...

6 Komente

Ndonje koment nga Roland B-ja, njohesi i klasiçizmit?

 

Vesë është loti i brengës

që ngrihet përmbi e nxin

kaltrinën e ftohtë të dimrit.

E gjithe vjersha rrjedh bukur dhe kendshem! 

M'u duk se poezia nuk rrjedh bukur dhe kendshem! Pata ndjesine se ajo kolpon bukur dhe dhimshem! Ndoshta me pranveren afruese, autori mund te livase mes vargjesh me te ngrohta e me drite!?

Dhimbje poeti....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).