Koço Kokëdhima nuk do të jetë më deputet i Vlorës në Kuvendin e Shqipërisë. Vendimi i sotëm i Gjykatës kushtetuese e lë biznesmenin Kokëdhima pa mandat, ai akuzohej nga Partia Demokratike si përfitues i fondeve publike nga kompanitë e tij pasi ishte mandatuar si deputet. Ligji shqiptar e ndalon që përfaqësuesit, apo familjarë të tyre, të përfitojnë fonde publike për shërbime të ndryshme. Në rast shkeljesh ata humbasin të drejtën e përfaqësimit.

Gjykata kushtetuese vendosi fillimisht se do ishte ajo vetë që do vendoste mbi këtë çështje, çka e detyroi Kuvendin që t'ia dorëzonte Gjykatës vendimin mbi mospajtueshmërinë e mandatit të Koço Kokëdhimës me ligjin, dhe tani Gjykata merr këtë vendim që e zhvesh Kokëdhimën nga mandati përfaqësues.

63 Komente

Epo mja o Koço se u lodhe , dil në pension tani , shijoji ato para .

Gjin Gjonit ka me i qellu per gjykim .

Tani Koco mund te vazhdoje te marre prape kontrata qe s'i lejoheshin si deputet.

Dmth te ruhen dhe ca peshq qe u ka ngrene buken Saliu. Degjove Stalker, mos shko vetem ne cinema per ca kohe. smiley

Mo genje, Saliu beri detit kos dhe na dha te tereve nga nje luge, ta mbanim ne brez. smiley

Pastroni lugen nga ndryshku, tha z. Trump smiley

Koqos i duket vetja donald trumpi shqiptar, ka bo dhe liber, si te behesh milioner.

Boj si deputetet e tjere te dyja kraheve, mer koqo, hap llogari ne panama, krijo kompani ne offshore ne emer te njerzve te tjere, masanej futu ne parlament e fito tendera sa te dush.

Tani e derrmo Gramoz Ruci ket qokon.

Pse prap kishte te drejte opozita ne denoncimet e veta??? Cna lodhi kjo opozite qe thote vetem te verteta...ah sali sali sna u hoqe qafe!!

Nuk hiqet se aty e duan, gjer ne qafe. 

...me ne fund drejtesia po clirohet nga presioni i politikes ; “KOMISARI” I JUGUT JASHTË PARLAMENTIT....si hajdut i fondeve publike 

Zere se i hoqen pjaten e vune tenxheren perpara. 

e verteta eshte sh e thjeshte: ktij tenderat ja kish dhene me dhune Saliu

Apologjia e Saliut. Na paten thene qe o si shpyrt, por nuk i patem besuar. 

Sa e lehte qe e ka Rama me keta.. shume e lehte. E hoqi Kocon Gjykata sepse kishte marre kontrata ne kohen e Saliut.. smiley

Keta duan ta groposin Saliun me duart e tyre, hijenat jane leshuar. 

 

Sali Bomaye ! smiley

Kte e ka thene Sali Bolleku qe para nje jave , ose si kane filluar ti thone tani , Sali Korrado Katani smiley

Ja ka hap gryken fare thesit komandanti. Do te vdesi ne lavdi, se s'ma do mendja qe ka me oreks per pushtet. Lol.

Si erdhen punet Brado, te thone njerzit, qe; Ishim me mire ne kohen e Sali Bollekut. Dhe kjo gje, fale paaftesise se Palloshit. 

ketu tek peshku e kemi mare vesh edhe neve Pjer qe paska qene mire ne kohen e saliut, ka komentues ketu qe thone qe aq mire paska qene saqe njerezit paskan patur mundesine te behen me nga dy shtepia ne shqiperi

T gjithe mashtrimet e Tachi Thachit jane bo ne periudhen e 8 vjetcit ne pushtet te Berishes super klani i te gjitha rremujave dhe konflikteve sociale, vjedhjeve dhe mashtrimeve me pasurine publike !

Sali Bolliku nuk shpeton dot sa do te mundohet te presi fijet qe ka lone mbrapa ... smiley

Sipas materialit të referuar, shtetasi Rezart Taçi, në bashkëpunim me shtetasit Mustafa Taçi, Drita Aliçka, Anika Taçi, Arjanit Kolgega dhe  Irgen  Selfo, kanë konsumuar element të veprave penale të mësipërme, nëpërmjet aktivitetit të tyre tregtar e transaksioneve bankare nëpërmjet shoqërive “ARMO”, “TAÇI Oil”, “Kuid”, “Niti Petroleum Company” etj.

 

Me shkresë nr.29492, dt. 30.12.2009 të DRTM është dërguar Urdhër Bllokimi për arketimin në buxhetin e shtetin te detyrimeve tatimore te prapambetura te subjektit ARMO(moszbatim të afateve te derdhjes ne buxhet te detyrimeve tatimore) per shumën 967,439,745 leke, të ndara: akciza(detyrim dhe penalitete ne shumen 359,033,973 leke, takse karboni ne shumen 25,666,279 leke TAP(detyrim dhe penalitete ne shumen 34,537,717 leke dhe detyrim per llogari te Albpetrol ne shumen 565,109,930 lekë.

Pislliqet e Tacit 

https://www.youtube.com/watch?v=rJgJ-wmajng

po i ikin atij parlamenti me te miret, keto qe i kishte zgjedh Edi vete me dore smiley

 a ka ngel mo njeri kush me e zevendesu kete tashti, se keto u treten te gjithe nga dekriminalizimi? Valentina leskajn dihet qe do e zevendesojne me listen e PD-se smiley

smiley Ik pleqeroni me Koçon hallet e z.Trump tashi smiley

 

koco e ka frymezim donald trumpin, te njejtin model karizmatik ka ndjek edhe ne bizineso-politike. Paradokset e politikes skiptare

Frankly speaking, te parit qe i duhet heq mandati eshte kumandantit tuejsmiley atij qe shan me shume

nuk thote kot poplli veshderr shqiptar (tm Oidrizi); kush shan eshte i share

mori funt Trocki thuj smiley

Vallai shume tersllik ka pas ky qe kur shau z. Trump. Thjesht koicidence apo nei telefonate nga ato qe te shtojne jeten?smiley 

ka thon z.Trump, nuk do humim mo, vetem do fitiojm, win win win

siç e thote dhe konga moo:

All I do is win win win win

and dej trow dey hands up

 

and dej holld em up up up.. smiley

 

Pytja esh kush e ka rradhen, se kshu e kon kto komunista, i burr - i gru

Une e kom copyright pytjen: "E keni bo treshe me Moniken?" Te qisim nei lek kur ta perdori z. Trump ne debat.smiley  

Prite kur ta bejne minister, ehhh nuk largohet kollaj Koco eshte ujk i vjeter. I mbodhi Rama gjithe plerat. 

ne burk ne burk

te gjithe hajdutat qe perfitojne pare duke shkel ligjet 

Parlament ci bere djemtesmiley kujt I plasi .shqiperia eshte me duar te hajduteve .nje me shume apo me pak nuk e lun fare kandarin.le ti bjere lu-ja legenit sa te doje .

shqiperia eshte me duar te hajduteve 

 

 te krye hajdutve- thuaj !

 

Në deklaratën e pasurisë së Sali Berishës, për vitin 2015, nuk figuron asnjë shpenzim, asnjë e dhënë apo deklarim, për zyrën e tij luksoze, në një nga kullat më të shtrenjta të kryeqytetit

. Shqiptarja.com zbardh pasurinë e familjes së ish-kryeministrit Sali Berisha, për vitin 2015, deklaruar pranë ILDKP, ku bie në sy mungesa e çdo të dhëne për zyrën e famshme. Ia kanë bërë dhuratë Sali Berishës zyrën luksoze, paguan qira, ia pagua partia apo e ka blerë?

Deklarata e tij vjetore nuk jep asnjë përgjigje. Në deklaratën e pasurisë, figurojnë shtim dhe pakësim llogarish bankare, të ardhurat dhe shpenzimet, blerje apartamentesh dhe shitje dyqanesh nga fëmijët, transferim llogarish etj., po asgjë për zyrën.

youtube

Rrofte ambasadori Lu  i cili ofroi 10 milionë dollarë në ndihmë të sistemit të drejtësisë në Shqipëri.me USAID-in bravo i qofte se i ka trazu ujrat e turbulla shume keto kohet e fundit duke i meshuar shume sitemit te drejtesise  ! i ka zgju nga gjumi robt, me shpres se drejtesia duhet te vihet ne vend , Neni 25 thembra e akilit ,i cili po u pmiratua, mren do ta kene te gjithe   

ore, poplli rri dhe pa buke e uje, vec Kocon t'mos e kishin heq!
Nuk di pse jane nxitu dhe e moren ket veprim kur dihej qe faji ishte i saliut, mor babam

Bredharako, te kam shkruar tek posta ketu, e ke marre gjo . 

e kam marre i nderuar, e kam marre. 
Nuk me kane ndaluar te komunikoj me njeri, kete duhet ta theksoj. Por me kane vene ne dukje se influenca e disa njerezve te caktuar ne vendimmarrje do shihet me dyshim. Keshtuqe preferoj qe bisedat tona te jene transparente, ketu ne blog, ne menyre qe te mos lene hapesira per interpretime e keqkuptime. Gjithmone, nqse eshte OK me ty

Morpo leri ata -vendimmarrsit- se per ata nuk pjerdh shume une, ata po te ishin te zgjuar, do e kishin zbuluar dhe kuptuar se;  pse, une vij ne Shqiperi, gjithmon diç parpara se keta vendimarrsit e anes time te vendosin per diçka ne favor apo disfavor te Shqiperise. Po te kishin kuptuar, do e kishin dhone me kohe OK, por kjo nuk me intereson, persa kohe loja eshte e panjohur per ta, dhe persa kohe une jam pakez me larte se ata ne kete fushe. Ajo qe me intereson eshte RESPEKTI, ky element qe iu mungon atyre gomerve. 

Bredho, me kane thene qe kohen e ke $$$, mos e humb me muhabete te kota smiley

mbiemer fancy ka dreqi 

Mire ja beri ketij Beqiri..... ishte bere si shefi i personelit per jugun..... palaco njeri qe vetem per pordhe..... yyyyyyyyyyytttttt rrace e keqe....

cna kujtove ate sekretarin e vet qe e kishte pedofil por qe do e bente edhe kryetar te bashkise se sarandes.

 

Balade per Koco hajdune

Moj Piqeras e Himare

kishe nje levend te pare

Kocon qe e bene firare

nuk i lane llaf pa e share.

O qarku i Vlores me vule

Ce bere Kocon hajdune

Kushtetusja i vu drune

i tha ik se sje per pune.

Gjirokaster e Sarande

Naft" e Ballshit the Himare

Kocua atje do vije prape

sic ishte do jete i pare.

Vallai kur shiti dhe Koco vllamin ky, ata qofshin qe punojne me kete, duhet te veshin brek hekri. smiley

Nuk eshte se i pati faj te modh ky, Kocos iu bo avioni i dyte qe ia kapin ne zone te vet

http://www.balkanweb.com/site/berisha-qy...

i doli per zot asaj zone por mund te mos ishte i zoti... por edhe pengese nuk ka pse behet...., partia te pakten do tregohet zemergjere dhe do vazhdoje ta mbaje ne sektorin e propagandes me furce ne dore duke ly parrullat e enverit neper mure smiley

Mire mer mire, po ua ka fut te gjith te vetve ky, Nanja, Kaci i zi, Blushi, Kocja, etj. Lir florin nja dy here qe t'u e rras mrena. Brekt e hekrit pa percina, te saldume dmth.smiley

Milet pa derman.  Po mos te denohej, o burra do i turreshim palloshit qe influencon drejtesine. Tani qe u denua, ja futi Sala palloshit...

I gjori pallosh ; ktej i ha, andej i kruan...

Ky Koçua me duket babxhan, ndonse thone nuk u ka dhene rrogen gazetarve per tre muaj.

Koqo praktikon komunizmen ne gazeten e tij ku njerezit punojne per qejf jo per pare .smiley

smiley !! Kulak i qelbur..Ka perfituar 200 mij lek te vjetra nga buxheti!! Keshtu jane pasuruar keta kulaket,bejler,agallare,borgjez e matrapaz..me gjakun e popullit! Bjeruni o Kapitalista anti-komunist...bjeruni!! 

Nuk me ha shume meraku per Koçon, apo Koqon e te tjere. Por bej çudi per keto lloj ligjesh, te cilat 1. lejojne nje deputet te merret me biznes. Perveç kesaj, 2. e kthejne si pushtetin legjislativ (Kuvendin), si organet gjyqesore, ne masha te politikes. Dhe ja se si. Gjykata Kushtetuese zgjidhet nga Presidenti i Republikes. Ky i fundit zgjidhet nga Kuvendi Popullor (parlamenti), i cili eshte politik. Pra, deri ne nje fare mase, presidenti i vendit eshte njeri politik, siç dhe po e tregojne ngjarjet. Tani, ky president (deri diku) politik na zgjedh anetaret e Gjykates Kushtetuese me pelqimin e parlamentit, anetare keta qe qendrojne ne post 9 vjet. Keta anetare te Gjykates kushtetuese jane keshtu deri ne nje fare mase te varur nga politika, ndryshe: te politizuar. Presidenti zgjedh çdo tre vjet kryetarin e Gjyk. Kusht., pra ky eshte akoma me politik, çfare le te dyshojme per ndikimin e tij politik tek anetaret e tjere. 

Perveç kesaj panorame, kemi edhe Gjykaten e Larte, e cila merret me gjykimet perfundimtare te çfardo lloj çeshtjeje. Edhe anetaret e saj, perfshi ketu edhe kryetarin e Gj.L., zgjidhen nga presidenti per nje mandat 9 vjecar, me miratim te Kuv. Pop. Tani, ne baze te ligjit, kjo gjykate ka te drejte te gjykoje vendimet e Gjyk. Kusht., pra ne rastin konkret Koco Kokedhima mund te beje ankese direkte ne kete gjykate dhe vendimi i Gjyk. Kusht. te hidhet poshte. Duke patur parasysh qe anetaret e kesaj gjykate mund te jene zgjedhur nga nje president dhe parlament me ngjyra te tjera politike, pra para disa vjetesh, nuk eshte cudi qe ngjyrosjet (sado pak) politike te dy gjykatave te jene te kunderta, cfare mund te ndikoje ne nje lufte te fshehur politike edhe ne oganet dhe institucionet juridike! Nje rreth vicioz i dirigjuar nga politika.

Si perfundim mund te themi, se sistemi juridik shqiptar, po i pershtatet sistemit anglo-sakson, pra atij te marrveshjeve, dhe jo atij greko-romak, te paresise natyrore. E gjithe kjo saksionon ndarjen e shoqerise ne dy kasta, gati te perjetshme keto, ku elitat bejne sikur zihen dhe ia fusin nga pak njera-tjetres, ndersa bagetia popull kujton se lufta e klasave i ka perfshire edhe elitat e "siperme". 

Keto lloj vendimesh sjellin fat per "te ndeshkuarin" ashtu si dhe ne rastin Beqja. edhe kete rradhe do ta shohim Kocon minister te ekonomise zgjedhjet e tjera.

Urime zoti minister.!

Si i bie, meqe ky e hengri prej pd-se,  Kimineli denoncoi hajdutin dmth? 

Aksident i drejtesise do thuhej kete rast

Mir kto se jon firmato ne cilesi,

 

po ajo e Tepelenes esht najçik e mire me, e ka provu njeri ?

po pse vec drejtor ky xhanem? ja paskan pas me te futme. Po boje o vlla deputet a minister!

Ju drejtoret jeni te rrezikshem.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).