"Çfarëdo të ndodhë, unë do jem mik i virtytit, jo i fatit." - Gjergj Kastrioti

20 Komente

Kur ka lidh besën burri i Shqipnisë
I ka shti dridhën gjithë Rumelisë
ndër lufta t'rrepta gjithkund ka ra
me faqe t'bardhë gjithmonë asht da.

Krenaria e kombit tone!

mjekër, jo shaka

sot,500 e kusur vjet me pas,nuk po ndel dot nje burre ti mbledhe shqiptaret ne nje shtet te bashkuar.

" ...."Çfarëdo të ndodhë, unë do jem mik i virtytit, jo i fatit." - Gjergj Kastrioti..." 

 

Fjale te mençura. 

Me cilen parti do ishte Skenderbeu? smiley 

Ose, ke do luftonte Skenderbeu sot, mafiozet shqiptare qe mbajne peng vendin per 25 vjet apo ata qe mundohen te shesen speca dhe misra te pjekur pa paguar kuponin tatimor? smiley

ndoshta do mbillte hashash smiley

do kishte lokaln e vet te kalaja krujes smiley

tip buzuku smiley

do ishte anetar i grupit te pleqve te kujes .smiley

ore vertet,  kur do te dale prape nje burre si  Skenderbeu, tu beje ate  testin e thyerjes se shkarpave shqiptareve ?!

Nje nga arsyet e babanizimit ne Shqiperi eshte se nje pjese e madhe mileti pret mesian t'i shpetoje, nderkohe qe vete i bie me dore duke "bere politike" nepermjet grindjes se njeri-tjetrit per emisionet qe ben Fevziu. Sa kohe qe Skenderbeu s'po ngjallet akoma, pret te shpetohet nga Lu-ja apo dikush tjeter, pa bere gje hic vete. Njeheresh, cinizmi e ben te diskreditoje cdo perpjekje e nisme te te tjereve per te sulmuar sistemin mafioz, me testin "E po ky s'eshte si Skenderbeu, s'kemi pse bashkohemi me te kundra sistemit". 

P.S. E di shume mire qe ti s'e kishe me te njejten qasje, thjesht mora shkak nga komenti.

 

komandant, na mori malli

O skenderbe o baba
Kthehu se beme.shaka smiley

Pune ditesh smiley

Nuk te besojme me! Je be si petriti i kohes ndjese paste. Asnjihere si dilte fjala.

E megjithe deshirat, Skenderbeu nuk do ua sjelle lirine shqiptareve. Ai do e gjej ate mes tyre.

E ka thene vete me gojen e tij.

Ose te pakten keshtu ka thene ai aktori rus.

O blendi, ku e gjete diten e lindjes se Skenderbeut, kete 6 maj 1405? Historianet nuk arrijne te bien dakord lidhur me vitin e lindjes.... i lumtur ai qe ka gjetur certifikaten e lindjes de Gjergjit!

Ke te drejte xixa. Nuk e dija qe data e lindjes eshte objektt debati. Ne disa faqe, si Wikipedia etj, kjo ishte data e vetme qe jepej. Pas komentit tend vura re qe shkruhet "mendohet se ka lindur me 6 maj....".

a e keni menduar ndonjehere arsyen e kthimit te Skenderbeut ne Kruje? Kush mund ta japi me fakte 100%

100 % ka qene p.p., do me thene "cherche la femme" smiley

Nje nga njerezit me te jashtezakonshem te historise botrore qe organizoi dhe udhehoqi rezistencen me te shkelqyer dhe me te sukseshme qe njeh historia e botes. Rrethimet  e Krujes jan ku e ku me domethenese ne planin ushtarak se sa rrethimet e Vjenes pavaresisht kontekstit politik aktual e kujt i behet me shume buje. Gjergj Kastrioti mbreti i perhershem i races Arbnore. Lavdi!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).