Kryesuesi i garës republikane, miliarder Donald Trump e thelloi diferencën në Primaret e zhvilluara dje, duke fituar katër ndër pesë shtetet ku kushte votime. Trump arriti një fitore të rëndësishme në "shtetin kyç" të Floridas por humbi Ohajon ndaj rivalit John Kasich. Humbja në shtetin e vet, Floridan, bëri që kandidati tjetër republikan, Marco Rubio, të tërhiqet nga gara presidenciale.

Ndërkohë Hillary Clinton shënoi disa fitore të rëndësishme në Florida, Ilinois, Ohajo dhe Karolinën e veriut, Mizuri u nda midis saj dhe senatorit Bernie Sanders. Në këtë pikë duket sikur gara në nëntor do të jetë midis zonjës Clinton dhe zotit Trump, të cilit i duhen vetëm gjysma e delegatëve të mbetur për tu votuar, në mënyrë që të sigurojë emërimin republikan për garën presidenciale.

99 Komente

Ndeshja do behet e bukur deri ne nendor, Klinton-Trump smiley

tani le te fitoje Trump!

 

(Ne deshem vetem te lulezonte kudo jeta - tha. Por nese ju nuk doni..., ik pirdhuni!)

Trump po ben namin ne nje vend emigrantesh ku autoktone eshte vetem 1% e popullsise. Imagjino c'do te kishte bere ne Europe. lol

Trump eshte impulsiv si poliitkan, shkakton ndasi dhe perplasje. Kjo ben qe mediat t'i vihen kunder ne menyre masive e duke kaluar caqet e ndershmerise apo te drejtesise. Zbresin me nje nivel me keta tanet. Por ama, nje te mire e ka.

Thote te njejtat gjera qe thone gjithe republikanet dhe shume demokrate nese u ve nje maske ne fytyre qe te shprehen lirshem. Ky i thote pa maske. Vetem prej kesaj ka mundesi te fitoje.

Cfare Nami po bo Trumpi? Republikanet kane ven figura mediokre dhe shume te dobeta si alternative dhe Trumpi thjesht po bo show me karagjozlleqet.

Perapara alternatives se "shtriges Hillary" Trum is doing much...much better

Une ndaj simpatite nga faktet a performanca. Trumpi eshte provokativ dhe frymezon turmat por jo masat kurse Hillary merr votat. Eshte zonje me bibilush ajo dhe fiton gjithmone ne fund. Republikanet e urrejne dhe u kan zene syte lesh nga idhnimi e per pasoje nuk shohin qe kuajt e tyre te gares nuk fitojne asnje bast.

E pame se qysh fitoi me Bamken e panjohur dhe se si po zihet kapsllik me Clonel Sanders smiley  

Puna eshte se shumica e millenialve qe mbeshtesin Sanders jane gati sa te votojne edhe per Trump vetem te shikojne "establishment witch" Hillary down on the ground..Me duket se po mohon elefantin ne dhome

Sandersi eshte Socialist ndryshe nga Hillary qe mund te garoje ne cdo lloj partie pragmatikisht. Sandersi provoji qe rinia amerikane eshte thellesisht e indoktrinuar nga literatura marksiste qe ka depertuar ne cdo qoshe te universiteteve amerikane. Ky brez qe ndjek Sandersin ndryshe nga sa mendon ti nuk voton kurre per Trumpin dhe do dali ne zgjedhje vetem per te votuar kunder Trumpit. Elefantin ne dhome e kane Republikanet.

Hillary eshte republikane e kamofluar dhe u desh Sanders qe ta bente ate plakushe amorfe te vinte make-up-in e progresistes. Nuk ke kuptuar nje gje, qe kjo revolta e binomit Sanders Trump nuk ka te beje shume me te majte-te djathte por me "establishment". Hillary eshte perfaqesimi me i qarte i establishment, Per mbeshtetesit e Sanders Hllary nuk eshte gje tjeter vcse nje qelbesire e blere nga Wall Street dhe Goldman ndersa per ata te Trump eshte nje qelbesire tradhetare e skandaleve te Bengazit dhe emaileve...Mbaj mend dicka qe Trump e ka financuar fushaten e kucedres dhe i di shume te palara smiley e pashe para pak ditesh te belbeziste duke artikuluar dhe refuzonte ta quante Trumpin racist. Trump nuk ka filluar ende, I'm making ready my popcorn and see this ship going down

Nam te madh po ben duke inkurajuar ato grupe te popullsise te cilat fajesojne grupe te tjera te popullsise per mizerjen e tyre .rrota e historise nuk kthehet mbrapsht .demokratet po luftojne njeri tjetrin tani por sapo te percaktojne kanidatin e tyre gallata trump do marre fund .

Hillari eshte nje kuceder qe ka per ta perdhunu Trumpin kur te perplasen drejt per drejt. Kandidate me te dobet Republikanet nuk mund te nxirrnin. Nje Newt Gingrich apo qofte Romney me Paul Ryan do e kishin vu perpara Trumpin.

por nuk do jete ai kandidati; me 99% do jete Cruz

Them qe do katapultojne ne finish Paul Ryan. Cruzi eshte qullac dhe pak i avashet plus antipatik.

Trump po fiton garat njera pas tjetres ti thua Cruz.
Shtetet qe mund te fitonte Cruz mbaruan,tani jane shtetet e Trump-it si NY,New Jersey,Pensilvania,California etj...

ACDC je gabim. Kandidati republikan duhet te fitoje 1237 delegate;
per momentin:
Donald Trump ka 621 ;
Ted Cruz, 396
diferenca nuk eshte aq e madhe: 220.
 

me te gjitha gjasat, asnjeri nuk do e kape numrin e duhur; pra do behet "me negocim"

Cruz nuk thashe une por Stalker, une po te them qe ne moment te fundit Trumpit partia do i bej puc dhe do fusi a katapultoje ndonje tip si Paul Ryan.

Po ti cne me ket katnarin kuqalash apo si te gjithe ish-sigurimsat qe kan fitu strehim politik ne Amerike dhe votojne republikan pavaresisht qe ai qe votojne do ju heqi sigurimet shendetesore dhe pensionet e pleqve te tyre shqiptar?????

Tironc, nuk besoj se do behet me të katapultume (ne nje rast te tille, do ndaheshin votat republikane dhe fitorja e Clintoneshes do ishte 200% e sigurt). Besoj me se shumti se do odndhe ajo qe sapo thash çik me lart

Nuk kan per ta kandidu Trumpin republikanet mbaje men. Ato sulmet e Romneyt ishin te egra e te pavenda por eshte vetem fillimi. Clintoni ka per te fituar kushdo qe te vihet nga keta por nuk inspiron dhe votohet nga shtresat e zakonshme te merzitshme por qe jane shumica. Republikanet poshte,,,,zgjedhesit duken shume te lektrizuar e frymezuar dhe skan per ta gelltitur mire humbjen kesaj rradhe e ka per te pas perplasje.

Kete po them dhe une: republikanet nuk do kandidojne Trump-in. Por jo duke katapultu nje tjeter kandidat (se perndryshe ai ve kandidature si i pavarur dhe votat e djathta ndahen ne dysh), por duke zgjedh Cruz, ne Konventen finale.  Me pretekstin qe asnjoni nuk kapi numrin e famshem 1237

kasich mesa pashe dukej me presidenciali nga ata.

sigurisht. po kujt ja thu

Hillary eshte nje nga personat me te urryer ne politiken amerikane

Ti babam nga e nxjerr kete perfundim ?

nga ngaterrimi i deshirave me realitetin smiley

Bill Clinton ishte fitira me e urryer per redneket pa dhambe ne goje derisa doli Obama ne skene .

5-1

e zure brumin per petllat e Bajernit sot mo ?.smiley

jemi zgju heret sot Belul se sot festojme Cinco de Bayo

2-0 , them une.

Do i çpojm me bajernetë.. smiley

feel the Bajernnnn

Hilary eshte si loçke,por une zemren e kam ne anen e djathte,respektivisht tek Melania smiley

Ai momenti kur  Trump i thote  Ambasadorit Delawie ( Delawie ne shqip lexohet Dallaverxhi) : Greg,you have a pact with criminal  kat'nars in Kosova.You're fired!

Yeap,Trump4prez!

Ju shqiptaret e Kosoves, (po qe se je i tille) jeni ne borxh perjete me mbiemrin Clinton. Apo kalova kalin te boj Trumpin, tha. Hajt se po ju bo dhurate ke serbi prap e i shifni hajrin. 

Vetem naivet e lidhin sistemin e komplikuar amerikan me nje emer(apo mbiemer).Po qe puna e borxhit ndaj Klintoneve,atehere kosovaret jane po aq borxhlinj ndaj familjes Bush,megjithse jam i mendimit se borxhin me te madh e kemi paguar ne vete,me gjakun tone.

Sa per "dhurate ke serbi",mos ke merak!  Me serbin njihemi qe nga koha kur Amerika nuk ekzistonte si

shtet,dhe disi gjithmone ia kemi dale mbane!

 

Edhe Bushit, po Clintoni ju shpetoi prej serbit. Gjak pagujn te gjithe, po pak jene me "fat" ja shif kurdet etj. Po po ia keni dale mbare. Serbi ju perzuni me kuc e me mac, e po mos ishte Clintoni ... Le qe ju e njifni mo mire sistemin amerikon. 

-Krahasimi me kurdet eshte hajvanllek "par excellence"! Kosova eshte zemer e Europes, e qe do te thote se praktikat  amerikane  te Lindjes Mesme  nuk pijne uje .Perveç Amerikes, kishte dhe lojtare tjere te fuqishem qe qendruan dhe vazhdojne te qendrojne perkrah Kosoves.

-C"fare shprehje kjo "ju perzuni me kuc e me mac"  smiley

Ti shiqo edhe nje here regjistrimin e inventarit historik,se nuk i dihet kush-kend e perzuni ma shume smiley

Per cilen Evrop e ke fjalen ate te dy daveteve botrore me qind milion e kusur te parajses, apo per ket te sotmen qe i kane ra mreket nga ca gjynafqare rrugve, apo psh basket si bicim kurdesh te Spanjes. Po po vec Amerikes qe dhe Tonin Blerua, kur s'kishte nei gru shoku neper dur. 

Ajo me "kuc e mac" ishte per te qene politically correct, po meqe Trumpi na hapi syte, mund te themi si "delet", apo duke perdorur gjuhen tende, si "hajvanet". Dhe jo pe fajin tuj, se po qe per ate pune serbi ne vaktit pushtoi trecerekun e Shqiperise, dhe kjo se cerekun tjeter e kishte pushtu greku. Dhe m'at vakt Amerika jone quhej Austri. 

Nejse muhabeti qe ke Trumpi, qe po fitoi, hiqni pluhnin atyne qitave te bashkim-vllaznimit. 

PS. Si kombi mo i vjeter, trim (s'po e bojm balte me thone dhe puntor), ne fakt, na tako te kemi luksin te mos jemi mirenjohes. 

Mos thuj qe dhe ti degjove zerin e.sirenes memedhe dhe u ktheve me kontribu smiley !

Nuk po lini rradhe fare atyre atje mer, doni te hani me dy luge! Edhe ketej edhe andej! Papapapa çfare perfitusish paski qene!

Jo jo, po meqe jemi "tanet" dmth imperialiste amerikano veriore, po e them. Me ka dergu z. Trump, per te bere ca verifikime. Ka lexuar Librin dhe i eshte ngrit menje, me fal tupeja. Nje dhjeta te jene te verteta tha, ... se s'po gjej dhe kandidat per zv.President kendej, shtoi.smiley

Ay qe ke ti ne mendje eshte i deklarum antiamerikan! Dhe ti e di me.mire se une si jane amerikanet. Te fusin ne file dhe nuk del.me prej saj. Te prishin karrieren kudo qe te jesh, ne evrope, ne shqp. Nejse nejse shiko mos takohesh me Bredhin se me thote qe e ka shume.te veshtire me be nje staf per te qene smiley. Ka nevoje per konsulence amerikano veriore.

u lidhem shoku, u lidhem. Me ftese ka ardhur. Pyte pak si u prit ne Rinas. Me makine zyrtare!

"Like campaigning politicians, pornographers - who are also in the business of galvanizing tired nervous systems - face one problem that never goes away: cutting through the numbness caused by prolonged exposure to their products."

Kjo eshte ajo qe mundeson fenomene spektakolare si Trampi dhe njekohesisht perjetimin e zgjedhjeve te nje vendi kaq te larget si film Hollivudi nga sistemet e lodhura nervore shqiptare.

 

e vuna tabelen para shpise " beware. Trump supporter"

tre shpija dolen ne shitje, dyfish iu rrit vlera zip codit smiley

 

z.Trump eshte xhevahir.

way to go before ui sliip.

wake up, you need to make money.

smiley

smiley
mos vdeksh fiqo!

Trump-i thone kjo Alba qe po vendos grupe te popullsise kunder njeri tjetrit.
Nga sa shikoj une kete po e ben Sanders dhe moveon.org.

Asnje suportues i Trump-ot nuk ka shkuar te prishe mitinget e te tjereve,nderkohe qe suportuesit e Barnit shkojne e i prishin mitinget Triump-it.

Kush po i hedh benzine zjarrit?Jo Trump-i por kuqalashet e fshehur pas Partise Demokratike.

Trump-i po i fiton zgjedhjet ne menyre demokratike.

Megjithate ndonese e keqe zgjedhja e Trump-it ka edhe te miren e saj.Funderrinat si Rosie O'Donnal & co do te ikin nga SHBA-ja dhe te pakten do te na rrine veshet rehat nga te cjarrurat dhe britmat e lesbikeve dhe idioteve te tjere te Hollivudit.
Mjere ai vend qe do ti pranoje por nejse kjo nuk eshte puna jone.

Personalisht do te votoj per zonje Clinton,por me vjen mire qe Donald Trump po shkund tere Partine Republikane,qe i kujtonte votuesit e saj se jane dele.

Personalisht do te votoj per zonje Clinton,por me vjen mire qe Donald Trump po shkund tere Partine Republikane,qe i kujtonte votuesit e saj se jane dele.

Ja pra ti po e pohon faktin qe sje vecse nje dele

Nuk jam dele more zoteri,por votoj per Clinton se ashtu ma gjykon interesi ekonomik,sic votova per Obamen ne 2012.

Interesi Te Obama. U still happy tho? Lol. 

I am happy.

Po ca happy leshi je aman. Apo me Bama care shit benefit. Don't get me started lol

Alba harron qe jane grupet, pa eshte trump. Jo e anasjellta. Qe eshte nje grup i stermadh me mendimet e trump, ka qene gjithnje shume e qarte. Ai thjesht po u jep ze pa dorashka. Nderkohe, kundershtaret e trump po e sulmojne me egersisht se c'ka sulmuar ai. https://www.youtube.com/watch?v=D0ZTKaMcqCM

Rrota e historise shkon gjithnje perpara e nuku ben kthime pas.ne procesin e ndryshimit te shoqerise individe e grupe mbeten pas, nuku pershtaten dot  e si rrjedhoje kujtojne me mall motin e shkuar .keto shtresa manipulon trumpi .por edhe sikur te fitoje e shkuara nuk kthehet me ashtu si psh ne shqiperi  nuk kthehen me kooperativat bujqesore  pavaresisht se nje pjese te popullsise te pazonjen per te fituar buken ne diten e sotme i qan zemra per ato dite kur hanin nje cope buke kot.

Dmth, ti me ndryshim rrote te historise e ke fjalen per emigrimin, por e keqja eshte qe me trump po shohim dhe emigrante shqiptare kunder emigranteve te tjere. Keshtu qe nuk eshte tamam pune rrote. Ose me mire, eshte vete rrota qe nuk e ka qejf rroten. lol

me rrote te historise kuptojme globalizmen rritjen e ndervaresise ndermjet kombeve .Izolacionizmi nuku funksionon me edhe te duash ta praktikosh.vertet ford nderton fabrike ne mexico por ke honda , toyota , benz qe ndertojne fabrika ne usa.po te kene japonezet e gjermanet mendjen e trumpit mbledhin edhe ata rraqet e lene miliona amerikane pa pune.

Pse dhe Toyota, Benz, Honda e te tjeret kane kaluar kufirin ne menyre te paligjshme? Apo ti refuzon ta besh dallimin midis atij qe zbaton ligjin dhe atij qe kryen nje krim, apo jo? Fundja, edhe per mua shpife dje e the gjera qe s'i kam thene, pa piken e turpit. Keshtu qe nuk habitem.

Pike te dobet e ke emigracionin e paligjshem a thua se mexicanet po hane buken tende .emigracioni I paligjshem ekziston se eshte shume veshtire te gjesh nje vize Pune dhe ekonomia ka nevoje per ta .jo te gjithe kane lindur me kemishe ne komunen e parisit.ka qenie humane si une e ti qe kane lindur ne shkretetire ne varferi absolute e qe perpiqen e kane te drejten te shpetojne prej saj.

Dmth, ti thua qe te hiqet kufiri dhe ne SHBA te futet kushdo qe ka deshire? Nese s'po thua kete, atehere po thua ate qe thote trump. lol, dhe budallai eshte trump.

 Eshte e forte se si akoma hajne buke elektorale me keto sloganet me top 1%. 

dikush t'pysi shkaben a ka jetu najher ne US of A qe eshte kaq kompetent per zgjedhjet atje. Se ka shume prej nesh qe ka jetu nji jete ne Shqipri po sipas manualit te shkabes, nuk eshte i autorizum me fol me pergjegjsi per Shqiprine dhe ca bo vaki aty. (Sepse shko 1 her ne 2-3 vjet etj)

Revolte popullore kjo fitorja e Trump. Ka dhe kshu! 

Trump vs $hillary

Trump fiton

Interesant eshte fakti,qe Trump ka qene nje nga financusesit kryesore te fushates se Hillarit ne 2008.

Do te kete te forta...

e mo mire, se parate e babes i kish (realisht dhe literalisht!)

Nga baba ai mori 1 milion$
Shume vete me kete 1 milion do te blinin nje shtepi dhe nje makine dhe do ta mbyllnin jeten.
Trump i investoi dhe sot ai 1 milionsh eshte bere 4 miliard$.
Mos flisni budallalleqe,se si biznesmen eshte i suksesshem.

mire

Zonja Alba,

Nuk e di ku jeton ti,por une kam nja 20 vjet qe po jetoj ne SHBA dhe kam nderruar 3 presidente.Ndikimi i ketyre presidenteve tek une ka qene zero,pra as me kane ulur as me kane ngritur...

Se dyti keto 20 vjet ne SHBA cdo dite ne lajme degjoj per hallet e zezakeve,hispanjikeve,muslimaneve,gayve apo lesbikeve.
Asnje fjale per hallet e te bardheve,ndonese keta jane shumice popullsie.
Po keshtu pushime masive nga puna per njerezit qe nuk shprehen politikisht korrekt dhe ne fund nje lufte e pameshirshme ndaj te krishtereve,nen masken e laicitetit,qe ka arritur kulmin me zevendesimin e festes se Krishtlindjeve,ne Holiday???

Pra eshte normale qe nje pjese e elektoratit te te bardheve,te krishtereve etj te ndihet e menjanuar.

Trump-i po behet zedhenesi i kesaj pjese qe po rezulton te jete shume me e madhe ne numur se sa na i ben CNN apo BBC.

Qashtu vlla qashtu. Trumpi duket trap po i thote gjonat tamom. Sikur te mos e kishte trunin aq skic e pallonte Hillarin para mrapa pa problem. Mileti e ka kuptu qe bthq!rat e tipit Obama, Clinton, Cruz jane thjesht demagoge qe as e rrujne per asgje.

Nuk eshte se te bardhet ndihen te menjanuar por te inatosur se po humbin supremacine . dIkur ata benin ligjin ,edhe kur ishin te varfer ndiheshin zot ndaj zezakeve e minoriteteve te tjera .

Perse moj normale te duket ty te zevendesohet festa e Krishtlindjeve,me Holiday se ashtu u do qefi muslimano-gay-ateisteve?

Kush nuk do te festoje Krishtlindje,fare mire mund te shkoje e te punoje ate dite,si benim ne ne kohen e Enverit apo edhe Kuba deri para 10 vjeteve...

Mbaj mend biseden e nje amerikani qe me thoshte se nese do te jetosh mire ne Amerike zgjidh shtete si Washingtoni, Oregon, Montana apo Alaska se jane "still white", eshte paster e kriminaliteti i ulet. Bregun lindor menjanoje po edhe shtete te hispanizuara si Kalifornia e jugut apo Miami ku kercet kriminaliteti latin. Qytete si Cikago apo Detroit jane te deshtuar, afrikanizim i gjalle, kaos e plumb qorr qe te vjen nga nuk pret. Nuk besoj se eshte ashtu sic thua ti, white supremacy. Eshte thjesht realitet qe shume minoritete me ngjyre nuk duan ta shohin ne sy se ndoshta u vjen zor nga vetja.

Mos se ta vune damken e nazistes keta fashistet e korrektesise politike e te mu(l)tikulturalizmit.

rednecks , poor white trash jane po aq violent e abusive sa kriminelet e racave te tjera .ne Oregon njendizaj redneket e bardhe pushtuan nje ndertese federale se I quote "perendia u tha te vepronin keshtu ".ne Utah ku s'ka kembe zezaku te bardhet praktikojne poligamine duke marre per nuse edhe vajza 13 vjec, ne emer te perendise edhe keta .montana eshte home e Cdo psikopati te bardhe qe I duket se qeveria federale nuk ka pune tjater vecse te spiunoje ate .

Nuk e kam idene e Amerikes dhe ai djali qe ma tha nuk mu duk "psikopat". Per te tera keto fenomene qe ti shkruajte une kam degjuar dhe i njoh po perqindja e tyre ne total me popullsine white qe i ben keto gjera eshte goxha irrelevante. Asnje njeri sigurisht nuk eshte perfekt po ana tjeter me ngjyre eshte me shume problematike se komuniteti white apo asian. 

Une nuk e di se ne cfare amerike jeton ti por Trumpi nuk ka 4 billion dollare pasuri por shume me pak, paret e Babes i ka bo rrush e kumbulla ne ide idiote dhe ato pak lek qe ka bo i ka bo kryesisht ne bankruptcy courts duke ja u fut sa krahu pensioneve te njerezve te thjeshte kur ju falimentonte kompanite ne burse. Te jatin e ka pasur me lidhje me Ku-klux klanin dhe shume te bardhe e urrejne pa harruar komunitetin cifut e gay Lezbian qe jane te bardhe me para ne xhep te Hillarit. Ajo shtrese eshte e vogel e jo e madhe por e mjaftueshme per te sjelle Hillarin ne Presidence.

Donald Trump

Net worth US$ 4.5 billion
(Forbes October 2015)

Nuk e di nga i merr te dhenat ti o Tirons,por di qe Trump do te jete shume me i veshtire per tu mundur se Cruz,qe rrezik te fitoje vetem ne Misisipi,me ate mendje konservatore kristiane qe ka.

Trump eshte liberal ne social issues dhe kundeshtar i luftrave ne Irak,Siri apo Libi.

e vertete qe paska thene trump sot qe nuk do te kandidoje asnje per VP se ska asnje qe i ploteson kushtet

lol, me vjen per te qeshur me bullizmin qe kane nisur pikerisht liberalet kunder Trump.

Pse pikerisht "pikerisht"?

 

ankohen per bullizem por jane me bullies se ai

Eshte nje sume, jo me kot. smiley

Nuk e ke thene te plote, tamom duhej thene:

oh!Trump eshte nje fele sume,

 

jo me kot,

 

bashke me felen tjeter femen ah!Klinton

 

behen nje sume e plote!smiley

Teoria dy-felore eshte veçse perpjekje e dobet per te mohuar sumeqenien:ne kete rast dhe plot te tjere, eshte aq e modhe fela sa qe mund te kualifikohet sume. 

nuk paskan hap teme keto tifozat e juventusit, iiiiiiii sa frikacake smiley

shyqyr thuaj:  end good all good..  

ndeshje dramatike e Nouer, sidomos pjesa e pare.. desh e morri Bajernin me qafe sot.

 sulltan Bajaziti e ka ushtrine e forte o Belul 

120 minuta i shtypen si konserve peshku, ja nxorren gjithe vojin, sdo mend qe do rreshkitshin sardelet e do u zgerlaqshin smiley

o iFiqo e bone Bajat nga 4 gola cdo neshje smiley

ekip Torre-ino-je mo ca te thush me teper smiley

Bayern.......Bayern...............Du bist über alles................

shume i bukur ai flamuri shqiptar qe kishit vene mbrapa porte smiley

eshte nje website qe jep perseritje vetem golat e Juventusit, just saying.

Si imitues i Berluskonit me ngjan ky mua..nuk po shpik asgje! Tallej bota me te,e kur fitoi qeshnin pastaj, e me vone vune kujen..i ka kapitalizmi keto!!

Trump eshte mik i Briatoressmiley. Me thuaj me ke rrin, te them se kush je.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).