Rruga Sami Frashëri prej vitesh e vitesh ka trotuarët më të shkatërruar në Tiranë. Ironikisht, nënat e reja e gjyshet me karroca bebesh duhet të kalojnë këtej çdo ditë për të dalë tek Parku i Liqenit. Rruga tjetër drejt parkut është Dora D'Istria, e famshme si rruga që nuk ka trotuarë fare. Kur i shton këtyre edhe parkimin në trotuar, situata bëhet edhe më "shqiptare".

40 Komente

ja se vjen njeri me ca linqe lajvliku dhe ta tregon qefin ty blend.

ish-emigrant inferior qe vetem ul shqiperine!

Ore zoteri ti jeton ne Tirane apo ca te tjere? Po ti ke pesemb10 vjete pa shkuar ne shqiperi se nuk ke lek ti hedhesh benzine makines po na tregoke tiranen kshu! lol ! .... lol ! Ncq ncq ncq....lol! 

pz

E kena thine sa Hera. Nuk ka tortuare me tirant. Disa rruge Jane per turp the zotit. Cuditem bie llafi me nje nga rruget me the rrafura Robert shvarc, per gjendjen Ku e Kane lene,.
Do me bo she vrap kah liqeni pale.

Rruga Robert Shvarc eshte per turp. Me teper mund te quhet rrugice, as ate jo. Ne mengjes aty behet nami: dy pale makina nga te dy krahet, trotuaret e ngushtaaa.. sa s'ka me, kalamaj e prinder duke shkuar ne shkolle e ne pune, duke u zvarritur neper ate pak trotuar e midis makinave. Nje maskarallik i vertete! Shto ketyre dhe gropat pa fund... Por, ndoshta ndoshta them une, rregullimi i saj mvaret nga unaza qe po ndertohet aty me lart. Pra, ndoshta nuk po e rregullojne sepse duhet te mbaroje unaza e madhe me pare, e cila c'eshte e verteta ka shume pune dhe nxjerr goxha telashe ne mbare ate lagje. 

In lali eri we trust..
Per keto rruge duhet the jene hedh nja 5 here fonde,.
Unaza e madhe me duket se I rri ngushte gjithe zones, shembull I bythberjes se gjerave be shqiperi.

E vertete. Ajo pjesa e perfundume deri m'Sauk ka dale mire, xhom. T'shofim kjo pjesa knej, po kur do maroje thuj, ene i vit tjeter po ihere.

Makinat ne trotuar kur trotuar nuk ka fare ?

Trotuarë ka, por janë të mjerueshme. Kanë të paktën 15 vjet në gjendjen që shihen. Një turp!

Blendi, po pse nuk investojne nepermjet obligacioneve te CO2 ? 

Blendi, pse nuk pergjigjesh. Ti je gazetar, dhe kete pyetje mund t'ua besh qeveritarve aty. Apo nuk ke guxim. 

po c'obligacione te CO2 o pjer.

atje, pordhet jane falas.

Pth nuk po flet per obligacionet e metanit por te CO2. ti ke thene qe je dhe i fushes se shkences, s'te lejohen keto gabime.

Makinat mbi trotuarë, njerëzit në rrugë

kjo eshte si ajo parrulla smileyopulli ne kembe partia ne Benz smiley

partia ne Benz

smiley  Jaguar.

A ka aksidente? Apo jane thjesht kushtet e keqija?

pu pu pu si u katandis Tirana

Kandahari i marrte te ligat e iu befte kurban  Tiranes tone smiley.

cope cope trotuari cope cope rruga!

 

E paska parkuar ne hije! 

po flisnim per kto parqet e tiranes, 5 min, max 10 min larg cdo qendre banimi smiley
ka nis me vrull te papare rehabilitimi i parqeve

shume te paafte, tamam mentalitet katnaresh

edhe makinat njerëz janë

Po na zhgenjen Shkabe, gjithe ajo Amerike, nuk gjete dot ndonje rruge shtrembalaqe gjithe gropa në Liveleaks, ose qofte edhe ne Youtube, te na e sillje ketu. Megjithese nuk besoj te gjendet nje rruge e tille aq prane Komunes se Parisit dhe 18 min larg Gerdecit. Do jete kendi nga e ka fotografuar Blendi me shejtanllik. 

Sec kam nje si parandienje qe rruge te tilla si ajo ne foto gjen sa te duash ne Detroit.smiley

Une kam pershtypjen se kush kerkon gjen edhe pertej Detroitit, po video nga Liveleaks s'po shohim ama.

Madje edhe Komuna e Parisit, ku eshte nga 150 mije euro apartamenti, ku mamate me te bukura shetisin te vetme ne shoqerine e femijeve te tyre (dmth ke plot shanse), ka nga dy pellembe trotuar me makina te shtrenjta parkuar rrafsh.

https://www.youtube.com/watch?v=MXddhIJlWl0

 

Me lodhi jeta duke menduar  
si gjith te tjeret dua te rroj  
bileten preva per tu larguar  
ne dhe te huaj do te punoj  
Aeroplani sa larg me coi 
valle do te kthehet jo se besoj

Gjithashtu ne trojtuarin tjeter, prapa asaj taksise se verdhe, nuk duket gjendja me e mire. Edhe aty trojtuar gjysem i zene nga punime banoresh qe kane hapur biznese! Gjej shesh e bej pershesh!

smiley

 

smiley

Nje pyetje kisha djema; Pse Blendi yne, nuk guxon ti boj pyetje Palloshit. Psh, pyetjen e mesiperme. 

Pjer, si e ku sygjeron ti t'ja beje pyetjet Blendi Palloshit? Apo t'i zere prite tek banja sic i zure ti Blendit?

smileyTi nuk je djema, keshtu qe kjo pyetje nuk te takon ty ti pergjigjesh .

Pjeri ka thene qe s'ben diskriminim dhe "djema" e perdor keshtu ne pergjithesi. Apo jo Pjer? Mos vertet pyet vec djemte ketu gjithmone?

Pastaj, une s'u pergjigja, une i bera nje pyetje Pjerit.

eshte triçikel ajo ne foto  Fiqo..  ky eshte  dum-dum-i..smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).