Pas deklaratës së fortë të lëshuar në orët e paradites gjatë punimeve në seancë plenare në Kuvend, ku ftonte qytetarët që “të armatosen për t’u mbrojtur nga qeveria”, pasdite Sali Berisha bëri thirrje “për revolucion paqësor”.

“Ftoj qytetarët në një revolucion demokratik dhe me mjete paqësore t’i hedhim sa më parë aty ku e meritojnë, në koshin e plehrave të historisë”, tha ai.

Ish-kryeministri ka një tjetër version nga ai i paraqitur nga kryeministri Edi Rama në seancë plenare, i cili tha se policia arrestoi Emiljano Shullazin dhe më pas kërkoi nxjerrjen e urdhër-arrestit nga ana e Prokurorisë, raporton Top Channel.

“Nuk mund të bintë Prokuroria në kurthet e Edi Ramës. Në fakt Rama ra në kurthin e Prokurorisë dhe shërbimeve të tjera”, u shpreh ai.

Berisha i ka kërkuar Prokurorisë që të sekuestrojë tabulatet telefonike të Emiljano Shullazit dhe ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, për të provuar, sipas tij, lidhjen mes tyre.

Zëri

57 Komente

ene Lu-ja e ka kuptu me ne fund kush eshte kumandari de Fakto i Pd'se, e i ben temena

Nga pushket e paradites, ne pacifizmin e pasdites...

April 22st - complete spring, complex weather - mund te ishte nje tjeter meme

22st? 

U shkruajt 21st (kur edhe foli udheheqesi),  para se te korrigjohej

Barazwhateverit jane notorius ne kapjen pas dytesoreve me te majten, vetem per t'mos iu dhene haken, sidoqofte.

medet, n'dore te kujt ka ra ironia...te atyre qe as emrin e vet s'dine me e shkrujt, le mo anglishten

Whatever ... (baraz ), dobet.

edhe ti te grupi i gagaçve mesa shof. Sa mson nji fjale te re, e perserit sa e bo bajat

Edhe racist ti? C'ke me gagacet ...

tani po msoj qe gagacet qenkan race me vete

Pas armatosjes(thirrja e Berishes për armatosje i referohet një nisme ligjore të mundshme për të armatosur popullsinë si në SHBA. ),

Neranxi përkrah Berishën për armatosjen

Pamjet që shihni më poshtë janë të Kompanisë “Neranxi”, e cila u grabit 14 muaj më parë nga njerëz me maska dhe të armatosur deri në dhëmbë. U desh ajo ngjarje e shëmtuar, që unë të reflektoja mbi ligjin që ne kemi aktualisht për vetmbrojtjen, i cili na bën ne njerëzve që duam të jetojmë me ndershmëri, që të jemi të pafuqishëm për të mbrojtur jetën dhe pronën dhe si rrjedhim, ky ligj i jep super fuqi kriminelëve. Pikërisht për këtë arsye, unë dola aso kohe në disa media duke ngritur problemin e ndërhyrjes në nenin 19 të Kodit Penal i cili flet për vetmbrojtje, që ai të bëhet siç është në vende të zhvilluara, në Gjermani, Amerikë etj. Sot rihapet ky diskutim të cilin unë dua ta zhvesh nga çdo lloj përdorimi politik dhe propagandistik që mund t’i bëhet kësaj çështjeje. Vendet me demokraci të zhvilluar, të japin mundësi që të jesh një qytetar me dinjitet dhe të kesh mundësi të mbrohesh dhe të jetosh i qetë. Kjo sepse një ligj i mirë, është provuar tashmë, ul automatikisht kriminalitetin, sepse kriminelët nuk janë aq trima sa mendojmë ne. Ndërkohë një ligj i keq si i joni, do më çonte mua në burg po të tentoja të mbroja pronën, jetën time dhe të punonjësve të mij. Dhe ky diskutim vlen akoma më shumë, duke patur parasysh se në të shumtën e rasteve kriminelët nuk kapen. Pas 14 muajsh grabitje, poshtërim dhe tronditje psikologjike të punonjësve të mij, kriminelët nuk janë kapur akoma. Ata e drejtuan benzin e tyre me xhama të zinj nga Fushë Kruja dhe më pas “humbën gjurmët”. Me anë të këtij statusi, shpreh gjithashtu shqetësimin edhe të shumë tregtarëve dhe sipërmarrësve të cilët janë anëtarë të Shoqatës për Mbrojtjen e Tregtarëve dhe Tregut të Shqipërisë. Edhe ata ndjehen për ditë të kërcënuar nga krimi. Në fund dua ta mbyll me një thënie të një gazetari shumë të njohur të kronikës, i cili i ftuar në një emision bashkë me mua, ku flitej se sa i pasigurtë ishte biznesi nga krimi, bëri një deklaratë ekzaktesisht kështu: “Tashmë nuk përbën sekret që bizneset e autostradës, janë të ndara mes dy të fortëve, njëri kontrollon anën e majtë, tjetri anën e djathtë” shkruan Neranxi në Fb.

Le te merret Erioni i Bashkise me qente e terbuar e te braktisur te Shqupit.

sali, sali te qifshin qent robt ku ti kesh...

Jo, jo e ke gabim shenjestren. Qente e terbuar futen ne kafaz ose neutralizohen. Fatkeqesisht lengaraqet ne pushtet si Tahiri, Rama, Brace i hane mutin bullodgut te terbuar. Ne vend qe ta dikreditojne me epitete qe meriton kurvat e PS vazhdojne me epitetet si doktori, marshalli etj. dhe i japin nje 10 ditesh raport nga kuvendi. Thjesht te tredhur.

Ou... prape e majta e paska fajin

(S'ke c'i ben, nga ana tjeter. Kur s'e do s'e do, dhe me lule te ta shtronin)

Une nuk njof te kete majtas apo djathtas n"Shqypni. Mua te dyja palet me duken mes, diku aty ku rrine bolet.smiley

Aha,  dukesh ti. gjynaf

E fillove mire komentin. Ti po thua qe te vazhdoje shfaqja humoristike me te shara me liber familje qe te argetohen shuplaka-dhenesit? Dhe cfare zgjidhin debatat me te shara? Shuplaka dhenesit shikojne kulturen e madhe ne parlament dhe e kopjojne ne jeten e perditshme. Per mendimin tim modest, lengaraqet ne pushtet (TM dajoshi1) te hapin ceshtje gjyqesore per Berishen dhe shpuren e tij. Nuk demtohet fare nga epitetet Berisha, perkundrazi, i ka si Red Bull. T'i gjejne shkelje e t'i cojne ne prokurori. Por ama t'i kopsitin mire ceshtjet kur t'i cojne, jo sa per t'i treguar popullit qe gjoja po bejne dicka e pas 2 javesh te dalin te pafajshem, sic kane dale te gjithe deri me sot, duke filluar nga Imami, Fullani, Tafai, etj. etj. (s'po me kujtohen te gjithe emrat).

Problemi eshte se te dy (apo te gjithe) palet jane te lidhur me njeri-tjetrin dhe e kane njeri tjetrin si ushqim, ose si paterice. PS nuk do merrte aq vota po mos te ishte PD dhe Berisha, si dhe e kunderta. Ata dijne vetem te shajne si adoleshente dhe mbas perdes qeshin me shuplaka-dhenesit.

Nuk ka ndonje burre nga pedeistet ta lidhe kete gerdallen, se u mori erzin. Apo ku kane erz per te marre pedeistet thuj, nje mall me kete jane. 

po mire me mire se mbas 1 viti e gjys dy, KY ka per te hedh pak a shum po te njejten tezë si Sala, siç edhe ka bo me gjith projektet etj tu kopju smiley Edhe ju do thoni ka te drejtë edhe ne do themi eshte i çmen smiley

Tashi, qe vendi drejtohet nga nji organizate kriminale kjo u vertetu, apo jo, se mund ta kemi edhe kabim xhanem

Hahaha, me pelqen ku e keni vene kete deklarate te Saliut, ndoshta me e forta evidence e  mentalitetit te ketij primitivi te pabesueshem! smiley

Te tjera nga shtypi! smiley

Ke keni vene administrator mo? 

 

po ket gje tha dhe l'avvocato Ngjela kur dolen robt ne 21 janar; rrembeni armet tha se regjimi eshte i paligjshem. 

Tashi, qe vendi drejtohet nga nji organizate kriminale kjo u vertetu, apo jo, se mund ta kemi edhe kabim xhanem

..aspak gabim  sepse ; "Gjysma e bandes osht ne qeli dhe gjysma tjeter ne qeveri" smiley

Shperthimi i emocioneve negative, ndodh tek kushdo, por tek politikanet, duhet te kete me teper vetkontrroll, per vete faktin se deklaratat e tyre ndigjohen nga i ter populli, nuk eshte se jane ne kafene apo shtepi dhe nxehen. Para medias, duhet teper kujdes dhe vetkontrroll, ndryshe behesh si ai pijaneci i mehalles. 

burri i sllobadankes ,qe kur ka dale ne skene,ka patur si synim shkaterrimin e shtetit shqiptar..  kjo eshte e qarte per kedo qe nuk eshte mercenar apo kokloqe, sic eshte e qarte qe edhe metroseksualet  sorrosiste te ps-se nuk jane alternative ndaj esat pashes.

 

by definition , sali-gay,  is smart 

Vjetersira e Vicidolit meriton nje ban 10 ditor cdo te enjte. Shume duruan dhe kaq.

Pleqëria nuk vjen pa pasoja. Thonë që kur plaken njerëzit më shumë mbajnë mend e kujtojnë ngjarjet që kanë ndodhur më herët se ato të vonat, Berisha është duke jetuar atë periudhë, vitet '90-'91 lol

mir ky qe u plak me nji pale mend po pse e duron ky popull mor vlla 

Ti nuk i merito ato 2 gram barut o hale. Fati yne i keq te te shohim te thahesh nen diell e te qelbesh dynjane. 

 
Brief reflection on accuracy
 

By Miroslav Holub

 

 

Fish

    always accurately know where to move and when,

    and likewise

    birds have an accurate built-in time sense

    and orientation.

 

 

Humanity, however,

    lacking such instincts resorts to scientific

    research. Its nature is illustrated by the following

    occurrence.

 

 

A certain soldier

    had to fire a cannon at six o’clock sharp every evening.

    Being a soldier he did so. When his accuracy was

    investigated he explained:

 

 

I go by

    the absolutely accurate chronometer in the window

    of the clockmaker down in the city. Every day at seventeen

    forty-five I set my watch by it and

    climb the hill where my cannon stands ready.

    At seventeen fifty-nine precisely I step up to the cannon

    and at eighteen hours sharp I fire.

 

 

And it was clear

    that this method of firing was absolutely accurate.

    All that was left was to check that chronometer. So

    the clockmaker down in the city was questioned about

    his instrument’s accuracy.

 

 

Oh, said the clockmaker,

    this is one of the most accurate instruments ever. Just imagine,

    for many years now a cannon has been fired at six o’clock sharp.

    And every day I look at this chronometer

    and always it shows exactly six.

 

 

Chronometers tick and cannon boom.

Do kishte thon Godeli, thuj iFiqos t'i boj t'fala Miroslavit prej meje. 

i vetmi shqiptar qe nuk ka te drejten te bej thirrje per revolucion. 

pd-ja mund te jete prone e tij, po demokracia jo. 

Berisha para se te bej thirrje per revolucion, ti kerkoje falje publike atyre qe e keshillonin me dashamiresi se po gabon me politiken e tij, menyra per te kuptuar pse sherben revolucioni  i deshiruar nga Berisha. smiley

guys and the guns, albanians and the guns

duket se eshte frymezu nga filmi me i ri bazuar mbi aferen e armeve qi del kete vere, War Dogs

freudian slip, valle..

 

sekondi 65, se me ke me ngjet ai burri me syze, i gjate e me pak kurriz te dalesmiley

 doktor Gerdeci duke hap dyert e vdekjes. 

Don't worry, i'll go first, i'm american

smiley

gjynaf qe temen e ka mare persiper rregjizori i hangoverave.

po qe nuk e kisha lexu asnjehere kete, the stoner arms

do planifikohet per subway ndryshe s'ka kohe smiley

me perjashtim te Boratit, s'e di ket regjisor

 

Shpesh ketu nje link vlen sa per nje jave tema peshku.

I dola matane me ne fund, wow...

Shume interes per filmin pas kesaj

Ngrehuni dhe bjeruni

korrini dhe shtypini 

katunare e punetore 

qe nga shkodra gjer ne vlore ...

autori I ketyre vargjeve ishte ...prift may I say .kur prifti bente thirrje rrembeni hunjte e I bini njeri tjatrit c'mbetet per te tjeret smiley

Arben Duka 

...

Ti ke ba nje mal me krime,
Vrave popullin ne lufte civile,
Mbolle ngjarjen me vrastare
“Hiroshimen” gerdecare.

Tym e helm mbushe kete vend:
Bloze qymyr nafte cement,
Ke dhe plane me mizore,
Me centralet berthamore !!

Si familje, je ba llum
Ju ka vene mafia perfund:
Delijorgji, Medi dobiçi
Rezart Taçi e Fazlliçi.

Qe ta themi hapur fare
, Eshte gjithe mafia nderkombetare,
Kriminelet ke ortakë,
Me t’çue ne Hage, ti e ke pak!

...vijon

7. Jam Sali, Sali “qëndresa”
Vrava, vodha gjithe sa desha
Per pushtet, une djeg Shqipnine,
Per Gerdecin, hiç s’ma ndin.

Madje jam shume i vendose,
Per nje tjeter katastrofe !
Me barut u ba shume buje
, Kete here do jete me uje !

! Shkodren do ta bej det,
Ta mbaje mend perjete !
Tragjedi qe s’e ka pase,
Ne Kafe te Madhe permbi skaf!!

Vi nga kulla e Vicitolit.
Jam nga shpella e Mit Sokolit
, Qe ju turr topit per ment’ krese,
Tu mendue se eshte n’sigurese!

As kurkujt nuk ia kam friken,
E kam “tredh” une opoziten
N’ unison me Edi Ramen,
Kushtetutes ia kam “kajt nanen”.

Le t’vazhdoje me batuta,
Tu tregue perralla me flutura
Nuk me tremb mue Johni II-te,
Une nuk pyes per Amerike !!

Derisa t’permbyset globi,
Me rruen trapin “Silvia Konti”,
Se ia marr erzin n’publik,
Ia kam ba nje vidioklip !

Me gjyqsorin s’kam problem
Aty kam une klanin tem,
Bamirit ia kam ba bene,
Do t’ia marr dhe KLD-ne

. Me i vu krimit kapak,
Mua m’duhet edhe nje mandat
Kam nje plan te sterhollue,
Me lane popullin pa votue.

Kur te vije dita per votim,
Jam usta n’manipulim.
E ujdis dhe me Europen,
N’qeveri me kokelopën.

vijon..

 

8. Mire ia ban
more faqezi,
Kur ka t’marre qe t’besojne ty,
Se çdo popull ne planet
Nuk do të sillte me ne pushtet.

Per faturen dhjetra mijera
Brenga, plage edhe viktima,
Per gjithe krimet ndaj vatanit,
Do ta benin si Sadamit.

9. Hapi blloqet moj Argite:
A ka mbet ndonje gje pa u shit?
Nga vemendja si na doli ?
INSIG-u , ALBPETROL-i ?!

Duhet te kesh n’vemendjen tate,
Dhe repartet ushtarake.
Ç’fare ka: toke e ndertim,
Ta kthejme ne perfitim!!”.

Te punojme ma me kujdes,
Po na dalin letrat n’shesh.
“Bomba” e pare qe faksi djalit,
Tash, e-mailat e Ansarit !

Ne publik erzin na muaren,
s’na paguan as faturen,
Me aferat qe t’zbuloi Tema
Mos t’jem une,
t’kishin fut brenda.

Per çdo gje, rrofte kapari,
Se ta fusin si arabi
Ta kesh rregull n’punen tane:
Leket merren paradhanie

! Mos u ban more babe zevzek,
I thote t’jatit çika e vet:
“Veç me tenderat qe kam n’proces,
Jam tu e mbushe edhe nje thes!”

Asetet qe ti permende,
I kam te shkrume n’listen teme.
Une i bej punet me grafik,
I kam ne plan per kete vit.

Nuk pajtohem me kritikat,
Mos mi humb babo meritat.
M’ gjej nje tjeter ne Planet
, Qe eshte ba bos per 4 vjet ?

! Per çdo prone qe eshte kthy,
Une e Zeni kem nderhy.
Ne çdo projekt e investim,
Aty eshte dhe emri im !!

Koncesione e tenderime,
Kane kalue ne doren time.
S’jam mjaftue si konsultare,
me perqindje, jam pronare !!
A e ke pa si po hedh shtat,

QTU-ja e re ne Farke ?
Veper qe se ka Shqipnia,
Ashte tu u ba me leket e mija !
Lumenjte: Drin, Vjose e Devoll, I
kam une nen kontroll !

Po s’pagoi taksen tek une,
S’fiton asnje konsorcium !!
Fantazia ime s’ndalet,
Kam fillue te zaptoj dhe malet:

Dajt, Terbun e Veleçik,
Tash jam ngule dhe n’Bukanik.
Me ndihmen e dajes Fazlliç,
Kem ba lek e fitue miq:
Mishkovicin e Arkanit
, Dhe djalin e Sllobodanit !!

Kam arrite me menaxhu,
Procesin me te korruptu.
I rashe vize VITOL gjigandit
, Ia dhashe ARMO-n Taçit mamit.

vijon..

Edhe pse jam billionare
Ne shume projekte, aksionare,
Do te vazhdoj ta rrjep Shqipnine,
Vete e deshen borgjezine !

Pra, ç’ka lidhje me terrenin,
E godisim bashke me Zenin,
Ti kujdesu veç per vedi:
Mos me ra nga pushteti

Qe t’i gezojme na pasunite,
Mos prano me i hap kutite
. Se po i hape, fiton Rama
, E na i konfiskon te tana !

! Po erdhi ai n’pushtet,
E sigurte: burgu na pret.
Krimet tona sa nje mal,
Nuk mjafton kodi penal.

Qe te shpetojme duhet me ik,
Ne azil politik,
Nese duem nje vend tamam,
Shkojme drejt e n’Teheran. ***

Zonjë e madhe Jozefinë,
Ke merita n’sigurim,
Që kur re në banane,
Ti je ba pulitikane.
Nga besimi europiane,
Në politike je talebane,

Për të tjerat je hibride,
Nuk e flet as gjuhën shqipe.
Si kryetare je e dhunshme
, Nga fjalori: e paturpshme !

Histerike si një vrasëse !
! I njeh mirë dhe lëndet plasëse!
! *** Kush e solli kete cunam ?
Kryeministri sharlatan !

“Hena blu” as “dielli gri”,
Dora vete shoku Sali !
Hapi syte o milet,
Pse fajtore jemi vete:

Se çdo votë për atë lubi,
Eshte burim për tragjedi
!! Moj malesia e Gjakovës,
Ke pas qene e pararojes,

Ti ke pase burra model,
Turp, qe nxore ate kriminel
! Do t’mbuloje Sale turpi i zi
Per afera e per tradheti,

Do te mbetet brez pas brezit:
“Kryeministri i Gerdecit
Para teje ne tradheti,
Jane zhyt Zogu e daja i tij.

Por s’kane bere te tilla pazare!!,
Me ujrat territoriale.
Kjo do te thote se n’ qeveri
Esat Pasha na eshte kthy.

Problemi qe ka sot vendi:
A do vi dhe Avni Rustemi ?
! Jeni nje tufe me kusare
, Me Ballinje e Selmanllare,

vijon..

Delijorgje dhe Fazlliçё,
Taç e maç e berishiçe.
Kjo eshte klike qeveritare,
Eshte nje bande kriminale

, Ruli, Basha dhe Mediu,
Kapobanda eshte Saliu.
Sa krimet i keni ba,
Me lekure keni me e la.

Do ta zbojme ne korrupsionin,
Bashke me Gerdec-kualicionin.
*** Moj PD – e bija e “nanes”,
* Paske qene ti “piçka e s’ames”.

N’kryesine tende ka hyp llumi,
Me shume turp ty po t’vjen fundi !
Je e mbushe me antivlera,
Me ministra kriminela.

Ne moral je e pafytyre,
Boll që ke “bythën e mirë” !!

shqiperia ka nevoje per vigilante justice.

Me ne fund edhe ky ambasador ( amerikan ) e kuptoi qe per te ruajtur vendin e punes duhet ta kete mire me Berishen. Bravo

Erdhi dita qe vellai behet hasem i vellait! smiley 

edhe thone pastaj qe epoka e gurit apo e hekurit ka miliona vjet me pare . na  , qe baba , - epoka e kafsheve me fytyre njeriu

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).