Reforma në drejtësi dhe shtyrja e Shqipërisë në rrugën e integrimit në BE do të jenë temat e vizitës së sekretarit amerikan të shtetit në Tiranë. Vizita e datës 14 Shkurt është njoftuar nga zyra e Kerry-t në Uashington. John Kerry do të kryejë një vizitë pesë ditore në Europë e cila nis në Gjermani. Shqipëria është vendi i dytë itinerarit. Është hera e parë që Kerry vjen në Tiranë, duke u bërë i pesti sekretar amerikan i shtetit që viziton vendin tonë.

20 Komente

U be e domosdosshme

 

skishte shanc ta zgjste me teper, nuk i ka lene Amerika asnjihere ne balte shqiptaret.

mirse t'vish kerr djali

Dino ka ndonje dmth te vecante qe vjen per s.valentino?

jo, jo s' esht nga ata 

jo 'Sekretari shtetit' po 'Sekretari i shtetit', mo Blendo!

Mos ndoshta do sjelli cekun e bardhe qe premtoi Gramoz Pashko dhe e e kishte harruar ke pantallonat e tjera James Baker...

Po sjell perforcimet Lu-ja per ate reformen ne drejtesi.

mbase vjen kasten me pae Dinamon me Studentin ke Pallati i Sportit

Duhet hap nje teme me vete Fiqo - si do ta surprizoje kryeministri sekretarin Kerry? Per frau Merkel u be ajo tenda e kinemase tek kryeministria. Per sekretarin Kerry mendoj se rezervohen gjera me te medha.

Shyqyr me ne fund!
Mire se vjen zoti Kerry!

C'mrekulli. Vete Kerri do vije te nda ndihmoje per nje vrime ne uje. Po kot lodhet se ne kena 25 vjet qe i knoqim vete vrimat e ujit.

Kerry do të kryejë një vizitë pesë ditore në Europë e cila nis në Gjermani, Shqipëria është vendi i dytë itenerarit

 

 

He mo, pse talleshit ju kur thoshte Sala  smiley Jemi te dytet ne Evope pas Gjermanise ?

vjen direkt pas samitit te ngrohjes globale, eshte shume sensitive per ruajtjen e natyres kjo administrate, nuk ka per ti lene keta njerez me comange qe duan ta shkaterrojne Vjosen. Rrezik ja prish shpine edhe atyre qe kane prere ullishte per te bere vila miliarderesh.

E paskan hequr pyetje time mbi koheqendrimin e mr secretary.me vjen qe admin eshte alive and well sepse duke pare disa komente me sharks per nene babe moter gru qe qendronin per dite te tera u bana marak.smiley

Mos u merzit Alba. Mendoj se e vetmja arsye eshte "konspiracioni" smiley.

Gjithe keta talebane neper kembe..., admini ka frike se na del llafi dhe na bejne ndonje hata...

Rruga e mbare dhe me kembe te djathte per Reformen ne Drejtesi! 

Te na nderosh John. Besa bese si ne WW2. Mos te shkoje mundi i uidhers, luse e zizuse kot.

Mu duk sikur ishte shkru, "Sekretet e vizites se Kerrit  ne Tirane ! smiley

Po ashtu z. Ndocaj u bën thirrje selive diplomatike të huaja të akredituara në Shqipëri, të shqetësohen për situatën mafioze që është krijuar nën pektun e politikës.

Po ashtu, z. Ndocaj i kërkon vëmendje edhe ambasadorit të SHBA, z. Lu në lidhje me kërcënimin e bërë si dhe për faktin se politika dhe mafia për far të keq në Shqipëri po bëhen një dhe nuk po dallohen më.
 

Thank you mr. Ndocaj

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).