Në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel, nuk do të ketë fishekzjarre dhe festime të tjera natën e ndërrimit të viteve, për shkak të rrezikut nga sulmet terroriste.

Lajmi është bërë i ditur nga Kryeministri belg, Charles Michel, i cili tha se vendi është marrë pas informacioneve për sulme të mundshme terroriste natën e ndërrimit të viteve. 

Po ashtu edhe kryebashkiaku i Brukselit, Yvan Mayeur, foli mbi vendimin për të anuluar festimet të enjten, duke thënë se ai është marrë pas një takimi që ai ka pasur edhe me Ministrin e Brendshëm. 

Një ditë më parë, dy persona janë arrestuar nga forcat belge të policisë, nën dyshimin se po planifikonin sulme terroriste në Bruksel në vigjiljen e ndërrimit të viteve.

Belgjika vazhdon të mbetet në gjendje gatishmërie të lartë ndaj sulmeve terroriste, që prej ngjarjeve të dhunshme të 13 nëntorit në Paris. Një pjesë e mirë e organizatorëve të dhunës në kryeqendrën e Francës, bazat e tyre i kishin në Belgjikë.

 

24 Komente

E bete shurren mo nga frika? hajde shtet hajde e i bejne moral Shqiperise.

Kjo fjala e re shqipe vigjilie se di ne ka lidhje me emrin virgjil...

mendoj se je gabim

per te kembyer mendime jemi ketu e dashur...

Kjo si fjale duhet te jete me e vjeter se ty.

Flitet se vendimin e morri Parisi perpara dhe ne kete rast dihet qe Brukseli e ndjek mrapa. Flitet se edhe ketu ne Antwerpen, do lejohen fiksheziaret, vetem 5 minuta, ne 12,06 minuta arrestohesh nese perpiqesh te besh diçka me zjarr apo fiksheziare. 

Nuk e kuptoj kete tension te europianve. Para ca diteve, ketu tek lagjia jone arrestuan disa persona te dyshuar per terrorizem. Nje aksion i madh, ku ne ndihme ishte edhe interpoli maroken, plus helikoptere, a thua se po arrestonin talebanet pashtu. 

"Para ca diteve, ketu tek lagjia jone arrestuan disa persona te dyshuar per terrorizem."

para ca muajsh arrestuan disa persona te dyshuar per terrorizem te puna jote, tani te lagja jote... -po te ngushtohet laku, Pjero..smiley

nderkoh, une po e fshij nr tend te telefonit, edhe historikun e mesazheve, VQ e kam lexuar nja 3 here, keshtuqe po ja dhuroj ndonjerit per Vit te Ri.. dmth, zere s'jemi njohur bashke.. asgje personale, kohe te veshtira vlla. sorry !.smiley

Se eshte ai muhabeti qe e ha per shoqeri te keqe.

Gezuar 2016!

po tamam.. shoqeria e keqe te prish, or te prish !.. digjet i njomi me te thatin, tha.. pula ske, ish ja ben. etj..

Faleminderit ! Per shume vjet Gezuar!!

edhe te mendosh qe bredharaku donte ta takonte kete person!!! 

Me mohove Belulo, si Gjoni  Jezuin, tre here deshmoi ai para njerzeve dhe romakeve, qe nuk e njihte fare Jezuin, por me vone, he he, u be dishepulli i tij. 

Pjer, nisur nga kto qe thu avujt alkoolike te Vitit te Ri ja kane arritur qellimit, pershesh trute.

Rezisto edhe nje ore te pish dolline e fundit te ores 12 para se te shtrihesh karroqe ne pllakat ne dyshemese se shtepise midis te vjellurave ku pluskojne copa meze te patretura, thartira sallate me ullij, speca, qepe, hudra.

 

Belgjika, prapa te vjen Gjermania:

"Current indications show that a terror attack is being planned in Munich. Please avoid gatherings of people and the Munich and Pasing train stations," police said in a tweet."

Çer terroriste mer, rreziku i vertete ne festat e fund vitit nuk eshte terroristi, por rreziku i plasjes se plendesit nga te ngrenat dhe te pirat e te panginjurve ne derrhane. Tere naten au-au-au sirenat e alarmi me shpejtesi sketerre drejt kujt i plasi plendesi nga qoftet e Pjerit, ose drejt kujt i ra pika se ju rrit tensioni nga alkoli i veres se Pjetrit, etj, kasaphane sikur me qene kohe lufte.

Vetem se Arti nuk e ka gjet akoma Linkun, qe e Thote Linku krahasuar me shifra sa vete vdesin nga terrorizmi e sa vete vdesin se ju plas plendesi nga llupitja pa karar.

Stalker, July dhe Albano kane llup 3 filma per shoq kete nate, tre filma t'mdhej, me te mdhej se nje gjeldet Shijaku ushqy me shuka gjeli.

 

heretik, s'te paska dale pija akoma smiley

Tiku plasja e plencit e temthit eshte e drejte themeltare po ashtu si dhe krruarja e koqeve. Prandaj , dhe kur vihet re se dikush krruan koqet kalohet maksimumi me nje shaka. Nga ana tjeter ato rastet e rralla kur koqet tenton te ti krruaje dikush tjeter, ndonje si ty, behen legjenda. Leri rehat koqet e njerzve tiku.

Megjithse ne kete koment nuk ke shkruar ... pika pika pika me nenkuptim t'modh filozofik OBame!, prap nuk mirret vesh: me kete koment tendin pa pika pika OBame!, je duke krujt koqet e tua, apo te te tjerve?

 

Tiku asht ba si ai personazhi i Timo Fllokos ke filmi, qe endet ne kete mugetire,sa te Elena Mihajllova,te varri i pashait plak e tek marinsi skabardh i Ushtrise se Kuqe...e terci e verci. smiley

Gezuar Heretik!

Ashtu ju dukem se ashtu osht i pune, sepse nuk ju leverdis t'ju dukem ndryshe, bile bile dhe fele fele, t'ju dukem perkundrazi.

Po t'ju leverdise te kuptoni komentet e mija dhe gjendjen qe i prodhon ato, eshte komplet e kundert me personazhin e Timo Flokos, eshte tallje me personazhin qe endet ne mugetire dhe kush e ka bere personazhin, edhe me ate qe ka bere ate qe ka bere personazhin.

Faleminderit per urimin, por nuk eshte festa e ime, nuk kam çfar te gezoj ne faktin qe OPjerdho! eshte bere bythe me vere 30 vjeçare dhe OBame! eshte bere bythe me raki ne pikun me te ulet vjetor te Diellit dhe Drites, edhe Imazhit. 

 

Tiku asht ba si ai personazhi i Timo Fllokos ke filmi, qe endet ne kete mugetire,sa te Elena Mihajllova,te varri i pashait plak e tek marinsi skabardh i Ushtrise se Kuqe

Askush nuk te kupton ne kete humbetire....

smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).