Ja nje video shume interesante e konkursit te pranimit ne shkollen e kirurgjise ne Japoni. Nepermjet disa testesh provohet vemendja ne detaje shume te vogla. Miniature origami, miniature sushi, dhe nje puzzle me anatomine e nje buburreci. 

http://video.corriere.it/test-kurashiki-ecco-come-giappone-si-diventa-ch...

3 Komente

Si nuk e mesova kete japonishten, dreqi e marrte, por mesova kot me kot koreancen!

Po lere japonine, japonia ha buke vec

Po mire, japonezet e Kane luksin per kesi lloj aperitivesh. Testin final duhet ta bejne ne QSUT, Ku te matet rezistenca ne kushte te veshtira: sa do the jete eficienca e chir+urgut (punedoristit) nen presionin e problemeve etike dhe teknike pre, intra dhe post operatore? Si do te influenconin surprizat ne salle psh anestezisti qe s'ka si kalon kohen, e qe qellon te punoje part-time ne xhami, mund te nise te kendoje sure per shpirtin e pacientit, kur e sheh qe kirurgu s'eshte dhe aq ne forme (true story meqe ra fjala).

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).