Një pako e dyshimtë, e mbështjellë me ngjitës natriban që është gjetur tek Qendra Tregtare Kristal ka bërë dyshues disa qytetarë të pranishëm të cilët kanë njoftuar policinë rreth orës 11:15 të mëngjesit të sotëm. Forcat e rendit kanë rrethuar qendrën tregtare tek Komuna e Parisit dhe është duke ekzaminuar sendin e dyshimtë me ekspertët e lëndëve shpërthyese. Qendra Kristal është një kompleks popullor tregtar dhe banimi në rrugën Medar Shtylla.

Perfudnimisht, eksplozivi eshte shperthyer ne menyre te kontrolluar. Mesohet se pakoja shperthyese ka rene nga makina e shtetasit Nuredin Suli i cili mendohet te kete qene shenjestra e sulmit.

27 Komente

harrove pakon aga

tha

Loja pau-pau.

Me ra rruga andej nga Komuna sot, pikerisht nga ora kur e kish rrethu policia qendren Kristal. As bllokim trafiku, as gje tjeter. Rrjedhe normale njerezish dhe makinash. Baret dhe pasticerite plot, po kshu dhe zgarat korcare. Jetojme ne nje shtet normal. 

Shyqyr qe kane shpetu mire njehere, te tjerat rregullohen.

S'ka asgje normale tek Komuna e Parisit ama. Nje vleresim i tille eshte nenvleresim i papranueshem.

 

Nuk e di ku jeton ti, por ketu te Komuna lluksi eshte gjeja me normale. 300 euro nje apartament i kompletuar, take it or leave it i thone kesaj ne Amerike (dhe ne Komune). Trotuaret nuk perdoren nga kalimtaret e rastit, por sherbejne si parkexho per fuoristradat e zeza (dhe te shkelqyera). Nuk eshte Paris dmth, por nuk eshte as me pak, ne ca pikepamje.

300 euro nji apt. ? Qeka fale fare. Na, me jep nja dy pallate e gjys me pare' ne dore ... kusurin ma kthe me ora te vogla - ka pas thone Pal Vata.

300 ne muj, me qera. Per te ble s'bohet llaf. Po pate menie te keqe, boj gati 100 mije dhe hajt se folim.

(me ate rast bej gati dhe nji 100-mishe tjeter, per te shty diten aty ke kafet poshte pallatit.)

Thanks, but no thanks ... Paska shku kavja i dynjo e gjys. Me c'ar e bojn me uje te sjell nga Marsi ? S a per te ble, kom njonin ketu qe ka nja i dore hyrjesh ke nja dy pallate, me dyqone poshte dhe ka 3 vjet nuk o t'u i shit dot. U shkely t'u me mor pare' borxh mu, me griu.... po osht kushuri me nusen, nuk ia prish dot ...smiley

hehehe, ti merr ty e shko drejt e n'kazino...

se dhe kur thuhet "boj gati 100 mishe per kafe", nenkuptohet divertiment i rangut t'lart. Jo thjesht "kafe", merr vesht smiley. Nuk vihet n'Shqipni per cilesi te dobet jete amerikane. Ke Komuna vihet t'jetohet jeta persmari. Kena lind per qef', tha.

Mos me thuj qe ta bi "kafen" "Xhesika".smiley 

po pse kapesh me minor details... si bo dhe ti smiley

jo, seriozisht. e kisha llafin qe fakti qe jeta vazhdon normalisht eshte nje lloj 'fitore' e qytetareve mbi krimin, ne sensin qe mbajne lart moralin dhe nuk e lejojne veten te trazohen. ka te beje shume dhe qe nuk plasi gje eventualisht xhanem, se pastaj pale cfare baltosje do fillonte per realitetin e ketushem. (se shkaba mund te kete pas kusuret e veta, por aty ku ka pas te drejte jepi hakun).

Eshte ceshtje threshold-i. Po u kalu 10tet muhabeti. Ma pat thon Dikush shume kohe me pare, kemi per tu bo Palermo. Ishalla s'i del llafi, e shteti i ma ment ne koke e hundet e pastra.

Te mirekuptoj totalisht. Ketu ke ne esht kalu me pash threshold-i, por njerezia nderkohe perparon dhe sheh perpara. Se nuk rrohet me mortje gjithe jeten. 

Dmth ketu nuk ka ngel krim e makabritet pa ndodh diten per diell ne keto vite tranzicioni. Por tani, ne keto kohe qe jetojme, njerezit kane marre nje rruge ne jete, kane vene kapital, jane investuar ne ndertimin e nje te ardhme me kuptim, qofte edhe vec per hater te femijeve xhanem. Dhe kur arrihet nje shumice qe integrohen keshtu, ndryshojne edhe parametrat e jeteses, apo edhe vlerat.

Per t'u kthy te ngjarja ne fjale: eshte shume shqetesues fakti qe makina ka qene e parkuar brenda nje parkingu te qendres tregtare. Do ish bere ndonje hata aty, por shyqyr qe nuk ndodhi gje. Vetem mendimi se ka elemente qe levizin lirshem out there e qe jane ne gjendje te kurdisin kesi lloj plasjesh eshte alarmues ne kulm. Gjithe cfare ne qytetaret e thjeshte mund te bejme eshte te ruajme qetesine and pray for the best.

po mire ja paskan bo. Ky ka guxu me denoncu ryshfetet ne drejtsi. Ku je ktu mer daku?

Cne bomba ne lagjen me te mire?

naj refugjat me siguri. Kta kriminelet qe kane ikur jashte kufijve sepse nuk ja dilnin dot aty

S'eshte per te qesh, por... eshte per te qesh. smiley

S'ke c'i ben syrit te keq kur i ke te gjitha e s'te mungon gje. S'te le tersi.

Vet e ka fajin ky biznesmeni kriminel. Po paguja mo vlla detyrimin Kokderrit smiley

 

e mer fiqo, sa mire e ke kap...pagu poplli trim e bujar shqiptar deputetet me bo llogje kavaje. Brockullis miku per kokderra dhe kujton se kaq mjafton per me mor rrogen e perfitimet e tjera.
Nejse xhanem qe t'mos e teprojme...ne rrime dhe pa uje e drita vec kta t'na rrojne sa malet

Mesohet se pakoja shperthyese ka rene nga makina e shtetasit Nuredin Suli i cili mendohet te kete qene shenjestra e sulmit.

Kismet heren tjater Nuro.smiley

Pse me kismet eshte vdekja? Jetegjati nuk behet jeteshkurter po e ka vendosur Zoti, po e ka vendosur tritoli behesh sa hap e mbyll syte. 

 

si tha ajo:"heren tjeter te keqen halla ia terezisim prape'.;d

ky i shkreti paska qene ne nje stad me te avancuar, nuk qenkan lodh fare me mesazhe si puna e ketij tjetrit:

http://www.peshkupauje.com/2016/02/pas-k...

shife se c'ndodh ne republiken e kokederrit:

Me konkretisht, unë jam denigruar e kërcënuar nga z. Altin Jaku, Prefekt në Detyrë dhe një figurë e rëndësishme e PS në Lezhë. Pra, një prefekt në detyrë kërcënon një Deputet.

Di gje a kish ngel ndonji qindarke me i mbush me benzine apo do u fiken rrugve si rasti i santos!

shife vidjon e fundit poshte se te shton jeten smiley

Si nuk beri njeri nje wheelie? smiley

Policia kish thene qe dinamitin ketij ia kishin ngjit poshte makines me.çumçakiz. Sa cheap qe jane mer! Paketoje mer me letra me.ngjyra e me xhingla mingla dhe thuji urdho zotrote ! E ke dhurate nga albtelekomi! Eshte surprize, hapet vetem me zile celulari!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).