Nje kamera sigurie e montuar brenda taksise ka filmuar te gjithe grabitjen e ndodhur brenda nje taksie ne Tirane. Video e hedhur online nga Policia ka bere te mundur arrestimin e nje te dyshuari, i cili rezulton te jete nje anetar i FNSH-së së Fierit, i identifikuar me emrin Eduart Budini. Ngjarja ka ndodhur ne Tirane ne daten 9 Nentor, por identifikimi i te dyshuarit eshte bere i mundur vetem sot, pas publikimit te videos. Dis ore pas publikimit i dyshuari eshte ndaluar nga Policia e Gjirokastrës.

 

123 Komente

e gjetem..., e gjetem, eshte polic.smiley 

prandaj nuk ka krime ne Permet, se keta i bejne krimet ne Tirane..smiley

Bravo belul, se kshu nga surrati duket sikur ishte nga kuksi... 

OMG ca plehre. Shpresoj ta kapin sa me shpejt kafshen. 

e kapen pra, eshte polic i FNSH.. shiko linkun me siper.

Vetem se qenka dhe pulic ky katnari,20 vjet burg duhet Te marri. I approve this message ! 

Kellira. Qenka edhe polic. 

Me bast qe e ka bere per pune bixhozi.

"Njoftoni policine" thote taksisti, por per ironi te fatit ai policine e ka ngjitur. smiley

Olso,edhe pa  u identifikuar kaq shpejt,  policia do ta kuptonte menjehere qe ky ishte polic.. shiko shkathtesine e veprimeve  qe ben me pistolete dhe menyra  si fut pistoleten ne brez..  keto jane veprime teknike  tipike prej polici nga keta te speciales..smiley  shume i leshte eshte..smiley

ky duket sapo ka dale nga kazino, do ket lene leke ne kumar mavria..

Ne fakt tani qe e shof duket qe eshte polic. smiley Hej, gjynaf. Loqja, per 2000 leke a ku ta di une... 5000 leke te reja sa mund te kete marre aty, shkaterroi jeten e vete.

Me sa leke e vejme bastin qe e ka bere per bixhoz? smiley

Edhe ca sfigatto o burre. Nga te gjitha taksite i qelloi ajo me telekamera brenda. smiley

#Rilindja Siciliste

Plehra qe nuk duhej ne asnje menyre te ishin ne polici. Plehra ordinere, por qe denimin duhet ta marrin shume te rende. Shteti nuk duhet te hezitoje fare qe ti denoje maksimalisht sepse behet fjale per Forcat e Nderhyrjes se Shpejte, te supozuara ti ndihmojne qytetaret nga kriminelet....

Nuk e di pse me duket si nje lloj inskenimi teatral! Kaq polic budalla, mire se po  pranojme! Kaq leshko karakter, ajd se edhe ka plot! Por ne fund skena(ri) duket ecen si ne prova filmike. Mos ndoshta nje inskenim per te diskretituar policine?! Pra Sajmirin!? Dhe idioti (ne thonjza) del nga burgu pas nje viti me nje dore parash te mira?!? 

E sigurte qe duan te diskretitojne Policine tone te Rilindjes me shokun Sajme ne balle , kane gisht KGB , UDB , flitet dhe per Mosad -in por akoma nuk eshte e sigurte.

Harrove sigurimin kongolez, qe eshte i fiksuar tek Sajmirin yne! Edhe ata mund te kene gisht ne kete pune!

Kushedi "qyqari" polic, ka qene hajdut neper Europe dhe kthehet ne Sh e rekrutohet si polic. S'eshte i vetmi. 

Ky eshte skandali me i modh i javes prej muajit te kaluar ! 

Ministri i Brendshem duhet te shkarkohet .Sitemi i rekurtimit, trainimit te policave eshte krejt i korruptuar ! 

Ne organet me te rendesishme te shtetit penetrojne njeres kriminel, Ky eshte nje fenomen  i njohur qysh prej 1990, kur hypi ne pushtet Sali Berisha ! E keqja eshte se po behet me keq , Rilindja nuk eshte gje tjeter vecse nje mashtrim i madh ! 

Hajde polici hajde smiley

smileysmileysmiley

Nga Bledi Mane-Public Enemy

1./

-Jam Bujari, Jari shkurt. Kam 15 vjet qe jetoj ne Suedi.

-Gjuhen suedeze e ke mesuar?

-Ca e dua gjuhen e ketyre. Si gjuhe drogaxhinjsh duket.

-Cfare pune ben ti Jaro?

-Gruaja punon te nje restorant qe lan pjatat. Une marr asistencen por ca e do? Mezi me japin 2 mije kruna ne muaj. Jane plera keta. Kurnace te medhenj.

-Kush jane miqte e tu me te mire?

-Tahriri nga Algjeria, Mazllemi nga Turqia dhe Behxheti nga Tetova e Maqedonise.

-Si e kalon kohen e lire?

-Shkojme te ajo kafja qe ka nje libanez, ndonje xhuma vete dhe te nje xhami e vogel afer lagjes ku jetoj ose shikoj dhe ate cfaqen e estrades Al Pazari me satelit se te dhjet ai Agron Llakaj…

...

3./

-Une quhem Shkelqim, Cimi me therrasin ne shtepi ose Xhimi me thone keta anglezet.

-Ke vite qe jeton ketu ne Londer?

-Ne ’98 erdha me maune nga Franca. Pastaj morra nusen ketu.

-Anglishten besoj e flet dhe e shkruan mire?

-Jo more ca e dua une kete gjuhe pederastesh. Po te duan te mesojne shqipen keta. Atje te zyrat e emigracionit kane perkthyesit keta qe u japin leke. Pse ta mesoj une anglishten e ketyre sikur me paguajne mua keta?

-Ke shume miq angleze?

-Yt ci dua keta une. Ka lezet rri me Hamidin nga Iraku cun i vuajtur por eshte flori. Kam hyrje-dalje edhe me Mahmudin nga Irani dhe me nje italian nga Bari qe di pak shqip.

-Po femijet cfare planesh kane kur te rriten?

-Femijeve ua kam mesuar shqipen dhe dua mos i coj ne nje shkolle pa leke ne Stamboll. C’ti le ketu te me behen si ajo kurva e Kosoves Rita Ora qe nxjerr cicat vend e pa vend.

-Nuk te pelqen muzika e Rita Ores?

-Muzike me droge. Ka lezet kur degjoj ne kompjutrin e cunit Bleona Qeretin, Sinan Hoxhen, Ratin, Rozana Radin… Te ngjethet mishi kur degjon kenget e tyre. Muzike qe ta kerkon shpirti. I degjoj dhe i them gruas me nxirr cik raki nga ajo e Skraparit dhe pak xaxiq grek. Pi raki per qejf e me mbushen syte me lote se me kujtohet kur isha ne Shqiperi dhe kishte lezet. Leku sheshit. Me sjell cuni flamurin dhe e puth me mall. Apo keta anglezet jane si serbet. Keta duan dinamitin se nuk e leshojne lekun kollaj. Ben mire ISIS-i qe do ti vrase keta.

keto i paska shkrujt shkaba, pas komenteve qe ben ketu per nxemje.

Bledi Mane quhet, e zbuluam se kush qenka. 

i vetmi verifikim nashti, mbetet te dihet se ku banon. po te banoje te komuna ky Bledi, eshte shkaba dora vete.

Fiks fare!

Rolandb, pershendetje. Rrofsh, me kenaqe me keto gallata. Tek ajo e dyta, per gjuhen angleze, mbeta pa mend sepse kam nje ketu ne Canada qe thote te njejten gje: pse te mesoj une anglisht, te mesojne keta shqip. Qenka semundje e pergjithshme sic duket, se kjo vetem semundje mund te quhet, asgje tjeter. Pa le kam ca tipa ketu qe me mbajne leksione per gjuhen shqipe si burimi i gjithe gjuheve te botes. E nxjerrin greqishten e vjeter, per shembull, si derivat banal te shqipes duke me permendur ca transformime te cuditshme fjalesh qe te lene pa mend. Gati gati kane krijuar nje fjalor shpjegues per te ilustruar se si kane rrjedhur fjalet nga shqipja e vjeter ne greqisht. Nje dite u merzita dhe i thashe: me fal, une nuk jam gjuhetar dhe nuk te ndjek dot sepse nuk kam argumenta as te te kundershtoj dhe as te mbeshtes ate qe po thua. Ne fund del Shqiperia kerthiza e botes, se ne jemi populli me i vjeter ne bote, ngelet vetem te thone se jemi fanar ndricues dhe kjo i ve vulen ketyre fantazuesve te semure. Nje dite kur e pyeta nje nga keta bandillet se si ishte me shendet, sa per pershendetje, ma ktheu: si jam? i dhime por krenar...natyrisht e kishte me shaka, por edhe kjo thoshte shume.

smileysmiley rrofsh rolando  you make my day

shteti nuk i paguka mire policet.

ka qene emigrant ky. sapo eshte kthyer. ka te drejte shkaba ngandonjehere smiley

çlidhje ka se çfare ka qene. normalisht rroga e policit duhet t'ja mbulonte shpenzimet e jeteses.

ku pyesin emigrantet per rroge. edhe 1 milione dollaro t'ja u bejne. mos me bej te sjell ndonje link nga lajvliku tani.

po c'lidhje ka rroga njeher ?  -nje polic a kushdo, mund ta kete edhe 10 mije euro ne muaj rrogen, mirepo nga menyra e jetes qe ben e shpenzon, prape nuk i dalin.

po çfare ka lidhje sipas teje ? hajt se po te degjojme me vemendje.

kane lidhje vlerat qe ke ne vetvete, ne karakterin tend. ato qe ke trasheguar nepermjet ADN, qe te ka mesuar familja, ambienti ku ke jetuar dhe jeton, shkolla qe te ka edukuar ose c'edukuar. Vlerat morale. cfare konsideron ti 'te mire' dhe 'te keqe'. nese vjedhjen, prostitucionin, te marrurit me droge, i konsideron gje e mire apo gje e keqe. etc etc etc.

ja keshtu qe thua ti.

beluli mbase ta zgjeron me shume. smiley

per ty ndoshta por jo per mu. e mbaj veten me te zgjut nga baba, pra kam MORALIN TIM, qe si me i zgjut qe jam eshte me superior, jo te tijin. 

per mu nje aksion eshte vetem i vogel apo i madh, dhe jo i mire apo i keq.

ky debili beri nje aksion te vogel, per me vjedh leket e xhepit te nje taksisti. kjo vetem e ben te pavlere per mu. te kish grabit ndonje banke apo bursen e amerikes, pra diçka shume me te madhe, me me shume rrezik, do te kishte vlere ne syte e mi.

per mua ndoshta ca?

s'e paske te mire rakine me duket? edhe, hidhi nje cik vaj ulliri siper xaxiqit. ta kthjellon mendjen.

oh ooo  ti i nderrron komentet si jevgu grate. na hutove fare.

okay. ne bashkesine e vlerave te tua, vjedhja e nje banke konsiderohet gje e mire. e mora vesh. faleminderit per sqarimin.

merru me veten tende dhe ke kry kryesoren ne jete. leri te tjeret, se harxhon kohe, jo per gje tjeter.

flm per keshillen e vyer. por te gjithe per te harxhuar kohe vime ketu. per ca tjeter.

pervec teje qe vjen qe ti besh femrat te te dergojne foto cicash te skanuara.

 

ti i konsideron vetem ne te mira dhe te keqija gjerat, ndersa une ne TE MEDHAJA dhe TE VOGLA. dallimi midis nesh. eshte dallim i madh.

ky trimi polic, kreu diçka te vogel. se dhe banditi ka vlere vetem kur eshte I MADH. kur kryen aksion te madh.

me mire mut se i vogel, thote poplli heroik shqiptar i lagjes sime.

as nuk diskutohet qe dallimi midis nesh eshte i madh. shuuuume shume i madh.

 

shyqyr qe e kuptove. do ta kisha turp, te mendoja çfare mendon nje medioker si ty.

nje budalla si ty nuk e ka aftesine te percaktoje kush eshte inteligjent dhe kush eshte medioker.

prandaj thashe me lart qe jemi shume shume larg. shyqyr ZOTIT.

po mund te kete 1001 lidhje.. e para qe me erdhi ne mendje,  spekullova te nje koment me lart.. ka humbur  leke ne baste, ne bixhoz, ne kazino.  por ka edhe plot te tjera.

po mire ne kazino, per çfare vete luan ky ? a nuk shkon me plotsu rrogen qe e ka te vogel ?

jo detyrimisht.. kumari, bastet e tjera si keto, kryesisht eshte ves.. ka njerez qe kane humbur    rrogen e mire, karrieren, pasurine etj...  apo ka miljonera qe luajne kumar. po keta pse luajne kumar, per te plotesuar rrogen e vogel ?

per te fituar LEK. shkojne fillimisht. kthimi ne ves, nuk e ndryshon qellimin e pare. 

ves = zakon (i keq) = veprim qe perseritet. 

per te fituar LEK.

 

po pra, per te fituar lek !   -e shikon, rroga nuk luan asnje rol.  se me siper the: ''per te plotesuar rrogen''.

po rroga per çfare te jepet ? pergjigja : per te fituar lek.

Mua nuk me duket justifikim rroga e ulet per t'i vene armen tjetrit ne trup. Shumica e shqiptareve kane rroga me te uleta se policia, por nuk dalin te grabisin me arme. Kane femije me semundje te rende por nuk dalin te vjedhin. Me nje fjale, s'me duket se eshte ceshtje rroge. Kerkon nje karakter te caktuar t'i kercenosh jeten tjetrit. 

po ta kish problem perdorjen e armes ai s'do behej polic. 

ndersa nje nga ata te tjeret qe permend ti, ben vjedhje te vogla. vjedh nje derrase, nje porte, nje dritare, nje diçka qe atij i duket se vlen, kthehet ne lek, tek e cila eshte i sigurte qe nuk rrezikon shume. 

frika e rrun vreshtin. 

por tundimi per lek, eshte shtysa. 

Mund te mos biem dakord. Se une njoh njerez plot qe vuajne varferi ekstreme dhe nuk vjedhin, nuk grabisin, qofte edhe nje fije shkrepse. Se kur te bien halle te medha, nuk dilet prej tyre duke vjedhur nje derrase, a dy, a njezet e nente. Une e kuptoj qe ndonjehere varferia te con te vjedhesh, si ne ato librat e Dickens-it. Por kjo nuk mund te behet arsyetim qe polici te vjedhe taksistin.

A e di sa (pak) fiton nje taksist?

fakti eshte qe ai grabiti (nuk vodhi) per leke. me armen e sherbimit. sikur te ishte ekspert ne kompjuter do te perpiqej te vidhte dike me kete vegel, te ishte shites do ja fuste te çmimi, etj, etj.

arsyetimi qe bej une pastaj, eshte mbi tjeter kendveshtrim. me te gjere. dhe nuk behet me mbrojt policin, por me hap syte e lexuesit, qe ai te shohe situaten me mire, te dalloje nuancat, etj.

dhe kjo vjedhja tregon varferine e shtetit tuaj. kur vjedh dhe polici, tregon qe atje ka varferi. njezit s'kane lek te gjithe. (ky rreshti i fundit eshte si i shkabes, veshtrim vetem moral i çeshtjes. ne france jane me dhjetra policet si ky qe vjedhin dhe supozohet qe eshte vend i pasur.)

Ca thua o ca thua? Bixhozi eshte varesi.

Dhe rroga e ulet apo edhe jo rroga nuk justifikojne vjedhjen.

 

Hajde logjike hajde. Po je ne mes te Frances o zi.

ku po them qe e justifikon. ku e lexove ? ma quoto tekstin ?

po them qe eshte SHKAKU. ai rrezikoi per lek, jo per moral, per atdhe, per skenderbe, apo ku di une. kete po them.

po ju keni inteligjence bythe, nje tekst nuk jeni te afte te kuptoni. 

Ok, the qe eshte shkaku. Prape po te them qe nuk mund te jete shkaku rroga.

te gjithe vjedhin ne forma te ndryshme. ti perdor ato te tuat, me te sofistikuara, ndoshta mbrenda ligjeve, por prap se prap qe kur kerkon te pasurohesh, TI VJEDH DIKE.

kete zbuloi Marksi qe e kishte mjekren dy pllome. 

ndersa ky polici grabiti HAPUR. te tjeret sperdridhen, po te gjithe vjedhin, qe kur fillojne te vendosin kapital, te kene leke rezerve ne banke.

si thoshte shkaba per ate nonen qe i vune gjobe se shiste qepe. a ja pate shtepine qe kishte katnarja ?duke lene te kuptohet qe tjetra vjedh dike, se s'do te kishte ndryshe gjithe ate shtepi duke shit vetem qepe.

Ne hajdutat kemi percaktuar disa ligje qe po i thyve quhesh hajdut sipas ligjeve tona. Pra po diskutojme nen logjiken e botes tone, jo te botes tende imagjinare.

po thua gjera qe dihen.

 i vetmi problem eshte qe dhe ju jeni hajduta, dhe ne mur do te pushkatoheni kur te nderrohet rregjimi (revolta popullore te vloje). dmth kur shumica mos te kete me lek, ngaqe do te vidhen prej jush deri ne palce.

historia perseritet. ne ato maja rripa rripa .... etc.

Po, po. Bjeri se i bie mire.

Ke qef o vlla, edhe hajdutet jane me kulture, thone: "Te lutem" kur te grabisin. lol Kot ankohen italianet e anglezet se hajdutet shqiptare jane te dhunshem. I nxjerrin dhe si perbindesha neper filma pale. Mbase nuk dine ata t'i trajtojne. lol

Sa gjynah taksisti! Po ai idioti nga Fieri cne ne Gjirokaster apo ishte fshehur? 

Na myten kta " Maloket " e Jugut .

Shyqyr qe ishte jugu thuaj qe i thote "te lutem", se keta te veriut do ta kishin ekzekutuar me plumb ballit si me turistet ceke.

Po c´ke ti qe fol, une te kom dhe Tironsen time ty , masnej , ke pa ti qe nje nga Veriu te grabise taksist me timon ne krah te djathte ?

hehehe perfitoi nga rasti, se ishte sallaks.

Kot per muhabet, por video mund te jete e rrotulluar ne menyre qe e djathta te duket e majte. Se taksi me timon djathtas nuk kam pare asnje.

Po ka mundesi , por dhe une kot per muhabet e bona lidhjen e timonit ne krahe te djathte me Policin qe nuk eshte Alpin smiley

Ne fund dalim ne perfundimin qe pa hapur gojen jemi te gjithe njesoj. Tepelena, Tropoja - jemi nje. smiley

Duken lalucet frikacake smiley une duke pritur per dentistin tani them me vete ishalla spo vjen ngaqe jemi trima smiley

ishte permetar me kulture.

ne fierakeve urtesia dhe edukata na merret per dobesi. smiley se jemi te perziere nga te gjitha rrethet dhe jemi mesuar te jetojme me cdo lloj kulture. 

Fieri eshte qytet kozmopolitan. nuk ka vetem laluce. smiley

we live in a multicultural society smiley

Po ti qenke vella me shkaben pse sthua? smiley

pse nga Fieri eshte shkaba. pse s'thua ti. mos eshte ndonje komshi e u turperuam.

une jam shkodran me origjine, dhe kam banuar ne Fier. sa kam qene une atje, nuk ka pasur Ure Vajgurore. Rradhe te gjata per te blere vajguri, po.smiley

E ke pasur baben officer besoj! smiley

Jo. baba nuk eshte oficer. asnje ne fis tone. Po  komunista? plot, nga ata te luftes po pastaj u beme armiq te partise. se ashtu ishte nje pune.

Shkabe ,Shiko me cfare tipash e ka mbush Policine Rilindja dhe Sajme qorri , Polica qe grabisin popullin e vet . bobobobobo.......do mbaheni gjate mend si Qeveri e krimit , po si ore tamaom si me Parlamentin veproni , nuk late Vend dhe Institucion pa fut kriminele ordinere ?

Mos u nxitoni ju te sales se ende s'ka thene gje PD se kur eshte punesuar ky robi e se me cfare kriteresh. smiley

Sipas te gjitha info -  ka filluar pune para dy vjetesh si polic .

Brand.. Genc Fuga me Grun .. kane perqafu Rilindjen.. Ti c'fare pret.

Mos me thuaj qe ke perqafu  Liken..

Jo vlla , as qe bohet llaf ,  gjithmone me Partine Demokratike te Sali Berishes, Genci dihet qe shkon nga ta levizesh me dore .

Po ene ky taksisti sikur e ka nuhat qe nuk ishte nga "ata te malit" qe te marrin gjak ne vetull.Se nje plumb larg ishte te shkonte ne boten tjeter..

ke pa ndonje nga ata te malit te vrase per leke ?

 

Po. Sidomos turiste ceke.

nuk i vrau per leke, po se deshen me ja fut, me ja punu (frenonin me qellim qe atij ti perplasej koka ne sedilje, si neper filma). edhe ky do ta kish vra ate taksistin sikur ky te mundohej me ja fut, qe te mos ja jipte ate qe kerkonte.

As ky taksisti nuk ia dha ate qe donte e madje i dha gaz dhe thirri "njoftoni policine" sepse donte t'ia fuste e te mos i jepte ate qe donte.

rrethanat nuk ishin te njejta. ne tirane me ne maje te malit. po te ishte dhe ky ne mal, pa njerez te tjere rrotull, po njesoj do te vepronte.

 

lol Nje here thua ata te veriut nuk vrasin fare per leke. Pastaj e nderron thua "e vrau se nuk beri ate qe i kerkoi". Kur ta dhjesin dhe kete opsion, fillon "jo po s'ishte ne maje te malit" lol.

une po te shpjegoj qe sikur ata t'ja jepnin makinen, ai s'do i kish vrare. ata NUK E KONSIDERUAN, nga paraqitja ndoshta. nuk e morren seriozisht. dhe ai i vrau.

po ti nuk ke si kupton, pak me thelle nga kapaku. aq ke inteligjence.

sikur ai te ish vrases, apo te kishte nje qellim te tille QE NE FILLIM. do t'i kish vrare dhe do t'ju merrte edhe veturen, pse ta bente cirk situaten, ta komplikonte kot. por ai s'donte te vriste, armen e kish vetem tu bente frike.

robo, ata nuk jane ceket e pare qe humbin jeten atje. klm 

lol

shiko se dhe ai "lol" i vetem ne koment do kohen e vet kur te pedoret qe te jape efektin e duhur. Duhet matur e duhet futur me inteligjencee e  me klas. Gjithsesi, ke ende kohe per te mesuar. Mos u shkurajo.

e vura ne vendin tend, se e harrove ta vije.

Ky taksisti me fat qe nuk ka taku "Viktorin"

gallate blloku. 

Fatos Nano hyn ne kazino. Shoku Fatos , mbreme ishte nje shqiptar me dashnore , i dehur, luajti bixhoz , i humbi te gjitha, kur doli, tha- se mos ishin te mijat , i kam vjedhur .

Fatosi- kush paska qene ky deputet i partise sime ???smiley

dhane shpirt neuronet e mia t'u lexu ca shkru ti o profil. Ore plasen te them, pa pike sinjali, tak-fuck! 
Meshire o vlla, cakto nji ore per kto lliqet; ta di qe t'mos hyj

kur ishe ne kanada ne internet, tani qe je ne shqiperi po ne internet. ik or llosh e gjej shoke ose shoqe. po rregullo koken dhe rrobat se atje i verrejne me shume keto gjera se ne kanada, vendin e ariut. ndryshe ne vetmi do e kalosh. duke me lexu mu. por do te qyteterohesh keshtu, mor kok katnar.

po mbeti bredhi dhe ne te tjeret te qyteterohemi dhe te zgjuarsohemi nga ty, na ka marre lumi te tereve.

po ti thuaj shyqyr qe te kemi qe te gajasemi dhe te shtyjme ca ore ketu me ty.

ndonje foto me cica ke marre deri tani si shperblim per keto perlat e tua? apo tzuk?

lumi te ka marre ne fakt, por ti je ne ender akoma. je shume budalla, do ta vuash kete te gjithe jeten.

lere lere, dhe ca vuajtjesh thuaj. gjithe naten pa gjume. se nuk ka gje me bukur kur nje i mete nga trute si puna jote behet megalloman. ne fakt. e ka provuar Frojdi, dhe zhvilluar teorine Yungu me vone. qe sa me idiot te jete nje individ aq me megalloman eshte. ti je tipik i megallomanit idiot.

shkencerisht - psikologjikisht ata e shpjegojne kete me postulatin e kompensimit. ngaqe je njeri komplet i deshtuar ne jete, dhe i vetedijshem per idiotesine tende, perpiqesh ta kompensosh kete me megalomanine tende. deri aty sa te fantazosh per femra qe skanojne gjoksin ne XEROX dhe ta dergojne ty ne posten e forumit

p.s.. harrova te pyesja, si po te shkon asistenca. si ka mundesi francezet te mos vleresojne me nje pune te mire nje "inteligjent" smiley si puna jote.

imagjinata eshte me rendesishme nga dija, ka thene ajnshtajni. 

dhe fakti qe puna e skanit ju ka ngel ne mendje TE GJITHEVE e verteton plotesisht kete thenie.

ti mund te therasesh ne ndihme anjshtajnin, nicen, dhe galileo galilein. por as ata nuk i bejne derman nje idioti si ty.

kurse skani simbolizon megallomanine tende. nuk kemi si ta harrojme. na del perpara dite per dite.

lexoi komentet e tua dhe te miat, qofte vetem tek kjo teme. dhe me thuaj diçka te cilesishme qe gjen tek te tuat ?

diçka qe mund te na zgjeroje dijet, e te tregoje po ashtu kulturen qe posedon shkruesi.

po mire mo zar, po aritmetike di te besh? po ke bere 31 komente vec ne kte teme mo bole. Mua me kte me behen 2. Si rri une ne internet? po ti ku rri, ne te sat...interneti?

je i paafte te kuptosh nje koment, imagjino diçka me te komplikuar. (ai qe te ka pajis me dipllome ty, duhet me e var, per te paafte gjithashtu)

une s'diskutohet qe s'kam shoke ketej, sepse e para s'kam ardh me bo shoke por per diçka tjeter. te ishte per shoke rrija ne shqiperi akoma, le pays de mon enfance (teksti nje kenge ky). 

pranej dhe te permena kanadane, ku dhe atje veshtire me pas shoke. ndryshe mund te te thoja shkurt, shko gjej shoke sa rri ketu e me lexon mu. 

tani qe je ne shqipri, ke rastin me gjete shoket, e femijerise ose te tjere. se je ne vend tat.

nje keshtu pra.

 

po kush e bo ate gafe me t'bo ty shok mer tutkall? eshte me mire me deklaru botrisht se ke side sesa me e thone ate. Une kam shku me bo pare thote naqja...po kujt po i plas poci? po une ktu s'boj dot pare? apo vec per ty vlen ky parimi i pares? 

te m'thosh njeri qe nji dite do boja muhabet me deren, do e kisha mor per te cmen. And here i am...

Fajin e ka Saliu!

Qenka lab nga dialekti. smiley

katunar permeti kelcyra

Ta ka qejfi,ne Shqiperi edhe hajdutet jane me edukate,ndersa burrat aq besnike,sa nuk japin as unazen edhe me pistolete ne koke.Ndersa ata jashte...Me kujtohet ajo barcaletasmileyhqiptari emigrant,diten lante pjatat,naten grabiste.Dhe keshtu i del perpara me pistolete ciftit anglez dhe i thote burrit:"Jeten ose kuleten!" Anglezi kthehet nga e shoqja dhe i thote:"Shpirti,shko me te,se ti je jeta ime".

   smiley Edhe une ashtu do thoja na merri te gjitha vetem mos me vrit mua. Unazen nuk do e kisha diskutuar fare, ate do kisha dhene te paren..smiley

Po se je emigrante ti.Po te ishe ne Shqiperi,jeten do kishe dhene,po unazen jo.

Aq shume vlere ka unaza sesa jeta atje! smiley

Ju emigrantet nuk kuptoni, duke ndenjur gjithe kohes me arabe e zezake ju jane vyshkur ndjenjat. Unaza ka vlere shpirterore, jo materiale. Ne Shqiperi nuk ia ndien njeriu per materialen, vetem per ndjenjat. 

Hajdut lab s'kisha degjuar ndonjehere. smiley

Shume e cuditshme kjo qe s'pranon te dorezoje unazen e marteses...une jo unazen po dhe makinen do ja kisha lene e do ikja me vrap. Po te mos kishte qene per kameran e sigurise s'kishte per tu gjetur ndonjehere ky polici. Nuk kuptoj nese ngjarja ka ndodhur me 9 Nentor pse e kane bere publike videon kaq vone?

polic  laluc hesapi..  se po ti kishte punu pak truni do kidhte shkul kamran dhe jo me humb kohe me nje unaze kallaji qe edhe i zoti s'mund ta heqe dot prej gishti !

Ky taksisti nga e folura duket qe sa eshte kthyer nga Greqia per te jetuar ne shqiptari . 

Dhe shqipot ne komente te tipit "grabit banken o bythqire kinez,,jo puntoret e tjesht" tregojne se edhe pse ju vjen keq per viktimen kane edhe pak empati per hajdutin ordiner . 

jo vetem shqipot por edhe cinemaja ameriqone dhe shikuesit e saj. filmat me bandite i ben, jo me punetore te dalluar. 

Shkabe ?

Vritet Biznesmeni tek Komuna e Parisit ?  smiley

e solla lajmin e para me lart..

Dhe ti pret qe une te kerkoj te falur ?

Bravo Taksistit per vetepermbajtjen!

Kjo eshte policia qe as duam e as deshirojme, por keshtu eshte katandisur!

#RILINDJE

Policia qe `duam` keshtu ka qene qysh kur mori pushtetin Saliu yt ! Majmun! 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).