Zana Ramadani, një aktiviste fanatike për të drejtat e grave në Gjermani, ka realizuar një foto nudo, duke pozuar me flamurin e Shtetit Islamik, i cili është i përlyer me gjak menstrual, derisa në gjoks ka të shkruar fjalët “Fuck your Islamism”.

Sipas saj, ISIS po keqpërdor simbolet fetare islame.

Ramadani ka thënë se përmbajtja e flamurit që po përdoret nga kjo organizatë është deklarata islame (shehadeti), mund të ndihen të fyer shumë besimtar mysliman.

Ramadani njihet për kritikat e saj të ashpra kundër Islamit dhe myslimanëve. E për këtë ajo vazhdimisht merr kërcënime, sidomos nga bashkëkombësit e saj shqiptar.

Insajderi.com

48 Komente

 ...duke pozuar me flamurin e Shtetit Islamik, i cili është i përlyer me gjak menstrual, derisa në gjoks ka të shkruar fjalët “Fuck your Islamism”.

Sa forme origjinale e protestes kjosmiley

Si ithtar i flakte i levizjeve feministe,e ftoj Zanen qe te protestojme s'bashku.Ne shenj solidariteti,i jap fjalen se edhe une do jem nudosmiley

shume origjinale Zana, jakove. since 2014 ne Egjyptin e lashte..smiley  

 

p.s  ore, ka qene nje kengetare  e njohur me emrin artistik Zana, ne ish-Jugosllavi. ka pas nja dy hite ne fundvitet 80-te.. shqiptare ishte kjo, apo jo ?

shqiptare qenka !.smiley   Zana  (Nimani). (G)jakovare.smiley

Ah Belulo, kisha 30 vjet pa e nigju ket kenge. Rrofsh. Sjell sh kujtime smiley

Nuk e di per ty Belul,por une asnjehere s'kam qene me afer islamit se sotsmiley

Nese Zana vertet i permbahet premtimit "(i wil) F*uck your islamism",atehere une qe nga soti e leshova mjekrren dhe te krejt pantollonat qe i kam i transformova ne treçerekshasmiley

p.s.

Ajo kengetarja eshte Zana Nimani.I kishte prinderit gjakovare(funksionare ne nivel federate),por vete e lindur ne Beograd.Perndryshe,seks simbol i viteve 80-ta me shume hite .Une isha femije,por kjo s'me pengonte t'a beja Zanen si "first VIP crush" smiley .Me sa e di une,ajo ka kohe qe jeton ne Kanada.

Ca te them Qemolo, madheshtore. MSG ishte sold out , mbi 20000 spektatore. Kam vene re qe popullariteti i Maiden eshte rritur goxha ne USA. Para 10 vjetesh nuk bonte vaki tu mushte MSG per Maiden, vetem Metallica ose ACDC mund ta benin. 

mosss, ç'me the jakove...  ma prishe ate imazhin e mire per Zanen shqiptare, artiste pop,  e famshme ne (ish) Jugosllavi... 

-po kjo qenka bije e nomeklatures komuniste jugosllave..smiley    fare e keqe !  ptuuuu..smiley 

 

dajosh,  te pershendes..

Lere Belul se e lashe punen fillova tuj nigju prape jugot e viteve 80. smiley

Jo mer,s'ka lidhje qe Zana i kishte prinderit plehera.Fundja,prej plehut çel lulja smiley

p.s.

jakova pershendet belulin,dajoshin e qemolin.Te gjithe ata qe e duan futbollin dhe zanat ,jane miqte e mi smiley

Ose prej ferres del trendafil dhe trendafilit del ferre smiley

E pershendeta une I pari, check it out my link,peshkarexhe.smiley po mire bere se nga nje qytet jeni te dy dhe njiheni me shume.smiley

Ja edhe kete Belulo, dhe le tu bej edhe une nje pershendetje,dajosh, peshkarexhe, Jakove, qemol, pse jo edhe shkabe, naten.

smileySorry Zeqo,nuk e kisha pare linkun tend, Lipe Cvatu e kam patur qe atehere fiksim, kam shume kenge nga pozdravja e famshme qe i degjoj edhe sot ne makine.me pelqen me pelqen uniteti vlonjat nuk ka zhgab te na çukis.....

Ramadani eshte shqiptare nga Maqedonia dhe e ka braktisur edhe familjen e saj. Sidomos me te atin e te vellain nuk shkon me, mesa ka thene ne nje interviste. Kohet e fundit u pelqye dhe per nje shkrim ku kritikonte edhe femrat myslymane: http://www.derwesten.de/wp/region/sauer-...

 

Sa mirë. Do të na shkonte dhe neve meshkujve të protestonim kundra feve, meqë kemi dhe organin me të cilin mund t'ua shkruajmë "Fuck your religion"

Keep fucking that chicken, Suzi . C'te duhet politika ty mi ? Do arsyetosh me lunatike qe hudhin veten ne ere per te provu qe jane lunatike ? Na lajmero si do maroj kjo kauza jote po pate kohe. 

Kushedi sa ka per tu bo rradha e "islamistave." smiley 

I approve this message smiley

Ec aty Zana. smiley garipe jo Shaka. Lol

feministe e terbuar do ket patur histori te dhimbshme e shkreta do ket vuajtur shum kur e ka len dashnori ashtu sic e meritojn femra te tilla

Zgjidh o njeren o tjetren, ose "e shkreta" ose "e meritojn." Te dyja s'qendrojne mire bashke  ne te njejten fjali. 

Ve bast qe Lavdrimi tashi osht myll me nej hale dhe po kerko pallen poshte rraqeve per nje seance t'rame me dore.

Po letren higjenike s'e kepuste dot drejt, per arsye foto-estetike? smiley

Duhet njecik egersi ... per ta bo tamom at pune. smiley

 dro i ka zon merimonga ksaj kurve t paqime  t protestoj n kabul midis pazarit.

Kjo dashka bisht sqepari .

Bukur!

Cudi, vetem me nje llaf kuaz? 

Natyrale krej oj Zane, mos e rruj hic! Si fytyrat dhe/ose meniet e ketyre pickave.

Eshte me pak e dhunshme se ata te VV smiley

Bravo te qofte goce !

Tani qe e pashe ket foton mu mush menja qe ISIS-i qenka organizate terroriste.

Poshte ISIS-i smiley

E hëngri kjo më duket. Taksirat e komshinjve të kësaj që do ikin për lesh.

Lesh me qime ?

Mire mer mire, po pse ne banje?

Tani kjo cika s'eshte se i prish ndonje pune njeriu me keto qe bene, por ta ndaj e mendjen o do merret me CDU ose me femen. S'e nuk ma do mendja se ka me be hajer tek partia e Merkel duke nxjerr cicat jashte. Mendimi im ky. 

Nuk e kuptoj kete: "

Ramadani ka thënë se përmbajtja e flamurit që po përdoret nga kjo organizatë është deklarata islame (shehadeti), mund të ndihen të fyer shumë besimtar mysliman.

"

Dmth ajo e di qe Isis po keqperdor kete simbol te shenjte islam, dhe se me kete ndihen te fyer besimtaret, dhe ajo ben te njejten gje si Isis duke fyer besimtaret permes ketij abuzimi banal te shehadetit?

Cili eshte qellimi, ofendimi? Acarimi i besimtareve? Provokimi per hir te provokimit?

Nuk e shoh nevojen apo efektin e nje shprehje te tille proteste. 

Mire se erdhe armir, na kishe munguar.

Ke te drejte per sa thua "per nevojen apo efektin e nje shprehje te tille proteste." Vete nuk  shoh  te kete nevoje apo arsye per proteste kunder Shtetit Islamik nga nje aktiviste qe operon ne Gjermani. Eshte shume t'i akordosh provokimin per hir te provokimit; mua me ngjan banalisht provokim per hir te celebritetit, konform antagonizmit publik karshi Shtetit Islamik. Kotesia e kesaj shprehje proteste shkon persemiri me kotesine e pozes prej ganstereje/glamour model. 

Gjallë është akoma kjo? lol

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).