Pista e vrapuesëve dhe shëtitorja në parkun e madh. Dhjetor 2015.

17 Komente

Ok.

Si mo, akoma nuk paskan rene keto gjethe! Jepini more ndonje urdher te bien, se nuk ka kuptim kjo pune! Ne i thame ne Paris para nje jave edhe globit te mos i shtonte me shume se 2 grade temperaturat gjate 100 vjecarit te ardhshem, e jo mos te komandojme dot ca gjetheza te nje vendi provincial te panjohur!

Hahaa mblidhen robt ne Paris dhe mendojne te mbajne nen kontroll dhe te parashikojne temperaturat pas nje shekulli... kur e verteta e ftohte dhe e ashper eshte se ne as motin nuk parashikojme dot per me shume se 2-3 dite. smiley

duket si ndjesi vjeshte, jo dimri 

Rrofsh Blendi.

Ngjan si vjeshte. smiley

Vjet nga keto ane ishte keshtu. Kete vit s'po e kemi akoma ate shans.

Ndersa ne tetor te ketij viti. smiley

 

P.S. Shume e bukur fotografia.

O xot Blendi, sa romantike qe je!

Knej akoma 20C. Nuk zdryp gjethi nga pema sikur ta kercenosh me cifte. smiley

Prite kur te celi sythi neper degezat e pemeve kete jave, aq ngrohte duket! smiley

e themi me te tallur ne, por fund nentori duke shkuar ne pune kam keputur dega me sythe e lule te bardha te vogla sapocelur nga pema, i mbajta ne desk ne nje gote uje gjithe diten, qejf i madh smiley

edhe knej ngrofët. tu flejt me kanotjere smiley

 

sa here du me i nejt najnjonit ftofët, me vishen xhamet e gjyslykave me avull smiley

Mire, mire, po Nastradini qahej kur zbriste kodren ...

Kur do te shohim ne faqe te pare te peshkut foto te pjatave qe ka ngrebe Blendi gjate dites? Mezi po i pres.

Shpresoj mos te marre ne konsiderate çfare shkruan sepse nje kend ku sjell fotografi te kendshme, apo perzierjet muzikore qe sjell squarepusheri, temat per filma te Stalkerit, e me radhe, jane çfare lezetojne kete sit.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).