Të rinj nga grupe joformale, si "Qytetarët për Parkun", "Organziata Politke", nisma `'Për Publiken``' dhe qytetarë të tjerë kanë dalë edhe sot për të kundërshtuar kthimin e një hapësire prej rreth 11,000 metrash katrorë nga zonë e gjelbërt në kënd lodrash në Parkun e Liqenit. Dhjetra policë të Bashkisë. Policia e Shtetit dhe Shqiponjat janë konfrontuar me qytetarët duke arrestuar rreth 16 vetë në total. Nuk ka patur akte dhune apo vandalizmi por vihet re përdorimi i forcës fizike nga ana e shtetit ndaj protestuesve disa prej të cilëve janë elektrizuar me mjete elektroshoku. Një oficer policie i Bashkisë dhe disa protestues kanë rënë pa ndjenja gjatë përplasjeve. Kryetari i Bashkisë Veliaj është shprehur se "delirantët që duan të dalin në tv" i kanë ngulur një lopatë në gjoks policit, ndërsa protestuesit mohojnë ta kenë prekur me dorë policin bashkiak.

146 Komente

Eh u bo terkuz kjo çeshtje  smiley

JU me ke jeni Pjer?

e cuditshme se si sillet nje ish-aktivisti par excellence i shoqerise civile me aktivistet e tanishem.

Ky Parku Liqenit ka per t'u bo Vaterloo shqiptare ...ose e pakta, e pakta Sarajeve, ketu do jena, do me nigjoni. I kishin ra edhe policit ne lopate te pa udhet ...

Alida e peshkut ajo tek fotoja e pare! smiley Nuk leshon pe Erjoni eshte i vendosur! 

po perqafohen.

Dhe këtu ke me shumicë që thonë që Alidea "është vandale dhe aktiviste e PD-së". Kush e njeh nuk i ha këto shpifje të regjimit. 

I'm taking a quick nap. Wake me up if anything exciting happens. And don't forget : The last one out , please, turn off the lights ...

3 aktivistet e ndaluar duallen nga komisariati; njeri u ndje keq dhe u hospitalizua. gjume te embel!

 

Nuk mjaftonte dhuna joproporcionale e policise, duhej patjeter dhe arroganca e kryetarit te Bashkise per te poshteruar e ridikulizuar keta njerez kurajoze dhe te pergjegjshem. 

nuk hapet faqe e mbrojtur. del me kyç, tek titulli. 

politikan hesapi, pse ça prisje ti ?

. Kryetari i Bashkisë Veliaj është shprehur se "delirantët që duan të dalin në tv" i kanë

Gjithe ky cinizem nuk i ben nder Velise, gjithe keto forca te policise bashkiake nder te tjera, per te rrahur disa studente, tregojne se paranoja e pushtetit e ka transformuar.

 protagonizem per credo politike, publicistike, etj etj etj - kshu eshte albano

nuk beni asnje sens

ku e shef protagonizmin, derimetani e kane shfrytezuar protesten e aktivisteve vetem aktoret e vjeter politik, edhe linqet me siper e vertetojne.

Aktivistet edhe komunikatat e tyre i bejne me trakte si qemoti, se nuk ua var asnje media.

e shoh (protagonizmin) tek mungesa e kauzes. sinqerisht, nuk keni kauze per kete, prandaj zhurma s'ka baze tjeter ...

 nuk keni kauze per kete

do ta kisha perkrah protesten e studenteve fizikisht, por nuk jam pjese e organizimit te tyre, mbeshtetja ime per ta eshte vetem qytetare dhe morale nepermjet peshkut, me shpresen se dicka politike mund te lindi jashte sistemit te partive tashme te kapura. Jetojme ne nje vend te katandisur ne ate fare feje sa cdo proteste civile tashme eshte luks vetem i studenteve, atyre qe nuk kane cfare te humbasin.

Ps. Kauzen konkrete e ke te foto e 3.

Perpjekja per te izoluar kauzen nga modeli politik i anatemuar, eshte gjithashtu hileqare.

nese do qe protesta e tyre te ngjise, ti si militant i verber i PD ben mire te mos flasesh se ua nxjerr bojen keshtu

Aj bano militant i verber i PD -se  smiley

nashi, ti rrofsh se kete komentin tend do ta perdor si prove per te marre ndonje favor nga Pd neser kur te vije ne pushtetsmiley

me shpresen se dicka politike mund te lindi jashte sistemit te partive tashme te kapura.

smiley albano e kupton c'po thua? Po thua troc qe kendi i lojrave po perdoret si excuse per t'iu kundervene kapjes se partive.Gje qe s'po e diskutoj. Po diskutohet kendi dhe vetem kendi e lojrave ne vetvete. Me fal tani  smiley

nuk thashe kete, kendi eshte pjese e gjithe tablos, ku perfshihet dhe paligjshmeria ne vendimarrje, se po preken pemet dhe parku i mbrojtur me ligj. Simbolikisht parku perfaqson "publiken e mbetur", si fusha e tomkes dhe shokeve te tij, qe edhe nje fushe qe kishin e loznin e socializonin ua u zune gjermanet, pushtuesismiley.

po a nuk mbetet parku i lodrave perseri pjese e publikes? vetem se e konfiguruar ndryshe?

duke pare zenien graduale te gjithe hapsires se parkut duke filluar me pallatet e diges afer, perkohsisht te pezulluara per shkak te procesit gjyqesor, por qe me gjithe gjasat do ndertohen se jane me leje "te rregullt", dhe me vone me pallatin 13 katesh para ekonomikut ne toke dikur pjese e parkut, lindin dyshime me te drejte se "lodrat" mund te jene vazhdimi i betonizimit te metejshem te parkut, per interesa klienteliste.

Tek e fundit nese vertete eshte per qellime publike, aktivistet kane kerkuar debat publik dhe transparent rreth projektit, me aq sa e kam ndjekur, te perfshire ne pikat me siper. Por kryetari u eshte pergjigjur me kryenecesi. Te jete vetem papjekuri nga ana e kryetarit

po lini nam ju te pd. te gjithe e dine qe aty kushdo qe te vije ne pushtet nuk ben dot pallat apo biznese

ne fakt ashtu mendohej per shume hapsira ne tirane, po faktet thone qe u shnderruan, me pretekstin "pemet ishin te vjetra" apo do lozin "femijet". Ti shkabe vertet mendon se do hidhen 700 milion nga taksat e tona per femijet, kur fare mire mund te zgjidheshin vende te tjera neper Tirane, me kosto me te vogel, efektivitet me te larte e mbi te gjitha pa prere asnje peme, ne qytetin me raportin me te ulet te gjelberimit per fryme.

po qe se ndihesh me mire, me fut dhe ke Pd shkabe, nuk me ngelet qejfi

 

ashtu mendohej kur ishte berisha ne qeveri e brojka ne bashki, por ka ikur ajo kohe me dekada. dhe tani qe po flasim ti e di me 100% qe pikerisht aty tek ai vend nuk ka burre nene qe te beje biznes apo pallat. e dime te dy qe mund te presim pene nga ana e liqenit te thate, nga ana e saukut, e kudo qe nuk mblidhen femije cdo dite te bekuar. por aty nuk behet gje kurren e kurres. ndaj dhe s'keni popull pas, vetem marksiste dhe saliste.

nejse, mund jete edhe keshtu si thua ti, por problemi eshte qe "dyshimet e drejta" perseri nuk te vejne ne kahun e te drejtes. Shume shume keto "dyshime te drejta" mund te te bejne paranoiak dhe histerik. Po nejse, fundja robt aty kane nje jete qe jane paranojake dhe histerike, perse te mos jene edhe keto dite. Dhe me te drejte.

Ua boft Zoti mbare!

une te besoj 'per fushen e tomkes', por nuk je i informuar per c'ka thua se rrezikohet. Kush nga pjesemarresit mori pjese ne ndonje seance degjimi qe veliaj zhvilloi per kete pune? Me thuaj, dhe pastaj flasim.

 degjesat behen para jo pasi rrethohet sheshi i ndertimit, sa per sy e faqe

po cfare bete, i refuzuat?

dhe kaluat direkt ne proteste?

Nje tufe budallenjsh protestojne. 

jo kot. kerkojne pergjegjesi politike. bejne ate qe bene ne fillimet e tyre keta qe jane sot ne pushtet. eshte e vetmja rruge me iu fut karieres ne politike.

ajo "delirantet qe duan te dalin ne TV" prandaj dhe u drejtohet me spond. TV-ja eshte i vetmi mjet propagandistik qe mundeson shume gjera, sidomos ne politike. eshte estrada e vetme e politikaneve.

budallaqe je ti...turp te kesh. Parku eshte i vetmi oksigjen i Tiranes, dhe rendesia e tij eshte mbi partite ...

arsyet -foto 3 - i keni shume, po shume te dobeta. s'rrine dot ne kembe

s'besoj se ata duan te mbrojne parkun. 

ne rastin me te mire, do thoja jane te pa informuar, te keqinformuar. Dmth po te flasesh ne mirebesim. Dhe po e teprojne, mendoj

Ho mi kacurrelsja Rames po te vjen keq per Erin e Mamit kshu ? te keqinformuar ,ti as nuk e ke idene se kush jane , qenkan te keqinformuar .

ndersa ty te vjen keq per ta. Te kuptoj, shoqeria ... + ca te tjera in the mix

aman o bradland, i lexove cfare arsyesh kane ? smiley

Klyshet e kopilave te 44 ,dun te bejne terror ,si eterit e tyre ...

po te mos ishte per pune partish, do te ishin cuar dhe per pallatin 13 katesh per te cilin u prene peme. keta te pd po kopjojne erion veliaj qe hyri ne skene si aktivist e pastaj u be kryetar bashkie. edhe erion veliaj, ashtu si keta, kishte arritur te mblidhte pas vetes idealiste e anarkiste apolitike lehtesisht te manipulueshem, sidomos te gjinise femerore, te cilat natyrshem ndjellin dhe ca meshkuj qe i mbeshtesin me shpresa te tjera. been there, done that

pas transformimit qe pesoi Veliaj, sidomos pas renies se G99-es, nuk mendoj se keta te rinj aspirojne ta ndjekin modelin e tij. 

Njoh shume prej atyre te rinjve qe dalin. Nuk ka rendesi cfare, atyre thjesht u hane duart per te protestuar diku, njesoj si shkrimtaret marksiste qe i frymezojne e qe ndjekin neper FB. Ata qe jane te zgjuar, dine t'i ndersejne ne favorin e vet, ku dhe kur te jete nevoja. E njejta gje u be dhe me mjaftin. Shume prej atyre qe protestonin me veliaj kane qene veriore me PD qe vone e kuptuan se nga e kishte bishtin dardha.

Ku e kishte bishtin dardha e Mjaftit, sipas teje?

u be kryetar bashkie e neser mund te behet si edi kryetar i vendit. çfare te behet tjeter. normalisht ai kopjohet po te duash te besh si ai, te njejten kariere, se s'ka rruge tjeter paqesore. 

squero, pse  mo cfare transformimi pesoi Erjon Veliaj.. d.m.th,  si ka qene me pare?

ne kohen kur ishte Tos Nanja ne fron diti te kanalizoje me se mire te gjithe ankthin, pasigurine dhe rrumpallhanen qe ndjenin qytetaret asokohe. gezonte popullaritet te madh pasi kauza ishte e ndjere nga shumica. kjo protesta pervec parkut ne vetvete perkthehet politjkisht ne mosbesim te qytetareve ndaj tij. 

ne siperfaqe eshte keshtu si thua ti. te keqen PS-se qe solli ketu urahip ja ka bere pandi majko batautaxhiu qe hyri garant dhe e futen ne PS, ku asnje nuk e do sepse eshte sahanlepires. deri para se majko t'i bente nder, ai u telendos shume keq. fondet ja nderprene (kete e di shume mire) pasi filloi te dilte hapur kunder atyre qe i jepnin fonde. bente edhe party me tanga qe fotot jane ne shtyp po jo online. 

kur ju thane fondet, tha t'i hyj politikes. fondet ja nderprene me urdher te gjithe sepse edhe vidhte ne menyre te papare. 

Ne politke endrra ishte te behej deputet qe e quante arritjen me te madhe te jetes se tij. ka nje interviste tek zeri amerikes. 

Ky eshte nje nder te keqijat me te madha te PS sepse eshte i papergjegjshem dhe i paskrupullt. 

 

Gaia, ky emri qe i ke ngjit Erion Velise, Urahip smiley kam frike se nuk do ti shqitet smiley

Dmth ia le ... ne dere Majkos se shkrete, qe as celsat e kashtes s'ka. Bicim, po e ka bo Mehmeti m'kaptine te vete, se une e Enveri s'dime gjo. smiley

Me kete lloj reagimi autoritetet thjesht po konfirmojne qe ka afera akoma me te pista qe fshihen pas vjedhjes se 11000 metrave katrore te parkut.

po ajo gje dihet. si tha ai ambasadori amerikan, mjaton tu shohesh orat e dores dhe rrogat me te cilat paguhen, per t'i marre vesh qe vjedhin. 

ça faktesh te tjerat kerkon ti te konfirmohen.

Asnje nuk merret me thelbin qe eshte mbrojtja e parkut. E vetmja nderhyrje qe duhet bere ne park eshte thjesht kujdesi per pemet dhe pastrimi i liqenit.

Atehere pse nuk shqetesohen keta per pemet qe u prene gjasme per rrethrrotullimin tek ekonomiku, qe tani doli se po behet pallat 13 katesh? aty ka dhene leje dhe basha, dhe berisha. nje kend lojerash per femije eshte mese normal ne nje park, per sa kohe qe mbillen me shume peme se c'priten prej ndertimit. keta jane kapur tani dhe e vazhdojne per kunj, por dhe ata thelle-thelle e dine qe s'kane te drejte .

Pallati 13 katesh eshte me lejen e Rames , e do foton e lejes ?

aq me keq, pse nuk cohen? ai ka lejen e rames e te bashes bashke.

problemi atje eshte qe mbrotja e parkut nuk shqeteson shume njerez. neper foto duken shume pak protestues.

si dhe qe te kete mundesi ne kete rast, qe te mbrohet gjithçjka tjeter qe nuk i intereson shumices, nderrohet ligji kushtetues ne parlament. kopiohet Zvicra (vend malor dhe i vogel po si yni)

çdo gje, qofte nje tulle qe ndertohet duhet te kaloje me REFERENDUM LOKAL te popullit te zones. 

dhe zgjidhet muhabeti demokrativisht. nuk ka me as korrupsion se nuk e kane me ne dore politikanet. si japin me ata lejet per ndertim, apo te çdo lloji tjeter.

po sepse nuk ka gje per te mbrojtur. mbesat e mia po e prisnin me qef nje park aty, ashtu si gjithe prinderit qe dalin rregullisht me kalamaj atje. 

Ashtu ...ashtu ...edhe kalamojt e nje shokut tim njeri 4 muajsh dhe tjetra 2 vjece mezi po prisnin ne fakt.

Kam nje kusho qe sapo ka prere bileten e kthimit ne memedhe me te degjuar se po ndertohet kendi i lojrave.

pjesa dyte e postimit tim ishte me me rendesi.

neqoftese  banorve te zones u intereson kendi lojrave per kalamojt e tyre, ai ndertohet, sepse eshte i miratuar NGA ATA VETE, nepermjet referendumit popullor dhe jo vulos nga politikan-karieristi i momentit.

zgjidhet mnjf pa gjak e protesta çdo problem.

Parku nuk duhet prekur. Kendin ta bejne neper lagje. Mos mbro partite mbi shendetin tend e te qytetareve te Tiranes. 

po c'parti leshi po femija behet me i shendetshem nese ve muskujt ne pune ne nje park se sa po te rrije ne bar sikur po kullot. ato 6 peme zevendesohen me 16, nese dikujt i intereson oksigjeni. por nuk e ka njeri hallin aty, jo.

parku eshte Park Urban, Park artificial i qytetit te Tiranes. Ka tashme amfiteater, ka piste bicikletash degjova, vrapi, e me rradhe. Nje park lojerash femijesh behet fjale te shtohet, dhe ka llogjike te jete perderisa qytetari shkon te kaloje kohen me familjen. Asgje me shume.

11 mije metra katror park femijesh ?  do mjaftonin dy mije metra katrore besoj .

jo jo mos me hajde me keto taktika bradland te lutem

Po c´taktika amon , mesi notes duke bo taktika une , po eshte llogjike me , 11 mije metra katror me lodra kalamojsh , i bie me lujt me mama , baba , gjysher , gjyshe e ku e di une , nejse se une dhe pertoj me shkrujt , noten.

naten

11 mije metra katror eshte sa nje fushe futbolli.

park lojrash pa kafene e restorant!!?pfff qenka kot.

Situata mur-perballe-murit nuk eshte e shendetshme. Protestuesit kane dy jave qe tubohen, kane marre shikueshmeri dhe vemendje mediatike maksimale, por megjithate rradhet e tyre nuk jane shtuar. Ku jane gjysherit, prinderit me femije te vegjel, qytetaret perdorues te parkut, te cileve me ndertimin e kendit, sipas protestuesve, ju ceneohet nje e drejte!?

Nuk jane ne krah tyre, fatkeqesisht.

Jo detyrimisht se e mendojne ndryshe nga ata, por sepse, per mendimin tim, taktika e tyre ka deshtuar (sa per vizion strategjik as qe behet fjale).

Beteja e kendit nuk eshte ceshtje pemesh te prera a te paprera, metrash katrore me beton apo me ashkla. Eshte lufte mes qytetarise se paangazhuar dhe te paperfaqesuar nga partite dhe pushtetit partiak, qe sot perfaqesohet nga PS-ja.

Objektivi final nuk eshte pengimi i ndertimit te kendit, por terheqja e nje numri sa me te madh qytetaresh te paperfaqesuar nen flamurin e vet.

Keta mesa duket nuk e kuptojne kaq gje dhe vazhdojne me te veten. Dhe nderkohe qe vemendja eshte e perqendruar ne breg te liqenit artificial te Tiranes, llokma te tera Shqiperie gllaberohen perdite te patrazuara nga askush... .

 

shumica njerzve atje kane probleme te ardhurash. si te sigurojne leket qe duhen per jetese. gjerat e tjera jane dytesore.

Fiks per ket behet fjale, nje alternative serioze, per nje jete me te kehte dhe me te mire. 

Momente si ky i kendit jane potencialisht te fuqishme, pasi ngerthejne ne vete nje simbolike te forte dhe te lehte per tu kuptuar.

Po kta protestuesit nuk me duken ne lartesine e situates, e kane kthyer ne show bajat... .

per ty ne itali edhe jane ashtu, por jo per ata qe jetojne atje. fakti tregon qe nuk ka shume protestues.

vetem ju refugjatet permendni ore e minute problemet tona me te ardhurat dhe lidhni cdo gje me to, edhe gjerat si parqet, qe jane njesoj si per ata me te ardhura, si per ata pa te ardhura. lol nje zot e di pse ju eshte fiksuar qe robt qe paskan probleme me te ardhurat, rrikan gjithe diten duke diskutuar per te ardhurat. Po ta benin, do kishin gjetur zgjidhje. 

jeni vendi me numrin NJE te emigracionit ne europe. dhe njerzit ikin kryesisht prej mungeses se pareve.

o robo po te ishte pune parash kerkonin pune ata, jo azil. 

azili u jep para o robo. u jep me shume se puna ne shqiperi. plus nuk çan njeri karin me ty perballe, me kapele republike mbi tru, te parku lojrave duke shetit nipat. shef gje me te bukur.

azili u jep buke e strehe qyl, njesoj si ne shtepi. leke te jep puna dhe zanati.

pikerisht te jep lek qyl. pse ti se pelqen qylin ? po ketu te paguajne kur shkruan apo punon qyl ?

nuk te jep leke o robo, po buke qyl. vetem buke hane me ato leke, se leke nje m qe te hane bejne. leku nuk behet me azil, por duke punuar. dhe po s'gjete pune as ne gjermani apo tjeterkund ne BE, por rri si qyp azileve, si mund te presesh qe te gjejne pune ne Shqiperi e te mos rrine si qypa? Nejse, t'i gezoje BEja qypat. 

po pse ti per çfare jeton o shkabe ? nuk jeton per tu ushqyer ?

per me teper po ne nje vend me emigrante vjen dhe komenton. pra jeta qe ben nuk te ofron me shume nga keta. atehere per ça mutin flet papushim ? 

jo o robo nuk punoj per tu ushqyer, por dhe per gjera te tjera me cilesi per te cilat skam pse te te jap llogari

po mire atehere po te tjeret ku e di ti qe per nje çape buke emigrojne ? 

ti robo je shume i cuditshem me kete te qepuren nga pas ne cdo koment. ne azil nje cape buke u japin dhe kete e dine te gjithe. kush rri me muaj e me vite aty e nuk del te beje leke neper vende me mundesite me te medha, por thjesht vegjeton me paret e tyre, nuk ka shkuar atje as per leke dhe as per emigrim.

sipas teje ke me mundesi ne shqiperi sesa ne bote ?

si dhe per sqarim azil eshte vetem periudha sa pajisesh me dokumenta (dhe eshte periudhe e shkurter, e percaktuar nga ligjet). pastaj nuk quhet me azil se te leshojne ne natyre dhe duhet te notosh vete.

kane 7 vjet qe jane te lire te notojne ku te duan, qe kur u hoqen vizat

si TURISTA vetem. ashtu siç edhe te huajt vijne tek ne.

por po gjeten kontrate pune ato 6 muaj si turist, marrin leje qendrimi

nuk gjen dot kontrate pune pa pasur letrat. pastaj çfare pune di te besh ti vete psh, qe mund te te beje letrat nje patron i huaj ?

gjen nese te kerkon pronari me kontraten gati

po i mer per koqe patronet e huaj me duket. duket qe s'ke punuar ndonje here ne jete tende. 

duket qe ti nuk e ke idene per ca behet fjale. robt qe duan te punojne kane 25 vjet qe e gjejne menyren atje, thjesht nuk kishin si te shkonin. kane 7 vjet qe nuk i pengon njeri te shkojne  e te punojne si gjithe "heronjte" e tjere, por ja qe shkuan vetem kur degjuan "azil". 1 vit ne azil u ofrojne kurse zanatesh e mesime gjuhe falas e prape s'gjejne pune

ate po them dhe une, ketej nuk gjen pune sikur te kesh letrat dhe dipllomat e ketejme dhe jo si turist prej shqiperie qe eshte e pamundur, ajo qe pretendon ti.

ndryshe nuk do ta kishe bradharakun ne tirane per pune.

dhe sa te pastrosh halet gjithe mut te shqiperise pastron ato te botes, se fiton me shume, e shikon me shume. perspektivat i ke me te mira. te pakten ne imagjinate.

jo more jo se zanatcinjte i grijne gjermanet, po i marrin studentet e informatikes, mjekesise e stomatologjise me asnje dite pervoje. kane nje liste me zanate te tjera pa diplome me te cilat futen neper azile duke ofruar dhe kurse gjermanishteje falas, por s'u jep njeri xhevap.

kjo qe thu ti eshte thjesht propagande qeveritare si e kohes se dulles. se ha as qeni.

diskutimit tone nuk po i jep asnje te re. rrotullohesh po ne te njejten pike. hajt shnet plak me republike ne koke. dhe shko shetit nipat sa kalon kohen neper internet.

po cpropagande leshi iku bojaxhiu qe me leu shpine me gruan e cunin 6 muajsh e gjeti pune per nje muaj ne gjermani. po ashtu dhe te tjere qe kane qene me zanat. tre veta qe njoh e qe kane prona te dhena me qera e qe rrinin kot ketej, rrine kot dhe andej. te shtyjne sa te shtyjne. kurse gjuhe falas kane te gjithe. asgje nuk i pengon po te duan. thjesht sdine te bejne gje. dhe sduan

Po pikerisht pra, ne Shqiperi punon dhe nuk ben nga ato gjerat e tjera per te cilat ti sdo te japesh llogari. Andaj edhe emigrantet levizin per nje te ardhme me te mire, si te gjithe xhanem.

Shiko nqs. parku behet lagje me pallate, ne rregull jane keta.

Aty i rrembehet qytetareve nje siperfaqe shume e madhe e gjelberuar, clodhese, antistres....nuk mjafton se do mbillen disa peme te tjera verdalle...publiku nuk pyetet fare...ajo zone eshte qendrore, aty ulen me familjet per piknik, kane kujtime se jane rritur aty qe femije, eshte vend clodhes. Nuk do struken neper skuta te thella. Aman po shpjegoj gjera qe i dine te gjithe...

jam dakord per pjesen qe nuk u pyet publiku po si qenka me clodhese ti shohesh femijet duke kullotur si bageti neper bar, se sa duke luajtur sic u takon per moshen qe kane. pikerisht sepse eshte vendi ku mblidhen femijet, aty po behet kend femijesh. per ata qe duan antistres e livadhe kane 3 fucking kilometra katror park ku mund te shkojne, deri ne sauk, Pse mu tek dera ku ziejne nga zhurma kalamajt, makinat e kokoshkave, shitesit ambulante me lodra me muzike, muzika e lokaleve, e parkut te lodrave me pagese pak me poshte, e makinave tek rruga ngjitur... mu aty do ankohen per qetesi e per antistres? nuk ka lidhje fare, parku vazhdon me kilometra te tere pa kalamaj neper kembe. nuk bindet dot njeri me keto argumente.

o shkabe, ke loz ndonjehere me top? po folete e milingonave te kane bere pershtypje ndonjehere? po si cel, rritet e vyshket lulja? po ashklat e ke idene sa te pasigurta ne duar te te vegjelve? po te te rrezohet ne bar femija nuk e gjen ndonje gje, fshin duart dhe ia merr vrapit, ndersa po t'i bjere kaptina ne beton ta merr mendja vete si perfundon. po mirembajtjen dhe pastertine e ketyre lodrave kush e garanton. shko hidhi nje sy parkut pas pallatit te kultures se ca do gjesh brenda lodrave ne kujdes te bashkise. nje ashtu do gjesh. etj, etj

r u fucking kidding me? po flet si ata qe u cuan kunder teknologjise se trenave, sepse ishin te sigurt qe do te sillnin shkaterrim. njerez qe germojne per argumente edhe kunder ndertimit te lodrave per femije sepse u ben dem femijeve, vetem ketu gjen. qr ca behet. sic thashe, jane 3 km park me bar e me peme. te behet hyrja me kend per femije eshte gjeja me normale ne bote per nje park

ti nuk mund ta kuptosh gjuhen e tij, se te kane vdek ndjenjat ka kohe.  

po nuk mund te beje njeriu gje me te bukur nga natyra vete. sepse ndryshe nuk do te kish me turizem. do te arrinin t'i jepnin secilit gjithça duhet ne vendin e tij, pa qene nevoja te beje qindra mijera kilometra me gjet vende ekzotike dhe natyrale sa me te virgjera, sa me origjinale.

kunder nuk jam, skeptik po deri sa te me provohet qe e kisha gabim.

O square o nostalgjik smiley Po ku ka kalamaj sot qe u gjemojne foleve Te milingonave apo si cel e vyshket lulja . Po me gjete nje me numer une do dal Te protestoj. Lol. Nuk ka playground me betone. Ma merr mendja do jene me gome. Nuk behet fjale per safety e kalamajve ketu o jo. 

Ja shkenca , jo jo e lane te behen me buke peshku smiley

me gome jane dhe "ashkla" keta e dine si ato qe perdoren per te ndezur soben e drurit e kane frike se shpohen kalamajt. lol ca nuk sajojne

pse goma te duket me e mire o Shkabe? do i fusin dhe naj dore boje vaji kur te vjeterohen n'cik dhe voila. 

ej po seriozisht qe eshte pa lidhje ankesa ne kete rast ta kam pa te tallme

tani qe mora konfirmimin tend per ceshtjen e ashklave, megjithese s'ta kerkoi njeri, do flej rehat. rrofsh. 

gjithsesi besoj se dhe ti e more konfirmimin qe femijet nuk jane bageti kur jane mbi bar.

dil e protesto se ta kam gjet'. mbaje llafin.

jam dakord per pjesen qe nuk u pyet publiku

ne fakt, u zhvilluan takime/ seanca degjimi me publikun dhe grupet e interesit nga bashkia. Kush shkoi u sqarua. Nje emer qe mora vesh, psh Xhemal Mato.

Kush s'deshi te shkoje (per antipati politike, personale etj) i bie kembes tash me mbrapa, dhe nxjerrin pretekset qe nxjerrin... Prandaj them qe ka keqinformim dhe shtremberime.

A e di ku i bi' Shkembi i Kavajes? Po Golemi, Mali i Robit, Plazhi i Durresit a e di? Po bregdeti i Gjirit te Vlores, ai i Sarandes, i Ksamilit, i Shengjinit e i Velipojes? Po pyjet e Lures, Shebenikut, Pukes, e me rradhe a i di? Po rrjedhat e lumenjve Drin, Mat, Shkumbin, e me rradhe, a i di ku shtrihen? Po mijera kodrat e kafshuara shtazerisht per tu shkul gure, ai ti kane zene syte kur shetit atdheun me makine? Po kromin heksavalent qe derdh Elbasani ne Shkumbinin qe vadit kopshtet bio te Muzeqese a e di? Po frecking-un poshte prapanices se banoreve te Patos-Marinezes a e di? Po flotat me peshkarexha mizerabel qe peshkojne me rrjeta me terheqje me 'sy' mikroskopike, a i di?

Po nuk dite te gjitha keto dhe po nuk je ne gjendje te zbulosh kush qendron pas kesaj kasaphane je e destinuar te deshtosh sot e gjithe diten ne cdo skermitje liqeni si kjo qe po komentojme...

Pasken arrestu ene Zirkonin smiley

Cdo proteste behet qesharake dhe karagjoze, qe ne momentin kur evidentohet prezenca e Zirkonit ne te. smiley

What´s next? Av. A. Goxhaj? smiley

perfundimisht protesta behet se vrapues-dashesit e Tiranes kane frike se mos mesyjne kalajmate me shumice dhe kush i duron (me te drejte). Keta, kalamajte pra, kane zaptuar tashme te gjitha vendet e preferuara te rinise se sotme: pra kafenete ku s'te lene te pish nje duhan rehat dhe picerite ku ta marrin copezen e pices nga goja. dmth e gjitha eshte lufte brezash. 

smiley

Nuk ju shqetëson fare fakti që polici "i lënduar" është mbështetës i ISIS-it? Lidhja Erion-terroristë islamikë e kush e dimë se kush forcë tjetër po del në pah. Ne paskemi bombën në gjirin tonë e rrimë të qetë..

I patë fotot e atij policit se çfarë islamiku është?

Shihini këtu: http://www.lapsi.al/lajme/2016/03/06/mik...

ke fol si shkaba ketu.

Nuk sheh lidhje

Këmbëngulje për sjelljen e terroristëve islamikë iranianë-- sjellje sirianësh--dhunë ndaj qyetarëve?

Kemi një klikë që po punon për shkatërrimin e Shqipërisë. 

me vjen keq, nuk shoh asnje lidhje.

kembenguljen e beri berisha, ne fakt. madje i tha rames qe te merrte 2000 muxhahedine te tjere me shume. 

Po unë nuk ju ndaj juve, bashkë jeni të gjithë për të shfarosur neve shqiptarëve. Puna është se Shqipëria do të bëhet si Siri, në një anë patriotët shqiptarë, e në anën tjetër islamikoterroristo-PD-PS-LSI. 

Nga ky lajmi ketu i Lapsi.al , me rezulton se te dy (edhe ai kosovari edhe ai polici) me duken te dyshimte. Mjere Shqiperia, thuaj. 

lol Erjoni qesharak sa mire ua ben atyre qe e votuan tallet genjen ben teater sa i ka qejfi, bravo. Kuqot dhe pa buke rrine dhe prape se prape funderrinat votojne
 

Njeriu i ri kapitalist!! I pakuptueshem !! Ose sic thoshin dikur..qe foli..foli shoku..po se morem vesh ca tha!

haj dhe i her, po e marrem rrezikun ne sy:

çmendon kandidati Bojaxhiu?

Bojaxhiu eshte figurant komplet. 

lere bojaxhiun se na shan xhibi.

polici fshat-iste smiley

ë-ndalën-furgonat-e-policisë-bashkiake#.Vty27uw8KJI

E vika deti mi lale amon truma-truma

e kush te don o mi shpirto, o ma fort se unaaa

Si e kom ket hall Esman, dore fare e kom. Grupi " Na bashkoji shurupi " osht plaka...

https://www.youtube.com/watch?v=yiWUxO1F05k

Kon burrat tre sahaht t'u bo si grate per pese pare spec. A iu shpelafte panuklla, iu shpelafte ...smiley

 

Po pse thane keta qe se kane pranuar Altin Goxhajn , aty qenka Altini, ose po han fara ose po shkruan sms. smiley

A ka baze ligjore bashkia njehere?
 

 I've got some good news and bad news. Which ones you want first ?

shkrepi njeherazi

Poshte qeverija!

Spaske zene mend...

Shiko se z.Trump s'ka nge te merret me ty, aq me shume qe do dhe votat e "kamunisteve," ata po jane shume, e z. Trump di mire arithmetike.smiley

Mire millin ne shiqerin po i morim borxh, po ne s'kina as ftere. Se bo vaki' t'kishim pas icik voj, kishim bo i dore hallve ...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).