Letër e Hapur

Drejtuar: z. Gramoz Ruci, Kryetar i Grupit Parlamentar të PS

Taulant Balla, zv. Kryetar i Grupit Parlamentar të PS

znj. Lindita Nikolla, Koordinatore e PS për Qarkun Lezhë

Nga. Eduart Ndocaj, Deputet dhe anëtar i PS

Të nderuar kolegë, disa herë kam ngritur zërin për problematikat dhe mos funksionimin e PS në Lezhë.

Këto kritika i kam shprehur përmes opinioneve të mia. Këto opinione nuk janë personale, por të shumicës së socialistëve të thjeshtë në Lezhë që të pllakosur nga frika, heshtin e vetëm heshtin.

Heshtja e tyre nuk dëshmon se ato janë palë me kapjen e PS, por dëshmon mungesën e mbështetjes nga forumet kryesore të Partisë.

Sot, situata politike e PS në Lezhë është shumë me rëndë se sa mungesa e strukturave, por është shumë me rrezikshme për shkak se ajo është bërë monopol të njerëzve që nuk kanë problem të denigrojnë e të kërcënojnë këdo që kërkon të thotë të vërtetën dhe kërkon të ketë një Parti të fortë.

Nuk është hera e parë që denoncoj problematikat e PS, nuk është hera e parë që jam ofruar për të dhënë kontributin tim, përderisa jam lezhjanë, jam deputet i PS dhe për faktin se nga 2013, PS e njoh mirë duke qenë që shumë socialistë të thjeshtë i kam pasur bashkëpunëtorë e sot janë padrejtësisht në harresë.

Motivi i kësaj letre nuk është për të analizuar PS e Lezhë, por diçka tjetër më e rëndë. Pas kritikave të bëra prej meje, krejt normale në një vend demokratik, pasi përdora të gjitha rrugët politike brenda forumeve, unë, Deputet i Grupit Parlamentar të PS, jam denigruar e kërcënuar nga njerëz që janë përfaqësues të institucioneve shtetërore, anëtarë të PS dhe që përfaqësojnë forumet drejtuese të PS në Lezhë.

Me konkretisht, unë jam denigruar e kërcënuar nga z. Altin Jaku, Prefekt në Detyrë dhe një figurë e rëndësishme e PS në Lezhë. Pra, një prefekt në detyrë kërcënon një Deputet. Kërkoj, që Partia Socialiste, Grupi Parlamentar i PS të marr masat disiplinore dhe jo vetëm kundrejt Altin Jakut.

Po ashtu, jam denigruar për shkak të detyrës, nga Ermal Pacaj, kryetar i FRESH dhe kandidat për Kryetar I PS-Lezhë. Madje, denigrimi I tij krejt personal kundrejt meje është publikuar edhe tek gazeta shqiptarja.com. Nuk e di nëse akoma ky mund të konsiderohet kandidat për Kryetar i PS-Lezhë. Kërkoj që Grupi Parlamentar i PS dhe forumet e larta drejtuese të PS të marr masa disiplinore dhe jo vetëm kundrejt këtij personi.

Beteja ime për një transparencë në PS-Lezhë sapo ka nisur dhe do të bëj të gjithë betejat politike e jo vetëm duke u nisur nga mbledhjet e Grupit Parlamentar të PS, në foltoren e Parlamentit dhe në media.

Është e tmerrshme dhe alarmante që një deputet i Grupit Parlamentar të PS, kërcënohet me jetë, për shkak të kritikave dhe të mendimit ndryshe. 

Të gjithë e dinë situatën politike të PS në Lezhë, procesin zgjedhor, por kanë pranuar me kënaqësi të heshtin duke zbatuar parimin “larg portës time”.

Po ashtu kërkoj që Forumet e Larta Drejtuese të PS, Grupi Parlamentar i PS të mbajnë një qëndrim zyrtar në lidhje me kërcënimet “kanosje me jetë” dhe “ofezë” kundrejt meje.

124 Komente

Kjo gje tregon se PS fatkeqesisht, nga nje parti e rregull me perpara, po degradon ne grupe e klane miskine, te papergjegjeshme per detyrat qe mbulojne dhe fatet e Shqiperise.  Ka pas thone mir Lubonja; Kemi dy banda qe po e coptojne Shqiperine n'mes tyre. 

Partija ta jep, Partija ta merr

Estrada e ushtarit !  

 

Eduarti i Mançes

Nese Servates do e kishte shkruar Don Kishotin me 2016 dhe jo ne 1605 pa dyshimin me te vogel q nuk do bente personazhe ne Librin e tije As Don Kishotin, As Sancon dhe as Gomarin e Sancos, por do kishte bere vetem Eduart Ndocajn i cili eshte edhe Don Kishot (vetem se ky nuk lexon se nuk di), edhe Sanco (qesharak) edhe Gomar (Gomar)

Ti nuk flet dot per PS Eduart, ashtu sikur nuk flet dot per Procesin ne PS, ashtu sikur nuk flet dot as per Ermalin.
Nuk flet dot dhe as nuk shkruan dot, dhe nuk e ben dot se nuk di dhe nuk di se je gomar.

Konceptet e tua prej shpellari per nje parti me baze fisnore nuk njihen si nocion ne Partine Socialiste, mundet te njifen tek partia q je kryetar ti, ose tek ajo q je nen kryetar ti ose tek ndonje parti tjeter qe do krijosh neser ne mengjes po ti se ti me ket pune merresh.

Shif fotot e procesit me poshte dhe bindu se si ka vijuar procesi ne PS.
Se me te shkruar nuk po te shkruaj gje se ti nuk di as te shkruash dhe as te lexosh.

Eduart, nuk eshte faji im se Socialistet e Lezhes nuk te njohin dot si deputet te tyre dhe madje nuk te konsiderojne fare deputet. Ti, un dhe gjithe Socialistet e dine kush eshte deputeti i Lezhes, ti nuk je Eduart, ti je deputet i kater njerezve mishdashes, deri ketu shkon ti.

Eduart, nuk eshte faji im se ti merresh me mua nderkohe qe ti dhe kapelja jote qesharake duhet te merren me konkurentet e tu prej verteti, Lek Plepin dhe Ujkun e Cerrikut, por ne te vertete edhe atyre ju a ke marre audiencen.

Eduart, nderkohe q po shkruaj nje miku im qe te njeh edhe me mire se un (Eraldo) po insiston duke me thene:
"Lene o burre se eshte budall...."
Dhe un po e le Eduart, i bindur se diku ne nje tavoline plot me mish dhe dy rapsode nje servil yti q i bie te jete me i zgjuar se ti se te pakten ai di te lexoje, po te lexon statusin tim (se ti Eduart nuk di te lexosh).

Ermal Pacaj  (kryetari i FRESH Lezhe)
Kaloresi i henes se bardhe

 

...smiley    dhe do vazhdojme te qeshim gjate me grupin e karagjozave..smiley

Po ky Ermal Pacaj qenka kokrra idiotit! Ah mjere ku ka perfunduar PS.

Se mos i bie dhe ketij te fiket ?

Zhgënjehet nga Rama, gruas i bie të fikët te Selia e PS-së

Koken ...koken...

...jam lezhjanë...

po sikur i madhi do t'u vinte nje redaktor deputeteve qe t'mos binin ne nivelin e Mulit

FRESH-i ngjan si nje sekt sekret qe delegon anetare ne boten e jashtme, te cilet mendojne njesoj, shprehen njesoj, dhe po njesoj u bashkohet rrugetimi tek anija meme Partia. Mjere shqiptaret qe e pesojne (ne kuptimin ngambrapamodern te foljes) nga keta budallenj ne nevoje urgjente certifikimi. (Ja

dhe dy rastet me te fundit te debileve siameze, shembulli qe sjell Beluli me lart dhe ajo biba afashinante kryetare.) Koha ka ardhur per te kriminalizuar FRESH-in.

 

 

 

 

Ore mire te tjerat, ...po ky Freshi ca muti eshte?

deputeti i parlamentit denoncon kercenimet per jeten te ambasadori amerikan, jo ne polici te shtetit...
Po jam i sigurt se veprimi do mirkuptohet ne mase nga s(pe)ocialistet

Po Ruqi vetë pas kartes ça tha!

"Pas kërcënimeve me jetë, Ndocaj i dërgon letër Ruçit"

O pereni qi punon me floppy disc. Ehh çdo vdesim me buze ne gaz smiley

Knej hudh spirancen knej pret zinxhirin.

 

 

poshte moj nga çairet - ë,

V E N D I M

 

PËR

 

 

 

EMËRIM NË DETYRË

 

 

 

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

 

 

 

V E N D O S I:

 

 

 

Z. Roni Telegrafi emërohet zëvendësministër i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave.

 

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

 

 

 

K R Y E M I N I S T R I

 

EDI RAMA

 

 

 Roni forumit?

Roni i forumit ishte nje karakter fiksional i nje tipi te etur per vete lavderim.

PtH e ka nje porte qe do ti hapet tani. Nuk ka me.justifikime per te!

Ku mendon ti vlonjat qe PtH mund te kontribuoje me mire! psh ne cilin digaster?

me leje ?

Po fol.

po, se desh harrova. kryetar te ASHE-se*

*akademia shkencave ekonomike

I qafsh hallin Pjerit. E ka bo gati qeverine ne ekzil. Planin fillestar e kishte te zbarkote me aleatet, po tashti e ka ndrru, do e vej ne zbatim avash avash, ma u ndi .... e kapito vete ti dmth. 

sakte. edhe shoku enverr*ka qene ca kohe ne belgjike.

*ai qe kur te gjithe e adhuronin, pjerri e urrente & anasjelltas

Edhe une keshtu kam degjuar qe sikur kishte bere nje qeveri ne ekzil. Ronin e kishte si minister te Drejtesise si i asaj fushe qe ka thene se eshte.

Shiko Zeqo, PtH ne rradhe te pare duhet te freskoje pak Curriculum Vitae qe mos ta vej ne pozite te veshtire tjetrin.  Pastaj se ku mund te japi kontributin e tij PtH, une jam ( e kush jam une njehere qe gjykoj PtH) i mendimit se ai duhet te jete keshilltar direkt i KM-se! Shoket qe e kane kurtizuar ketu ne bllog mund ta mbeshtesin gandidaturen e tij! Une kshu mendoj, bazuar ne ate çka na ka prezantuar PtH ketu. Por edhe mund te kabohem.

Me aq sa po lexojm nga comentet PtH shume mire mund ta gjej veten te ministria e bujqesise, Roni si zv/ minister mund ta marre ne konsiderate. 

Ne BQ.

Jo,

Lajm fresh por i fresket fare. Sapo me erdhi nje e-post ne privat ketu te peshku. Nje antar/e qe eshte gjeografikisht afer PtH-it me.tha qe PtH ka marr ate maqinen me byth te ngritme dhe me gjoks te ulur  dhe i eshte leshuar A69 South drejtim albanie. Me tha qe kish mbush bagazhin me stilolapsa dhe lapsa pa gome  dhurate per shokun XXX. Papapapa sa karrierist qe paska qene mer! Vdiq per içik ashtu....!

O PtH...o PtH...o PtH...aha paska qene i vertet  lajmi per te! Qenka nis per albanie.

Urime , Urime Ronit.. mu be shume qejfi e meriton, djale vertet i zoti dhe me llogjike.

Rono kujtohu per garden e vjeter te Rilindjes ketej nga Korcasmiley

Tashti ai Tiku le te thote sa te doje..."O Rono....." Le te rrije e te laje pjata atje ne Firence....smiley

Urime, urime Rono. Hallall.

 

nuk di per çin me bahet me shume qejfi, per Ronin a per Shqiperine smiley

Po leshoje zemren per te dyja smiley

 

smileysmiley

per Shqiperine medoemos, per cin tjeter

Per Shqiperineee, per Shqiperineee, luftoni burra, se s'ka me prit...

Hallall Roni. Po kthehen kokat ne Shqiperi. Shpejt besoj do ja beje bam edhe Cimi, Idrizi e Bamja. Tani po kuptoj pse u zhduken nga peshku. Ronit i qaj hallin se do i duhet te merret me ate ministrin idiot po besoj e ka marre parasysh.

Me kembe te mbare.

po idrizi per ca, president?

Bredho, Idrizi fare mire mund te behet keshilltar presidenti them une. Po edhe president pse jo? Me mire se Jar teveqeli e bo Idrizi.

jo jo, s'e ke keq...fundja ca do bente nji kapter me shume ose me pak...tek e fundit ai vend laborator eksperimentesh ka qene. Jane bo robt kryeministra pa bo shkolle e pa i thone punes "me shnet!"

Hallall Roni them dhe une. Me ne fund Rilindja ja shperbleu mundin dhe djersen e derdhur  ne peshk! smiley

lart e me lart,

tashme peshku nuk eshte me nje blog i thjeshtesmiley

Prandaj dha doreheqjen e paevitueshme Roni nga peshku. Paska qene me te thella keto pune nga se e mendonim. smiley

Na hodhi hi syve duke u hequr sikur u merzit nga niveli i diskutimeve ne peshk.

pikerisht, se roni qeka bere shoku roni, dhe peshku eshte nje blog masonik

Urime Roni tlgrf, edhe une jam kunati I shokut xhemal katnari.

pra qe sot, ti plako nuk je me Tafuti, por shoku Ta-fut.

Po, pak a shumesmiley

ueeeee une thashe se po talleshin me lart!  smiley

Me LSI....

Kush i zgjidh hallet e mia?

 smiley E paska ditur koktuli! smiley

Arsye forte te lesh Ameriken per te banuar te komuna e Parisit smiley

do kete qene skrapalli

"smileysmileysmiley ...Komisioni i Ligjeve ka miratuar dje me votat e maxhorances projektligjin : "  Per regjistrimin e banesave te shtetasve shqiptare qe banojne ne emigracion " ...

Ne projektligjin e ri te qeverise parashikohet nje afat prej 90 ditesh per emigrantet kudo qe jane , qe te deklarojne banesat ku jetojne jashte vendit, ne te kundert do t'u nderpriten sherbimet ne ambasada apo konsullatat shqiptare ... " smiley smiley 

http://www.panorama.com.al/emigranteve-q...

OK, do mundohem ta them sa me hijshem qe mos ofendohet njeri :

Iu shkerdhefsha mu ne ambasada, konsullata, projektligje, komisione, gjykata dhe ne pergjithsi mu ne ata qeveri dhe shtet hale' qe ma parakaloni per te ligjshem. Hajde merrni ket timin nga leket e baneses sime. I rropet bagetite qe keni rreth e qark, po pareve te mija iu hani mutin, shkershata te degjenerum. 

Oh, yeah .... Rilindje ...FUCK YOU ... me nji peme kaktusi te modhe. 

Futju mik zv/ministrit te ri.

Ka ndonje te na shpjegoje per cfare eshte ky ligji? Cila eshte arsyeja qe ne emigrantet duhet t'i japim shtetit Shqiptar adresat ku banojme?

Gjembac, me respekt ndaj teje por Fuck him too. Do shtohet edhe nji bole tjeter se ishin pak ato qe jane aty...

Sa here qe te shkosh per i hall ne halet e ketyne qe i qujne Konsullata, do te te vjelin nji takse ose harac, qe te te sherbejne. Mjere ata qe kan hall dhe perplasen ke ato degjenerata dhe ai sherbim qe te ofrojne. Di njeri si mund te hiqet nenshtetsia e mutit, se jam bo pishmon me ate dyshtetsine. E kam seriozisht. Nuk dua ta degjoj me fjalen PEZE ... !smiley

 Di njeri si mund te hiqet nenshtetsia e mutit, se jam bo pishmon me ate dyshtetsine. 

Sblen dot biletat per Evropianin... 

I bleva po vetem per ndeshjen e trete ma aprovun. Ne rast se ka me te degjenerum se qeveria shqiptare, eshte vetem UEFA. Asnji qe njof une nuk i dhane per ndeshjen e pare. I'm pissed.

Vete e ke fajin qe s'e ke bere shok vellain e Palloshit (TM Pjeri), do kishe gjetur bileta per te treja ndeshjet tashme.

Haracin na e vjelin dhe tani, nuk besoj se ka sherbime pa pagese. Por kete regjistrimin e baneses nuk po e kuptoj. Kane frike se mos ndoshta dikush nga, p.sh. Kanadaja do te kerkoje sherbime ne ambasaden a konsulaten tone ne Amerike? smiley

Ndoshta zv ministri i ri mund te rifutet perseri tek peshku e te na ndihmoje me ndonje sqarim?

Dhe banesat pa leje do shemen. smiley

Ja qendisen dosjen smiley Prite furtunen nga K/M. Ky do te jete shkaku per prishjen PS/LSI. Le qe ne I kemi me video per Edin nga Iliri. 

Aman moj Katlina.. ta dine keta ordineret e ketyre pseudo mediave online sa kemi thene e cfare skemi  ne ketu ne PPU , nuk mbetet qeveri me kembesmiley

Prit emerimin pune ditesh smiley

Graves i pikonte zemra per bujqesine, shpresojme ta kete emeru keshilltar

Ti vije turp po mos e beri.. Grava eshte njesh 

Ai me graven i prishen urat se u bo i fiksuar kunder muslimaneve .

Te lumte goja... do te degoj 200$ te hash nje darke nga mua ne USAsmiley

Flm mos harro dhe bakshishin qe ti le kamarierit smiley

smiley

Ty te qame per se gjalli e thame gjithato fjale te mira para do kohesh. dikush tha se ishe drejtori i statistikave qe nderroi jete .Shyqr qe qenke shendoshe e mire pa qeverite e kualicionet vene e vijne.smiley

Jo jo ma futi partia.. nje vit ne pune me futi pastaj e mbylli ndermarjen. shkurtime... tani pres nga Roni smiley

Dikush tha se te emruan drejtor instituti kur fitoi pushteti popullor e kur adashi jot nderroi jete te ngatrruam me ty e na bere helm.po nashi jemi te qetesuar se rumors  of your demise have been greatly  exaggerated.

Bradi i hap keto theshetheme.. e di  e dismiley

ai eshte budallallik koke e kembe. Se ato afermendsh qe nuk i ka shkrujt Roni. Edhe une mund te shkruj nji koment e ta vej emrin Roni i ppu-se. 

Edhe mua cudi me duken, Roni sa mbaj mend une nuk ka shkruar asnjehere me kete gjuhe kundra Liderit tone te dashur.. maksimumi ndonje kritike konstruktive te moderuar.. besoj se eshte shpifje

I bika qe Shkelzen Berisha te jete o pronari i syri.com ose anetar i bandes se dosjexhive, pra nje prej delenxhive qe filloi të postonte komente nen  psuedonimin ´roni telegrafi' tek lapsi.com para nja nje viti. Në fakt, ato komente ekzistojne vertet, por jo ketu ke peshku por tek lapsi; ka pas ardh vete i interesumi ketu në peshk për ti pergenjeshtru. 

O Shkerdhen, tale padre tale figlio mor pershtyme qe mban era qen

ben mir ti qe perdor nick se ne loqet, me emer e mbiemer, na dogji syri

secilit t'vetat. Sikurse ata kane abuzu me emrin e Ronit, ashtu abuzon dhe ti me t'Zenit. Jeni gatu prej te njejtes balte, asaj qe i ka qejf sajesat (per mos me thon shpifjet).

e more  vesh per ronin me?

thashethemet e fundit thone qe vitin tjeter bohet minister i jashtem, sapo te rifreskohet kabineti. Per te miren e vendit, le t'shpresojme qe do levizi dicka dhe per Pjerin

jo jo i kishte dal emri per ushtar.. e kam publikuar ne nje postim ketu ke peshku do zoti ma kalon censura

Ej bredharak, ti po don te thuash se une kam paswordin e Zenit dhe jam moderatori i faqes fb te tij??

Cfare sherbimesh perfitojme ne emigrantet prej shtetit shqiptar qe kercenojne te na presin?

Ja komenton tek peshku. Pak te duket! 

Kush nuk regjistrohet s'do e lene ke peshku. smiley

Qaji hallin Ronit ti Gono,dhipat si puna e Kokes I ve ne rresht atje.smiley

po po Kokelopa ja fut Kokederrit smiley

 muhabet Shqipnie smiley

Po ça pret. Rregjim komunist hesapi smiley

 

O Qemolo... prit se nuk ke pare gje akoma smiley.

....gjithsesi ne dore e ke vet, fut adresen e nanjonit qe ke inot smiley

Adresen e Trumpit. smiley

t'nerum admina, po sikur t'na hapshit noj tem t'vecant per te uruar ishpeshkun e pare qe bohet minister?!

jo per gjo por kur vjen puna qe ndahen prej nesh, s' kemi c'themi veqse:RIP ose y sa i modh qi ishte etj

ben me shume zhurm nje peme kur bie se nje pyll qe rritet ?

smiley

smiley

bote e cuditshme...tjetri shkruan libra (s'do ja them emrin se fshihet direkt komenti), miku i fut nje te lexuar dhe fap! e shef veten zv/minister nje dite te bukur. 
Sa here e kemi lexu Ronin te beje komente e analiza mbi VQ-ne?

Kisha bere ne plan mos ta lexoja Librin se na merziti autori duke i bere reklame cdo 1-2-3-4-5 komente. Por me kete qe the po me ben te mendohem. Ka shume mundesi qe posti eshte arritur ne saje te leximit te Librit.

ka mundsi? Une vej bast qe Roni e ka citu ne interviste ose ka per ta citu ne mbledhje te dikasterit. Ka per t'i dhene shume pike. Bindje e palekundur kjo. 
Nga ana tjeter, kam pershtypjen (me shume shpresen), se do ja njohi meritat Pjerit nje dite dhe do t'i ofroje nje vend, qofte edhe si keshilltar. Se tek e fundit, puna e tij do t'i behet mire e do dale faqebardhe.
I vetmi dyshim qe kam eshte nese Pjeri do pranonte nje pozicion te tille prej vartesi.
Po tek e fundit, mund ta beje per hir te vendit, sic e ka perserit shpeshhere...

Bredho me duhet libri nja dy dite! Nuk besoj se e ke probllem!

n'fakt e kisha lene me e hap kto dite meqe kemi dhe te henen pushim po tek e fundit, libri jot eshte...ca t'i bej Elbes qe ma mori dhe s'u be me e gjalle...
E lejme neser per naj birre me qofte te ai boshnjaku (20 cent qoftja, $3,5 birra) dhe ta jap

Jo jo te boshnjaku se nuk eshte shume i paster ai! Shkojme te ai pakistanezi qe ishim per festen e shqp. Eshte nja dy ore larg por qoftet i ben me te medha dhe me lire. Plus qe birren e shet pa taksa dhe ne te zeze ngaqe e nuk ka liçense. Keshtu qe me 10$ e kemi te rregulluar dreken. Elba kish ik ne Ixtapa per dy  jave nuk e di a eshte kthy a jo. Jete ben dhe ajo.

Aman mer burr me ate pakin. Nuk e pe ca erezash u kish hedh eren e fundit? Si era corape te djersitme binin qoftet. Edhe birren si te thartume ma dha. Elba e ka ne terezi o vllai im. E kap naj rryshfet me ato vertetime qe leshon. E ka kryp djathin ajo, nuk robtohet si une

Kush e ka librin???!!! jam i interesuar per librin nese existon mundesia mund te ma postoje ndonje nga ju!!!? flm.

Zeqo me mire kerkoja PtH. Nuk besoj se ka per te te kerkuar leke. Jepi adresen ne privat dhe besoj ta dergon ai me Purolator. Une nuk mund te ta jap librin tim se nuk kam leje nga autori ta shperndaj.

Zeqo e ka fjalen tja besh foto faqet e tja nisesh. Dmth ta lexoje qyl. Nuk me duket e drejte

E kuptoj qe nuk eshte e drejt bredho, po edhe ky libri i PtH nuk gjendet fare, perveç se te bq ne Tirane, a ja vlen ta marresh rrugen e te shkosh aty per ta blere librin???

Nuk eshte thjesht anetaresim, eshte stil jete.

Sot ka shume anetare qe duan te jene pjese e partise socialiste

smiley

smiley

smiley

Thashe dhe une c'ne qe qenka bere iqin komente nje teme ordinere politike smiley 

Nese me lejoni nje keshille miqesore, nderohemi nqs nuk i mbajme shume ne goje njerzit jashte konteksit te ketij blogu, qofte ata qe jane apo ata qe ishin komentues ketu, sidomos ata qe s'komentojne me ketu. P.sh. nqs Pjeri do komentoje ketu per vithet e kubistes apo preferencat e saj makroekonomike, eshte fair game t'i replikojme komenteve te tij, po jeta dhe aforizmat e Pjerit jashte blogut jane ceshtjet e tij qe duhen lene po jashte blogut. 

Pjer, te mora si shembull pozitiv-neutral meqe je si Zvicra e Peshkut smiley

LSI eshte osteoporoza e PS ajo semundja qe hollon kocken ! 

Ben Blushi thotë

se Koalicioni mes PS-LSI nuk po funksionon siç duhet, pasi sipas tij ai është kufizuar, jo në bërjen e reformave, por në plaçkitjen e vendeve të punës. Sipas socialistit, taksimi progresiv i ekonomisë po bëhet në kurriz të të varfërve dhe jo të pasurve dhe biznesit.

Hajde te sherohet PS- ja !  Ky Roni gjeti pune nga amerika,direkt e zv miniter  smiley  Rrofte LSI ! dmth Ilir metja 

Gezuar gezuar 

Me gati 2 vjet e gjys pune te ndryshme  me nderprerje,  si asistent konsulent,eh , nji ashtu , dhe mund te behesh zv. minister buqsie ne Shqiperi ! 

Amon mer amon cfare veni i mrekullueshem eshte ai veni yn ! Lum kush e ka fatin !  Nga hici bohesh nji gjo e modhe , per vendin ! :Rofte Le seija , Pe dehija, dhe Pe seija ! smiley

http://www.scribd.com/doc/298869524/CV-t...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).