Sot hap punimet në Tiranë Kongresi i shumëdebaturar i Partisë Socialiste gjatë të cilit pritet që në këtë parti të bëhen ndryshimet statuore sipas modelit Laburist të cilat do ia heqin përgjegjësinë kryetarit për të mbajtur zgjedhje brenda partisë nëse ka fituar zgjedhjet. Deputeti Ben Blushi prej muajsh ka ngulmuar publikisht mbi nevojën për zgjedhje bredapartiake, ç'ka është quajtur pas sens nga Kryeminsitri Rama, i cili argumenton se fitorja në dy palë zgjedhje në fakt e konfirmon udhëheqjen e tij.

Sipas Top Channel Rama ka shkruar një fjalim të gjatë që flet mbi të ardhmen e PS-së dhe zgjedhjet e 2017. Edhe Ben Blushi do ketë shansin të mbajë fjalimin e tij, para ndryshimeve statuore. Blushi ka shtypur ditët e fundit një libër me titullin "Letër një socialisti", të cilin do ta shpërndajë në kongres. Në libër ai shtron argumentat e tij për nevojën e zgjedhjeve në PS. Rama nga ana e vet ka shpallur se është i gatshëm për një Referendum për të vendosur nëse duhet të ketë zgjedhje, apo jo. 1460 delegatë do mblidhen sot për të votuar këto ndryshime.

Foto: Top Channel

 

121 Komente

E vetmja shprese per Shqiperine eshte Partia Socialiste. Urime me punimet e kongresit. Nuk mund te mos ndihesh krenar, jane fytyra moderne dhe demokratike e shqiperise. Ne kontrast te hapur me halldupet e PD dhe LSI. 

 

 

vetem PS e mban banden politike te pd at bay. te ish per reston, marioneta ne duar te pd (ne rastin me te mire), e kane provuar vitet e tranzicionit. Por kur vjen puna i clirojne nga telat (e kuklles), they are quick to forget and rush to take it for granted.

... Nuk mund te mos ndihesh krenar, jane fytyra moderne ... smiley

You kidding right ?... Belul, i more ne qafe dynjone me kete " sarkazmen " tate, kaq di me thone ...

 

Vitet ikin tutje ti u ngjite lart

Nga Thirrja e Pare, ne Kongres te 7-te ( te satin e keni i here qe te ndihemi edhe ne te tjeret krenare ? )

You kidding right ?

I'm afraid not.

"Socialismo o muerte"

- El Komandante.

 

Carlos the Jackal

Duhej ta beje bold ate "demokratike" veçanerisht. 

Jane si jane, edhe PD e kane te qarte qe keta jane me mire se PD. Nuk ishte degjuar ndonjehere qe qeveria te ofroje zgjedhje te parakohshme e opozita te kundershtoje. Jane te ndergjegjshem qe i kane te humbura.

nga parti  e njohur se mblidhte gjithmone intelektualet  rreth vetes, PS eshte kthyer ne parti kriminelash te rendomte dhe biznesmenash te dyshimte..

nderkoh krietari e drejton partine si Arturo Ui.  ndersa  intelektualet e rinj  kokeshtypur  te partise,  te tipit Taulant Balla.smiley, jane Zhivolat qe bejne punet e pista.  eleminojne kundershtaret qe bezdisin,  Arturon, krietarin..smiley

nderkoh krietari e drejton partine si Arturo Ui.  ndersa  intelektualet e rinj  kokeshtypur  te partise,  te tipit Taulant Balla., jane Zhivolat qe bejne punet e pista.  eleminojne kundershtaret qe bezdisin,  Arturon, krietarin..

Ku ndryshon kjo parti nga ajo e jotja o Belul vellai......Kjo te pakten te rref por edhe te len me qa... kurse ajo e jotja te rrifte dhe nuk te linte as me qa...po per bythesh te kapnin Xhivolat dhe te surdisnin tek mali me Gropa... apo edhe te fusnin mrena per axhitasion e prapagande...

alidemso, se  lexova qepare edhe nje koment tendin te tema e protestuesve te liqeni.. shiko:  une nuk e kap dot kete llogjiken e krahasimeve aspak relevante me  ate qe po ndodh realisht.. 

sic po ben kete krahasim ketu,  gjithmone sipas metrave te tua, te tema e liqenit i kerkon llogari protestuesve se perse nuk kane portestuar  dikur...diku.... -pse more; protestuesit sot mbajne  pergjegjesi  per pemet e shkulura dhe pyjet e prera  gjate viteve ne Shqiperi ??  

kjo vlen edhe per postin tim.  shiko Xhivolat sot... jo ata te vitit ; 1938..smiley   -se ne fakt ketu e ka bazen kjo llogjika juaj, te ai viti 1938 qe ne menyre abuzive  u be shembull  krahasimi per 50 vjet rrjesht, derisa u be kulture..

Tauanti Belul,i vetmi person qe m'ka ra me pa qe asht i punsum "servil". Pothuajse te gjithe kane punu "servil" part time,jasht orarit smiley,po ky e ka profesion,punon 24 ne 24 "servil",s'ka ba pune tjeter n'jete t'vet.Me nje fjale,nese te tjeret e manifestojne si sjellje,ky e ka pune.

Rama's dog. Thote Rama, kape Taulanti kape dhe Taulanti, hum-hum,hum-hum!

pjeter,  foli ky  shoku jot..smiley    sec kane nje shprehje te urte turqit per syfetin..smiley  ndersa per dhembet nuk di ndonje  aforizme, akoma..smiley

Holy shit. Ky Taulanti duhet me hap syte se mos i ngatrrohet nai Klinike Dentare neper kembe dhe e merr m'qafe. Harroje motren, katunar mooti, ik kerko nai dentist. 

Mund ta kishe derguar nje leter solidarizuese nga Amerika per kongresmenet. PS e Vlores eshte e pakenaqur nga kryetari se po u nenvlereson punen e bere me antaresimet.

Do shofim store me i fjal smiley 

Portokallia Socialiste smiley

shyqyr qe jane se kenaqen robt tu tall trapin ne rrjete sociale me personazhet e ps

Shkurt ...PS per SHGJT...

Suksese Partia jone! smiley

Kulmi i patetizmit. Te degjosh hartimet e ketyre te duket sikur jeton ne enderr, por per fat te keq, realiteti eshte krejt ndryshe. Si jane vu te gjithe ne rrjesht per shprehur besnikerine ndaj udheheqesit dhe dashurine e madhe per Partine... 

Ndjej neveri per keto qenie qe i "sherbejne" deri ne neveri udheheqesit duke shkelur me kembe dinjitetin e tyre...

Tani po flet Saimir Tahiri. Fjale surreale plot pathos, qe u drejtohet nje populli te vuajtur ne dilemen e madhe per te gjetur nje pune ose per t'u larguar nga vendi ne ndonje vend me te sigurte... thjesht per buken e perditshme!

Rroft Partia Socialite!

edhe udheheqesi yne ka neveri per besnikerira te tilla, po shyqyr qe nuk e di per mua thuaj

ku po e ndjek aman ta degjojme dhe ne, nje link po ka mundesi smiley

shqiplive.net 

dhe pastaj shko tek ABC ose ndonje tv lajmesh

Puna eshte se edhe udheheqesi dora vet eshte oratori me "ekselent" dhe demagog i dores se pare.

orator dhe ekselent, dakord. Demagog... po dhe cik i duhet me qene se ne politike jemi. flm per link.

Te lutem na lajmero kur te filloje fjalimin Joleza.

... ose te pakten na e regjistroni pushimin ndermjet seancave ... 

 

Zyra e Punës Durrës

21 hrs · 

Kerkohen njerez per te mbushur rradhet e kongresit te partise diten e neserme. Personat te jene te afte te duartrokasin dhe te brohorasin. Te interesuarit te dergojne nje mesazh ku te detajohen eksperiencat e meparshme. Faleminderit!

Dynjoja heqin picirrin te gjejne nje link per ta ndjek online, ju qe jeni aty doni ftesa te vecanta .Turp i madh per Partine. 

Qemol, mos e abuzo faktin qe adminet pro-PD-iste hapen teme per kongresin. Ti e di shume mire ate punen e temperatures se ujit per gomarin. Te lutem shume behu serioz dhe respekto kongresin, por me teper respekto Partine!

PARTIA SOCIALISTE. Per Shqiperine e Degjenerates tjeter.

Edhe Gebelsi te merrte ne qafe me fjalime te mbushura me metafora ekselente, dhe per kete shkak e futi nje komb te tere ne nje rruge pa krye, dhe njerezimin per pak e coj per lesh...

Ketij burrit te gjate ju ka mbushur mendja se veshtiresia e tij me e madhe eshte moskuptimi qe kemi ne shqiptaret e zakonshem ndaj ideve te tij "reformatore".

¨Ndonje here tjeter, sepse ketu nuk eshte vendi dhe koha, do te rendis me mire arsyet pse ky basketbollisti plot batuta po e merr ne qafe nje popull dhe nje rajon te tere... (e kam fjalen per rajonin ku jetojne shqiptaret)

Ndonje here tjeter, sepse ketu nuk eshte vendi dhe koha, do te rendis me mire arsyet....

 

Gabim ben qe po e vonon, po ti si te dish dhe te duash vete

Beno edhe ti qenke i impresionuar nga performanca e Rames keto 3 vjet?

Jam shume i "impresionuar" ne fakt...

Aq i impresionuar sa me kam filluar te dyshoj se cfare kuptimi ka fjala "e bardhe" dhe fjala "e zeze", sepse ky zoteria mor lum miku ta ben tak fak te bardhen te zeze dhe te zezen te bardhe, pa asnje zor, pa ju dridhur syri dhe dora!

Prandaj jam i "impresionuar" nga ky kollajllek ekstrem me te cilin manipulohen punet!

E mo mire mos e prish gjakun. Zgjedhjet e ardhshme mos voto partine Socialiste megjithese une besoj se Shqiptaret do votojne prap Ramen dhe Veline, dhe jo se i rre Rama por sepse i kan syte ne balle. Ashtu me duket mu se po e bojne edhe ndonje gjo mire ndonese e zeza qe ti denoncon ekziston me bollek si e zeze dhe jo e bardhesuar.

O Tironsso, eshte e drejta jote te duash Ramen, dhe e drejta ime te mos e dua. Jemi Ok me kete fakt? 

Puna eshte se nga 3 milion shqiptar gjithesejt, 400.000 jetojne ne varferi ekstreme dhe absolute me 400 lek te vjetra ne dite. Puna eshte se nga 3 milion shqiptar, 100.000 kerkuan azil neper Europe dhe 250.000 aplikuan per Llotarine Amerikane. 

Kam shume arsye qe nuk e dua Ramen, por te siguroj se edhe LSI dhe PD, sipas mendimit tim nuk jane alternativa me te mira. 

A e ke marr vesh se Partia Socialiste eshte kthyer ne nje organizate e mirefillte biznesi qe po punon me ritem te larte per te dhene ne duart e oligarkeve te saj gjithe sherbimet publike.

 

Beno une dua Shqiperine dhe jam i detyruar te respektoj zgjedhjen e Shqiptareve se kush do i qeverise. Po votuan Ilir Meten do e perkrah po njesoj po ashtu edhe Bashen, vetem pa qeveri mos mbetshim. Ore edhe Gramoz Rucin dhe Strazimirin do i pranoj per sa kohe qe afirmohen ne zgjedhje.

Inotin me te modh e kom me ata qe vec rremuja e revolucione ndjellin sepse eshte rruga me e shkurter qe nje tufe spurdhjakesh afirmohen per te marre pushtet e pa asnje lloj kualifikimi te meparshem per qeverisje. Edi Ramen kemi nxjerre Edi Ramen do durojme derisa te dali alternative tjeter. Sor per sot sic ta thashe Rama mbetet me i sukseshmi i kesaj cete. Mbas nje viti ndoshta edhe ndryshojne gjonat, kesmet. 

Të dashur shokë.

 Sukseset që ka arritur populli ynë nën udhëheqjen e Partisë janë të mëdha, betejat e fituara janë madhështore. Ato dëshmojnë se populli ynë ka fuqi të pashtershme, se ai është optimist e i vendosur të ndërmarrë beteja të reja për ta bërë jetën e tij më të lumtur, për ta lartësuar akoma më shumë emrin e atdheut të tij socialist, për të forcuar lirinë e pavarësinë, pushtetin popullor që lindi në flakët e revolucionit. Eshtë ky realitet i mrekullueshëm, është uniteti i pathyeshëm i popullit me Partinë, është pjekuria, guximi dhe vendosmëria e komunistëve që u japin siguri e garanci popullit e Partisë se objektivat që do të caktojë ky Kongres do të arrihen e do të tejkalohen. Entuziazmi që kanë ngjallur Projektdirektivat e planit të shtatë pesëvjeçar, mobilizimi i masave punonjëse për realizimin e detyrave të këtij viti, rezultatet inkurajuese që po arrihen, e, mbi të gjitha, përkrahja unanime, e vendosur dhe e zjarrtë që njerëzit tanë i japin politikës së brendshme e të jashtme të Partisë, tregojnë se i gjithë vendi është i gatshëm dhe i mobilizuar për të ecur me besim e vendosmëri në rrugën ku na udhëheq Partia, për të arritur fitore të reja. Këtë vrull revolucionar, këtë dashuri të pafund për Partinë tonë të lavdishme, këtë besim të patundur në të ardhmen le t'i kthejmë, të dashur shokë e shoqe, në një forcë të madhe lëvizëse për të realizuar detyrat në të gjitha fushat, për të kapërcyer të gjitha vështirësitë që do të na dalin, për t'i forcuar e konsoliduar më tej fitoret tona, bazat e pathyeshme të socializmit në Shqipëri.

Rroftë Kongresi i 8-të i Partisë!

Rroftë populli heroik, i talentuar e punëtor shqiptar! 

 flm ppu qe hapi temen, me kete rast sic edhe e tregoi veten per festat e nendorit, permbush qellimin e saj si vend gallate per pd, per aleatet e saj besnike "barazlargesit", si dhe inteligjencen shq. Si dhe, ppu do kete shume klikime, qe eshte me e rendesishmja.

Sa dite do I cajne bythen shqiptareve me kete kongres?

kjo varet nga media ne fakt

Mo e forta Tonin Blerua me shoke (te borderose se ceverise), nuk ka si Albanie, suksese te papame (ose thjesht u shtofshin budallenjte).smiley

E tunen kongresmenet vallai. Mire per token po ndertojme murin e z. Trump, po me detin si t'ia bejme, do na mesyjne imigrantet parajsen. 

Po delegacione nga partite motra Marksiste-Leniniste ( te rindertuara) pati ? E mori fjalen sh. Zhoao Amazonas ?

Jane ringjall te gjithe, shoket Pali, Pilo etj. shoqja Lenka, dhe Komandari d.v. Ec e mos boj hindu po deshe. Zhoao i shkrete kur kapte nei lek mceftas, kto motrat sot i kon me kontrata e kupon tatimor. 

Hem! Socialistet (ne thonjza) shqiptare, besnike te donatorve te tyre te pjesshem, lobit judej, nisin sot ne Shabat-in judo-hebre kongresin e tyre! Tashme ka hyre edhe Shqiperiza ne datat dhe numrat simbolike te parellinjve te botes, per ti vene keshtu vulen e budallait popullit bageti, qe nuk i kupton fare keto data dhe numra, per te patur keshtu mundesi te mirqenies dhe mbaresise te ketij populli dhe politikanve te tij drejtues. Natyrisht duhet thene faleminderit ndaj cdo ndihme financiare dhe politike qe na vjen, qofte kjo nga lobi cifut, ai turk, arab, perendimor, qofte dhe afrikan, por do te ishte me domethenese dhe ne respekt te tradites kombetare te fillimit, qe i korrespondon asaj europiane, qe ky kongres te fillonte diten e hene dhe jo te shtune! Ah, nje rastesi, do thote ndokush! E leme kesaj radhe edhe rastesi, po te doni, por mos u perpiqni ti merrni njerzit per budallenj!

Nese nuk gabohem ne Sabbat nuk punohet e nuk hapen kongrese se eshte dite pushimi e jo e kunderta. Te dielen shkojne dhe punojne keta orientalet sic punojme ne europianet te henen.

Une e dija qe PS ishte e infiltruar nga Illuminati. Ndersa Sala eshte nje klon i Doctor Doom ne masterplanin e tij per sundimin e botes. Avengers assemble!

Dy mundesi për PS, gjithmone në funksion të jetgjatesise se shokut Sali:

2013+(4+4+2vjet Rama)+ (2vjet+4 Veliaj)= 2029

Ose:                                                                                                                            shpulla të parakohshme: 2013+(3+4+4)+ (4+4Veliaj)= 2032

i bika me mirë me shpulla smiley

Dy mundesi për PS, gjithmone në funksion të jetgjatesise se shokut Sali:

 

Saliu ka vrare veten, direkt pas zgjedhjeve te 2013, ka thene nje regjizor, fantazist,  i madh ketu..smiley..smiley

Ky pesimizem vec era revionizem bie. Partinja thoshte qe komunizma s'do kishte fund (ca mijra vjet minimumi) nashi na dalin keto 29tra. Dihet keta regjizoret bien shpejt nen ndikimin e kapitalizmes, shtrati i bute i sinjora Bertinit dmth.smiley

Berisha eshte idiot, flet per lidhjet e sigurimit me Miloshevicin , nje genjeshter me bisht,  tamam nje pinok hunderr

Vet ai deklaron se ka patur korrespondece me Miloshevicin, Ngatron veten e vet me sigurimin. i ben lemsh intervistat nuk mban mend cfare thote ne mengjes dhe cfare thote ne darke !

http://www.nacionalalbania.al/2016/03/sa...

“Millosheviqi për çdo tre muaj mi çonte hartat e thoshte ta ndajmë Kosovën. Njëjtë edhe Drashkoviqi me kërkonte”, ka thënë tutje ish kryeministri shqiptar

Ku i gjeti lidhjet Miloshevici me Berishen, si qysh tek pse  ?   Berisha ish sigurims !smiley

120 vjeç thote

..smiley

-e shikon...  llogarite ishin qe do  vriste veten deri 2-3 muaj pas zgjedhjeve, mirepo kane kaluar 3 vjet dhe do kalojne te pakten nja 30  te tjera, thote...smiley   

prandaj te thashe:  ç'merresh  kot me parashikime e llogari a derezi, se ty ste dalin..smiley    ose: imagjino  sa te duash enderra te cmendura  surrealiste, (se kete e bejme te gjithe),  po mos i thuaj me ze te larte, te pakten..smiley

Si shenje solidariteti dhe bashkimi pertej fraksioneve dhe masoneve, ne fund te kongresit Edi Rama doli ne tribune krah per krah me Maqo Lakrorin, Elisa Spiropalin dhe nje buqete me lule qe perfaqsonte deshmoret e 21 janarit ne vecanti dhe popullin e socialist-dlirë ne pergjithesi

Rama nderseu njerezit kunder korrupsionit te Metes si pasoje humben jeten 4 hallexhinj qe lane pas 8 jetime.nashi e quan meten bashke kryetar .dhe shqipot e durojne kete lloj perdhunimi te hapur diten per diell ....

Pse po te kishte vrare Rama 4 veta kur protestoi PD, fajin do ta kishte PD jo Rama qe i vrau? Po te vrase Veliaj tani 4 veta te liqeni, fajin e kane organizuesit? Ne plehra e ke gjetur logjiken?

Kur i genjeu rama shqiptaret?kur u tha se meta eshte hajdut apo nashi qe e mban per burre te mire ?

nuk u pergjigje per idiotesine tende. Rama ua tha shqiptareve c'ishte Meta, shqiptaret e votuan. Midis Berisha+Meta ne pushtet ose Rama+Meta ne pushtet sipas teje Rama duhej te zgjidhte Berisha+Meta?

njerezit e frymezuar nga rama humben jeten per te protestuar korrupsionin e metes .nashi rama e quan meten bashkekryetar duke bere cicin mbi gjakun e atyre njerezve.nashi pergjigju ne cilin rast genjeu rama ?

Dmth po te vrase Veliaj tani protestues fajin e kane ambientalistet qe i frymezuan? Vertet kjo eshte logjika jote ne mhb? Srz?

Kur genjeu Rama? A eshte meta hajdut ?nese po pse e deklaroni nje hajdut bashkekryetar te PS?nese jo pse e instiguat gjithe ate rremuje e cila rezultoi ne humbjen e 4 jeteve?

hahaha nuk u pergjigje prape per idiotesine tende edhe pse une t'u pergjigja. po te pergjigjem prape. Rama ua tha shqiptareve c'ishte Meta, shqiptaret e votuan. Midis Berisha+Meta ne pushtet ose Rama+Meta ne pushtet sipas teje Rama duhej te zgjidhte Berisha+Meta? Tani po te vrase Veliaj tani protestues fajin e kane ambientalistet qe i frymezuan? Kjo eshte logjika jote?

Perseri shkabe. A eshte meta hajdut apo jo ?

ok, e kuptova. refuzon te pergjiigjesh. flm. kjo eshte pergjigjja me e mire. pergjigjen time e ke dy ehre lart. klm

come on shkabe .A eshte meta hajdut apo jo ?

perkrahesit e rames i bejne bisht pietjes nese meta eshte hajdut  sepse nuk justifikojne dot lepirjen e asj qe kishin peshtyre,smiley

te jam pergjigjur dy here lart dhe ti vazhdon flet me vete, i ke bere bisht shtate here per idiotesine qe the. Ja po e ul veten te niveli yt i idiotesise e po te pergjigjem per here te trete e te fundit, qe rama u tregoi te gjitheve se c'ishte meta dhe populli prape e votoi, dhe rames i mbeti te zgjedhe midis Berisha+Meta i zgjedhur nga populli ose Rama+Meta i zgjedhur nga populli. Ti normalisht prape nuk do pergjigjesh e prape do te besh bisht.

A eshte hajdut meta ?shkabe po apo jo.

Nuk e kuptoj. Qenke e cuditshme. Une ta kam thene tre here qe rama ua tregoi te gjitheve qe eshte dhe robt e votuan dhe rames i mbeti te zgjedhe midis Metes+Berisha dhe Metes+Rama, asnjehere nuk kam thene te kunderten, por ti sapo konfirmove duke i bere bisht tre here pyetjes sime, qe edhe ti vete e kuptove qe nuk ka krvllik me te madh, nuk ka shkrdhtllik e bthqmllik me te madh se te thuash qe ata nuk i vrau Berisha, te thuash qe po t'i vrase veliaj sot protestuesit fajin e kane ambiemtalitet qe i frymezuan. Eshte kulmi i idiotesise dhe ti sapo e the, dhe me keq, po vete e konfirmove. flm dhe klm smiley. imagjino ca niveli duhet te kete robi qe te arrije te mohoje gjera te tilla.

Shkabe pergjigju me po ose jo.a eshte meta hajdut?

Nano President!! Nano President !! Do te ishte fantastike !! Kapitalizem vella..me dhimbje ..me dhimbje smiley

nano eshte njeriu i duhur president.ne kohe te rrezikut ia mbathi ne maqedoni per te shpetuar bythen e tij duke e lene popullin te cilin kishte detyrim kushtetues ta mbronte  ne duar te banditeve.apo mos te flasem per kohen si Km kur populli ishte pa uje pa drita ,ai bridhte buzuqeve e kazinove te athines cdo weekend.

E po i ka kapitalizmi keto..ca kujtuat ju anti-komunistet?  smiley 

Pak a shume me Blushin do ndodhi dicka e ngjashme si me Edi Ramen vs Nano , i njeti fenomen. Po question eshte a eshte Beni ecen vet,  i prere per lider Partie apo do perserise sozene e Edit, Berishes, Nanos ect ?  Ne presim nje lider ndryshe, po qe si Edi Rama , me mire te rri Rama, me kusht po humbi zgjedhjet te largohet vet. Ndoshta Erion Velia mund te jete lider ne te ardhmen !

U qelbte vendi nga qoftet .

edhe me superprodhim pjeshke smiley

Brado, shprehja jote duhet rregulluar keshtu;  U kenaqen njerzit nga era e qofteve  smiley 

Ketu ne perendim, nuk para gjen keshtu qeqbatore qe te leshon goja leng. Edhe kur gjen ndonje te tille, i ke tavolinat te tera te zena, ose eshte radha deri tek trotuari. 

Hahaha, 3 vota kunder statutit, kaloi me 99.98%. Rrofte PPSH, rrofte pushteti popullor. Edhe sales i dilnin me teper kunder.

Po kush perkrah Blushin vec emigranteve? Blushi ka qene Minister i pushtetit lokal, minister Arsimi, Nanoist dhe refuzon te njohe personalisht nje pergjegjesi te vetme per keqadministrimin ne ate vend. Nje gjo skuptova se pse kishte Blushi, kokrra e dembelit dhe gjysem karagjoz, SHANS per tu bere krietar i PS dhe jo :

Ilir Meta, Pandeli Majko e qofte edhe vete Fatos Nano...pse Blushi?

Blushi u katapultua nga shoket e tij ne Media dhe krijoi nje furtune ne gote se nuk as nje shans per tu bere kryetar i PS ose ka me pak se Arta Dade apo Gramoz Ruci. 

Rama: Vende pune ka! Por Zyra e Punës kërkon… brohoritës  smiley smiley

“Kerkohen njerez per te mbushur rradhet e kongresit te partise diten e neserme. Personat te jene te afte te duartrokasin dhe te brohorasin. Te interesuarit te dergojne nje mesazh ku te detajohen eksperiencat e meparshme. Faleminderit!” shkruhet në këtë faqe.

Pas interesimit të lartë, faqja përgjigjet: “Faleminderit per interesin e treguar. Perzgjedhja per sot ka perfunduar. Te gjithe aplikantet do te mbahen ne regjister per takime te tjera”.

 Zyra e Punës në Durrës kërkon ‘duartrokitës dhe brohoritës’ për Kongresin e PS.

Fotoja është bërë në faqen zyrtare në FB të kësaj zyre.

Me knaqi Lapsi.al me raportimet nga kongresi. Ja futen Fariut ,e falimentun.

Pjeter ta mani me shnet Mretin. Edhe Sali gogoli e ka vu nje bedel. smiley

Me c'po nuhas,Blushi po i bashkohet grupit "o le le Edi",Bejtja,Shkullak dhe Bushati. Miq kane qane,po kthehet te buka e vjeter. Aty mund te bahet edhe lider. Politika dashka perkushtim te madh me nejt ne krye,nuk ja del vetem me gariplliqe. Shemulli asht Nano. Perfunoi ne kosh. Berisha,po edhe Rama kane punu si kuaj me kap ate qe kane arrit. Nuk mjafton me qan cun interesant,duhet pune.

Blushi sa me e trem dote. Dhe Liderit, megjithse i kishte ushtaret m'rresht, prap iu dridhen leqet me hy ne gare.

Berisha,po edhe Rama kane punu ...

smiley c'ishte kjo o pjeter

Jane njerz puntor qe e myllin diten e punes ne dy  - tre te nates,secili spas programit vet. Kte thashe,prandaj dhe jane ne krye. Bert Camcakezat me barseta te gjata nuk ja dalin,kte po du me than.

99.98 % ! smiley birsame.

 

 

edhe florini e ka içik me shume papasterti smiley.

99.98% per mos me zbatu "ligjin" e vet. Meqi do bojn shtet i bi te shkojne vete ke veni.smiley 

ah sa mire, keshtu po! diskuton populli per kongresin e Partise. Sepse c'do Partia, ben populli dhe c'do populli...dicka e tille

S'pushojne rrjetet sociale me qyfyre nga kongresi. Sa do zgjasi ky kongresi se i vdiqen robt nga barku smiley

paskan huazuar fjalen e jolezes mbi gjeneraten, zeri i sinqeritetit. Kjo eshte parti qe di te perdori dhe autoironine.

ti mire me assosacionet kinematografike por ktu .. huq

moment i mirefillte sinqeriteti kinematografik frymezimi i jolezessmiley

''Ti Blush ke te drejte, por une jam me Edin''....

kjo fjali idjote e thene nga Pandi po I sherben te gjtithe drejtuesve te ps qe spo dine me ti japin dum zallamahise. 1524 delegate, tamam tamam, per kete votuan. 

Me tamam, atyre qe kan nje karriere te ngjashme me blushin ne ps do I shkonte fjalia(lutja) qe thoshte gomari nderkoh qe ujku po e hante: ''ishalla jam ne enderr''. Pjesa tjeter he per he po perjetojne ate momenti 'ave cesar''.

Per momentin jemi ne dretimin e duhur

Fatmir Xhafaj u cua dje dhe tha qe ceshtjen e mandatit te kryekarit e percakton me se miri statuti i ri qe u miratua. Madje ai njekohesisht tha qe miratimi i tij si nje i tere dhe jo ze per ze ishte i gabuar.

Nderhyn me pas Gramoz Ruci dhe i thote dicka te tipit qe ju juristet merreni shume me ligjet, por per ca gjera partia... etj, etj.. keshtu qe duhet te bejme referendum sic tha kryekari.

Tani, nje parti qe fshin bythen me statutin e vete, imagjinoni se c'mund te beje me ligjet e shtetit.

Kongresi i PS-se ishte nje pasqyre e mire e mentalitetit klanor dhe antiligjor qe udheheq politiken shqiptare.

E ke qare. Nuk ka ca ti shtosh asnje presje...E kane uzurpuar partine socialiste si te paafte qe jane per te fituar vete direkt...Kalamaqer e sharlatane te peshtire...Tashme u doli boja. Kjo parti ka forca sa te clirohet nga ky grup medioker e rifitoje besimin e publikut me pune konkrete jo propaganda dylekshe...Keta kujtojne se "ja hodhem ktyre deleve dhe kesaj radhe"....prisni se skeni pa gjo akoma o delenxhinj te betonizuar

Kur lexova titullin kujtova se lajmeronte ndonje pjese humori, ironie. Megjithese artikulli vete qenka shume serioz, titulli vazhdon shkel syrin per qejf te vet.

Jam nxituar: referendum qe te mos kete zgjedhje? smileysmileysmiley

ca u be andej nga kongresi mor aman.

se mezi po presim ndonje UPDATE.

Salla qeka bosh ! 

Rama ne 2016 si Nano ne 2003, fillimi i fundit te tij, thote ky.

Veshtire te besh parashikime ne mafiopolitiken shqiptare. Gjithsesi, arroganca e tepert i ka marre ne qafe edhe kuazi-fashistet e bananerepublikave si Shqiperia, vende ne te cilat 1shat ndihen dhe reagojne si te paprekshem dhe si te pushtetperjetshem.

Ja dhe shembulli i nje  emigranti  i cili ndoqi keshillen e Shkabes per ti investuar kursimet e emigracionit ne memedhe .welcome to albania . the land of the opportunities...RIP smiley

http://www.kohajone.com/2016/03/20/48-vj.....

...Me paratë e fituara nga puna në emigracion, Myrto vendosi t’i futet rrugës së biznesit, duke hapur një pastiçeri në kryeqytet. Kjo zgjati rreth 2 vjet, por biznesi mesa duket i ka ecur keq dhe nuk e ka përballuar dot financiarisht pagesën e punonjësve në të.

Për këtë shkak ai vendosi ta mbyllte pastiçerinë, dhe ditën e enjte është drejtuar për në fshatin e lindjes për të vizituar babain e sëmurë.

Dy ditë më pas, ai vendosi t’i jepte fund jetës duke u lënë familjarëve të tij një letër ndjese për aktin e vetëflijimit, ku theksonte se ai kishte humbur gjithçka dhe se nuk mund ta përballonte më jetën..

Nderlidhesi i ppu do kete qene edhe duartrokites ne kongres. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).