Ne nje shkrim te Erebares lexova per koncesionin e aeroportit te Rinasit dhe rinegocimin e kontrates. Kjo duhet te kaloje ne kuvend se shpejti. Thelbi eshte qe qeveria ne rastin me te mire po e mban ne terr publikun per kushtet e kontrates si dhe per faturen financiare te rinegocimit, dhe ne rastin me te keq eshte bere nje marreveshje qe ka favorizuar dukshem koncesionarin (pasi ky i fundit rezulton ne proces shitje) dhe qe do na lere (ne qe jetojme jashte dhe ata qe jetojne brenda) dhe per shume vjet te tjera me cmimet me te larta te biletave ne rajon.

C'mendojne peshqit per kete dhe a eshte momenti qe shtypi apo shoqeria civile te ngreje zerin sa s'eshte vone (pra sa pa kaluar marrreveshja ne paralament) per te kerkuar pak llogaridhenie se cfare do te behet ne 10-12 vitet e ardhshme me cmimet e biletave te avioneve dhe me nje sektor kaq jetik per Shqiperine (kujto kushtet e ardhjes se operatoreve turistike qe duan fluturime direkte dhe charter-a me cmime te leverdishme)?

Po opozita cafer mendon per keto? Apo, ka hallin e armatosjes se shqiptareve dhe nuk ka kohe te merret me "cikerrima" koncesionesh? 

88 Komente

Nese i hiqet e drejta e eskluzivitetit Rinasit, ushtrimi reduktohet ne a mundet te ishte me e mire kontrata koncesionare. Pra pjesa e pare eshte ne favor te konkurences, e dyta duhet te kishte alternative, krahasim.

Kam pershtypje qe kinezet do orientohen edhe nga transporti i mallrave e do e shfrytezojne Rinasin si pike hyrje per jugun e Europes te mallrave te tyre. Ngelet per tu vertetuar.

Opozita ? Ku ka gjermane afer sikur iu iken goja.

Gjermanet jane larguar me kohe nga aeroporti i Rinasit.

Hochtief AG e ka shitur Hochtief Airport GmbH tek fondi i pensionit kanadez PSP duke i kaluar asetet e veta aeroportuale te Tiranes, Athines, Budapestit, Hamburg, Düsseldorf dhe Sydney qe me 1 janar 2013.

Kurse vete Hochtief AG eshte pjese e koncernit spanjoll ACS. Ky eshte globalizmi, nuk e merr vesh i pari te tretin sepse eshte i dyti ne mes smiley

Po lexoja kete informacion dhe kuptohet perse heshtin ata te opozites.

nuk ka me opozite, dhe jo vetem ne shqiperi po ne asnje vend.

ne amerike (vendin e imperializmit) dhe te majtet do te fitojne tashme e tutje gjithmone, me ane te votave.

pra normal qe e djathta qe ka tru, me arme duhet me i pregatit njerzit e vet. s'ka rruge tjeter. siç dikur te majtet, apo komunistet kerkonin te hypnin ne pushtet vetem nepermjet revolucionit. s'kishin rruge tjeter. 

sot jane ndruar rolet.

ndersa sa i perket ketyre koncesioneve, keta asgje nuk do sjellin te re. e gjitha behet vetem per disa miliona qe disa perpiqen te perfitojne. te tjerat jane fjale ne ere.

Ja se do dale kunder berisha dhe pastaj te gjithe qytetaret e komunes se parisit do thone: aman re miratojeni vetem per inat te berishes.

Pse do te kete cmime te larta kur rinasit i hiqet ai ekskluziviteti qe kishte deri me sot dhe qe i jepte cmime te larta? Ndersa aeroporti i kukesit po hapet, eshte gati, dhe do te detyroje dhe ate te rinasit te ule cmimet po deshi te marre kliente? Plus qe po diskutohet per nje tjeter aeroport ne jug? Pse nuk e ke perfshire kete pjese domethenese te argumentit tek ajo qe ke shkruar? Nuk e dije qe i hiqet ekskluziviteti Rinasit, apo nuk te intereson per militantizem ordiner?

Nuk e dije qe i hiqet ekskluziviteti Rinasit, apo nuk te intereson per militantizem ordiner?

Shko mer pall militanti* lexoje shkrimin ne link qe te sqarohesh dhe aty e ke dhe qe po i hiqet ekskluziviteti. Nuk eshte kjo ceshtja. Ceshtja eshte: Ne fund te dites cfare fiton shteti, individi (dhe ne fund te fundit zhvillimi ekonomik i vendit) nga heqja apo mbajtja e ekskluzivitetit. Nese hapja e aeroportit te Kukesit zgjatet pa fund kjo heqje ekskluziviteti i sherben vetem zgjatjes se agonise dhe zhvatjes se shqiptareve (linku nga gazeta e Koqos meqe i ke qejf linqet). Tani, une dua te di nga qeveria shqiptare:

1. Cilat jane alternativat e investimeve ne aeroportin e Kukesit (cfare benefitesh e kostosh do t'i sjellin shtetit, individit dhe biznesit; sa parashikohet rritja e volumit te pasagjereve/mallrave pas investimeve; kur parashikohet te jete efektiv ky aeroport; etj.). Nga ajo qe kam lexuar asgje nuk eshte deklaruar (vetem qe Wizzair eshte interesuar dhe ka pare dhe kushtet - Wizzair eshte kompani fluturimi dhe jo kompani manaxhimi aeroportesh, por nejse).

2. Cfare do te ndodhe ne fazen tranzitore (pra pa u bere efektiv, heqja e ekskluzivitetit qe deri sa te hapet dhe te kete fluturime Kukesi, ngelet vetem ne leter - megjithese afati i koncesionit shtyhet automatikisht dy vite).

3. A eshte i detyruar koncesionari te beje investime shtese ne TIA meqe koncesioni shtyhet ne kohe (ne fund te fund te fundit ky eshte kushti i cdo koncesioni) se sherbimi aty le per te deshiruar duke menduar qe mund te shtyhet dhe fluksi nga pasagjeret shtese qe do te udhetojne nga ulja e tarfiave. 

4. A ka qeveria ndonje ide se sa eshte numri maksimal i pasagjereve qe mund te hyjne e dalin (kjo gjehet lehte duke ditur se sa udhetojne shqiptaret, sa udhetojne emigrantet 'pjata-lares', sa te huaj hyjne e dalin per pune, dhe sa kapacitete turistike ka Shqiperia per ato muaj kur eshte i hapur sezoni turistik. 

5. Nuk po zgjatem me te tjera se eshte shume nga keta kokelopat qe keni.

* - Sinqerisht nuk e kuptoj strategjine e shefave te tu qe te dergojne te besh trollin ne nje blog qe tradicionalisht eshte i dominuar nga te majtet dhe te shash te gjithe ata qe kane guxuar te thone te verteten ne te dy rregjimet, Berishist e Ramist. I bej thirrje publike Fugave te PS-se qe t'ia heqin rrogen ketij palles se po ja fusin me shume vetes se po bejne propogande pro.

Shko mer pall militanti

Si nuk vuri mend Sala dhe nuk pagoi nje here intelektuale per ti bere propagande neper portale e forume, por gjithnje i con leket dem me halabake. Ky ka qene defekti i tij me i madh, qe u beson rrugecerve ordinere.

Sa per te tjerat, gjithcka qe eshte qartesuar deri tani eshte qe vitet e koncesionarit shtohen vetem po u hap nje aeroport tjeter, pra qe nga dita e fluturimit te pare. Pa u bere ajo, nuk shtohet gje. Dhe negociatat per keto aeroporte e mund te fillojne vetem po te hiqet ekskluziviteti. Heqja e ekskluzivitetit thjesht i hap rrugen negociatave, nuk ndryshon asgje tjeter.

Dhe lajmi ketu eshte pikerisht ky, as me shume, as me pak. Ekskluziviteti u hoq, pa bere asnje dem, pasi rritja e afatit te koncesionit nuk hyn ne fuqi pa nisur fluturimet e tjera, dhe nisja e fluturimeve te tjera dmth shtim konkurrence.

Pra, qe te shtjelloj me thjesht se c'ka ndodhur edhe per nivelin tend, me kete levizje qeveria eshte e lire te diskutojne e te negociojne per aeroportet e tjera e per gjerat qe ke permendur ti. Po te mos kishe qene militant e po te mos flisje pa e pasur idene se cfare ka ndodhur, do ia kishe kursyer vetes carcafet e panevojshem. Shko informohu se nuk vdes nga dija. Mos degjo Salen.

Si i thone asaj: Militanti te zbret ne nivelin e vet, dhe po zbrite te ben pilaf se eshte mjeshter!. Keshtu qe pergjigja e vetme per te seres tende eshte: Ik pi uje!

P.S. Edhe njehere, hiqjani  rrogen ketij idioti se late nam!

Une them t'ia rrisin rrogen, madje shkaba te kembengule te shefi qe sot. S'te shkruj me t'i thote po nuk me dhe edhe nje 20-ce ne muaj plus. Punon gjithe diten ky i shkreti dhe duket qe e ben pa qejf. Po rritja mo vlla rrogen, t'i kete lezet puna.

E di c'me kujton ti robo me keto ardhjet nga pas pa t'u drejtuar njeri asnjehere? Si ato gocat qe i pelqen nje cun, e afrojne me lezet si shok dhe pastaj ai kap shoqen dhe ua le thate. Te njejten meri perndjekjeje ke dhe ti shoku.

Mos u merzit. Me mire do behet. Tani une e di qe ketu e keni huq qe cdo argumenti qe s'e kundershtoni dot i ktheheni me sharje nga motra e nga gocat e njeri tjetrit, ose me fshatarizmen e radhes "paguhesh". Keshtu keni 10re cdo forum, bashke me kete. Por kur s'ke c'thua s'ta kane fajin ata qe japin argumentin. S'ke pse prekesh aq shume.

Ej...embelsohu pak, jo kaq acid se do te q***t gruaja me ne kurvjaret e lagjes kur te rritesh.

..se u ngaterrova, s'qenka tema e seksit kjo!

Kinezet e blene per 90 milione $$.ne boten e biznesit 90 milione $$ per aeroportin kryesor te vendit jane pare xhepi .

nuk ka fitime (nuk ka shume levizje, as malli dhe as udhetaresh, drejt shqiperise), se te kishte nuk iknin gjermanet. prandaj ai çmim. per mos thene qe te ato 90 milione, nja nje 20 jane fryrje e çmimit, se ka shku neper xhepa te tjere (10 tek kinezet dhe 10 tek shqiptaret). popullit i lejne vetem fakturen me pagu.

Sipas gjenive te ekonomise zgjidhja per nje aeroport pa shume fitim eshte te ndertojme edhe aeroporte te tjera qe te mbeten bosh ashtu si apartamentet smiley

S'u morr vesh pse po ikin jeremoni me amerikonin. Nga nje ane Rinasi na ka rrjep e besoj do vazhdoje, por te pakten u be aeroport per te qene ne krahasim me karakatinen qe ishte me pare. Ne kete dynja budallai dhe i dobti paguan tavolinen. 

Mund ti investojne ato leke diku tjeter me fitime me te sigurta. Ose ekskluziviteti ka pasur vertete vlere, ose presioni dhe futja e hundeve te qeverise i eshte dukur risk i tepert. Kompania ime p.sh. shiti nje nga segmentet me fitimprurese ne Venezuele, vetem prej riskut qeveritar (para 3 vjetesh). Levizje shume e mencur.

Kinezet kane te tjera interesa, shume kompani te tyre jane thjesht vitrina per kompani shteterore. Them se ka per te rene cilesia ndjeshem.

Hesapet e jeremonit nuk i dime. Ne Albanie zakonisht puno thiorija, sa bojn x% e 90tes?

por te pakten u be aeroport per te qene ne krahasim me karakatinen qe ishte me pare 

Po ca llogjike eshte kjo mer mik. Si te thuash, na  perdhunuan per kaq vjet po te pakten na mbanin me breke fringo te reja, si dhe pizhama te buta per te fjetur naten. Gjermani dhe te tjeret bravo se per fitim punojne, fajin ne na e kane tanet, kurvat shqip-politike qe i *fte Kina me Gjermanine si tek ai filmi Pulp Fiction. Shkerdhatllik shume i madh, paguajne shqipet per segmentin Itali/Gjermani/Austri/Zvicer - Shqiperi thuajse sa per pjesen e biletes Amerike - Evrope, fale eklkuzivitetit qe kopsiten mafio-politikanet shqiptare e qe per kaq vite (te majte e te djathte) s'e plasen trapin fare. Ama ato minuta qe presen tek aeroporti i Rinasit pllakat fapetijne. Imagjino kaq shume vite sa para e humbur nga kaq shume shqiptare, vetem per nje dobicllik te politikaneve tane. E pse jo xhanem, mund te kishin bere me keq (do thoshte Brad), kush do i pengonte, milidelet ne Shqiperi dalen per protesta vetem kur i con partia tek sheshi me autobuza dhe bilbila si te jene thase mielli per ne treg?

Xhibo sa bo llafe kot bashonju kabinetit ne ekzil te Pjerit dhe hudheni tuc qeverine albaneze. Z. Trump me ndemjetesine e iFiqos besoj do ju ndihmoje. Clirojeni dhe ate dobic aeroporti.

z. T do te ndertoje dhe nje mur ndermjet Amerikes e Shqiperise dhe per kete do te paguaje Shqiperia. Uroj qe iFiqo te jete konvertuar ne te krishtere protestant se perndryshe do ta perzene nga kenerikja.

Aeroportet 70% e tyre jane money losing businesses .pse nje vendi 150 km x300 km I duhen nje tufe aeroportesh kur rinasi duke pasur monopolin mezi nxirrte fitim ?

nuk e di si jane ne amerike por aeroportet jane "money making businesses" dhe Rinasi eshte miniere floriri.. me thase i kane bere parate me thase, gjermanet hajdutet me te medhenj!!!! 

10 milione euro fitim ne vit nuku konsiderohet miniere floriri .pastaj shife cmimin me te cilin u shit .90 milione $$ eshte nje cope buke .

Ne fakt jane 20 milion euro fitim cdo vit = 1.6 milion cdo muaj.  Si nuk u konsidoroka edhe sikur 10 milion te jene?  Jane fitim i paster hiq investimet dhe shpenzimet. 

Kinezi per aq sa e bleu pa bere asnje investim i nxjerr parate brenda nje 5 vjecari. Mos harro qe Rinasi cdo vit ka rritje si ne pasagjer edhe ne mallra. Por hajdutet gjermane jane mjeshtra, nuk jane fillestar e te trashe si biznesmenet tane. I kane kapur nga bolet te gjithe te majte e te djathte. 

 

 

 

 

 

pse di ti se çfare do te behet ne 5 vjet ? 

eshte RISK (rrezik) kur investon se mund t'i humbesh te gjitha. nuk eshte ashtu siç diskuton ti, pa u mendu gjate.

dhe sa i jep mend gjermanve apo di se çfare do te bejne kinezet, hap kompanine tende dhe veji ne zbatim direktivat qe jep, lart poshte.

Bej nje kerkim te thjeshte ne Google e shiqo aeroportin e madridit . Fringo I ri 3 miliarde euro investim ka mbetur bosh .te tille ka kudo .nashi ne shqipot kemi nje zakon te keq .sa I kemi be dore asetet tona I keqmenaxhojme per ibret .u lutemi te huajve te investojne .ata investojne e sapo fillojne te nxjerrin ndonje lek fillojme e behemi xheloze smileyo na vjedhin te huajte .nashi heren e fundit qe kontrollova investimet behen per fitim d no per sevap .po gjermani beri ca para Po edhe ne perfituam nje aeroport me modern se ai koteci I pulave qe kishim me pare .

Te hap aeroportin time thua profil? Rrofsh... smiley

hap nje byrektore. idete mund t'i aplikosh njesoj. s'ka rendesi fare lloji i tregtise qe ben.

tjetri po ben emer, shkruajne gazetat e huaja artikuj per te, me nje restorant qe ka hap ne ne fshat te lezhes. jo me shume.

Fitimi krahasohet me investimin, jo me shuma absolute. Keshtu qe ai $10M fitim mund te jete nje investim shume i mire dhe fitimprures. Vete fakti qe e kane shitur per $90M me thote qe s'kane shanc te nxjerrin $10M ne vit ne te ardhmen. Eshte shitur shume lire.

Eshte shitur shume lire

Ne kuptimin e vleresimit relativ, edhe ti. Pra krahasuar me raportet e tjera fitim/investim. 

Po ben sens, ne vleren e shitjes hyn parashikimi i te ardhurave ne te ardhmen: Konkurrenca e aeroporteve te tjere ne vend, do t'a zhvleresoje kete te rinasit me kohe, relativisht te flasesh.

ky  eshte i famshmi aeroport i Kukesit, qe nese hapet.. e theksojme:  nese hapet, dashka ti bej  konkurencen e madhe  aeroportit te Tiranes,  apo atij   te Prishtines  (se aeroporti i Kukesit gjendet  respektivisht 130 km nga Tirana dhe 120 km nga Prishtina). 

tashi nese.. nese hapet  aeroporti i Kukesit, qe ngjan me stacionin e trenit te Quksit.smiley , me keto te dhena e parametra ,  ska kurre shanc ti bej konkurence  aeroportit te Tiranes, apo eventualisht Prishtines.. nuk ka kompani serioze ti afrohet nje koteci te tille. aeroporti i Kukesit mund te vlej vetem si aeroport  cargo, per mallra.

ndersa per aeroporte imagjinare, pastaj,  qe dashkan te ndertohen ne Jug apo Lindje etj, as qe ja vlen te flitet.. peshku ne det tigani ne zjarr..

Thuhet qe stuardesat per Kukes do jene ... jokompesata si dhe do ofrohen qofte neper aroplana. smiley

po po.. pastaj do jete ndryshe ne Kukes, se do lejohen shitsit ambulante  te afrohen te dritaret e avionit  tu shesin udhetarve  fishikore me fara luledielli, ide/  xinxife.smiley  etj..

Kurse aroplanat do presin sa te mbushen, hajde se iku New Yorku, Parisi ktu, nise usta se na kalbe. smiley

Belulo tani do menduar per emrin e aeroportit se struktura behet...

p.sh aeroporti nderkombetar Gjallica

hajde se ja hodhe tani me easyjet drejt e ne kukes.

Po te jete per aeroport cargo gjadri eshte pozicion me I mire .afer portit ,hrkurudhes pista pothuaj gati ..

Nese e modernizojne hekurudhen portin jane afer autostrades ..

Ore dihet qe koncesionet do t'ua japin kompanive me te cilat e kane mire vete , se s'do t'ua japin kompanive te djalit apo kunatit te Sales, te cilet vinin femije te mitur nga familjet e varfra per te zberthyer me duar te zhveshura predha masive ne Gerdec, nderkohe qe merrnin miliona se gjasme po i zberthenin ne fabrika me eksperte.

po po ti i ke ditur... e ke ditur ne fakt edhe qe do zgerlaqej kryeministri i shkrete me veze ne sy te botes smiley

 

Po sa qef keni te genjeni ju qe thoni qe aeroporti i kukesit do jete ashtu sic eshte tani?

http://www.balkanweb.com/site/3-milione-...

Aeroporti i Kukesit behet funksional me 3 milione euro, nuk do ta nise punen ashtu si eshte tani. Me 3 milione euro ke mundesi te besh mjedisa shume te mira per pritje, per nje aeroport lokal.Per kete kane shfaqur interes qe tani disa kompani.

komentuesi : kinezet do orientohen edhe nga transporti i mallrave e do e shfrytezojne Rinasin si pike hyrje per jugun e Europes te mallrave te tyre

Kjo ka pak shance, po te perjashtojme vetem ca mallra te cmueshme apo posten, pasi transporti i mallrave kineze kryhet kryesisht me anije, per shkak te cmimit + tonazhit. 

casaubon : Gjermanet jane larguar me kohe nga aeroporti i Rinasit. 

Nese gjermanet jane larguar nga aeroporti qe kane marre me kontrate, atehere shteti shqiptar duhet te nderhyje menjehere te marre ne zoterim aeroportin e vendit

shkbketu : aeroporti i kukesit po hapet, eshte gati, dhe do te detyroje dhe ate te rinasit te ule cmimet 

Cmimet e Rinasit orientohen kryesisht ne ato nderkombetare; ne aerop. e Kuksit do hyjne agjensi/ firma te vogla e te pasigurta fluturimesh, ne avonet e te cilave do te pasqyrohen disa here ne vit anomali deri dhe aksidente, (ndonje prej tyre edhe si sabotazh, sic eshte e zakonshme ne konkurrencen e ashper), keshtu qe konkurrence cmimi nuk do te kete shume, se ai aeroport veshtire ti marri shume pasagjere Rinasit. 

Alba2265 : te ndertojme edhe aeroporte te tjera qe te mbeten bosh ashtu si apartamentet 

Gje qe mund te ndodhe! Por po te kemi parasysh imagjinaten optimiste se ai i Kuksit mund te shfrytezohet edhe nga kosovaret, hem, kushedi, dicka do dali po s'teproi. Ndersa nje aeroport ne jug (Vlore, Sarande) do kete vershim gjate 3 muajve te veres dhe disa javeve te dimrit. Ndersa kohen tjeter t'ia japin pasha Kocos me qira per hashashin e tij terapeuetik.

Well Karl .mund te kursesh ca pare(askush nuk thote sa do kurseje udhetari) por duhet marre parasysh edhe adhapi e kostoja e udhetimit kukes tirane (se shumica e udhetareve jane apo vijne per Pune ne tirane si metropolis I vendit.

Shqip flasim e vesh nuk po merremi! Numri (imagjinar) i pasagjerve te Kuksit as qe mund te krahasohet me ate te Tiranes, ndaj dhe cmimi i biletave te rinasit nuk do pyese shume per cmimin qe mund te vendose fillimisht Kuksi. keshtu qe do jete ky i fundit qe do orientohet nga Rinasi, duke i patur biletat aty tek max. 20% me te lira, por jo me shume, gje qe vetvetiu nuk do i perthithi udhetaret "besnike" te Rinasit. Nese bileta e nje emigranti kushton bie fjala 300 euro ne Rinas dhe ne Kukes (per te njejten linje) kushton 250, kuptohet se kjo nuk do e detyroje shumicen te ndrroje kurs. Po te llogarisim pastaj edhe se shume linja te lira, si Rainuei (apo si quhet) nisen nga aeroporte te vogla si ky i Kuksit, i bie qe udhetaret paguajne shume per vajtjen ne aeroport edhe ne ato vende nga nisen. Pra, nje pese me hic me duket mua hapja e aeroporteve te vegjel. M.gj.s. profet nuk ka ne keto gjera.

Tirana4-ever : por te pakten u be aeroport per te qene ne krahasim me karakatinen qe ishte me pare 

Pikerisht per kete idiotet tane duhet t'ia kishin lene gjermanve 20 vjet aeroportin, ta mbanin me qejf tullumin qe gjermani u futi me lejen e Nanos, per t'i shpetuar ketij bythen nga ndonje gjyq, e pas ketij 20 vjeteshi ta administronin vete. Gjithe keto allishverishe qe behen per pune lekesh dhe gjithe keto shitje andej-kendej kane demin e madh, qe shqiptaret te ndjehen te huaj ne vendin e tyre, qe shqiptaret te mos kene me ndjesi dhe dashuri per vendin e tyre. Kjo eshte edhe endrra e cdo kapitalisti sot, qe ai te shohe vetem pune-dhenes dhe pune-marres; asgje me shume se kaq. Nese me gjermanet shqiptaret e hengren tullumin me lezet dhe pak te grasatuar, tani do hane nga kinezet me sforco, sa t'iu dhembe. Le te enderrojne idiotet se pas atyre parave qe kane futur ne xhep nga kinezet, po te vije keq puna jane gati ta bejne Shqiperine serish rremuje dhe kinezet ikin vete pastaj! Mirpo rremujat i shkaktojne ketij vendi dhe populli katastrofa me te medha se c'mund te imagjinojne ata! 

Te gjithe kete shqetesim djema dhe vajza, ne e kemi dhurate nga Nano Palaçoja, sepse ia la ne dore dopio-gjashten ketij populli, kjo nuk dihet. Ajo qe dihet eshte se veprimi i tij ishte antikombetar. Dhenia me konçension, eshte normale kudo ne gjith boten, por kur lejon pika kontraktuale qe jane komplet ne dem te ekonomise, athere kjo gje duhet hetuar dhe denuar. Po te kishte drejtesi, Nano sot duhej te ishte ne burg, per shitje te interesave paresore te ekonomise shqiptare. 

Tani ketu ca thone keshtu e ca ashtu. Hapja e aeroportit te Kuksit dihet qe sjell konkurrenc dhe punesim. M'varet nga ekipi manaxhues e ardhmja e saj. Ajo qe me tremb mua eshte ajo pika qe u tha per hapjen e aeroporteve te tjera, ku kontrata zgjatet me gjysem viti per çdo vit shfrytezimi te nje aeroporti tjeter,  gje qe do te thote se nese hapet nje aeroport ne Vlore psh, kontrata per Rinasin do vazhdoje ne infinit/pambarim. 

Tani nje gje nuk kuptohet, pse nuk behen te hapura per publikun keto pislliqe qe politikanet shqiptare bejne, pse nuk i nxjerrin tamam pikat qe po nenshkruajne apo kane nenshkruar, dhe me ke i kane nenshkruar me firmen qe iku apo kete qe erdhi. 

Duket qe vjen nje ere e keqe ne keto pazare. Bravo i qofte Gjergj Erebares qe i investigon keto pislliqe qe ben qeveria shqiptare. 

Pse kur e dha koncesionin Nano kishte oferta te tjera, me te mira? Kishte ndonje kompani tjeter qe donte ta merrte rriskun? Apo do ishte me mire te kishte ngelur ndermarje shteterore? Gjithe kjo zhurma behet ngaqe investitoret Gjermanet bene nje investim dhe manaxhim te zgjuar. Ky lloj arsyetimi ekziston ne Shqiperi, qe nga pronari nje apartamenti qe e mban bosh dhe nuk e shet me cmimin qe ofron tregu, dhe deri tek qeveritaret qe marrin vendimet ne baze te sa fitim do beje investitori dhe jo cfare eshte leverdia per ne. Nuk dime te bejme biznes.

 

E keqja nuk qendron tek konçensioni, Fjala, por tek pika/klauzola qe i pezullonte te tera aeroportet e tjera te fuksiononin, dhe tek dhenia e se drejtes se ter hapsires shqiptare konçensionarve. 

Ajo ka qene klauzola me me vlere e kontrates si duket (si dhe kohezgjatja mendoj). Po terhiqen Gjermanet tani qe ajo klauzole po hiqet. Veprimet flasin me shume se llafet.

Po, klauzola me me vlere per palen e huaj dhe me poshteruese per palen shqiptare, e nenshkruar nga Nano. 

Kjo eshte e keqja e Shqiperise, se i ka patur te ter kryeministrat trapa. 

Nuk e ke lexuar me kujdes ate qe kam shkruar; pa ate klauzole ajo kontrate mund te mos kishte ekzistuar FARE. Ne afera biznesi nuk ka poshterim, vetem llogari.

Vertet mund te mos kishte ekzistuar, por Shqiperia nuk do humbiste, siç ka humbur gjithmon. Shqiperia ka humbur gjithmon nga kreret drejtues te saj. Lexo VQ, se i ke aty te gjitha. 

Na grine nga leket .

 

Kur ankohesh dhe ti Brado, qe ke 10 here me shume se mu leke smiley vaj hallit ne te tjeret smiley

10 here me shume smiley

Paske leke te modh mor Pjer   smiley

Ata si ty nje grusht jane ne Shqiperi, shumica nuk kane leke te udhetojne, edhe me linjat e lira fare. Ai aeroport me teper shfrytezohet nga emigrantet. Plus ca leverdije keni per bileta me te lira? Do udhetoni jashte vendit, ti lini leket andej smiley.

Atletiko Madrid - Bayern .

Pjero me jep shpejt nje rezultat.

.

I nderuar, une nuk shtij fall, ti e di qe une jam specialist futbolli, sikunder specialist i makro-ekonomise, mirpo ne nje fushe ku tashme jane futur spekullantet e futbollit (t'lloto-sportit), une nuk mund te jap nje rezultat te sakte dhe te kenaqshem per ty. Ti bo vaki futesh ne lloto-sport, por une jo, dhe pikerisht une qe po te shoh 15 minutat e para te ndeshjes, e percaktoj se kush fiton, megjithse futbolli ka te papriturat e veta, kuptohet futbolli qe parakuptoj une, brezi im qe loznim futboll te paster e me pasion. Jo si sot ku çdo gje eshte e paracaktuar nga spekullantet e bursave smiley

Duhet te ket shujt kompjuterin qe nuk pergjigjet. E ke rezultatin te VQ. Mos e lexo sa me kalu rradhen, perciptazi. Aty ke edhe kush do ndeshkohet me karton te verdhe si dhe sa korne do shkelmoje secila skuader ...

E terheq komentin mbrapsh, z. Pjer. U pergjigje ...

Qemolo smiley ne kohen tone, ne loznim me shpirt dhe pasion, ndersa sot lozin me llogaritje dhe baste smiley

Pjero, me gjithe respektin ...nuk krahasohet futbolli i kohes sone me kete te sotmin. Athere luhej me topa trelloksh, mer Pjer. Ik se do shof si do e haj ai ekipi i modh...

Ooops. Albero Tomba sllallom. Ca goje te keqe qe kom ....

gol i bukur Atletiko.. aksion dhe ekzekutim  ala Lionel  Mesi.

O Bajerni i Modh sa i Modh qe je ti qe do i bosh me qajt prap sot.

 

me ekipin e dyte dhe pa trajner dhe po ja qisin vojin

Duroni ene icik se do boheni me trainer te modh ene ju. Osht njoni qe ka humb Finalen duke qene ne avantazh 3-0. Do ta qani Bepinin me lot.

e paralizoi Bajernin sot, Atletiko..

kujton se jam piktor ha-ha-ha

Rrezulltati 1:0 me i keqi nga te gjithe.Bajerni e hongri llokmën smiley

 atletiko u mbyll si te konvikti grave dhe boni qef se e kishim drejtorin zemermire qe i futi lojtaret ne fund te lojes.

javen tjeter ai invisible fence qe sot ishte te mesi i fushes leviz edhe 10 metra para. edhe Neurit do i bije rradha me bo gol.

Bajerni i modh sa i modh qe je ti, me qetesi me dashuri.

 

Si gjithmone loje e shemtut e Atletikos , nejse ishte neshja e fundit ne CHL .

turizmi perfiton me shume nga aeroportet e cmimet e lira, megjithse une nuk besoj se turizmi do sjelli ndonje mrekulli ekonomike ne shqiperi po hajt mo, beji qejfin qeveriut.

nuk dine me me bo pese ligje  me orientu ekonomine, edhe serbia e vuqiqit eshte ku e ku me intervencioniste.

Keta e kane bere doren e padukshme te tregut sikur me qene vullneti i Perendise

nuk dine me me bo pese ligje  me orientu ekonomine, 

Edhe diktature te ish sistemi, pra pushtet absolut, per te bere sic desheron lidershipi (presupozuar vullneti i mire), ekonomia merr kohen e saj t'i shofesh rezultatin, o albano. Si u ndryshoka ajo katrahure social ekonomike ne pune pakvjecare. Po pse gjithmone perserisim te njejtat gjera...

Djelli duket qekur lind, un nuk shof fatkeqsisht ndonje ide konkrete per te dale nga mungesa e perspektives zhvilluese pervecse nji besimi qorr mbi flluska. As serbi me maqedonin nuk jane diktatura por kane ndermarre nisma ne investime qe u kane sjelle punesim e zhvillim afatgjate vendeve te tyre.

Per te tjerat, ja kemi dhene qezarit meritat ku i ka pasur, madje edhe per temen ne fjale se nuk jane pak gabimet e trasheguara qe keta duhet te rikuperojne.

 

 

te thashe, s'eshte se ecet me plane pesevjecare (qe diskuton diellin e mengjesit) se s'jemi as Kina, e as sic ishim.

I thone sistem 'liridemokracie' tashti. Do t'i ofrosh leeway cilitdo paperjashtim.

Ndersa serbin me maqedonin pervec te tjerash, i ke shtete policore, dmth shoqeri te kontrolluara, dhe pse jo diktatura si me pare. Dmth aty afer me Kinen.

Nejse mbaj mendimin qe ke. Do isha kurioze cfare dhe si do punonit ju sikur te vinit ne pushtet 1) me kete shoqeri prezente disfunksionale ne dispozicion, dhe 2) ne sistemin as mish as peshk, liridemokracie qe kemi ne shq.

Nuk ben turisti perendimor rrugen 4 ore nga Kukesi deri ne Vlore per te kursyer 50 euro. Ndersa fqinjet te   cilet jane me nevojtare dhe kane biles mundesi te vijne me makine ose traget (dmth te kursejne akoma me teper) nuk vijne fare per turizem ne Shqiperi. Ne fakt cmimet e biletave bien kur ka trafik ose kompania fluturuese mund ta perdori nje aeroport si nyje per destinacione te ndryshme. As Rinasi nuk ka kapacitet te sherbeje si i tille, jo me Kukesi. Sikur te kishte plane qe do ndertoheshin nja 2 high end ski resorts ne ate zone athere muhabet tjeter. 

Aeroportet do te ngrihen kur te sitemohen te zhvillohen infrastruktura e shume sherbimeve publike, si transporti publik, arsimi shendetsia rendi, ceshtja e pronave , ujsjellsat, energjia,shkollat,rruget, dyqanet,shkollat  spitalet shtepite e banimit,  e hu haaaa !Do ca vite, nja 50 vjet ! Duke qene te varfer dhe te pa zhvillu nxirren me shume para nga te huajt dhe vendasit , te korruptumit !

Mu me duket qe marrveshja per Rinasin bashke me naften jane bo kur premieri jone vizitoi Kinen qe ne 2014. Ekonomike apo jo krisma ka per tu degju nga mbrapa
 

E ke fjalen per ate viziten me avion privat qe ja paguan disa xhentellmena qinez? Mundet, mundet, por nese kjo eshte e vertete krisma e thate ka me qene! 

po ky eshte qellimi i epokes ngambrapamoderne, qe krismen ta ndegjosh nga mbrapa gjithe lezet, dhe te lagesht, jo te thate, pa lubrifikim.

 

si asht e munun qi nuk ka dal hala akoma correl drou i aeroportit te Cuxit?

 

smiley Vurei, Vurei!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).