Këtë të premte, në mjediset e Hotel Tirana International, Federata Shqiptare e Futbollit prezantoi uniformat e reja të Kombëtares shqiptare me të cilat djemtë e përfaqësueses sonë do të vishen gjatë finaleve të France 2016. Fanellat janë dizenjuar nga "Pik Creative" dhe prodhuar nga kompania "Macron" që do të jetë sponori teknik i Kuqezinjve në 5 vitet e ardhshme.

Brenda fanellës ka një mbishkrim frymëzues për të gjithë ata që e veshin, njoftuan mediat, dhe pas një kërkimi të vogël mësova se fjalia që shkruhet brenda bluzës është "Ti Shqipëri më jep nder", vargu i njohur i poetit atdhetar Naim Frashëri. Fanellat vijnë në tre versione, siç shihen në ilustrim, dhe kanë në qendër shqiponjën dykrenare të stilizuar.

100 Komente

☆☆☆☆☆

PS:jo se marr shum vesh nga futbolli por pse tre? (nji per t'lujt, nji per pun, nji per t'dal?)

Te gjitha skuadrat kane 3 fanela.

Nje kur jane pritese,nje tjeter kur jane mysafire dhe e treta ne rast se kur je mysafir ngjyrat jane te njejta me skuadren pritese,atehere vishet fanela e trete.

Ne rregull?

rrofsh ACDC. po perfitoj nga rasti te pyes per kepucet, kam ven re, kohet e fundit qe mbajne kepuc gjithsekush n'qef t'vet (ngjyrat) madje nji t'kuqe, nji jeshile njoni

faleminderit paraprakisht

Shpjegim te cuditshem bere.Po nese jane mysafire dhe i kane si pritesit,pse te mos veshin ato te parat,pra bluzat kur jane prites vete.

Nuk eshte i cuditshem.
Pyet ke te duash.

 

Se mbase u shpreha gabim.Shpjegimi yt mund te jete i sakte,po nese eshte keshtu,arsyetimi i atyre qe e kane vendosur nje gje te tille eshte krejtesisht idiot.Edhe nje here,nese bluza e mikut eshte e njejte me te pritesit,atehere perse miku te mos veshe ate qe e ka per bluze pritese,qe natyrisht filozofi N.N. do kishte thene eshte e ndryshme.Ku eshte qameti ketu,ngjyrat jane konvencionale,thjesht per dallim.Nuk eshte se po veshe bluzen e pritesit do kesh si me magji epersite e ekipit prites.Thjesht burokraci dhe harxhime te panevojshme.

Ti sikur je filoqyls, ç'ne qe na u bere logjicien shkencist? Apo te kundertat (felet) perputhen?

Ngjyrat e skuadres kane rendesi, eshte edhe shprehje: "te mbrosh ngjyrat e skuadres". Ngjyra te identifikon.

 

Thjesht teoria dyfelese filoqylse, nuk ka nevoje per fele te trete. Une e di qe ngjyra ka rendesi, madje shkon me shume se ngjyrat e skuadres, ngjyrat e flamurit (meqe ngjyrat e skuadres kombetare jane zakonisht ato te flamurit). Po flas per ngjyrat ne kontekstin e dyfelesise. Edhe nese ngjyrat te motivojme dhe gjykojme se nje skuader nuk duhet te luaje me ngjyrat e saj kryesore, per t'u ndier sa me inferiore te jete e mundur si ekip mik, prape merr rastin kemi ndeshje vajtje-ardhje (dyfelore). Nese te dy skuadrat do te luajne me ngjyrat e tyre kryesore pritese ( nese i kane te ndryshme) ne ndeshjen e vajtjes, edhe ne ndeshjen e ardhjes do bejne te njejten gje, do luajne me te njejtat ngjyra dhe do te japin maksimumin. Dhe kjo duhet te jete idealja. Ne nje veprimtari si keto Kupat, praktikisht ka vetem nje ekip prites, keshtu qe supozohet te tjeter jane dynjefelore, domethene dy fela ne nje, edhe miq, edhe prites, keshtu qe perseri me mire te luanin me bluzat e tyre kryesore nese i kane te ndryshme.

Kesaj radhe je me mire si filoqyls, po shiko te ka shpetuar nje detaj i vogel, por me rendesi: pozita i mikut dhe pozita mikpritesit jane te ndryshme dhe kane nevoje te paraqiten me ngjyra te ndryshme, pozitat fikse identifikohen me ngjyra fikse. Kjo ka efekt te padiskutueshen psikologjik, mbi tifoze (sidomos tani me TV), por sidomos mbi lojtare, identifikohen me ngjyrat si pozite. Keto jane fikse, nese ka perplasje atehere zgjidhet alternativa e trete, dmth felja e trete, ate qe po presin te gjithe te deziluzionuarit ne politiken klasike dyfelore Pallosh-Malok.

E treta (felja) e verteta!

(edhe un kam bere logjicienizma me thene te drejten, se nuk di asgje per kete pune. Ne kesi rastesh ka rrezik te jete ndonje mbeturine e vjeter qe tani duket pa kuptim, por atehere kishte kuptim. Si shume zakone dhe doke popullore te tradites)

 

Shiko te ta thjeshtoj muhabetin qe ta kuptosh qe nuk kan nevoje per fele te trete dhe qe eshte e kunderta, eshte risi ngambrapamoderne kjo fela e trete, jo zakon prapanik. Idealja do te ishte qe cdo skuader te kishte nje ngjyre te ndryshme nga tjetra, dhe keshtu nuk do kishte nevoje per nje te dyte. Por meqe bota nuk eshte ideale dhe e persosur, atehere qellon qe te dyja skuadrat qe ndeshen te kene te njejten ngjyre. Sigurisht ne kete rast del nevoja qe njera ta ndryshoje atehere. Qe te mos i lihet ne dore dickaje aq te paqendrueshme sa marreveshja mes dy skuadrave se kush do ta ndryshoje, atehere prandaj i kemi shpikur rregullat: njera skuader cilesohet mike, tjetra mikpritese. Meqe duhet respektuar i zoti i shtepise se ka bere edhe harxhe, i takon mysafirit ta ndryshoje bluzen e te kete nje te dyte. E vesh miku bluzen rezerve and end of the story. Per cfare duhet fela e trete?  

Persosmeria e botes nuk eshte ideale, persosmeria eshte dyfelore, ideale-reale. Ti po ben arsyetime logjike te drejta ideale, mirpo realja ka nje logjike te sajen (ketu eshte bere çorap edhe Hegeli, por jo heretiku). Alternativa e trete i puq te dyja, por ky eshte diskurs tjeter, jo per ketu.

Edhe nje here tjeter, logjika jote ideale reduktuese ngjyresore eshte e vertete, por eshte po aq e vertete fakti qe ngjyrat kane edhe vlere ne vetvete, jane gjendje shpirterore, ketu kapet fort piktura moderne, siç kapet muzika moderne qe vlerson tingullin ne vetvete ("ngjyre e tingullit", "sfumature e tingullit").

Pra nuk ka vend per logjike ideale brenda logjikes se reales, ngjyra eshte gjendje shpirterore, ose ka efekt psikologjik, kjo eshte konkrete, nuk mund "te behen numra" me kete. Ngjyra e mikut eshte ngjyre e mikut, ngjyra e mikpritesit eshte ngjyre e mikpritesit. Meqe je filoqyls ne sanskritisht termi "varna" do te thote njekohesisht "ngjyre" dhe "karakter", njekohesisht percaktonte poziten e kastes sociale ne Indi e qe korespondonte me ngjyren e races perkatese. 

Per kete arsye ekziston kromoterapia (ne fakt art i lashte), sherimi nepermjet ngjyrave, dhe Teoria e ngjyrave te Getes, e cila eshte antilogjike dhe antishkencore nga pikpamja e teorise se Njutonit.

Ti je Njutonist, i majte, me partizanet, me Palloshin, monofele, bohu edhe me Ballin dhe Geten te behesh dyfelor, qe te mos mbetesh njeqelizor i pandashem. Edhe parameci vjen nje moment dhe ndahet ne dy.

Pastaj shofim e bejme per aternativen e trete, felen e trete.

 

Epo me fanellat mbete bre Tiku, spo na begenis fare, une me Din u çame me linqe kengesh andej,,

siç kapet muzika moderne qe vlerson tingullin ne vetvete ("ngjyre e tingullit", "sfumature e tingullit"

 

E di, e di, por nuk e di pse Dini nuk me do fort si perpara, ka marre fryk prej meje.

Megjithate kenget i pashe, i degjova, fitova!

Fitova edhe nga grindja e Xhibit me Al Banon.

 

-1

Ngaterrohesh kot me kete rolin e  simbolet e ngjyres, prandaj thashe eshte konvencionale ne kete kontekst, leri amebat e paramecat. Duheshin dalluar skuadrat qe luanin, kaq ishte roli i ngjyres, dhe ky eshte roli i ngjyres per institucionin qe ben rregullat, ose the governing body, sic i thone ne gjuhen barbare. Nuk ka (pasur) nje ngjyre te mikut dhe nje ngjyre te mikpritesit, ketu qendron risia ngamprapamoderne nese ka ndodhur e qe po te ben ty te futesh neper filozofike kot me Gete e sanskritisht. Ajo qe ishte ngjyre rezerve, tani mund te jete bere ngjyre e mikut, po edhe ne qofte keshtu, vetem ne rast se ndryshimin e ke bere ti, perndryshe, nuk besoj se eshte bere per ato arsye qe thua ti, nuk jane aq te thelle njerezit e sportit sa ti.  Ekziston nenndergjegjja xhanem.

 

P. S. Ty akoma nuk te morem vesh se c'je, se une eshte e thjeshte te lexohem. Apo ti je mbifelor?

megjithmen

Po i paten palare nje pale veshin tjetren smiley

+1. prandaj kan bo 2 pal brek t'zeza thu?

Kaq gje e dija dhe une qe jam femer, ik se le nam. lol. Very nice qenkan. 

Llastice ku ke humb ? Apo te kishte zone bora perfund ? smiley

shuuume...shume bukur , te treja fanellat !    bravo qe kane menduar per çdo detaj.

hallall mo n'fun.

 

 

Dear Football Fan,

 

Thank you once again for applying for tickets to UEFA EURO 2016™!

 

From the beginning of February, we plan to start taking payments from applicants with successful ticket applications.

 

Please note that this email is not an indication of the status of your application.  It is possible that you will be allocated all, some or none of the tickets that you applied for. You will be notified of the result of your application once the payment process is over.

 

If you are a successful applicant, your credit card will be charged automatically.

 

Please note that in case of a payment failure, your application will be cancelled.

 

You are therefore kindly requested to check with your bank that there are sufficient funds on your credit card, or to raise the credit limit per transaction accordingly.

 

Please remember that if you have agreed to accept tickets in other categories, this may increase the total amount to be paid for your tickets.

 

You may also wish to inform your bank of the anticipated international transaction. The following payment information will appear on your bank statement:

UEFA - EURO 2016 - Avenue Kleber 112 – 75773 - Paris Cedex 16 – 1260 Merchant ID: 101301211

 

Best regards,

UEFA EURO 2016™ Ticketing Team

Po kur mund te blehen edhe online, do na thone? 

Ketu mund ti shikoni me qarte. Jane dizenjuar me shije, me pelqejne.

Bukur. 

Mire CIA qe s'na e vari, as Naiku me Adidasin, po mire qe doli ky Macroni. Dhe mua qe jam futur ne futboll, me kane dhene rroba sporti. Macron, dy bluza, nje pale çarape.

po ajo Berisha numero uno si eshte ?

Ej po si sbume te.ngushta keto mo. Mos i ka ekipi çiklistik? Ndersa per te qene te bukura jane shume. Bravo per punen.

Modelet gjithmone jane size te vogla. 

iluzion optik edhe breket duken si gocash

10 pike edhe nga mu! 

Love 'em! 

hodha nje sy te dyqani FSHF online, por nuk paskan dale ende ne shitje keto  fanellat e reja.

Pytni Duken po me keto fanellat e vjetra c'do bejme apo t'i zijme t'i pijme longun ? ( jo se une kam na nji po ne pergjithesi keshtu, mos na pysin " Plisat&quotsmiley...

per koleksionistat smiley

Shume bukur! Menyra si eshte paraqitur shqiponja eshte vertet klas. smiley

shpresojme te jene dhe ne origjinal keshtu.

breket tek fanella e kuqe nuk qenkan te zeza.   duken si gri,por gjithsesi te bukura.    shyqyr qe i paskan shpetuar imitimit te ekipeve te tjera kesaj here.

Bluzat jane shume te bukra, po nuk morra vesh cfare shume do paguaj sponsori per kete kontrate. Tani qe ne do te shkojme ne Europian do ishte mire qe FSHF te kerkonet nje shume te madhe.

Shija e njeriut mund te ndryshoje,mirpo mua ky dezajn me duket me  i pershtatshem per qilima dhe sixhade tezgjahu smiley .Pastaj ,ato breket e ngushta,sikur te behej fjale per peshengrites,e jo per futbolliste.Fundja,kush kemben "adidas"-in per nje anonimus katundesh italiane,per nje firme qe nuk sponsorizon asnje  kombetare tjeter?

Nejse.Ata nga FSHF-ja duhet t'i dine punet me mire se une.Kopukë hesapi!

P.S.

Shihemi ne Lens,me 11 qershor.Perpara Shqiperia!

ik or katnar se s'merr vesh. italianet jane ajka e dizajnit ne bote. dhe e rafinimit. jane keta qe ja u dhane KULTUREN popujve te veriut. dhe jo anasjelltas.

Jakove, problemi me  markat  e medha  adidas  apo  nike,  eshte kushtet qe  vene keta, te cilat per ekipet e vogla jane diskriminuese.  aq me shume per vendet pa shume emer dhe me popullsi te vogel, sepse keta bejne strikt llogari sa miljona bluza do shesin te tifozat e ekipeve..

pra FSHF  nuk mund te perfitonte me shume financiarisht  dhe materjalisht  nga adidas, sic do te perfitoj nga firma  Macron qe eshte e re dhe i behet nder qe i  reklamohet emri ne kampionatin evropian..

si dhe adidas nuk te lejon ti personalizosh si te duash  bluzat, sepse i dizenjon vet  uniformat  dhe keta i japin drejtim tregut me modelet qe ofrojne..  adidas do ti ofronte Shqiperise 2-3 modele, dhe nder to duhej te zgjidhte, kaq.

 

p.s  per breket mos u bej merak.smiley do jene sic duhet te jene, por  eshte efekti i fotos aty..

Menyra si eshte paraqitur shqiponja eshte vertet klas.

eshte kopiuar nga fanella e Lazios qe ka te njejten marke veshjeje. http://www.charitystars.com/product/feli...

duke qene se kemi ndjenja kompleksi inferioriteti nderkombetar, e kemi zbehur shqiponjen tone, qe mos tu beje shume frike te huajve e as taneve.

dmth perveç nesh, zbesoj se njeri dallon shqiponjen tek ato vijat. 

kjo s'do te thote qe eshte keq. uniforma me e bukur tona deri sot ne fakt. por duhet pare ne realitet per te pasur nje ide me te qarte. ne foto psh nuk duket qe logo eshte e qendisur.

Paolo DiCanio for President smiley

eshte simbol i Qytetit te Romes ajo shqiponja e lazios. s'ka lidhje me ate te gjermanve. gjithashtu klubi i lazios eshte formuar me heret (1900) se ardhja ne pushtet e nazisteve gjermane. 

mire mire, nuk thashe qe morren shqiponjen nga  Gestapo,  por menyra si eshte shprehur stema e Lazios ne logo.. linjat e drejta te kraheve , apo ajo koka e tendosur e shqiponjes, ngjane shume me logon e Gestapos.

po pse jona nuk ngjan ? çdo shqiponje po ta stilizosh (thjeshtesosh) grafikisht ngjan me ate gjermanen. gjermanet e bene te paret se deshen ta perdorin per propagande. siç e perdorin edhe keta te tjeret, ose qe prej fillimit te perdorimit te simboleve, tek qyterimet klasike greke apo romake apo te tjera.

kjo eshte polemika qe u be pikerisht prej kesaj bluzes Macron per festimin e nje pervjetori. ndaj dhe ata nuk e perdoren gjate.

Essere laziale è qualcosa di speciale, diverso dalla massa. È stato l'istinto a spingermi verso i colori biancocelesti e la passione per l'aquila, un animale affascinante, regale, fiero.

                                                                                                                 Paolo Di Canio

Ne fakt Lazio politikisht eshte skuader e te djathtes, dhe shpesh e te djathtes ekstreme.

 

s'ka lidhje me te djathten por me SUPERIOREN. ngaqe Roma i dha kulturen gjithe oksidentit. 

nazizmi po ashtu ishte sistem Superior. nuk ishte gje i djathte. nacional-socialista quheshin nazistet.

Belul,

sa per dituri natyre, dmth sa per te ditur qe gjithe modernizmi eshte nje kosh plehrash mush me rrena superiore:

simboli i Romes si qytet ka qene Lupa, kurse Aquila ka qene simbol i Legjionit, i cili rekrutonte vetem te huajt pa permesso di soggiorno.

Dmth simbologjia fashiste eshte e tera nje rrene superiore, merre me mend te tjerat.

 

shyqyr qe kuptove me ne fund qe s'ka lidhje me te djathtet apo te djathten. 

Dizajni shume i bukur! Ishallah s'e ngushtojne qesen per materialin dhe vendin ku do i printojne, se gjynah ma perdor poliester turqie e me dal shqiponja se ata flamujt qe printonin ne Kine.

cilesine e siguron firma Macron. plot skuadra perdorin veshjet e kesaj marke. pastaj keto fanellat do te shiten nga te pakten 80€. kualiteti i siguruar mendoj. 

ndersa bluzat Adidas nuk ishin te standardit te tyre me te larte, ne dizajn apo kompleksitet (siç i kane ekipet Premium, qe sponsorizon adidasi, ku futet gjermania e disa te tjere). se ne kualitet nuk thua dot gje, se ne kine prodhohet çdo gje pothuaj sot.

Qe te kemi nje gje te qarte: formati i uniformes eshte i percaktuar. Nuk eshte se uniforma jone eshte me e ngushte apo me e gjere apo me menge me te gjata apo me te shkurtra. Ca i lihen ne dore ekipeve jane ngjyrat, materiali e personifikime te ksaj natyre, biles dhe kto kane norma te paracaktuara nga fifa e uefa (fjala vjen, siperfaqja ne uniforme e emrit, reklames - nqse ka, po dhe gjatesia e mengeve apo mbathjeve ose simbolet e perdorura - nqse ka - normalisht qe kerkojne aprovim)

Nga ana tjeter, them se edhe sikur me bluza te bardha apo te zeza te kishin shku, pak rendesi do kish perballe faktit qe ja dolen me shku

Me aq sa di une, formati nuk eshte i percaktuar kaq ne menyre strikte. Skuadrat kane nje fare lirie ne lidhje me disa ndryshime qe mund t'i behen uniformes. Shembulli tipik eshte kur kete lloj uniforme me bluze te ngushte e pantallona me te shkurtra e me te ngushta e perdori e para skuadra e Italise ne boterorin e 2002-shit ne mos gaboj. Madje beri buje atehere edhe u quajt uniforma me sexy (se sigurisht kur vjen fjala per kombetaren italiane gjithmone mediat atje do flisnin edhe per sex appeal te cunave te kombetares).

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Down...

kapitulli x/ mbase e kam une gabim po italianet kane bere zhurme per cilesine ose materialin e perdorur (qe lejonte ajrosje ose behej shume elastik kur e terhiqte kundershtari etj si keto). Pa harru pastaj qe tradicionalisht eshte bere zhurme per kostumet firmato qe vishte skuadra - per cmimet e kripura qe ato kushtonin, per vemendjen e vecante qe lojtaret tregonin per shampot, xhelin ose kremrat (keto viheshin ne pah prej shtypit me perpikmerine e oreve zviceriane sa here qe skuadra zhgenjente) etj.

Mendoj se eshte normale qe uniformat ne nje turne i binden standarteve te organizatoreve ne respekt te sportit po edhe si shenje serioziteti. Sigurisht qe ngjyrat e materialet jane opsione te skuadrave

Kurse per uniformat e Italise kam jetuar vete ate periudhe atje. Behej fjale per modelin, pra qe rrinin tight ne trup edhe menge. Ishin shume te lumtur me ate gje dhe qe e promovuan te paret smiley

Gabon shume, se ja i kane pasur breket e gjera ne 2002, ja si kane pasur here tjeter.

Biles beri shume buje termi " Llokoçitje" ose "Vjen verdalle si pordha neper breke".

t'ja falim, t'ja falim

smiley

 

Sa mire ia paske vene re breket. Nuk po te kundershtoj atehere, coc do dish edhe ti.

Po ti dhe i tredhuri beni muhabetin e brekeve e nuk i shihni breket.

Pastaj pse ben muhabet me te tredhurin, ti mbahesh per sinjora delikate qe skuqesh nga llafeturpe, ndersa i tredhuri (per vete natyren e tredhjes) eshte goja me e nyte ne blog. Nuk ka lene komunist dhe sallaks pa share me rob shpije.

 

Mize muti qe perpelitet duke rraf krahet me ron ne sy kaq shume vec ty dhe at fshatarin qe gju ne internet per meshkuj kam pa

Heretiku tha: une jam mize muti

i tredhuri tha: un jam muti ku ulen pikjate tere mizat e brekeve te sinjorave!

 

Turp per ty tiku qe konsiderohesh ne mase si der junge Freud i ppuse, tkesh nji aftesi kaq te dobet reagimi. Edhe epitetet ja ke mor borxh xakes...flet shume keq per cv tende. Reagon sic reagon kemba e pacientit kur i bi doktori me cekic te kupa e gjurit, pa kontrollu veten. 

Edhe nji mize muti duhet te kete cik dinjitet ja qr...

sta ma me sha se rebusi nuk bo mo muhabet me ty per pune brekesh.

 

si mund ta shaje robi dike qe pranon se eshte mize muti, tiku? 
Se qe e ke thene, e ke thene, ekziston ne arkivat e ppu-se. Mund t'kete qene nji moment kalimtar reflektimi se e shof qe flatrat te jane rendu prape prej mutit. Megjithse te presesh qe t'mos i kthehesh, eshte si te shpresosh qe miza e mutit te behet flutur

jo jo kshu, thuje tamom sipas arkivit:

A mund te shaje vete muti "mize muti"?

+1000

Fatti i cazzi tuoi. In tutti i sensi. 

Nuk e ka njeri per borxh te lexoje idiotlleqet e tua. Nuk e kuptoj si te kane toleruar kaq gjate ne kete blog. 

Sepse ne kete blog si puo fare cazzi tuoi in tutti i sensi, e si puo fare anche figa tuoi femen in tutti i sensi.

lidhu me zhardinen, lere te tredhurin ne dore te komentuesit dhe lungomares.

 

Jo more djalosh se te genjen mendja.

kshu e kemi ne klientet, na rre menja.

 

tiku eshte bo si komentator sporti. Te tjeret lujn, ky i gjori i regjistron ne memorje. Mbush jeten me budallalliqet e blogut. Gjynof, ca jete vk duhet te kete...eshte i pari qe hap blogun dhe i fundit qe e mbyll...ka per borxh me ju pergjigj edhe vetes kur merzitet

Shume te bukura uniformat.

Por per mendimin tim, ne le te mbajme vetem dy, kurse te treten t´ja falim Zvicres smiley

para 30 vjetesh, ekipi i Tiranes, basketboll femra, perdori per here te pare te mbathura model djemsh. Deri ate kohe, femrat perdorin ca lloj te mbathurash qe quheshin "kilota" (breke ne frengjisht). Nejse, dalin kto gocat ne nxemja para ndeshjes, ne Pallati e Sportit , Vlore. Gjithe publiku mbeti pa fryme. Dukeshin vertet bukur. Pasi e moren vehten nga befasia,  vlonjatet filluan te diskutonin per kto lloj brekesh.

Ne kete kohe ngrihet nje fare Fadil rrodhjaku dhe i flet Mirza Alibeges.

- O Mirza, o Mirza...

Nuk ja varte kjo....Po ku ndahej Fadili !?

Pas disa tentativash, me ne fund Mirza u kthye nga ky dhe i tha:

- E, cfare do ?

- Te ka shku ka...  shtrember, djathtas ...

Gjithe publiku, po dhe lojtaret rane permbys nga te qeshurat...

Po ti bubi tani erdhe nga Lushnja?

e kemi distuar kete ceshtjen e Mirzes para nja 2-3 muajsh ne mos gaboj!

Po une i shkreti, ne autobuz une smiley ... Ku di une ?

Nejse, kishte nje fare lidhje me temen ... pune brekesh me nje llaf

Plus qe duhet te kete qene motra e modhe, Edra. Mirza ishte shume me e re dhe kur lujti, kilotat kishin ik me kohe...

Te jem plakur kaq shume, ja q.. jeten smiley

RRofte kinezi per famellat e reja ! 

Ndeshja pare me bluzat e kuqe. E kuqja do fitoje.

Dy ndeshjet e tjera me bluza te bardha, ishalla simboli i paqes dmth barazim, e jo shendetesi falas.

Me kerkesen e disa anetareve te blogut njeri nga lojtaret hoqi breket dhe ja cfare zbuluam

https://areofago.files.wordpress.com/201...

Faktikisht nuk flasim per nje lojtar te mirefillte por per nje investitor ekspert burse qe edhe pse me fytyre kaqoli ka kapur qe ne moshe te re palcen e kapitalizmit kanadez. Tani eshte ne fazen rem te gjumit por perseri truri i tij prej femre pjell gjithmone. E diela eshte pushim prandaj niks 1000 ero. Flasim ne vazhdim

000000000...00

Po barqet ku do i fusin? Si dhe, keto uniformat do i veshin perpara apo pasi te jepet policia me koncesion?

Te jepej policia me koncesion, halla me te vertete do kishte koqe. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).