

 

roland - s'ke faj qe thua te dy nje mut jane se ne 25 vjet ja ku jemi POR ne te njejten kohe eshte papergjegjshmeri ti gruposh te dy krahet pa bere dallimet perkatese. 

1 dallim i vetem eshte qe PD ka akoma te rrjedhurin per kryetar, qe eshte komplet anormale ne demokraci. 

Keto parti jane te paafta ne shume aspekte por PD e merr cmimin fitues per paaftesi. 

 

jo jps, jo, nuk eshte papergjegjshmeri.

papergjegjshmeri eshte te mos kerkosh, edhe tani pas 23 vjetesh zullume nga te dy krahet, largimin e kesaj klase hajdute.

dallimet le t'i bejne historianet pasi te jene shporrur keta bandite. le te punesojne edhe nje psikiater po te duan per te rrjedhurit.

jane pikerisht militantet e te tre kraheve qe u japin oksigjen ketyre. ata jane te papergjegjshem.

 

qe mos tregohemi naive - "klasa" eshte pothuajse e pamundur te zhduket ashtu me nje te rene lapsit, dhe per me teper eshte kjo shoqeri qe pjell DHE lejon horra qe ti drejtojne, ata kurre nuk mbarojne por duhet ligji dhe "sistemi" qe te ruaje delet 

 

 

kjo shoqeri qe pjell DHE lejon horra qe ti drejtojne,

 

lejon thone naivet qe sduan ta tregojne qe jane naive, po ne te vertete shoqeria po i zgerlaq me veze horrat:

http://www.zeriamerikes.com/content/arti...

juve beni mire tu jepni ndonje veze atyre fukarejve per te cilet po "protestoni", se ata kane muaj qe skan pa veze me sy, po leri keto muhabete se sjane per ty he xhan

mos u dorezo kaq shpejt, nuk e ke ngrene ti vezen fundja.

....

Kaposhi nje thele e? smiley 

Edhe keta nuk kane cfare te bejne! Lerini rehat 4 vjet ne qeveri, ja 8 pastaj kerkoni te drejtat e pushtetit. Ja zute ne gryke Edi Rames! smiley

pse socialistet i lane gje rehat ?  perdorin te njejtat arme dhe ata, jo per te hedhur ramen, por per te mbajtur postin e drejtuesit ne partine e tyre, pikerisht taktiten qe perdori edhe rama kur ishte ne opozite dhe elektorati i majte dyshonte tek aftesite e tij drejtuese. 

eshte lufte me mbajt karrigen kjo, dhe jo me hedh pushtetin. mire jane edhe ne opozite, paguhen po njesoj, dhe s'kane asnje pergjegjsi. 

Ktu s'behet fjale per rroge mer vlla. Ktu behet fjale per grabitje te vatanit copa copa.

Ku mjafton rroga per krokodilat.

shtepise time nuk i kane marre asnje cope deri tani. nuk di per cilin vatan flet ti, besoj e ke figurativisht ?

dmth ti thua qe nuk e kane vjedhur vatanin meqenese nuk i plas njeriut per qorromidhet e kasolles tende?

jo une po them se vatani eshte koncept ABSTRAKT. ta vjedhin sa te duan, njeri nuk shqetsohet deri sa shtepia e tij mos preket. kur te filloje kjo te preket, atehere ndryshon puna.

rama dhe te tjeret si ai, do ta kene pisk punen, kur te fillojne te prekin njerzit. tu shtetezojne shtepite, apo pronat, ose te tjera si keto. jo duke vjedhur vatanin. politikan qe te vjedhi vatanin eshte bere. rinte piktor po te ishte ndryshe.

une po them se vatani eshte koncept ABSTRAKT

ah me ke bej muhabet une.

 

ashtu si me nenin e propagandes antinomenklature, ashtu si me taksen e biznesit, ashtu si me bunkerin, rregjimi u zbyth prap sot edhe per medaljet e persekutorve.

thank you

Kaposhi nje thele e?

..eh mor bame....eshte lufte me mbajt karrigen kjo, dhe jo me hedh pushtetin. mire jane edhe ne opozite, paguhen po njesoj, dhe s'kane asnje pergjegjsi

...kurse kaposhi u katandis nje thele sepse te djathtet  qe erdhen ne mitingun e 8 dhjetorit u kishin thene se do mbaronin  pune njehere e mire me  Ramen ... por ce do perseri na doli nje Neritan dhe i drejtuan turmat te nxirnin dufin me betonin e bunkerit. E pe si mburej komandanti ne nje interviste para ca kohesh ;Mision historik,shpetum shqiptaret nga vellavrasja ne 90 tha.Vetem nje gja me vjen keq per ate popull qe  paska ken kaq shume i pa fat.

 

shume njerez nuk jane dakort me Petrit Vasilin kryeminister te qeverise teknike dhe nuk mund tju vesh faj, duhet shkeputje totale me brezin e 50 vjecareve packa se eshte presidenti ai qe e vendos

S´ka gjo , se hudhem sot e hudhim me 21 , kohe kemi plot , HECE TECE plot , leket s´dime ku ti cojme , Peugeot kishim Peugeot kemi , smiley

O Brado ngele Gjermani (apo ke apliku per azil?). Hajde ore ketu se keta as mitingje nuk dine te bojne. 

Ne i japim " doren " e fundit , nuk merremi me veze e miell smiley

S'ka njeri ne men te marri pushtet mer. E para se kushtetuta osht qep tamom ashtu. Likja shkrete boni greve a demostrate ne vaktit. E dyta, kto jon rehat mer, t'i hysh havaleve, jo poplli, jo varferia e per ca. Kto paret i kane mullar. Po kshu mahet gjalle tifozeria e opozites. Njelem tu dhon leksione me cmimet qesharake te peshkut. E kur ta cojn cekun. 

24 ore afat i pat lan ajo cicmadhja Rames, qe te largohej nga Tirana.E shpalli non grata. Din gja kush, ca u ba me k/ministrin?

KUsh Çiljeta Pjeter? Po pse çfare i beri Rama asaj e ka ngacmuar?

Rri o Pjeter pash zotin se ti prej Sali Berishes pe Detin smiley

Po, pra, e pane ene pa gardhe, e thane po pse mos ta xajme? 

Detin une e kam ma afer se ti. smiley

Nuk e di une , kshu tha Ed Rama smiley

Fale Sali Berishes,po, qe bani rruget, tash kemi munci me shku me ba plazh dhe masdite. 30 min ban me makine,mirpo ne mosmirnjohsa jena,na ka plas zoti syte dhe dume Edi Ramen qe na la pa buke. smiley

Po he mo se dhe buka nojhere nuk te ben fort mire smiley

Me dhjamin qe patem vu me Salen po e shtyjme dhe ca dite.smiley

Iku pra, ra qeveria. Pas 2 javesh ka zgjedhje. smileysmiley

nigjova qi kishin hedh edhe zhardhok patate sot

Po pse te mos hedhin, 35-40 leke eshte kilogrami, me 100 leke blen 2.5 kg dhe kenoqesh tuj gjujt. Mandarinat dhe domotet jane pak me te shtrenjta, shkojne tek 60 leke kg. Por po te gjujne femnat kane ma lezet me gjujt me mandarina ose me domote. 

 

Mir qi u zbythen Edhe nga akciza e birres thuj smiley

 

 

Per ato patate Fiqo, desh u pushuan 40 Police nga puna , kishin mush xhepat plot  me patate, kurse gazeta Temen   thoshte qe demostruesit kishin pastruar pas mitingut smiley

Vetem per fytyren tende dhe sorollopin tuaj duhet te dale populli ne proteste dhe t'ju kapi e t'ju shqepi ne dru zgjebsa te pafytyre. Po prandaj po beni protesta tani ju shoerdhata se nuk doni te ec perpara reforma.ne drejtesi. Ju hap barku juve moterqira per popllin me Bmw 720, mercedesa, range rover, me disa shtepi kudo ne shqp. Keni dhe guxim dhe i fryni popullit. Dhe kush? Sigurimsja e misrit, sekretari i partise babai i hajduteve dhe zhvatesve, gita , xeni, ristani, bode. Lereni popullin te protestoj vete, nuk ka nevoje per shushunja si puna juaj. Shkerdhata.

 

Kido as me rruhet e as me qethet jo per Ramen por as per gjithe moterqirat politikane qe kane 25 vjet qe mbreterojne dhe jane me te pasurit ne ballkan apo dhe me gjere. E nuk me ruhet as per ty e as per ate skuthen tjeter qe jeni kelyshat ngjyre blu (ne ndryshim nga kelyshat e kuq) e qe jetoni ne paris, berlin neper ambasada e ku e ku vende me te mira me leket e atyre te varferve qe i shtyni si tufa delesh. Po nuk keni faj ju, akoma nuk i ka shkuar atij populli thika ne kocke qe kur t'ju shikonte juve dhe ata te kuqte rrugeve t'ju grinte te gjalle. Plehra.

 Vlonjat-i i frikshem dhe dominues. Kjo eshte nje sjellje fatkeqesisht e perhapur ne Vlore, qe deshmon, jo vetem nje nivel kulturor per te ardhur keq, por dhe probleme psiqike te shnderruara ne sjellje. Aq i manget eshte zhvillimi i tyre psikiko-social, saqe kur perballen me ide dhe qendrime te kunderta, nga idete dhe interesat e tyre, shperthejne ne nje 'shterngate' skizofrenike, ndaj kujtdo qe eshte kunder, biles ndonjehere thjesht, qe te bejne 'show' ne publik me shpresen qe shumekush do trembet dhe do mbylli gojen. Pjesa qesharake e kesaj arrogance, eshte qe ajo nuk mund te intimidoje askend, sidomos ne boten virtuale.

Keta individe Vlore, nuk e kuptojne, qe njerezit e tjere me pak qetesi e mencuri pa perdorur kurrfare ofendimi, mund ti beje keta 'vrazhdare' te duken si idiote, sepse keta nuk kane me mekanizmat e partise se tyre famemadhe, per ta ndeshkuar kundershtarin. Kohet kane ndryshuar Vlonjat, ti do lehesh si qen dhe te tjeret do vazhdojne ne punen e tyre, duke te injoruar ty dhe sjelljen tende bastarde.

Kohet kane ndryshuar Vlonjat, ti do lehesh si qen dhe te tjeret do vazhdojne ne punen e tyre, duke te injoruar ty dhe sjelljen tende bastarde.

Ketu ke te drejte, edhe sot dolen 50 zgjebsa me ne krye nje skizofren te lehin the gjithe kombi vazhdoi punen e vet

Clidhje ka kjo me ate qe po thosha une? Pastaj, kur do e mesoni ju, qe duke anatemuar njerezit, nuk ju rriten vlerat dhe nuk do merreni ne konsiderate?

o makso aman o burr se keni dale jasht mode fare (moda nuk eshte xhinse te grisura dhe flok bishtpllum)

Ti vazhdon debatin sikur por debatojme politikisht dhe per ju kundershtari politik duhet eliminuar. S'je ne linje fare me mua, une shkrova per vlonjatin, qe sillet sikur eshte ne rruge, nga frustrimi qe i shkakton  ideja qe partia e tij mund te humb pushtetin.

po mor po e pashe se per ke shkrove dhe mesazhi i vlonjatit qendron pavaresisht se sillet sikur eshte ne rruge sic thu ti

Kjo eshte ceshtje opinioni pastaj, nese qendron apo jo postimi i Vlonjat-it. Por dhe nje gje tjeter, e drejta mund te tejkalohet, kur qasja ndaj saj behet ne menyren qe e ben vlonjat-i dhe gjithe vlonjatet e ketij lloji.

Maksi ne Vlore ti presin drute shkurt. Besoj se e ke kuptuar kete. Pastaj se ty nuk te pelqen qasja ime apo te duket e.dhunshme kjo eshte ceshtje kndveshtrimi. E ke kap pak si shremb kete muhabetin me vlonjate dhe me vlore. Ty nuk te ben mire pasi nuk besoj se ka vlonjat qe.po iu prishet gjumi se.çfare mendon ti.
Tani per ato qe kam thene me.siper mendoj qe i kam thene me delikatese sepse pas 25/vjet zhvatje, krim, perçarje, perdorje, tallje deri ne vdekje e tragjedi ajo e rrafmja qe kam permend eshte shume.pak. Shume pak fare. Dhe kjo jo vetem per nje parti, por per te gjithe spektrin atje (ndoshta me shume pak perjashtime). Por ndoshta per sejmene dhe njerez pa dinjitet keto qe po them jane koncepte abstrakte dhe te dhunshme.

Po, e di, qe ne Vlore 'banon' vulgariteti. Jam lindur dhe rritur ne Vlore dhe e njoh mentalitetin shume mire. Konfirmimi yt, qe "shterngata" jote e sharjeve dhe vulgariteteve, eshte delikatese per sjelljen e disave ne Vlore, me deshperon, sepse ai qytet ka vlera te tjera shume me te mira dhe njerez, qe i bartin keto vlera, qe qendrojne ne opozite me sjelljen tende.

Pozimi yt si neutral tani, ne nje moment pasi shpertheve hapur, kunder njerezve te opozites, bile dhe me emra te pervecem dhe nofka fyerese, duket shume paradoksal dhe qesharak. Une, ti dhe shume si ne, jemi larguar prej Shqiperise, sepse nuk kemi duruar dot arrogancen e njerezve dhe pushteteve, qe perkthehet mes te tjerave dhe ne varferi ekonomike, prandaj, ne qe kemi zgjedhur largimin, na takon me pak te komentojme qendrimet dhe reagimet politike ne Shqiperi, aq me pak te vjellim nje lume sharjesh dhe ofendimesh sic bere ti, sepse ata njerez atje, e dine ku ju pikon catia dhe ata duhet te zgjedhin nese do protestojne ose jo.

Une nuk kam asnje dyshim, qe gjendja jote skizofrenike, u shkaktua nga idea e cenimit te pushtetit te sotem nga opozita, nje pushtet qe ju keni nje lidhje shpirterore dhe shume lidhje te tjera te ulta, shume te fuqishme. Por mos mendoni vetem per vete, per nje moment te vetem, mendoni dhe per ata qe ju ka vajtur thika ne kocke, qofshin ata dhe opozitare.  

ka disa habere fort te mira per te ardhmen e memedheut.flitet qe rama dhe basha do takohen me njeritjetrin ne ..Viene. dy "cuna tirone'' qe i kane zyrat gjys km larg do vene deri ne viene te takohen me njeri tjetrin ?!

Bashen e tradhtojne te gjitha edhe aftesia e zerit, pale aftesi te tjera qe i ka zero per nje lider europian.

https://www.youtube.com/watch?feature=pl...

Mundohet i shkreti si gjysma gjeli, te imitoj Sali berishen, po ce do ..nuk e ben dot vezen e Berishes, nuk ngjit hic fare, turma nuk reagon, Basha Topalli Edi Paloka, fiasko totale,!

Telefon  i prish!

Ashtu sic dime ne,  ike ore djale,.. ju jeni me ne me ligjin, jeni me popullin dhe jo me Edi Ramen ..!

https://www.youtube.com/watch?v=D6iY1bJk...

smiley  sa stonojne keto lloje protestash  histerike pa lidhje fare, jane shume larg te vertetes, jane plakur  nga te gjitha edhe nga zeri, edhe nga trute e kokes !

mooo bre pse i solle keto video se me shume ndihem une ne siklet qe e shikoj kete amatorin basha

Na ndau per se gjalli kjo Politika , Emigranto , Xake , ORono , kthehuni ne peshk se nuk do e rrezojme jo .

Brado,Heretiku ke "O Rono!" fut edhe kto te tjeret qe ke permen ti,kshuqe me "O Rono!" lahesh dhe me pjesen tjeter. smiley

Ahh..se dija kte une , byc e qut Tiku smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).