257 Komente

great

sh. e bukur & e rende them une.

dance, u be ca kohe s'kisha klikuar ne tralala. Pati efekt menjehere smiley flm.

(u ka thare u ka bere kercu ppu-ja)

smart clip

E ka emrin tralalaja qe po degjon, jo blablablaja qe po lexon ! 

ca mendimi ke per te treten

po ajo dihet mo, perderisa ishte ne shume 10teshe te 2015 smiley

more zeqir vuajeristi i katundit te pd-se, qe te duhen minuta e minuta te shtypesh nje rresht te vetem ne tastiere, kush t'a tregoi ty blogun e ppu

ketu mi e gjeta ne mes jushsmiley edhe tralalane do na e ndaloni!!! e jam içik i ngathet po puna e mire behet ngadal ngadal jo me yrysh si ju rilindasit.smiley

Var nje gur ne qafe e ik mbytu, o analfabeti i ppu, qe ben "lufte politike" stili babait tend berishe

Analfabeti i....... Se je dhe femer e s'du me prish gojen, vete mu pergj e para.

pardon ?!!

 go get lost, pash nderin

smiley ok, deal.

smiley o zeqo me shkrive me vagabondin smiley . ku i gjen mer vlla!

po ketu mo vlonjato, ka interneti plot, po ama duhet te jesh kompjuterist.smiley

Kompjuterist dhe i palodhur smiley

Sa po lexoja per annihilation anxiety.

the many wonderful facets of anxiety smiley

.

Me sy mbyllur ja paske bere foton? 

Ia ka bo shoqja e bankes ... 

Aha ok thashe se e ke bere ti kur pe koncertin! 

Lady next to me, me telefonin tim... she just happens to be my other half. Osht tamom naten e koncertit.

Shume bukur.  Po mo mire do knoje duke bo murin e z. Trump. smiley

ta shkrin merzitjen away si me qene debore 

Haha, Xhuli. Gjithe Tirona vetem ket kishte ne goje ate kohe. Zuni ven te 4-t ne Eurovision. Mos deshe me thone jo se nuk eshte e madhe ? smiley  Hej shif se fillun me i shit biletat keto ... po qe se e ke ne men me shku me i pa ...

U futa sot ne 10 fiks public sale dhe nuk gjej asgje pervecse bileta teke. E kane degjeneru komplet procesin e shitjes. Poshtersi e madhe per miletin. 

Nuk ishe knej rrotull qe te enjten se ishte nji presale dhe mu me kishin dergu nji si fjale-kyc ne email dhe une i mora qe te enjten. Po te me kishe kthy pergjigje ate dite ta kisha dhone ate password-in. Une s'e kom dhe shume me qejf, mo po hajd, me qe jane GnR dhe kush e di kur i nrefet Axelit me bo tur prap. Duhet me drive deri ne Orlando. FUCK. I hate that shit. 

Ah dreqin ta kisha dit smiley Nuk jam nej fare tifozi dhe e kam alergji Axl po sa per ta bo sefte.

Faith No More - Epic.

Great song, amazing video. Sic thote nji patriot i imi nga tirona kush nuk e pelqen duhet te deportohet. I lutem skorpionsave qe akoma nigjojne madonen ta shohin me durim videon. Po nuk ju mushi me mornica nuk merrni vesh nga muzika. Kitara, pianoja dhe peshku qe perpelitet jane te papara.

https://www.youtube.com/watch?v=ZG_k5CSYKhg

smiley   smiley

11:11 

Sa e mire Eli Fara! 

disa bukuri nuk zveniten kurre!

po s bone femije gjithmone je e bukur smiley

smiley

The platters

+10

dark paradise

Ne radio perseritet e perseritet (jo me kot, eshte material radioje) por nuk e dija qe e kendonte Dua Lipa. smiley Eshte e kenaqshme per veshin. 2x smiley 

smiley  kto jane shqiptaret qe na mungojne. jo byth..imat qe kerkojne te drejta me dhune, apo dhunuesit e te drejtave te t'tjereve

ajo eshte kosovare puro ne fakt (vajza e nje kengetari kosovar), vetem se ka lind ne londer. prinderit e saj, u kthyen ne kosove perseri, siduket nuk u dhane letrat atje apo nuk u pelqeu (jetohet me mire ne kosove per nje kosovar). por kjo vajza prej lindjes atje, eshte angleze dhe u rikthye te jetoje prap ne londer.

lexova nje interviste te saj s'di se ku. 

lemonade

 smiley

This is much beter lemonade that the one of queen B.... gotta love that slight cockney accent 

diff'rent lemonade

Shume personat e Beyonces:  zane me floke alla Rapunzel/angry wronged mama/boksiere/kofshiste seriale... 6 in 1 smiley smiley

                  vitet 30 ne itali.

 

●▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩ITALIANO۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬●

Faccetta Nera. . .

 

Se tu dall'altipiano guardi il mare,
Moretta che sei schiava fra gli schiavi,
Vedrai come in un sogno tante navi
E un tricolore sventolar per te.

 

Faccetta nera,
Bell'abissina
Aspetta e spera
Che già l'ora si avvicina!
quando saremo
Insieme a te,
noi ti daremo
Un'altra legge è un altro Re.

 

La legge nostra è schiavitù d'amore,
il nostro motto è libertà e dovere,
vendicheremo noi camicie nere,
Gli eroi caduti liberando te!

 

Faccetta nera,
Bell'abissina
Aspetta e spera
Che già l'ora si avvicina!
quando saremo
Insieme a te,
noi ti daremo
Un'altra legge è un altro Re.

 

Faccetta nera, piccola abissina,
ti porteremo a Roma, liberata.
Dal sole nostro tu sarai baciata,
Sarai in Camicia Nera pure tu.

 

Faccetta nera,
Sarai Romana
La tua bandiera
Sarà sol quella italiana!
Noi marceremo
Insieme a te
E sfileremo avanti al Duce
E avanti al Re!

flm. me mungonte ky informacion. e cuditshme...shqiptaret  njohin boten por nuk njohin njeri tjetrin. do te ishte me i plote informacioni nese do te flitej pak edhe per jeten private te saj... I biri duket si italian

101 mesazhe... thx for translating prince for us.

Paska marre dhe Magus ket pill! Lol

smiley joo, s'kam qene deri n'Ibiza..

ky eshte sharlatan, nuk eshte muzikant i vertete. cirku (spektakli) i intereson me shume sesa tingulli i vertete e domethenes. 

ky ne vend t'i ngjise spektatoret tek muzika klasike, ka zbrit muziken ne nivel te spektatorve.  mnjf eshte bo i pelqyshem per ty, qe s'merr vesh nga muzika, dhe jo per tedi papavramin, qe eshte i afte t'i luaje vete te njejtat pjese dhe ja u di sekretet.

Mos je gje Tedi ti profil? smiley

nuk besoj se ai ka kohe me diskutime PA BUKE neper forume. pastaj ai jeton ne zvicer u be kohe dhe jo ne france. jep mesim ne konservatorin e gjeneves per violine (ngaqe koncertet qe jep nuk i sigurojne dot jetesen. sot fitojne pak ata qe bejne muzike, apo art, te vertete. eshte koha e sharlatanve, e atyre qe artin e kane kthy ne spektakel, pikerisht se qellim kane vetem me fitu lek).

ka faqen e tij ne internet per me shume.

one was  Prince, the other the King

Prince was way cooler then the King ever was smiley

po kur jam dakord me ty une, prape smiley

smiley

smiley

ja se do e gjejme ndonje gje ku jemi kunder, heret a vone.

ne peshk jemi smiley

 

Ketu do jemi, pa dyshim July smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).