Sipas raportimit të korrespondentit të Top Channel në Londër, Arben Manaj, sopranoja shqiptare që luan rolin e murgeshës Angelica në "Triptikun" e Puccinit në Londër ka emocionuar aq shumë me talentin e saj skenik sa disa spektatorë kanë humbur ndjenjat nga tronditja emocionale. Opera Mbretërore e Londrës është dashur të thërrasë ambulancat për tu ofruar ndihmë spektatorëve të cilët kanë humbur ndjenjat gjatë performancës së Ermonelës në skenën e madhe Londineze. Manaj raporton se shumë gazeta britanike kanë shkruar kritika të shkëlqyera për sopranon shqiptare.

 

54 Komente

5☆

Normal , ne edhe per qejf vetem viktima prodhojme.

smiley

Bravo Ermonela, heren tjeter mos ua kurse vdekjen! smiley

Haha. Duhet t'vene signs there; Nuk rekomandohet per njerez me probleme nga zemra. 

good for her ! suksese Ermonela smiley 

E kam pare Ermonelen ne opera ketu ne Tirane dhe pikerisht me kete performancen e murgeshes tek triptiku i Pucinint. Ishte ok, por jo ndonje gje per te te lene pa ndjenja. Pra, s'ishte ndonjefare Triste Domenica... Pasardhesit e taulanteve vs. pasardhesit e kelteve. smiley

Njerzit ktu zotri,jane pa kulture, nuk jane kaq sonsible,mer vesht; sa te humbasin ndjenjat per nje kenge. smiley

Ups..e paske nxier vete. smiley

Keto hiperbolat stratosferike jane bere pjese e pandashme e kalemxhinjeve tane. "I la pa mend", "i la pa ndjenja", "ja hoqi petllen", lista vazhdon.

apo fjala "cmend".shqiptari/ja qe po cmend francen , italine etj me talentin e tij/saj.smiley

Ne bravo te madhe per Ermonelen! Suksese te metejshme shpresoj ta shohim dhe ne Tirane!

Bravo shqipe! Per soprano e tenore te cajme ballin, prodhim seri!

...ah te kishim dhe calcion si muzika klasike...jetes ik pirdhu!

Si ka mundesi qe nuk del ne Google News kjo?!

Mjaft me masturbime please.

Ose le te bejme nje PR me te mire.

Po genjejne o genjejne qente! Ja kshu i hap llafi dhe per Madonen para ca ditesh., thane u be tape ne skene e filloi ja kerkonte spektatoreve.

shumeve ju ra te fiket!

Qe nuk del se eshte me subscription btw.

Mesoni te lakoni emrin Skipetar.

Shqiptar

i/e Shqiptarit

Shqiptarit

Shqiptarin

prej Shqiptarit

Find in page Albanian o Salaj.

Po pse duhet ta gjej? Ajo nuk eshte ngjitur si shqiptare n'ato skena.

Ndjese se te lexova keq. Nqs. Ajo nuk eshte ngjit si shqiptare ti pse po na e sjell ketu?!

Sepse është shqiptare. Po te ishte çeke nuk do ta kisha sjelle, se Peshku nuk eshte faqe opera-review, por nje sukses i saj s'ka pse te na bezdise, them une. Me gjithe ata shkrime qe postohen, pse jo nje paragraf per Ermonelen?

Shume mire bere qe e solle , Olsi  po kalon nje  " Religions krise " per momentin , do kaloje sepse na ka kaluar te gjitheve smiley

A c'ja fut prodhes dhe ti.

Plako ki parasysh qe ajo Gjermania ty te alienion.

Me respekt per bashkebiseduesit , mua Gjermania nuk me alienion dhe ti e di shume mire qe une jam i njejti kudo qe ndodhem.

Te alienon qe c'ke me te. Nga Marsi ne Hene...brenda pak kohesh dhe ti po me thua qe s'alienohesh.

Javes tjeter do jem ne Milano. Kur te shkoj e te kthehem do te te them. smiley

E mo mire , te alienohesh fundi ...fundit ...zhvillim tregon . Okay me thuaj smiley

Cdo udhetim eshte nje vdekje dhe nje RILINDJE e vogel. - Une smiley

Po c'do ti mor vlla qe shqeteson robt vecse se jane shqiptare.

Shif punen tate. Si Ermonela me Telegrafin.

nje shkrim qe sapo lexova e lavderonte. te tjeret kengetare te kesaj çfaqjes i kritikonte. ndersa salla thoshte qe ishte tumllas çdo nate. s'gjeje bileta mnjf.

ja nje koment francez per nje çfaqje te saj ne Bastille, i ngjashem me çfare ka ndodh ne Londer.

TrokSara • il y a un an

Magnifique Violetta ce soir! Nous avons pleuré pendant 3 heures. La représentation de la soprano à la rencontre d'Alfred, de son père, et surtout face à la mort, sont à couper le souffle. Quelle soprano, quel talent! Nous en sommes tous retournés. Merci. Inoubliable !!!

 

duhet shtuar dhe diçka te degjosh opera ne skene nuk ka lidhje fare me te njejtin degjim ne radio. tingujt te rrahin faqet, ti u ndjen forcen. 

normal pra qe te pasionuarit e musiques te tronditen. 

duhet te kene qene amatore ose snobista qe duan te tregojne se i perkasin nje statusi qe kuptojne operat, derisa paten nje efekte te tille

Hallall motres qe  le pa ndjenja publikun e Londres!Le ta provoje te njejten gje me publikun e Tiranes,ku 99 % e tyre jane te rritur me def dhe klarinet smiley

p.s.

Pervoje personale nga koncerti i Inva Mules ne Gjakove :

-Fishkellima dhe duartrokitje si ne stadium futbolli

-Lule dhe tentim perqafimi ne mes te interpretimit

-Askujt nuk i ra te fiket

,,,

Te na e fali Inva,se e kemi tonen dhe prej dashnise e kishim.Jemi te rritun me def e klarinet,por pelqejme dhe muziken serioze,paçka qe ndjenjat mund t'i shprehim ndryshe nga ata te Parisit  dhe Londres.

Ne cilen dite paska ndodhur keshtu? Ermonelen vajta e pashe edhe une, ishte e mrekullueshme, si gjithnje...ama nuk pashe ambulanca gjekundi ate nate.

Si ka qene ajo kenga:

ku leh qen e ku del tym

ku ia ben daullja bym .

.kudo qe ndonje shqiptar arrin nje fije suksesi do te nxjerre surratin e tij edhe KM to share the spotlight.

sa kumpani te teknologjise se larte e sa fronte pune jane krijuar ne hyqmin tend zoti KM?

 

Nëse është e vërtetë, kjo duhet ndaluar që të këndojë më lol Përbën rrezik për shëndetin publik, madje, çudi si nuk e kanë hedhur në gjyq  smiley 

Jallah, çfarë s'po dëgjojmë!

vetem peshku e ka dhene dhe ca portale pacavure.

Nuk e di a e pe qe burimi eshte top channel.

Në fakt Top Channel ka filluar të japë ca lajme paçavure lol

Ka filluar? Vec tani? smiley

Nuk e kuptoj pse nuk duhet te gezohemi nese nje bashkeatdhetarja e jone ka sukses - qofte ne Shqiperi qofte ne vende te tjera. Shkaben sigurisht e kuptoj qe merzitet sa here emigrantet dalin ne lajme per suksese. Ajo humbja e ndjenjave duket si pak e ekzagjeruar, ose ndoshta e perkthyer keq. Por meqe vete s'kam qene atje, nuk di c'te them.

Znj. Jaho i uroj suksese te metejshme ne karrjeren e saj.

fakti që unë po e shaj tani dhe jo më parë, duhet të jetë më e besueshme lol smiley 

 

Top channel ka dhene nje lajm pacavure qe ia ka besuar nje refugjati ne angli

Tani e nderrove, me pare the: vetem peshku e ka dhene dhe ca portale pacavure.  Pra po quan dhe Top Channel portal pacavure?

Po qe se nuk i filtrojne me kujdes lajmet qe u bien refugjatet qe mbajne si korrespondente, rrezikojne te perfundojne ne nje nivel.

Vazhdo dridhe faktin qe as s'e kishe pare qe eshte TC dhe e quajte portal pacavure.

faktin e konfirmon për Top Channel, Salvatore Scalzo, menaxher i Operas Mbretërore në “Covent Garden”.

Ke te drejte per dicka, fajin e kane refugjatet. Duke filluar me znj. Jaho dhe me refugjatin Italjan Scalzo ne Londer.

Po jo moj vajze lol, Kane harruar Te thone se ishin old dhe vuanin nga zemra. Aty pastaj ua ka dhene bam. 

Çështja duhet marrë seriozisht, kaq po them smiley 

E kam pare dhe shijuar shume Ermonelen ketu ne Tirane, te "Madama Butterfly"! Kam dale duke qare nga emocioni i krijuar jo vetem nga zeri, por edhe interpretimi i saj ne kompleks. Mbi te gjitha, edhe ne intervistat qe e kam pare, percjell ndjesine e nje njeriu me plot pasion per ate qe ben, me vullnet dhe durim te hekurt, gje e rralle nder shqipot e ketushem. 

Titull qe te le pa ndjenja smiley

Nje tjeter shqiptare qe po ndricon - Dua Lipa goca e Dukagjin Lipa

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).