Gjyqtari Artan Gjermeni është paraqitur mbrëmjen e së dielës në urgjencën e qendrës spitalore “Nënë Tereza” në Tiranë për të marrë ndihmë mjekësore për shkak të disa plagëve nga një mjet prerës. Ai ka shkuar vetë në spital me këtë automjet tip Smart.

Para mjekëve gjyqtari i gjykatës së Tiranëska deklaruar se është plagosur aksidentalisht në shtëpinë e tij në këtë garazh në pallatin e shtëpisë që ndodhet në rrugën e Elbasanit në kryeqytet. Duke parë plagët në bark, shpatull, ije dhe këmbë mjekët kanë njoftuar policinë. Pranë tij ka shkuar edhe një prokuror për të marrë dëshminë.
Në një njoftim paraprak të policisë thuhet se gjyqtari Gjermeni ka deklaruar para oficerëve të policisë gjyqësore se shkak është bërë rrëzimi mbi një llamarinë ku edhe është prerë. Policia tha se me marrjen e dëshmisë po hetohet në disa pista për të zbardhur ngjarjen deri në fund, kjo për shkak të detyrës që ka personi në fjalë. Në garazh kanë mbërritur ekspertët të cilët kanë bërë vlerësimet.

Edhe në banesën e tij është ushtruar kontroll ndërsa është marrë edhe dëshmia e personave të afërt. Në përfundim të hetimeve paraprake do të vlerësohet vazhdimi i tyre apo ndërpreja duke e konsideruar si ngjarje aksidentale. Artan Gjermeni ka punuar për gati 10 vjet si gjyqtar në Gjykaten e Tiranës. Më herët ai ka qenë Kryetar i Gjykatës së Lushnjës dhe anëtar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë. / TV Klan

30 Komente

"nderkohe" nje lajm i mire

se shpejti fund hajduterise dhe shpirtkazmerise se bandes "rilindase" smiley

dmth, nje bandhajdutesh  2.5 vjecare  do te zevendesohet me nje bande tjeter hajdutesh, 8 vjecare ! smiley 

Ky zotria mund te jete krejt i pafajshem ne gjithe kete histori,por sjellja e tij eshte tipike prej krimineli.

Kriminelet pasi marrin plage nga perleshjet me rivalet, tentojne te shmangin organet ligjzbatuese qe te mos perzihet shteti ne punet e tyre te flliqura.

filloi reforma ne drejtesi.smiley

Artan Gjermeni ka më tepër se dhjetë vite që ushtron profesionin e gjyqtarit në Tiranë.

Ai ka qenë pjesë e treshes së gjyqtarëve që dha vendimin e burgimit të përjetshëm për Kostandin Xhuvanin si dhe e trupës së gjyqtarëve edhe kundër guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Adrian Fullani. smiley

titulli thote tjeter gje nga teksti, tani - u veteplagos me nje cope te mprehte teneqeje ne forme tehu, apo u plagos me thike nga dikush?

Hehehe! smiley

Si tha ai burri kur erdhi ne shtepi dhe ja pa gruja shenjat e dhembeve qe i kishte lone dashnorja ke qafa? 

Isha tu pi me shoket, tha, rreshqita rashe ciper nji tape birre! smiley

smiley  kaçole i thona na na Vlora kaçole! smiley

booooo ku u katandis ai vend aq i bukur, as gjygjtaret skane me siguri per jeten.

Ra nga llamarina apo nga fiku smiley

Ka qene tentative vetvrasje : 

Vare veten me ushkur brekesh

O Tanoooo

Obobo e ooo , c'i bone vetes ooo

Me qe jena ke varja vetes, mos osht gjo cuni i sh. Rrapi Gjermeni ky Tanua ?

Vere veten me zorr keci ooo Tanooo...  ose

Vare veten m'rryp t'sahatit o Dinoooo. 

 

 

gruja. ca thon qi e kap gruja tuj pi qidh t'huj

Kjo ngjan fiks me ate historine e Pangos kur u plagos me granaden qe kish vu ne garazh te makines.

Sa ngjasin mer sa ngjasin.

Megjithate ky eshte gjyqtar plere. Ishalla i del nai gje qe te kalbet per 15-20 vjet mrena.

Pa reformen ne drejtesi, s'e du jeten, kishte thone. 

I kishin gjetur dhe 20K euro me vete. Leke xhepi per ndonje kafe.

Gojet e liga thone se kish vu dore ke gruja e Shabonit, kur Shaboni ishte me Kanan Tafilin 

Ka mundsi te ket vendos per vetgjyqsi. Hahahah

Gjykatesi gjenjen per rrethanat e krimit ...

gjithe kjo zhurme per 20 mije euro te qelbta jane qe cdo njeri ne shqipri i mban ne xhep per te qeras naj dashamir ose per te ble naj kravate te re. Po kshu eshte kur te lu suma venit jashte atdheut ose ke 20 vjet pa shkel dhe nuk e njef realitetin

Bredharako, se ti e njeh pak a shume sistemin bankar. Si mund te mbash jashte bankes, nje shume qe eshte 20-30 here me e madhe se rroga. Mund te mbash 2-3-4 rroga jashte bankes, per nevoja emergjente, po te tjerat duhet ti kesh brenda sistemit bankar. 

po mund te jete ndonje shume e dhene nga qeraxhiu psh Pjer. Se ky do kete ndonje ose disa shtepi qe i ka leshu me qera sic bejne te gjithe atje. Psh edhe shkaba kish nji komshi jevg qe kish nje shpi 2 a 3 katshe dhe nji kat e mbante vete dhe te tjeret i jepte me qera. Pjer, duhet pranu qe nuk e njofim realitetin atje!

Ose ndoshta i ka ruajtur per te blere zhavorr per shtesen e re.

I nderuar, ekonomia eshte nje (dhe duhet te jete nje) ne te gjith boten.  çdo aktivitet ekonomik, marr-dhenie, shit-blerje, behet me fatura, qofte edhe pa kase, pra me regjistrim ne bllok. Qeraja, kryhet nepermjet bankes ketu. Vetem qerane e pare, guxojne ta marrin ne dore pronaret, ose garancine, por jo ter qerane vjetore. Ndryshe quhet fshehje nga fiskaliteti. 

Gruaja e tij eshte me e interesuar per shendetin.

Moralin ta coje ku te doje gjyqtari,por pjesen e parave por e solli ne shtepi ne rregull eshte...

i kane kapur ketij 20 000 euro, dhe tre vrases me pagese jane kapur sot nga policia - dikush i ka rene me thik ketij, ndonje nga keta vrasesit .. ndoshta ka gjasa qe gjyqtari te kete paguar per nje sherbim jo te hijshem

Te dh... mu ne gjyqtar qe kemi!

Po ske turp or funderrine?

Ta futen thiken dhe per pak te cuan ne boten tjeter dhe ti na thua u gervishta me llamarine?

Ike ore kllire!

haha.

Thika pak e keqja. po vajti ne burg do i fusin ate tjetrin...

Nejse, si i thone "korbo korbot s'ja nxjerr syte"

Do ja hedhe paq, bile do marre dhe paret mbrapsht

E paskan lejuar te kthehet ne pune pa u sqaruar incidenti megjithese policia thote se varianti i veteplagosjes nuk qendron pra po genjen .obstruction of justice eshte krim serioz.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).