Ish vokalisti i grupit "La Fame di Camilla" u ngjit për herë të parë në skenën ne Sanremos dhe kaloi fazën e parë të dueleve mes të rinjve duke mundur Irama me 64% të votave. Përfundimisht Ermal Meta u rendit i treti ndër të rinjtë e Saneremos. Muzikanti u lind në Shqipëri dhe emigroi në Bari sëbashku me familjen kur ishte 13 vjeç. Në moshën 16 vjeçare nisi të luajë muzikë dhe ca vite më vonë formoi grupin "La Fame di Camilla" me të cilët nxorri në tregun italian 3 albume dhe luajti shumë koncerte në Itali por edhe në Shqipëri. Prej vitit 2012 vijon karrierën si solist. Këtu mund ta ndiqni këngën të kënduar LIVE në skenën e SANREMO2016.

16 Komente

Urime dhe suksese Ermalit. Kenga eshte e lezetshme dhe 'easy' per t'u degjuar.

Bravo i qofte djalit dhe sa me shume kenge smiley

+1

edhe valle.

Meta...Meta ... si mbiemer i nigjum...?

John Kerry ne Tirane per te na sjelle 2000 Muxhajdine per nje kohe te pakufizuar, luftetare islamike, opozitare te regjimit aktual ne Iran.

-1

2000+

burimi ? perndryshe shum shit lajm

vje kush vje, e leshon ndonje berdaf!

burimi i berdafit? nevoja fiziologjike!

 

smiley

Eshte boshatisur Peshku qe kur e ka marre ne dore ky skuthi.

1 koment/ore.

ka nevoje per resourse-s si faqe ndoshta ... Ppu is a private undertaking apo jo... 

Duhet ta kete noj gjo Liken ky smiley

e ca kish me teper kenga fituese e stadio, qe nuk po me duket dhe aq origjinale, nder te tjera.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).