7 marsi, “Dita e Mësuesit”, është kthyer në makth për nxënësit e një shkolle 9-vjeçare në Bulqizë, ndërsa në shkollat e tjera bëhej festë.

Një mësues në Ostren të Bulqizës, në Peshkopi, ka goditur 12 nxënës të klasës ku ai jepte mësim. Mësohet se në ato momente mësuesi ishte në gjendje të dehur. Policia ka deklaruar se ka arrestuar agresorin në flagrancë.

Pas informacioneve të marra se në shkollën “Orzhanov”,  Ostren, Bulqizë, ku  mësuesi i kësaj shkolle shtetasi Agim Muça,  63 vjeç,  ka ushtruar dhunë ndaj nxënësve të mitur, ku njëra paraqitet me shenja të theksuara dhune në kokë dhe po transportohet në Spitalin e Dibrës, menjëherë forcat policore kanë shkuar në vendngjarje ku kanë bërë arrestimin në flagrancë të mësuesit Agim Muça”

Fillimisht u raportua se katër nxënës ishin në gjendje të rëndë, por pas verifikimit të policisë, mësohet se vetëm një nxënës ndodhet në Spitalin e Bulqizës në mbikëqyrjen e mjekëve.

Sipas burimeve akoma të pakonfirmuara, mësuesi i ka goditur nxënësit më drutë e sobës, ku njëri prej tyre është në klasën e parë të kësaj shkolle.

Kanë qenë prindërit ata që kanë denoncuar dhunën e ushtruar ndaj fëmijëve të tyre. Ndaj tij është marra masa e pushimit të menjëhershëm nga puna.

Ndërkohë, zëvendësministrja e arsimit Nora Malaj ka reaguar pas kësaj ngjarje të rëndë. Malaj deklaroi se mësuesi është pezulluar dhe do të ndiqet penalisht.

Ajo sqaroi se mësuesi ka qenë i dehur në momentin që ka ndodhur ngjarja, duke shtuar se ka ardhur momenti që të merren masat e nevojshme që ngjarje kaq të shëmtuara të mos jenë pjesë e shkollave.

41 Komente

Ja te presim tani refugjatet qe nje rast te vetem mesuesi te alkoolizuar do ta lidhin me nivelin e shkollave ne shqiperi, punesimin me mik, bla-bla-bla e bli-bli-bli, dhe sigurisht qe duke shkruar keto, do te presin qe une t'u them qe probleme te tilla shfaqen gjithandej, e madje t'ua ilustroj me video nga vendet e tyre, me situata 100 here me te renda, si psh mesues qe fusin nxenes ne shtrat, mesues qe rrahin nxenes, nxenes qe rrahin mesues, qe vrasin mesues, police shkolle qe perplasin femijen e tjetrit ne toke si kukull, etj... ka video plot. lol. Ja, zere se e thane, zere se ua thashe. Qe te shkurtojme kohe. 

relativimin e ben mire ti, dhe ashtu eshte.. po ate qe (sdo) skupton ti o koqe, eshte qe ppu eshte blog shqiptar dhe me te drejte reflekton problemet dhe fenoment negative  ne Albanie ! ashtu sikurse blogjet, sitet, forumet apo mediat Hollandeze, Amerikane, Gjermane etj etj, reflektojne problemet e shoqerive te tyre, se nga ata i merr edhe ti videot e famshme,  apo jo (?!).smiley

Te trajtosh problemet ne Shqiperi eshte ajo ben nje njeri normal, te japesh prote dhe kundrat. Por te vish te shpifesh per shqiperine, te thuash qe keto probleme ndodhin vetem ketu per faj te shqiptareve dhe ne asnje vend tjeter, do te thote qe je nje deshtak qe ke nevoje te bindesh veten me sajesa. Imagjino qe ketu doli nje trangull nga nju jorku nje dite, kur amerika ka pasur vrasje masive here pas here si dhe nju jorku ka me shume vrasje per 100 mije banore, dhe uleriste qe ka frike te kthehet ne shqiperi se mos e vrasin rrugeve. Keta deshtake nuk vijne per te reflektuar problemet, as ata qe manipulojne foto, qe vene foto te minierave te kines sikur jane te shqiperise, etj. 

Ok me ty..

-po ça ti bejme Blendit, thauj, qe nuk vuan nga sindroma e pleqve te Këlcyres, qe vrisnin mendjen nate e dite si te zgjidhnin hallet e Amerikes, apo pasojat qe do kishte  ne gjeopolitiken Botetore bashkimi i Gjermanive pas renies se murit te Berlinit.

smiley  Belul.....si thane ata pleqte e skrapari(me duket)......." Ti bejme nje telegram OKB-se qe ne Veteranet e Skraparit nuk jemi dakord me sulmin e Amerikanve ne Vietnam"........smiley

Edhe filmi Parrullat me te famshmen " Mbahu Vietnam". 

 te thuash qe keto probleme ndodhin vetem ketu per faj te shqiptareve dhe ne asnje vend tjeter, do te thote qe je nje deshtak 

ya,deshtak eshte kur nuk i zgjidh problemet, dhe deshtak ka me shume ne shqiperi se  ne asnje vend tjeter smiley 

Je bere si mole (ose molar/molare, sic thuhej nga ne njehere e nje kohe). Ke filluar ben dhe paranteza dhe paragjukon komentet e te tjereve dhe sikur te ka vene detyre AKSHI qe te kontrollosh cdo koment me tre account-e te ndryshem.
Ky rast mund te jete nje rast i izoluar ashtu sic mund te tregoje fare mire degradimin e shoqerise sone. Nuk ta shan Rilindjen (ose Arlindin, sic e therisni me perkedheli) njeri jo, keto jane pasojat e semundjes qe i kane rrenjet me te thella sesa reformat 'tabula rasa' te ri-lindjes.
Ose mund te ishte thjesht nje mesues i dehur qe duhet denuar nga te gjithe per aktin.

lol jane mbledh morrat e sales tufe ne kete faqe, futen si trolla ne kope me komente copy paste nga portalet e sales ne cdo teme, edhe kur nuk ka piken e lidhjes debati, dhe vini e me jepni mend mua. haha nje nga arsyet qe peshku ka ik per shele eshte se jeni mbledhur si miza ketu te gjithe leftet, kapot, zeqot, agrontr, ifiqot, edvinet, gaiat, abelet, xhibet e ca tjeter ka spermosur sala neper web

Une nuk e kuptoj se si nje felliqsire virtuale si ty, morr i sateme, i shperdhjaksur qe futet me tre nickname me tre flamuj te ndryshem, arrin te shkruaje akoma. Lipsu tutje langaraq, shko komento te 55/rd/tema/lapsi/b.web-i, sh.tarja.com apo ne hat dhe gjirizet e atyre qe u lepin sumen.

tre nickname?
Te numroj 30 tani po s'kam kohe se tani po tres ca birra, sic thosh shkaba nen nje nick te vjeter. Se shkabllorja i ha birrat, qe ta dish
 

eh po kush flet per morra. ky qe ta quash morr, ofendon morrin.

se ku e gjen gjithe kete tangerllik dhe gjithe ket' mistrecllik, nje morr si ky e di.

une ne fillim kujtoja se kete e kishin abuzuar deri vetem ne 3 vjec. Po me kalimin e kohes po me vertetohet nje hipoteze tjeter.

ketij do ti kene q..r temen e semes deri ne adolleshence e me tutje. Se vallahi bilahi nuk kam pare plehre qe te vije erre me shume se ky.

ky eshte jo felliqesire virtuale, po reale ne HD 3D

Kush ka qene ky "Orzhanov" ?

7 marsi, “Dita e Mësuesit”

Me renien e komunizmit nuk ka me  7 marsi, “Dita e Mësuesit”

Nuk e kuptoj pse vazhdohet  te quhet keshtu edhe per 25 vjet te tjera ! smiley

Kanë qenë prindërit ata që kanë denoncuar dhunën e ushtruar ndaj fëmijëve të tyre

Ca denoncimi, tja kishin thyer te gjithe drute ne koke e ti kish dale pija tamam. 

jane gollobordas s'ja u mban si duket.

sidoqofte lajmi nuk eshte i plote. se nuk te qellon njeri kot, edhe i pire, nje shkak do e kete pasur. 

po femijet jane te poshter (duhet pa ndonje film i Roman Polanskit per tu besu kjo). t'a sjellin shpirtin ne maje te hundes, sidomos sot ne demokraci, ku i dobti ka fuqine. 

rrezik qe atje nuk flasin as shqip, kur jane ne klase. kush dreqin e di, po artikullit i mungon informacioni. kot me diskutu dhe nxjerr konkluzione ne tym.

i nderuar, te mos amplifikojme ofendime qe kane gjeneruar ne gjaknxehtesi e siper. Se ja qellon qe pasneser Pjeri ne tavoline me EB, i kerkon te falur ketij te fundit teksa debatojne per problemet makro te ekonomise. Cna ngelet ne te tjereve pastaj? 

I nderuar, per çfar ti kerkoj te falur Miushit, ai eshte borxhli tek mua, jo une tek ai. Kam qene une ai qe e kam respektuar ate dhe e kam mbrojtur ate gjithmon. Ai po te jete burre, gje qe une dyshoj, kerkon te falur tek mua, dhe une terhiqem nga epitetet per ate dhe e rimbroj prape. Bo vaki qe ai edhe mundet nuk e ka ditur qe une i shkova ne takim, dhe te jete keshtu, e ai po te jete i ndershem kerkon se ku ishte pengesa tek sekretaria e tij apo aty poshte tek porta, dhe shkarkon te papergjegjeshmen. Mirpo kam frike se atij ia bejne çiçin mbi koke ato qe punojne me te. 

Llogarite seç politikan eshte, e therasin te gjithe; Kone  smiley

ai eshte borxhli tek mua, jo une tek ai.

Cfare borxhi te paska ty deputeti Pjero?

turp Pjer! E therriti ashtu nje deputet perfaqsues i minoritetit grek. Dhe ty te gezon kjo? ai u tregua luan qe ju kundervu Dules, ti i therret miush. Kjo nuk te nderon ty. Nuk eshte gje e mire kjo. Dhe pikerisht atehere kur mendova se do pajtoheshe per te miren e shqiprise...nuk qenka e thene

Dhe te mendosh Bredho qe te kisha dhene nje pergjigje gjysem te rezervuar per kete çeshtje te tema e Borxhi 7.5mld.... Ja Bredho ketyre u druhem une! Njerzit lexojne nje liber ose nje paragraf ne internet dhe pastaj u hipen vetja ne qejf...zhgenjim total. 

Po kur shkruajne nje liber?

Nuk e thashe me qellim sepse une vazhdoj te kem rezervat e mia!

I nderuar, te bona dhe i pyetje dje; ç'eshte kjo metamorfoze e jotja,  por s'mu pergjigje. Sa per pajtim, une s'kam pare akoma noi reagim nga Miushi Kone. 

Bredharako, te bona 1 pyetje ketu por akoma s'o e shoh reagimin tat. Eshte pyetje qe e kane edhe te tjeret. 

ç'eshte kjo metamorfoze e jotja keto kohet e fundit ?

I nderuar, te bera nje pyetje tek kjo tema por akoma s'po e shoh reagimin tend. Eshte pyetje qe e kane dhe te tjeret.

Kujdes nga pergjigjet: kete e kam thon...., per kete kam fol gjere e gjate smiley

Lexoje vertikalisht por edhe horizontalisht sepse do kuptosh shume gjera, etj etj. 

smiley

Sidoqofte, e kemi me fakte qe luleshtrydhet ja ofroi te parit Bradit. smiley

Nga Miush metroseksual ne Miush Geek chic. 50 Shades of EB Fashion eshte kjo.

Emeri i shkolles "Orzhanov"?

Ne Bullgari ndodhet kjo shkolle?

orzhanove eshte fshat ne golloborde, ne territor shqiptar

Edhe ky pijaneci Rilindas na paskesh qene.

mirqiska sobe druni te salla e mbledhjeve e pësës thuj

salla e mbledhejve e pesës smiley

Atë konjakun që kërkoi të pinte në komisiarat, a ia dhanë të paktën? 

Epo ca t'i bejme, ca e kane pijen e mire, ca e kane me sherr. Qy trimi nga Bulqiza e paska me sherr mavrija. 

Fakti qe ngjarje shume me te renda ndodhin ne vende te tjera nuk e ben veprimin e ketij msusit me pak te denueshem. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).