Mediat e ndryshme deklarojne se Jack Ma, pronari i Alibaba's dhe njeriu me i pasur ne Kine eshte ne perpjekje per te blere klubin historik te futbollit italian, AC Milan. Flitet per nje oferte prej rreth 720 milione euro qe do ta kalonte pronesine e Milanit nga Silvio Berluscconi tek kompania kineze nen pronesi te Jack Ma. Ma eshte qe tani i investuar ne futboll, si bashkepronar i Guangzhou Evergrande dhe llogaritet te kete rreth 25 miliarde dollare pasuri.

8 Komente

Yo Yo Ma

Pervec pareve, Jackut nuk i paska dhene natyra cilesi te tjera te mira. Duket nga resmja qe i mungon vemendja nga femrat. 

Çudi se Lippi psh, ish-manager i Guangzhou-t ( i brendeshem dmth), nuk di gje fare per kete shitblerje.

Mos valle jane thjesht llafollogjira te shperndara nga Berlusconi me stil?

Obobo sa poshte ka rene Milani.

Ali Baba eshte firma me mashtruese ne bote.

ne fakt Berluskoni qe i nershem smiley

Lajmi eshte pak i vjeter, se une e kam lexuar disa kohe me pare ketu kete lajm. 

Leicester City !!!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).