Me mjafton te lexoj nje ore gazetat shqiptare neper internet, ose te shoh 30 minuta televizor per t'u ndjere sikur kam pare 10 ore video porno. Ndjenja e fajit per kohen e humbur, ose largimi nga realiteti, zymtesia e shpiftesia me kaplon gjithe qenien dhe duhen disa dite te me ike shija e keqe. A ndiheni edhe ju keshtu kur lexoni apo shihni mediat shqiptare? 

(Madje kam menduar te reduktoj ne disa minuta kohen kushtuar medias dhe t'i perkushtohem me ngeshem kurozitetit tim shkencor te seksualitetit lesbik.)

12 Komente

Kur te zbulosh ndonje gje interesante mbi kuriozitetin, ndaje edhe me bashkevuajtesit e peshkut smiley

Per vete, e kam rralluar shume leximin e gazetave, ka dite qe nuk i lexoj fare ato dy tre qe shikoj zakonisht. Ndersa televizionet shqiptare kam shume, shume vite qe nuk i shikoj.

 

mir e ke.

Të dyja janë plot me prapaskena smiley

Well mero baze ne gazeten e tij ne nje artikull te gazetes se tij qahej per prishjen e moralit te shoqerise shqiptare dhe ne artikullin me poshte ne te njetin numer gazete poston foto femrash gollomesh .smiley

E njëjta ndjesi kur u futa sërisht në peshk. smiley 

Nje ore gazeta shqiptare eshte absolutisht e demshme per shendetin, pyet doktorin ose kepucarin po s'besove. Nese je kurioz hidhi nje sy here pas here reporter.al, nqs ka lajme te mirfillta per memebananrepublikedhene do i gjesh aty. ShqipTV ka kohe qe s'shikoj fare, ato emisionet polit-debat jane akoma me keq se gazetat nqs i shikon, jane permjerje verbale neper veshet e teleshikuesve.

Per kuriozitetin ten shkencor, aty ku je tani, ne Shqiperi, ke goxha terren per shkence, meqe keto gjera jane akoma pop-tabu. P.sh. ti mund te hapesh ndonje klinike hulumtuese si Kinsey, ose po s'gjete bashkepunim ne ate aspekt, si Foos. Make Albania great again, me nje llaf, je qe je aty.

Edit: Speaking of reporter.al dhe point-it qe po beja me lart dmth qe ja vlen ti hedhesh nje sy per lajmet, meqe tani e pashe kete artikullin, shiko p.sh. si e paraqesin ata lajmin e takimit Rama-Obama vs nje blogu progresiv mbi nivelin e mediave shqiptare.  

ne vend te motelit, do te hap nje shoqate, se keto ne gjuhen popullore jane "kuplara" ku gelojne te gjitha, korrupsioni e kurveria

Bulkthiiii, ç'po ndodh me ty keshtu more djalke smiley

Fare , nuk jam ndjere ndonjehere fajtor per humbjen e kohes se e kam pas me bollek , sa per largimin nga realiteti , nga kush realitet.

bulkth, meqe ti lexo libra si Petroninsja, kape kete dhe lexoje nese se ke lexuar, se te bo mire vallaj, shum mir t'bo vallaj (siguriat ta kape edhe Petroninsja):

http://www.ibs.it/code/9788870783872/bau...

Scrittura, calcolo, immagine, informazione: la storia della rappresentazione del mondo sembra arrivata al suo compimento e il mondo sta scomparendo, inghiottito dalla sua immagine riprodotta, come fosse un buco nero. E' questo il "delitto perfetto" di cui parla il testo, la "risoluzione anticipata" del mondo per clonazione della realtà e sterminio del reale da parte del suo doppio.smiley

ha ha Petroninse, e ka fjalen per teorine dyfelore, ma ka vjedh mu kadoshi.

osht shum i forte edhe nje komentues i modh dyfelor, oscar giaconia:

Venuti meno predator naturali della realtà, illusione, sogno, passione, follia,artificio,simulacro, assistiamo alla proliferazione coatta di modalità tecniche tese alla duplicazionesmiley del reale:il virtuale,il numerico,l'alta definizione dell' informazione,del medium,del sesso,del linguaggio. Si frantumano i confini dualisticismiley da sempre persistenti nella cultura occidentalesmiley,tutto si con-fonde in un orgia promiscua ed incestuosa tra realtà e rappresentazione,tra l'originale e la sua copiasmiley.Oggi l'originale è di fatto a parità dell'artificio,assistiamo alla duplicazionesmiley sintetica dell'identico,al miraggio perfetto.Tuttavia la fusione tra queste polarità non è mai pienamente integrale,l'uccisione della realtà attraverso il suo doppiosmiley lascia sempre qualche scarto,qualche detrito, tracce propriamente umane quali indici di una sostanziale imperfezione criminale.Capolavoro di uno dei più grandi pensatori apocalittici contemporanei,consigliabile per i neofiti una lettura preventiva delle sue parole chiave.

te ma kape edhe petroninstja? ku rri kjo tek Petronini? smiley 

rrofsh per rekomandimin, te shoh mos e gjej ne anglisht se italisht do me duhej nje vit ta lexoja 

ka nja dy vjet qe jemi lidhur me albtv- dhe tring . ne fillim shqetesohesha shume , c'i bera vetes thash me vete .

ne fillim qeshja me budalliqet, pastaj qaja se me kujtohej qe jo te gjitha jan budalliqe, pastaj qesha prap se s'kisha rruge tjeter smiley

Rubrikes "Lifestyle" te gazeta Tema iu propozua nga nje komentator ndryshimi i emrit nga "Lifestyle" ne "Byth- gjoks- & picka-style."

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).