Punonjës të doganave në aeroportin e Frankfurtit raportuan një arrestim të pazakontë: Një vajzë kolumbiane 24 vjeçare mbante rreth 200,000 euro kokainë brenda gjoksit të saj, raporton Reuters. Gruaja e re udhëtonte nga Gjermania drejt Spanjës, një udhëtim prej "mushke" siç quhen rëndom personat që transportojnë drogë brenda trupit. Autoritetet deklaruan se vajza dukej se kishte dhimbje, dhe ata zbuluan plagët e freksëta të një operacioni nën gjinjtë e saj. Pasi u dërgua urgjentisht në spital, mjekët zbuluan 1 kg kokainë që ishte futur brenda gjinjve përmes një operacioni që agjencia e lajmeve e quan "amatoresk". Një përfaqësues i autoriteteve gjermane tha se rasti tregon sesi trafikantët e drogës janë krejtësisht të painteresuar për jetën e njeriut.

11 Komente

Një përfaqësues i autoriteteve gjermane tha se rasti tregon sesi trafikantët e drogës janë krejtësisht të painteresuar për jetën e njeriut.

No shit ! Thanks for the breaking news, Sherlock. Kurse une kujtoja se trafikantet e droges punojne part time per Medicins Sans Frontieres ... Who knew !!!

 

Nard Ndoka qenka bere perfaqsues i autoriteteve gjermane !?

P. S. Kur paska shku kilja e miellit 200,000 euro ??? We are in the wrong bussiness ... that's all I've got to say.

€200 000 osht cmimi rruges o burr.
 

Prap osht qamet shume. Edhe per transport ktyne iu pagujne shume shume 10,000. Vetem po te llogarisesh cmimin ne fund fare, mbasi eshte perzi me puder bebe dore mas dore, dhe osht shit rrugve me paketa te vogla, i kap a s'i kap aq... me te nigjume e kam. Si dhe duke pa ate emisionin " Locked Up Abroad " on TV.smiley

Plako, e di qe e ke me shaka, po hiqe po deshe se as thashe qe merrem po edhe nuk osht muhabet per ketu. Flm.

Po thuaji qe kam pa Narcos ne Netflix dhe leje aty o 'lla. Per sa i perket cmimit, ose i jane referuar cmimit pas perzierjes, ose kjo do jete e paperziere. Kete sqarim nuk e jepnin.

Duke ju referuar Filmave qe kemi pare , gjithmone duke ju referuar filmave sipas cmimit qe jepet duket qe duhet te kete qene e paster fare , duke ju referuar filmave.

Pikerisht. Gjithnje sipas filmave.

Qemoli e ka llafin sikur te ngeci ktu ne Shqipri se ktu s'te falin cunat e Sajmes. Ne Amerike sdo me ja dit njeri...te lene te livadhisesh

nuk m'le plako. Nuk je i autorizum, thote. Blendi po nuk e pati zamet, ta heqi se ne si qeveri nuk dum me demtu emigrantet tane, perkundrazi.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).