Sali Berisha prej disa ditësh iu është rikthyer akuzave ndaj pronarit të kompleksit “Tajvan”, Besnik Sulaj. Pas akuzave, Berisha thotë se ka marrë një mesazh kërcënues nga ai. Sipas Berishës, ai i ka nisur mesazhin e mëposhtëm:

“Beso i Tajvanit jam. Po si ste vjen turp qe ke 15 vjet qe meresh me mua! Tani qe je deputet i thjeshte po e kuptoj qe e ke personale. Dhe une te garantoj qe do ta bej me shume se personale. Tani do me njofesh.”

Berisha e ka akuzuar atë për parkun nëntokësor që ka dhënë Bashkia tek parku “Rinia”, duke thënë se e ka fituar pikërisht ai, bashkë me vëllain e Ramës. Pas statusit të Berishës, ka reaguar edhe Lulzim Basha.

Ai thotë se ky është një kërcënim mafioz.

“Kercenimi mafioz i Sali Berishes nga Edi Rama permes benjiaminit te tij ne afera korruptive dhe trafikun e naftes e te droges Beso i Tajvanit, pas denoncimit me fakte dhe prova te aferave korruptive qe lidhin bashke keta te dy prej 15 vitesh, eshte nje akt kriminal dhe shpallje e hapur lufte ndaj Partise Demokratike, cdo demokrati dhe demokrate dhe cdo shqiptari e shqiptare qe beson te transparenca, fjala e lire dhe barazia para ligjit. 

I bej me dije Edi Rames se Partia Demokratike e mban ate politikisht, ligjerisht dhe personalisht pergjegjes per kete kercenim mafioz dhe se pasojat e ketij akti do te bien personalisht mbi te dhe skoten e tij te banditeve dhe te korruptuarve me te cilet sundon Shqiperine edhe per pak kohe”, shkruan Basha.

51 Komente

Hallall plako me bukur nuk kishte se si fillonte edhe ky vit..... hahahaha  me ka kercenu Beso i Tajvanit.... hahahahaa U bone edhe ti me u kercenu po nami u bofte... ky ven paska fillu me u bo...

s' besoj

Ky osht bo si Shabon hunderri qe edhe kur nuk e mgacmoje kruheshe vete qe ta ngacmoje. Apo nuk ju ka bo ene hunda 1 pash e gjate. Plak spurdhjak! Pisanjos! Kriminel legen!

smiley

dhe saliu nga ata eshte ne fakt qe e le veten te kercenohet

Dita dites situata po behet e frikshme ne nje shtet pa shtet, aty ku krimi ben ligjin. 

Se mos i ndodh ndonje gje Baba Sqapit, mor aman..., pa per te tjeret kush po çan b...

...nese kane ne plan destabilitetin e Shqiperise, objektivi eshte zgjedhur tamam.

Po lexoja qe biznesmeni ne fjale nuk e paska mohuar mesazhin. Mund te theme qe kjo lloj situate eshte shume shume e frikshme!!!

Te them te drejten, une me shume kam pasur frike kur ju vet rrotullua makina Kosta Trebickes dhe e gjeti vehten te vetvrare poshte saj, apo kur u zhduk Remzi Hoxha, apo kur vriteshin Haklajt nje nga nje, apo kur u hodh ne ere nje Gerdec i tere, apo kur u quajt Kryeprokurorja "lavire bulevardi", apo kur u quajt Presidenti "horr bulevardi" apo......

...per te mos kujtuar dhe garnitura te vogla si at'here kur rrihej Ben Imami, Servet Pellumbi, Paskal Milua, Neritan Ceka etj., etj. ne mes te sheshit Skenderbej, "per qejf "...

At'here kam pasur vertet frike. 

po po Redo ke te drejte eshte shume me e frikshme se sa rrrafja apo djegia live para syve e makines se mero qerosit... Ke te drejte apo kercenimit me jete te atij gazetarit qae u plagos me 21 janar... vertete shume kritike eshte....

Zoti eshte i madh ! Ne fillim te merr menjen... Keshtu e pafsha!

Po pse ne FC i here e jo denoncim ne prokurori? smiley

P.S. Ama ai parkingu atje kam frike se do kete te njejtin fat si ai parkimi nentokesor i Sheshit Italia.

Kaq shume besim ke tek "kosi" ?! 

Kosin e zgjodhi me duart e veta hunderri keshtu nese e ka zgjedh gabim mire ben qe shkrun ne fc dhe ti mire ben qe i shko mbara duke i ba tifo.

 

 

Nuk po diskutojme per "tifo", ketu behet fjale per kercenime te nivelit destabilizues per kete vend ku jeton ti edhe une. Ku biznesmeni mbron sms'ne, duke argumentuar se me ka perndjekur me akuza korruptive. Mua personalisht nuk me duket dicka normale, edhe pse ne shqiperi eshte kthyer ne normalitet krimi.

Dmth po te kercenosh Berishen eshte e nivelit destabilizues smiley

Beso eshte humnere financiare dhe i duhet nje konflikt qe te justifikohet tek ata te cileve u ka borxh miliona euro. Kaq eshte kjo. Manover e thjeshte e nje mashtruesi ordiner. Ndersa baca ka shku per lesh. Nga hajvanlluku ben lojen e Besos.

Nuk kishte rrejt. Beso e paska pranu. I kish kthy pergjigje dhe pergjigjen ja kishte shkrujt Edi Rama.Dallohej 1ore larg.

Djema (ju te Shq) ky parkingu, eshte bere apo do behet. 

Do benet,Pjer,po u be. Ujqerit ka kohe qe i veriten rreth e rrotull, me syete qe u leshojne xixa. Pritet momenti i volitshem per te finalizu aksionin.

Po ku do behet, tek lulishtja aty, apo poshte Tajvanit, se nuk po e kuptoj Pjeter. Pastaj nje parking nen toke, nuk besoj te jete rentabel. Nje parking me kate nen dhe mbi toke, po do te ishte rentabel. 

Behet fjale per projektin e parkingut nentoksore tek Parku Rinia,projekt qe eshte perfolur tash ca vite. Une jam po aq larg sa ti nga Tirana rreth ktyne problemeve.

Sa here eshte kercenuar Sali Berisha ka pasur viktima , por fale zotit kane pasur renie nga ngjarja ne ngjarje , u kercenua ne 1997 pati 3000 viktima , ne 2008 Gerdeci 32 ? viktima dhe 300 te plagosur , Haklajt , nuk dihet numri i sakte i viktimave , Trebicka  1 viktime dhe nje makine e prishur , 21 Janari 4 viktima    ..................

Nuk behet shaka me miellin e gjermanit. smiley

Nein ! Uberhaupt nicht ! smiley

Fffff shqiperi hesap

Ish kryeministri i Shqiperise kercenohet nga nje biznesmen.

Nuk jam i cuditur nga kjo,por nga mbrojtja qe po i bejne ketij palo-niznesmenit shtypi i majte.

Turp,per kedo qe eshte ne anen e ketij palacoje.

Per cfare kercenimi behet fjale o Devolli? Kercenim per ta share? Apo kercenim per ta vrare? Mesa une kuptoj, ky biznesmeni e kercenon qe do te veproje njesoj sic ka vepruar kafsha sali keto 15 vjet me te. Pra, nuk behet fjale per kercenim jete, por per kercenim sharje. Zakonisht ai qe te vret, sidomos po te jete mafioz, sic thote lulushi nuk te kercenon, por te palos sic palosen Kosta Trebicken. 

Dakort biznesmeni ka te drejte.

Juve ju kane plasur syte,ose nuk doni te shikoni.

Kush qenka ky kapoja qe ben te fortin?

Apo meqe eshte ne kampin tuaj i falen te gjitha?

 

kur Birishes kshu.. dmth Ramen e paska i çap buke boti smiley

hallall

Rama kish fillu te bente gira kur kish degju ket botin. Me mire me shtange i kish then Meta.

besnik sulaj

Pritet arrestimi i Besnik Sulës / Ambasada SHBA i telefonon Krye-Prokurorit

Burime brenda Prokurorisë njoftojnë për një kontakt të ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës me drejtuesin e organit të akuzues në lidhje me mesazhet kërcënuese dhe denoncimin e deputetit Sali Berisha. Ambasada amerikane ka shprehur shqetësimin në lidhje me ngjarjen dhe pritet që Prokuroria e Tiranës pasi të administroi provat të lëshoj fletë arrestin për Besnik Sulën.

“Beso i Tajvanit jam. Po si ste vjen turp qe ke 15 vjet qe meresh me mua! Tani qe je deputet i thjeshte po e kuptoj qe e ke personale. Dhe une te garantoj qe do ta bej me shume se personale. Tani do me njofesh.”

Nese ky mesazh me siper merret si kercenim jete, atehere mesazhi me poshte nga zoti Basha eshte per zhdukje masive. Po si nuk hoqet dore njehere nga shantazhi more njerez te felliqur. 

I bej me dije Edi Rames se Partia Demokratike e mban ate politikisht, ligjerisht dhe personalisht pergjegjes per kete kercenim mafioz dhe se pasojat e ketij akti do te bien personalisht mbi te dhe skoten e tij te banditeve dhe te korruptuarve me te cilet sundon Shqiperine edhe per pak kohe”, shkruan Basha

Jo nuk eshte asgje ne fakt.

Kush qenka ky Besoja i Taivanit,qe po ben si cub?
Cfare do me thene "Tani do te me njohesh"?

Nejse derisa jetojme ne vilajet dhe jo ne shtet,keto gjera do te shohim gjithnje.

S'eshte e para here qe ky kryen hate speech, manipulim & kercenim,  publikisht.

Eshte i trashe. Po nuk e meriton nderin t'i vejne byzylyket per kto si shkelje penale, ka te tjera me te bukra ky. Vetem se na shurdhoi veshet me te bertitura.

Kercenim ishin ato te 97' ne korr nje qytet i gjithe para kamerave.. " O sali te q.. motren"  smileysmiley

 

Kercenim ishin dhe ato te tuat me 21 Janar 2013 qe nje grup Vlonjatesh ishin nisur per te vrare Saliun.

po ajo ndodhi. E vrane. 3 here

Aq sa mund te vritet djalli aq dhe mund te vritet sali. 

Po ti gjembi cfare pate, mos je gje motra e Saliut? smiley

Llafe imzot llafe. Perndryshe, po afron dhe 21 janari dhe ky Besoja do ish mirë tu bente sevap atyre 9 jetimeve. 

Por zor, shume zor...

ta kishe kercenuar ndonje i vobekte Berishen, mire.. por te dale nje rrugac dhe te kercenoj nje deputet e ish-kryeminister, kjo eshte e tmerrshme, se tregon qe politika po zbythet nga kriminelet .. 

megjithese Berishes mire ti behet, se e la Beson te livadhise gjate qeverisjes se tij edhe perse e shau e kerdisi para 2005, se mjaftonte ti bente parkut rinia nje "kthim ne identitet" e ta kthente ne kantier ndertimi per disa vite e kish lene kete Beson troke .. te shpresojme qe Beso eshte aq trim e ose te shkoje per lesh, ose ta coje kete politikan per lesh e te zene mend te tjeret se me krimin pazaret nuk jane te lira.. 

por te dale nje rrugac dhe te kercenoj nje deputet e ish-kryeminister

 

 

Tani nje minut: o do thuash "te dale nje biznesmen e dhe te kercenoje nje deputet e ish-kryeminister" o do thuash "te dale nje rrugac dhe te kercenoje nje vrases"

ju socialistet jeni koherenta te sprovum ne fakt. M'kujtohet Meta me Berishen vs Meta me Ramen; Doshi/ Prenga/ Frroku me Ramen vs Doshi/ Prenga/ Frroku kunder Rames...jeni per tu mor shembull i bqimllikut te klasit me t'larte. Dhe qershia mbi torte eshte kur jepni dhe mend

Pikerisht, po them se duhet ndare mendja: o duhet folur me epitete (rrugac/vrases), ose me profesione (biznesmen/ish-kryeminister). 

 

ps: qenke kthy, por mafmur 

smiley

Stalker, se qenke edhe ne Indi, duhet te ishe me i paqte meqe ke shkuar per pelegrinazh, mos fol si militant:

Berisha nuk perdori cubat per te vrare he burre, por perdori shtetin, garden - sikur edhe per te vjedhur perdori strukturat paralele te administrates dhe kuadrin rregullator te koncensioneve e licencave.. eshte nje hap me pare civilizimit;

Ky Beso eshte bandit, Berisha misheronte shtetin bandit - dallojne si nata me diten.. se banditi Beso eshte i paparashikueshem, banditi shtet vjedh me rregulla dhe i ka listat e cmimeve te afishuara, pushteti i shtetit bandit eshte minimalisht jo aq arbitrar sa ai i Besos.. 

Ky Beso eshte bandit, Berisha misheronte shtetin bandit - dallojne si nata me diten..

 

Te kuptoj. Po don të thuash se Beso eshte bandit-privat ndersa Berisha bandit-shteteror. Dallimi duhet të jetë si ai midis nje filmi të keq hollywoodian dhe nje filmi të keq indipendent. 

E shikon s'kane dallim ? 

Ca u be me ate klanin e Zemunit? Kemi vite qe nuk e degjojme me. Do kete vdek.

Klani i zemunit eshte me leje lindje. Sipas doktorit hunderr ne cdo cep te shtetit shqiptar ke nja dy a tre kulisha te kuq me.topa blu qe po e shqyejne barraken shqiptare.

Megjithate, eshte interesante te eksplorohen konturet e kesaj " no man's land" ku nje politikan mund te nxjerre cfare te doje nga goja, mjafton qe te mos shaje nga nena apo motra, dhe ta beje kete pa asnje lloj pasoje, as shqetesimi qe mund te bjere ne ndonje qe do ja ktheje me te njejten monedhe dhe ndoshta me shume - shkurt ndonje hundelesh.

Kufiri midis lirise se fjales se njerit dhe tjetrit ne varesi te punes qe ben ose qe ke bere, ose qofte edhe ne varesi te opinionit qe ka popullsia dhe sidomos media per njerin apo tjetrin eshte interesant te ndricohet.

Sa i rendesishem duhet te jete nje politikan qe te flase pa teklif mbi gjera qe jane jashte zejes se tij -politikes, ne rastin tone zeja e ketij eshte legjislativi. Asgje me shume asgje me pak.

 

ca ka per tu habitur ketu? 

 

Hahahaha..estrada kapitaliste!!

Sherret ne Shqiperi nuk kane te sosur faktorizohen vertikalisht dhe horizontalisht , politikisht ne te be te gjitha nivelet ne menyre banale dhe botohen ne shtyp duke i dhene banalitetit nje rendesi publike smiley, njisoj  sikur te mbulosh nje topollak me lule dhe trendafila ! 

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).