Pershendetje, 

Kam nje pyetje lidhur me deklarimin on line te librit te blerjes. 

Vleren e tatueshme te blerjeve e kam vendosur gabimisht ne kolonen e blerjeve nga importi, kur ne fakt duhej ta vendosja ne kolonen blerje brenda vendit dhe libri eshte deklaruar keshtu ne sistem. Cfare mund te bej? Nese i bej korrigjim ka gjobe?

2 Komente

Si rregull vetkorrigjimi nuk denohet me gjobe as kur eshte i qellimshem, Me gjobe denohesh kur te kapin para se ta kesh korrigjuar. Por gjithmone ruaj faturat qofte edhe ato online.

Nese e ke dorezuar mund ta ndryshosh me duket 2 here ne 3 muaj. Udhezuesi eshte ky (faqe 19-21):

https://www.tatime.gov.al/sq-al/Media/Pu...

 

 

 

Faleminderit! smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).