Sheshi Shqiponja në Tiranë. Shqiponja u vendos në këtë rrethrrotullim me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë, dhuratë për Shqipërinë nga familja Destani.

59 Komente

shpendi ne flamurin tone eshte nje zhgabe e zeze (vulture), ne te gjithe tiparet. Jo nje shqiponje (eagle).

ku merr vesh ti o te qifja udhet. merru me punet e tua me mire.

ate 21 e ke moshe, apo kodin e shtepise ?

ke filluar te flasesh si fshatar vlore smiley 

O lungo shume zheloz je dhe ti atqudh!

dukesh si me origjine nga Bolena

Jo me Brataj, njesh me baba Mondin.

ty mire te kam pasur?

apo lungua i brate qenke?

po ti fol atqudh. Po ne jeten reale me ca merresh?

https://en.wikipedia.org/wiki/Double-hea...

krahasuar me te tjerat tona eshte me e bukra skematikisht. ai momumenti pastaj eshte drugu mesele. sepse nuk kemi me skematizim po relief dhe e dyta bukuria varet nga permasat.

juve (katunarve) ne fakt nuk eshte per t'ju pergjigjur, por me eshte bere ves diçka e tille me ç'po shof.

Po ndonje historik per kete familjen Destani, nuk ka. 

gjys hona nuk shko fare

Ashtu ka dash Allahu t'ishte at'ditesmiley

jakshamllar yxhym, jilldirim parvaz.

pse foto e nates eshte publiku te foto e dites, pa mire

me 2 vjete rilindja dhe cfare hyrje imagjino dhe 4 te tjerasmiley

Tacky...

Me gjithe respektin per adminin qi ka postuar kete foto, por kjo nuk eshte hyrja por dalja e Tiranes (te pakten nga perspektiva e fotos), dmth qe i bie te jete hyrja per ne Kamza city smiley

Shif tabelen djathtas qe tregon drejtimet Korçe , Unaze , dmth qe eshte hyrja ne Tirane. smiley

Me gjithe respektin per Komentuesin, por tabela eshte para rrethrrotullimit te Shqiponjes dhe tregon drejtimet kur hyn ne rrethrrotullim per te dale nga Tirana (shih "kurrizin" e driatve te kuqe ne perspektive qe tregojne mbikalimin per ne Komza city) smiley

Shume bumur. Tani te heqin edhe vulen blu te targat e makines e te vene perseri shqiponjen.

Ja .me ne fund  nje shenje simbolike c'zezakezuese!smiley

Kjo eshte ajo shqiponja qe e akuzonin per breshke?

sa e bukur duket Tirona! 
(naten se i njejti vend diten ngjan me kandaharin)

Tani ti po thua qe ne te shkojme ne Tirane vetem naten? 

naten or zotri se diten piqesh si ne saç. Te keqen e kallkanistanit!

Po jo mor zoteri se ne nuk kerkohemi nga policia te dalim vetem naten! 

unaze/elbasan/korce smiley

Nderkohe qe po kenaqeni duke pare shqiponjen me 2 krena ne kryeqytetin tone, mu po me shkon mendja te flamuri kuq e zi.... ne fakt eshte ngjyre bordo me i sorre te zeze siper, me te fute friken. Flamuri i Kastriotit esht shume me i bukur, shqiponja e vertete ne nje sfond te kuq.

Ngjyre bordò desha te them

cer dmth bordo ?

ore maskara mos i devijo fjalet. Mos mi ndrro letrat sy per sy.... kam thane qe eshte veshtiresisht i perkthyeshem, jo qe nuk perkthehet. (Ne po flasim shqip ktu e nuk po merremi vesh)

mi hai rotto il cazzo coglione

Ta kisha dhane pergjigjen ty po kam frike se me kancellojne ktu ne blog.

ngjyre bordó do te thote ngjyre vishnje smiley

ngjyre vishnje do te thote ngjyre bordellismiley

 

C'est à l'origine le nom commercial d'un colorant de synthèse, donnant un rouge violacé, adopté en référence à la teinte des vins du Bordelais.

 

faleminderit casaubon...e vertete. sincerisht e kisha harru fjalen vishnje.

vishnje tani quhet mavi'.

mavi nuk eshte rozë?

Prandaj te dalin 25 mije fjale ne shqipe ty.

me mua e ke se nuk po kuptoj

Jo, e kam me veten. 

nuk kisha asnje pike dyshimi per kete

Ai qe nuk ka dyshim, nuk pyet, le me pastaj te thote qe nuk kupton. 

ik mar ka....provokatori i bires s'pi...

e paska l'shu gojen prap Zana smiley

Ti je bira pi...? 

Po or po. Ik ndrro masken tani. ver nick tjeter

Masken apo nick-un? 

Shqiptaret jane rritur me 2 ngjyra; bardhe e zi. dhe arrijme me zor ne emertimin e nja 20 ngjyrave. ne itali per shembull perdoren shume emra te nuancave te ngjyrave. Ne terma teknike (per grafistet dhe piktoret per shembull) ekzistojne 3 ngjyra secila me nga 256 sfumatura ose nuanca ose variacione quaje si te duash. cdo sfumature ka nje kod HTML. Ngjyra e bardhe per shembull e ka kodin HTML #ffffff. per me teper kliko ketu

Te te them te drejten,une s'marr ere nga italishtja.Por e di qe shqipja ka nje mori nuancash qe pershkruhen ne menyrat me te ndryshme,duke filluar me ngjyre flori e ngjyre xhevahir...deri tek ngjyre kulloshter dhe ngjyre gurkali.Jane shume dhe  te çuditshme,por ato shqip jane!

e vertete. komenti im ishte plotesues ne fakt, jo kundershtues. njerezit qe pranojne debatin mesojne nga njeri tjetri

ashtu ë?

erdhi ti tani e do na mesosh neve ca jane Linqet?

do na tregosh ti neve qe neve shqiptaret jemi yin e yang?

ca pune ben ti? mos je gje bojaxhi e po na tregonte neve paleten e ngjyrave?

kush te ka derguar ketu ne Peshk? Fol pse s'flet!!

 

Po,po,bojaxhi jam smiley

Si ia qellove per te paren mer jahu,po ti qenke ballqysqi,e jo ballçekansmiley

Meqe reklama eshte shpirti i biznesit,pyet aty rreth nese dikush ka nevoje per nje te lyer shpejt-e shpejt!

Jakova-colour ka zgjidhje per secilinsmiley

Jakova ballqysqi je ti, qe ngaterron kekun me byrekun. 

Nuk po flisnim me ty, po s'hake pyka me duket.

 

e mo na kerko te falur, se fillojme tallim B akoma me shume!

Ou...

Kerkoj falje,megjithse mbetem i hapur per çdo lloj humorismiley

Jo, jo...ti mire ben qe ben humor, po  mo na kerko falje, se na acarohet truri.

... e pyesin njerezit: po c'ne ballcekan? 

-po jo une atqut, Ju, Ju!!

Qenke dhe nevrik ,ti!

Ju,ju,ne,ata ose ato,hiç s'ka rendesi.Kur te acarohet truri,pije nje gote uje se, te kalon!

Ik o jakove me kete humor, se na u bere si Aranit Çela!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).