Superblowl 50, ngjarja më e madhe sportive e vitit në ShBA, e cila së fundmi është kthyer në një fenomen global, nis pas pak minutash në San Francisco dhe drejtëpërdrejt në të gjithë botën. Denver Broncos dhe Carolina Panthers triumfuan në konferencat respektive për t'u përballur sonte në këtë spektakël sportiv. 

Në fund, mbrojtja e fuqishme e Denverit mposhti shpërthimin e maceve të Carolina Panthers, 24 me 10, duke i dhënë Peyton Maning një trofe të fundit në mbyllje të karrierës.

24 Komente

rrofsh Blend! smiley

Go Panthers!!! 

chips, salsa , hot dogs , stella artois check.i'll join the rest faking some enthusiasm and acting like i know WTF is going on.smiley

po fituesi i superbowlit a shpallet world champ apo normalisht qe po? smiley

lame game deri tashi. Shpresojme mbas dushit,

Hiq touchdownin e Den. smiley

Denveri e ka planin shume te mire deri tashi, po kan xhon mekinroin korebek smiley

Eeeehhh kur e shifshim futbollin amerikon te 2-shi i sllavit, ka qene me ekspresiv futbolli atehere, i shef tashi me zor levizin brekt e veta, pervec asaj qe kno.

e ka fajin uajdskrini Gono qi e qit legenin e asaj qi kno govate smiley

smiley

Edhe reklamat s'qekan gjo. Vec asaj te NFLit per superbowl babies*.

*Me men ne koke dmth.smiley

Vec Bruno Mars ka lujt fuqishem deri tani. Beyonces per icik i bon fumble. E pafalshme! 

Ca kon honger kto mer, pras e?

Pras pa zi faresmiley

Super defence, gjithashtu.

neser kemi fest do pim nje got me kenaqsi nuk do na cahen me veshet per superboul

Akoma nuk ka mbaruar! smiley

panthers çokt

E ndodhen ktu mer. S'jon gjo macet thon, ne pantera kushuri i pare i bi.smiley

No Pats, no drama. Ndeshje e nivelit te Xhetsave smiley

C'ju desh gjylpona kineze ju mer? E tha Trumpi shkrete, gjylponat do t'i bojm ne USej. smiley

Ishte boring se u fitu me defence, tutjus fare ishin, jepi hakun dmth.

Me shume mu be qefi per Manning, qe eshte vertet a great guy, pertej sportit. Mbydhje e shkelqyer e karieres.

Didn't hear about any riots in Denver last night, after the SB win ! And you know why ? .... Because there weren't ANY !

Legalize Mary Jane NOW, suckers.

just say no to drugs!

Do me behet shume qefi kur te marr vesh qe Payton Manning e ka lene perfundimisht futbollin.  Jo vetem qe kete vit ka qen beterr, po m'erdhi shume keq qe ne fund te ndeshjes na knaqi duke na thene se sa shishe Budweisser do pinte (duke kthyer edhe komentet triumfatore ne minireklama per sponsor te ndryshem.) 

QB overrated, dhe (kete vit) i dhjere qe gradualisht po dhjen edhe lojen e futbollit amerikan per ne tifozet.  

Good f&$@ing riddance! 

#pats

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).