A u publikuan gje ato vleresimet e performancave te ministrave sipas kontratave me kryeministrin? Di gje njeri? Kam idene se ministrite e Finances dhe te Ekonomise kane dale me mire, se kane dhene me koncension disa sherbime e sektore qe ishin fitimprures per shtetin. 

Ndonje mejtim nga kolektivi?

41 Komente

Qi'ktu (ne perpjestim te zhdrejte me barkun dhe cigaren)

Ku (humbi) folja?

" .....Kam idene se ministrite e Finances dhe te Ekonomise kane dale me mire, se kane dhene me koncension disa sherbime e sektore qe ishin fitimprures per shtetin....." 

 

smiley Ah te marrte e mira te marrte o Bulkthi smiley

Ministri i Jashtem dhe i Shendetsise me te miret. smiley

Vendin e pare e ka kultura dhe slejojme polemika smiley

Pu pu pu pu nuk e kisha pare kete, qenka me te vertete per te bo kryqin me iu lut zotit per ate vend.

Edhe kur e meno se ske ca te lexosh me keq se kaq o fiqo, shife se si vazhdon te skandalizohesh:

http://www.panorama.com.al/vajza-e-deput...

V E N D I M

 

PËR

 

 

 

EMËRIM NË DETYRË

 

 

 

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

 

 

 

V E N D O S I:

 

 

 

Z. Roni Telegrafi emërohet zëvendësministër i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave.

 

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

 

 

 

K R Y E M I N I S T R I

 

EDI RAMA

 

 

Roni i forumit?

Edhe une ate po prisja, nuk e kuptoj pse Palloshi (TM ish shoku i Ronit) po ben keto ngaterresa. Edhe graves do i dale diku emri per ndonje post se edhe ai eshte shkeputur nga peshku si Roni.

tani do i rritet performanca ministrit. Qe te flasim qarte, Roni ka bere mire qe punon per shtetin, edhe pse ai pozicion nuk i ka hije. Zv/ministrat ose jane per te bere korrupsion, ose jane per kukull, se ndonje ndryshim nuk sjellin. Me mire te kish pranuar te ish bere ndonje drejtor apo sekretar i pergjithshem e do e te ishte i nderuar. Por zv/minister Rono? 

Nejse... urime Ron Telegrafit, se mediat do te fillojne te merren me te gjithashtu.. 

Parë situaten e shkelqier te ekonomise ne te cilen Shkelqimi mori postin ne 2013, sot nuk mund veçse ta gjuajme me domate

Nuk ishte Cani per ate pune. MF eshte njeriu i dyte ne qeveri, kerkon karakter, autoritet dhe nje cik arrogance, veti qe Cani nuk i kishte. Duhet ta kishte hequr prej kohesh.

Belulo , shkunde nje here kepucen mor burre , se te eshte ngjit si Stalkeri ky Stalkeri smiley

..smiley

dhe ça faji i kam une njeher ?! -a thua se ia shkarkova une Canin... partia e tij, kryeministri i tij e shkarkoi, me keta duhet ta mbaj inatin ky..smiley

Oh shit. Do u dobsoka dollari smiley

 

Sot Shqiperia per momentin ka nje  opinion shume te keq. Dhe kjo,  fale te gjithe ministrave kryeministrave . te vendit .

In Albania, corruption has long been part of everyday life. People talk of taking a loved one to hospital and having to pay the doctor to get the best treatment, or of going to a property registration office and being asked to pay an extra “fee” to speed things up.

 

Albania, which ranks 110th out of 175 countries in Transparency International’ 2014 corruption perceptions index, joins a list of other countries using the internet to crack down on corruption, either through “naming and shaming” or by bringing bribery and other corrupt practices into the open.

Reputacionin e ka fale zhulsave qe shkojne t'u zene deren te tjereve. Asnjeri nuk shef ca bejne ministrat ketej. Shofin ca bejne zhulsat andej.

.. tregojne faktet vet, Ne cdo 3 shqiptare 2 jane ne emigrim ! dhe problemi eshte edhe me i thelle, sepse kemi paaftesi menaxhimi .. problemet perseriten perseriten cdo muaj, cdo vit  dhe nuk zgjidhen ose te pekten te permeisohen ! Ne spitale  gjendja eshte e njeta gje, si me pare ,  ne gjykata e njeta gje,, ne arsim e njeta gje .. Nuk shikon ndryshim Rilindje dmth 

ok, jemi diku tek 3.6 milione, jemi 2.8 milione ne shqiperi, dhe ata jashte qenakn 2 nga 3? Kush mesues ka tall trarin kur te ka dhene ty matematike? E paska tallur me gjithe topa.

 1 milion emigrant

pak te duken ty ? 

 

a te 10fsha matematiken une ty. kshu eshte kur ben shkolle leshi.

p.s
ka me shume italiane/norvegjeze jashte italise/norvegjise se ne vendet e tyre.
Norvegjia ka 5 milione banore, sapo i beri me gjithe refugjate. Ne SHBA vetem jane 4.8 milione norvegjeze.

Ke fillu te behesh shume agresiv tani ne stinen e ciftezimit. Te ka humbur durimi komplet. Sill linqe mer plak, me shume linqe.

ti rrofsh qe me mban pishtarin.

Po me qene budallai i fshatit, normale qe do vihesh pak ne loje. Ti shiko kap ndonje rus, beje per dy lek per nendetset ne ndonje forum dhe hajde na trego te forta.

Ore mire pishtarin ma mbake mire ti, po sikur te marresh dhe ate briskun dhe ate shkumen e t'i futesh punes. Kot qe kot po rri.

Une po argetohem me budallain e fshatit, s'po rri kot smiley

Nga i gjete ato 3.6 milion shqiptare , si i loogarit ti sa Shqiptare jane ne emigrim ? Po ku keni statistika te sakta ju ?  ska qeveri tju numuroj ju aty! 

 

 

Shqiptare ne emigrim duhet te kete midis 1.2-1.6 milion banoreve, por veshtire per tu percaktuar se shume ka ndertuar jete jo me dokumentat e tyre por me dokumenta kosovare ose te EU dhe kane humbur cdo gjurme identiteti perfshi, aresimin e meparshem apo te drejtat trashegimore. Po te kemi parasysh qe Shqiperia ka shkuar edhe 4.2 milion ne kulmin e rritjes biologjike dhe izolimit gjeografik, kjo  i jep nje fare te drejte edhe Ilirianit ne fryrje shifrash por kurrsesi 2 ne 3.

Nese sot jemi 2.8-3.2 milion banore me nje rritje 40 000- 50 000 lindjesh mungon edhe nje 1.2 milionsh tjeter.

Reputacionin e ka fale zhulsave qe shkojne t'u zene deren te tjereve. Asnjeri nuk shef ca bejne ministrat ketej. Shofin ca bejne zhulsat andej.

Albania is the country where the highest percentage of companies expects to give gifts to get a government contract (compared to the regional average). Although corruption in Albania is still considered highest among the Balkan countries,

Ky eshte reputacioni i qeveritarave, dmth ministrave shqiptare nga studimet e Profilit te zhvillimit te Shqiperise nga specialistet !

 Me te korruptumit ne ballkan !! 

pra me t te korruptuar,   se Maqedonia smiley dhe Mali i zi smiley  Serbi, pra   jemi edhe me poshte, 

ashtu, vazhdo rremo faqe te tjera serbe. ku i ke ato fotot serbe qe vije ketu e thoshe qe gjasme ishin nga shqiperia?

Nuk eshte faqe serbe, do ta gjej pas pak dhe do t jap, por edhe i zgjebosur edhe nacionalist nuk shkon

 kemi qene dikur ne kohen e Enverit, me mire sec jemi sot ne dac me nacionalizmin ne dac, me ekonomine, ne dac me shtetin... tani duhen byth te frta, per te dal ne det te hapur, per te ber nje shtet sic duhet   , dhe ju byth te forta nuk i keni, i keni te korruptuara, dmth te shpartalluara, ( per bythet e kam fjalen ! ) 

 

te kishe qene mire ne kohe te enverit do kishe mesuar pak matematike s'do kishe dale kshu

Artikulli eshte berishist,  por jo se qeveria Rama eshte perfekt, eshte shume  dobet ne performance, atje ku duhet te rilind ,eshte ende larg.. por per shkaben e gjeta "faqen serbe " 

http://www.business-anti-corruption.com/...

hahahaha gjembi ke sjelle portalin rus qe mbron karaxhicin e qe shan shqiptaret pa pushim. Postimet ne fb i ka me zero likes, zero komente, po shqyqyr qe kane shqiptaret emigrante.
As serbet nuk kane. Por c'i duan serbet kur kane refugjatet shqiptare? hahahahaa
Nuk them kot une qe duhet shuar fara e muterve si keta qe shkojne pas serbeve per te share vendin e tyre, pa te ndreqet imazhi yne. Halet do te vazhdojne te bejne dem

 “Salla e Kongresit të  Ramës është njollosur nga deputetët shqiptarë të parlamentit, ministrat, baronët e pastrimit të parave dhe trafikantët e drogës, arratisja e të cilëve në Partinë Socialiste është bërë më mënyrë që t’i shmangen drejtësisë dhe prokurorisë. Guximi i zotit Rama për të dalë në publik me kriminelë famëkeq të Evropës është i pashembullt për çdo lider tjetër në demokracitë perëndimore dhe më gjerë.”

shkruan Fairmont.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).