Tre janë konfirmuar të vrarë dhe së paku 5 të plagosur pas breshërive të automatikëve që kanë qëlluar nga jashtë brenda një lokali në Elbasan. Në orët e mbrëmjes katër persona kanë shtënë në drejtim të personave që qëndronin brenda lokalit duke vrare Shtetasit Ardit Sinakolli. Agron Çapja dhe një të tretë të quajtur Eno Bedalli. Të plagosurit po transportohen tani drejt Tiranës me helikopterë ushtarakë që dëgjohen mbi kryeqytet. Sipas informacioneve, shkak është një konflikt i njohur prej vitesh në këtë qytet. Të plagosurit janë: L. Meçja, F. Muça, B. Rreshka, A. Zharri dhe F. Çapja.

41 Komente

kater vete me kallashe me uniforma policie jane ekzekutoret.

rast i perseritshem i perdorimit te uniformave policiore per te kryer krime te renda.

4 te vdekur. Mediat jane mbrapa shume.

ca po ndodh keshtu?

Nje hasmeri qe ka lindur kot fare dhe po merr jete.

Para disa kohesh eshte vrare nje ish oficer policie ne Itali nga keta qe jane viktima sot.

Dmth pak a shume kjo, jo tamam keshtu sebepi i fillimit te sherrit po sa per orientim. Kur eshte varros njeri prej tyre e shoqeronin me nje arkivol bosh. Kopjojne nga fqinjet.

http://shqiptarja.com/news.php?IDNotizia...

Raportimi eshte lemsh. Dy nga ata qe jane ne listen e te plagosurve ne nje media, jane ne listen e te vrareve ne nje media tjeter. Sipas drejtorit te spitalit 3 nga te plagosurit jane shume, shume rende.

Une kam online nje nip te shpise se ketyre dhe thote 4, por padiskutim qe duhet prit te saktesohet zyrtarisht.

 

Keq qenka me te vertete situata.

Pse jane konfliktuar?

paskan qene ne hasmeri te thelle fisnore e me gjere.

ajo qeveri po i con robt ne depresion, ska as ligj e as rregull

Do e kene pare shtremet njeri tjetrin 

Ketu kemi te bejme me drejtsine, bravo z Llala qe I jep ate qe I takon per krimet qe kan bere ne te shkuaren.smiley

Sasia e armeve e padeklaruar is too damn high, dhe per sa kohe qe kjo situate nuk ndryshon, ngjarje te tilla do te perseriten. shpresojme te mos jene te pafajshem ata qe e pesojne ne keto raste.

Mesiguri autoret ose viktimat kane qene te denuar per vrasje po kane dal shume shpejt nga burgu se ne keto gjykata kemi. Kur do vij ajo dite te shoh brenda nje gjykates qe leron vrasesit. Te tjera ngjarje do te ndodhin per sa kohe qe pjesa me e madhe e kriminelve arestohen nga policia po lerohen me pas.

Lirohen mos deshe te thoje!

Drejtimi i duhur

Po kujt po i plas nje here qe po behet sikur cfare ka ndodhur thjesht per kenaqesine e te berit lajm?! Le te hajne koken midis tyre. Jo nga 3 e nga 4, por me dhjetra te vriten derisa te shfarosen. Nga ato fytyrat qe pashe neper foto duhet te rrijme larg si dreqi.

Me beri cudi qe jane harxhuar leke nga taksat tona per te levizur me helikoptere njerez qe mund te kuroheshin shume mire ne qytetin perkates. Te kete ndikuar valle personazhi i librit me te fundit te Blushit ne funksion te lidhjeve te pista?!

po si kujt i plasi mo Olsi ? -se mire keta kriminelat qe kane kunja me njeri- tjetrin, ne te sëmës te vene te gjithe ! -po ata qe gjenden rastesisht ne kafe, apo aty prane, ça faji kane ?? se keta qellojne ne turme o vlla. eshte terrorizuese!

ja mendoje njeher veten qe gjendesh ne nje vend te tille, duke pire nje kafe apo ha nje cope pice per qejfin tend, e papritur ja plas kallashi... ça do themi:  aaa, vet e kishte fajin Olsi: ndodhej ne momentin e gabuar ne vendin e gabuar .smiley

Ne fakt ke te drejte ti se keta derdimena as te gjuajne nuk dine.

Uroj te zgjedhin vende me intime here tjeter kur te qerojne njeri tjetrin.

Ne fakt ke te drejte ti se keta derdimena as te gjuajne nuk dine.

 

me thene te drejten  persa  i perket  shenjestres   keto 2-3 vitet e fundit  sikur kane bere  permiresime, me duket mua..  

me pare,  kur qellonin ne publik per te vrare dike,  zakonisht  vrisnin 1, 2, 3  kalimtare  rastit te pafajshem, ndersa objektivin e plagosnin  ose se kapte plumbi fare, gjithsesi  ai mbijetonte. -ndersa tani, prape vrasin 2-3 njerez te pafajshem, por vrasin edhe objektivin ama.

"Jo nga 3 e nga 4, por me dhjetra te vriten derisa te shfarosen."

Ca do vriten midis njeri-tjetrit, ca do mbushin burgjet e Europes. Kur te mbaroi ky proces do ishte kurioz fakti te shikoje sa perqind shqiptare te mire e punetore do ngelin.smiley

Pjesa dermuese.

Jane pak si keta, por bejne shume zhurme kellirat.

Gjendja e parlajmeruar ne kete vend te quajtur Shqiperi, duket se nuk ka levizur as shoqerine civile, as qytetaret, as opoziten. Status quo e rende dhe nje gjendje mjerane duket se mbreteron ne kete vend. Pas dy vitesh analizash, ngjarjesh makabre, grabitjesh masive, askush nuk ka arritur te dale dhe te kerkoje te drejten ne kete llum qe ka mbuluar kete vend.

Autoriteti i qytetarit ka arritur ne zero, nderkohe qe puset e naftes ne Patos, mbushen nga dita ne dite me mbetje radioaktive dhe lloj lloj plehrash qe nuk dihet nga e kane origjinen.

Shqiptare te mjere, ju qofshi!

Shume te drejte ke tirana. Situata eshte perkeqesuar shume.

po pse e le pa mabruar mendimin?

Pse nuk thua qe kete vend e rregullon vetem Birisha dhe Lulushi

ne fakt kur e mori Berisha ne 2005-sen i zhduku bandat e kriminelet pak a shume, krejt e kunderta ndodhi me ardhjen e rilindjes, keshtu qe nuk e ke keq kete punen e te rregulluarit ndonse e thu me ironi.

e mer Zeqo, Ay i futi ne parlament ti thu ta luftoje, si e ema e zeqos ke fol.

smiley

Po pra, te dy te njejten gje po themi.smiley

+1

+1

eshte e frikshme kur mendon te besh lidhjen midis njeriut normal qe respekton ligjin dhe eshte ne gjendje mendore te rregullt 

dhe njeriut - xhunglar qe rastesisht i jepet mundesia te jetoje ne boten moderne- and he DOESN'T !!!!!!!!!!

ça u bo? ka naj te re?

O kriminela xhani.nuk kam asnje problem me ju te qerroni njeri tjetrin .ju kam rixha me lote ne sy e dore ne zemer ,vriteni njeri tjetrin diku ku te mos vritni edhe robt qe si kane bere dem as mizes bashke me hasmit tuaj.

Dhe te mendosh qe gjithe keto vrasje back and forth kane nisur per nje sherr krejt te rendomte. Ku i con mushka keta derra, a mendojne se kane 2 jete? Si kalojne direkt tek kallashi pa u menduar hic? Kokat hongshin dhe zoti u shtofte inatin me njeri tjetrin por jo ne ambiente publike.

Sajme, ca do thush per statistikat e vrasjeve tani? A kane renie krahasuar me vitin 1938? 

Policia zbuloi se vrasja u krye per motive te dobeta .ca do me teper?po vrasja per motive te shendosha cfare eshte?

 

Ky i bje kokes, ky i thote derrit derr:

http://www.balkanweb.com/site/basha-vras...

Basha tha: "Ky e ka tradhetuar policine, qytetaret dhe shqiptaret,ben tendera per uniforma kur krimi godet pikerisht me uniforme policie. Masakra e Elbasanit tronditi te gjithe qytetaret, vetem Tahiri nuk ishte ne ankth, 45 minuata pas masakres ky dordolec publikoi videoselfin me militante te partise se tij, perversitet, cinizem dhe arrogance.Ai duhet te largohet menjehere nga detyra, ai duhet te vihet para drejtesise per lidhje me bandat dhe krimin."

Duhet te dergoje Amerika dike patjeter ne ate vend ti kapi per veshi keto qe mos ti lejoje ta cojne ate vend me keq akoma.

Sa me shpejt. Urgjentisht. Se u bo si Afganistan smiley

 

Po ikin me shume se nga Iraku e po vriten me shume se ne Siri.

Elbasani eshte '''delta'' e lumit te droges. 

Haxhohet shume energji per te prodhuar propagande. Goditet fort pjesa me e dobet e populsise. Investohe ne uniforma e kamera hi-tek etj......

Po nuk u investua  polici kriminale, lboratore kriminalistike e parandalim, veç kaos dhe bla bla bla do te kete

Pavarsisht mbiemrit te familjeve, dobesia ne goditjen e trafikut keshtu historish do te pjelle.

mos u alarmoni , gjendja ka qene edhe me e keqe . jane pasojat e 97-tes. dikur capallaret kan ber namin.bile kan ber terror ..........lumi fle tha i varfri ....po se degjoi njeri

Ça thuhet ? Naj thashethem ?

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).