Po të shfletosh portalet online të shtypit shqiptar doemos do të përballesh me gjithëfarsoj artikujsh pa përmbajtje, përkthime të gabuara, gabime ortografike etj si këto. Sot psh. gëlonin artikujt me nga një paragraf, të cilat si përmbajtje kishin vetëm fotografi të John Kerryt duke i shtrënguar dorën dikujt, dhe si titull pyetjen katunareske-thashethemaxhie, "Çfarë i tha Kerry...X-it?", më tej asgjë. Gazeta a portali, nuk e di se ç'i tha Kerry X-it, mesa duket pyet lexuesin se mos ky e di. E ndërsa lundron në këtë pellg grotesk, has edhe thagma si kjo. Vetëm disa javë pasi bota përcolli artistin britanik, mbi të cilin u fol e u shkruajt aq shumë dikush në redaksi endè nuk ia ka mësuar emrin, se të thuash ia ka harruar, supozon se ia ka ditur ndonjëherë.

14 Komente

smiley

Mire kto por sot lexova diku qe nuk nuk u boka sex me dt 14.

po qilloi e djel

Dite pushimi dmth smiley

po e driel smiley

Ndrro fleten e kalendarit

Nje tjeter gazetar, i cili e merr rrogen me vonese ose nuk e ka marrur akoma. smiley

rroga me vones lol

kenju riv, kajni uest, majkëll shumaker, dejvid bau...

o llaçi bojs...

Plej Stejshen-Play station

wow dhe ai qe e ka lejuar botimin vazhdon akoma gazetar?

Joooo, nuk ka mundesi te jete e vertete. Teper e bukur.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).