Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë dënimet për të arrestuarit e operacionit “Lazarat 1”, vendim nga i cili do t’u ulet 1/3 e dënimit për shkak të gjykimit të shkurtuar.

Në total ata janë dënuar me 83 vjet burg, nga 110 që kishte kërkuar prokuroria.

Gate Mahmutaj është dënuar me 17 vjet burg;

Arjan Basha 17 vjet;

Ramadan Basha 12 vjet;

Matias Boçaj 11 vjet;

Vandam Mahmutaj 7 vjet;

Klajdi Karemani 7 vjet;

Lorenc Bregu 7 vjet;

Altea Haskaj 11 vjet

Englent Aliko 12 vjet;

Drini Aliko 2 vjet;

Mbi Gate Mahmutajn rëndon akuza e "grupit të strukturuar kriminal, kundërshtim i policisë, kultivim të lëndëve narkotike dhe prodhim e mbajtje të municioneve luftarake".

21 Komente

Mire Vandami qe nuk ka nevoje per shpjegim, po ky Gate mos osht shkurt per Gattuso ?

"Eshte vetem per show!" kishte thon ai qerosi qe donte me ja fut kushurinit te vet, per me i vjedh shkallen edhe me ja dhon "Gjeneralit"

Me mire t'ja kishin vene titullin: PDja humbet 83 vjet votime nga grupi i Lazaratit

" Mbi Gate Mahmutajn rëndon akuza e "grupit të strukturuar kriminal, kundërshtim i policisë, kultivim të lëndëve narkotike dhe prodhim e mbajtje të municioneve luftarake"" 

Djalli fle ne detaje. Kete kundershtimin e policise ky Gatja e beri ne menyre paqsore me dy gishtat lart dhe parrullen Liri Demokraci apo me kundrajror 12.7, kallashnikov, bomba dore? Jo per ndonje gje por sikur nuk eshte e njejta gje!

Harrova, nuk lexova gje per.sekuestrim te pasurise se paligjshme... pate gje ju peshqit e tjere?

Gate Mahmutaj është dënuar me 17 vjet burg;

Arjan Basha 17 vjet;

Ramadan Basha 12 vjet;

Matias Boçaj 11 vjet;

Vandam Mahmutaj 7 vjet;

Klajdi Karemani 7 vjet;

Lorenc Bregu 7 vjet;

Altea Haskaj 11 vjet

Englent Aliko 12 vjet;

Drini Aliko 2 vjet;

Si ka qene ajo kenga "bibilenjte trembedhjete .."smiley

Po per vrasjen e e policit te reneas do pergjigjet ndokush apo dhe kjo eshte e perfshime te 83shi. Eshte hera dyte.
 

Edhe per kete vrasje duhet te pergjigjet Sali Vuqidoli qe ju be krah derrave te Lazaratit per mbi 10 vjet

Per ate duhet te pergjigjet Arbion Aliko, qe nuk figuron te lista.

Po ti mbledhesh ato vitet bejne cik me shume se 83.

 

mire tani +/- 21 i lejohet shtypit shqiptar

Tani droga mori fund 

dy vjet boni ai tjetri per vrasje, ai i partise.

Mire bere qe e kujtove çunin e mamit intelektuale. Ai e.merr denimin me.ulje si vrases me shumice qe eshte.

Kush di te na i shpjegoje logjiken e ketij ligjit me ane te cilit operojne gjykatat dhe Mr Dhalla ne Babanistan: 

do t’u ulet 1/3 e dënimit për shkak të gjykimit të shkurtuar 

Ca dmth gjykim i shkurtuar ne kete kontekst dhe cfare interesi ka shteti per nje proces te tille ne kete rast, ne shkembim te te cilit i ka shperblere gatet e Lazaratit me 1/3 e denimit? 

Po ata bosat e vertete te droge-trafikut shqiptar disa miliarda dollaresh ne vit me cfare e kane shperblyer Zotni Gjizen qe ky s'i ka hetuar fare?

Po ate listen me emera qe ja dha policia e Italise per trafikantet e droges, e ka, apo e ka djegur si biseden e Metes me ate burgaxhiun?

Gjykim i shkurtuar = Pleading guilty. Making a plea deal with the prosecution, so the case doesn't go to trail , saving the taxpayers the expenses. 

sado qe je l0qe ketu ke te drejt

Do jesh duke i folur p!dhit te sateme, duke ditur qe une ta kam thene mese nje here qe s'replikoj me majmunet.

a kan ngrofje ne burg ?

Ngrofin njeri-tjetrin Elba. Apo nuk e kane tradite ngrofjen e burrit me burre keta Lazarat-ISISet....

e pra , kur skane shkollat ngrohje thash allah-si do kene kta 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).