Kush eshte ndryshimi midis Shullazit qe kercenon nje pedagog per terheqje nga gara, duke influencuar direkt zgjedhjen per rektor dhe nje pedagogu qe merr euro/leke per nje note kaluese, nje komisioni qe jep nje diplome/doktorature te pamerituar sepse eshte paguar, apo nje rektori qe merr euro/leke per nje vend pune, apo nje pedagogu/doktor ne QSUT qe te ben presion me jeten e te afermit nese nuk paguan?

A nuk eshte Shullazi nje produkt i shoqerise sone te korruptuar, arrogante e propotente?

17 Komente

kush eshte ndryshimi midis shullazit ( ops. shokut Shullazi ) qe kercenon nje pedagog .

Shoku vret . ketu eshte ndryshimi, besoj.

dmth ky qe nxjerr nje dentist apo nje mjek te paafte, apo duke zene rrugen nje te afti nuk vret sipas teje?

Si thash edhe ke tema perkatse, me shume me intereso emeruesi i perbashket, qevriu, qe duhet te rrasi mrena Shullazin nese vret, mjekun nese kerceno me jete etj

Shiko : qeveriu dul sot ne TV dhe tha qe punen e UT e rregullova. Nuk do kete me kercenime deri sa te jem une kryeminister. Per te tjeret do flase nai dite tjeter.

si i tha atyre te politeknikumit: me rektorin merruni vete sic dini - duke nenkuptuar se me ate te UT do te merret vete. 

Vertete nuk e di kush eshte ndryshimi?

na turperove ne sy te njerezve.

smiley really !!!! smiley

mir ja ke gjet, arrogant e prepotent smiley

Ngjela S. sot i kishte qujt neopunistë qe ne thelb dmth kriptokomuniste.

Rregjim mafjoz.

Poshte qeverija!

Nga ana morale, te dy jane fajtor dhe denohen nga shoqeria, ndersa nga ana penale, i pari denohet per disa nene, kercenim, prishje qetesie, nderhyrje me dhune ne nje organ mesimor te pavarur, presion psikollogjik, etj, ndersa profesori denohet me lehte vetem per mit-marrje/rryshfet. 

A nuk eshte Shullazi nje produkt i shoqerise sone te korruptuar, arrogante e propotente?

 

sakte 100%. mos harro edhe damarin e budallait qe permbys edhe ato dy gram shpresa 

Edhe? 

Ja ta pranojme qe ky eshte produkt i shoqerise sone te korruptuar etj. 

Tani cfare egzakt duhet te konkludojme? 

Qe pa u rregulluar shoqeria nuk mund te presim me shume, nuk mund te shpresojme per nje ambient pa Shullazin dhe te tjere si ky? 

Qe Shullazi eshte ne nje fare menyre i predestinuar te jete i tille dhe nuk duhet denuar fort si individ dhe si fenomen, por vetem si pjese e kritikes se pergjithshme qe mund ti bejme shoqerise sone? 

Nuk e kuptoj kete shkrim dhe nuk e kuptoj arsyen pse e keni postuar ketu tek Peshku. 

E ke kuptuar gabim, ose e kam dhene une jo te qarte idene, gjera qe ndodhin kur flet virtualisht. Eshte shume i indinjuar opinioni me kete qe ndodhi ku Shullazi kercenon nje kandidat per rektor, por ne kemi te bejme cdo dite me njerez qe bejne presione, si ata shembuj qe te marr ne pyetjen time, psh midis nje doktori qe te mban ne presion per jeten e familiarit nese nuk paguan, nje komision qe nuk ja jep atij qe meriton te drejten, prepotenca ne cdo zyre qe troket, allishverishet ne cdo hap te shoqerise tone, qe nga keto qe bejne me dem tamam deri tek tavolinat qe zene trotuaret e vijat e bardha te zena nga makinat. Pra mqs kontribojne ne kete ambient prepotent mos te qahen pastaj se dalin Shullazet dhe i kercenojne.

 

I dashur mik, qe ne momentin qe ti shkruan "por" pasi denon aktet e Shullazit, e ke relativizuar keqberjen dhe e ke humbur fokusin. Ato qe ti thua mund te qendrojne si ankesa, por ka nje kohe dhe nje vend per cdo gje. 

 

Duhet te gjendet tek percaktimi ligjor i llojit te krimit, per secilin, ca te themi

Kshu ne pergjithesi pastaj, muhabete pa buke, te me falni.

Shoqeria bandite? Po. Prandaj rezistenca ndaj krimit te mos pritet vec nga qeverisja e njeshit. Aq me teper kur krimi eshte i perfaqesuar edhe politikisht.

Ne kete gjendje te shoqerise lufta kunder krimit i takon secilit qytetar gjithashtu. I lumte denoncuesit te shullazit, mendoj. Qeveria rama eshte e investuar teresisht e pozitivisht ne politikat antikrim por sidoqofte a government in democracy can do as much. forcat e se mires duhet te gjejne menyren t'i behen bashke.

Nuk e di kush eshte Shullazi,por e di kush jane Lumnije Thaçi dhe Bekim Haxhiu-Kamishi,te dy te doktoruar rishtas ne Tirane.Dua te perfitoj nga rasti dhe te pyes sa kushton doktoratura e Tiranes per gjyshen time,e cila,ka kohe qe  ka  kryer medresen e Prizrenit?

asaj i ekuivalentohet diploma ne Dr. ne Tirane si patriote dhe femra e pare e lecitur

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).