Një videoskandal ku kryetari i bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili kërkon favore seksuale në këmbim të një vendi pune është publikuar mbrëmjen e 12 majit 2016 në emisionin “Të Paeskpozuarit” në Ora News

Pak muaj më parë vajza 20 vjeçare u paraqit në redaksinë e televizionit Ora News për të bërë  denoncimin.

Sipas denoncueses, ajo nuk ka qenë e vetmja që është bërë pjesë e një skandali të tillë në bashkinë e Dibrës, pasi kryetari Shukri Xhelili, këtë praktikë e ka ushtruar edhe me vajza të tjera të cilat i ka vartëse në administratën e tij dhe për këtë ajo i bën thirrje edhe vajzave të tjera që janë pjesë e këtij skandali, të mos bihen pre e personave të tillë.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=yQ7VsyO_iRU

267 Komente

duhet postuar dhe ajo "underwear repair kit" bashke me linkun e jutubit smiley. ky ishte ai qe ne cv kishte dhe "njohuri te mira te paketes office, internetit dhe  nje pjese te mire te programeve me te perdorshme te momentit". 

Skandal per Rilindjen! Partia e ka Ajatollen shef modash, nderkohe kryetaret e bashkive shkojne me breke te grisura ne takimet seksuale me 20 vjecaret qe kerkojne pune. 

Pas publikimit te videos, ne nje mbledhje urgjente Rama ka propozuar qe buxheti i redaktoreve te gjuhes te perdoret per te ngritur me urgjence Ministrine e Brekeve. Imazhin negativ nga kacaket dhe pedofilet tane e bejme si e bejme, ama po na doli nami si pushtetare brekegrisur na prish shume pune me biznesmenet dhe Evropen, kishte thene Kryeministri.

Ne nje memo te leshuar pas mbledhjes Rama porosiste gjithe administraten publike qe ne asnje rrethane te mos gjenden me breke me te gjata se 15 cm.

Edhe pastaj shani shkaben.. ca gjera i shkruan sakte e mire ai per brezin e rritur para 90. smiley  Tani te formoj parti me Tritan Shehun. smileysmiley 

 

 

 

Hajde Shukri hajde, te pelqen gjaku ri, po vete me breke te grisura...

Qe te mos i binte ne sy grus. Edhe ia la thate te shkretit kurva.

ti e di qe keto muhabete o te zbardhin faqen, o bythen smiley

Nejse, une per vete them se Rilindja duhet te ndihet krenare. Gjithe keto dite keta filipinasit qe njoh kane qene shume te gezuar per presidentin e sapozgjedhur, ka qene kryetar bashkie dhe akoma jeton ne nje kasolle. Eh, thashe me vete, kur do vije ajo qe te kemi edhe ne kryetare te tille bashkie e t'i zgjedhim presidente. Little did I know qe ajo kohe paska ardhur, kaq vjet kryetar bashkie tjetri dhe akoma brekegrisur. Shukriu For President. 

Qe bere Shukriu, si derrat e qendres se nderzimit ne Shamogjin, nuk mbahej fare... smiley

Eshte rritur me ushqim bio Shukriu,jo si brezi i Shkabes,qe u del jashte perdorimit qe 30 vjec.

Me vjen keq qe te paskan zhgenjyer cunat e rinj o xhaje ste paskan shtypur mire neper ferra

Po o Shkabe, po une ta kam shtypur mire mamane ne mullar, pavaresisht se nuk i ka pelqyer

Jepi pak adresen se per 2 muaj vjen ne Kine

Nuk ka brisk te mprehte Shkaba, dhe une e kam qimen ca te ashper. 

ok ok, beje pak shok ne fb se ta tregon aty se c'mund te beje. Ka dhe nji profil impresionus me foto filmash me kartona. Po s'ta futi friken as kjo, nuk di ca te them

smiley Eh te marrte e mira te marrte Argendis smiley 

" .....Eshte rritur me ushqim bio Shukriu,jo si brezi i Shkabes,qe u del jashte perdorimit qe 30 vjec...." smiley

E ore Zeqo, shikon Shukriun, rri mbaj Peshkun ti!

S'ka ndonjë çudi të madhe, të gjithë e dime që jo vetëm në vendin tonë, ndodhi të tilla ka plot. Për mua ky është një rast që të kujton atë të z Pango para ca viteve, edhe aty si ky i Dibres është vetë femra që e ka provokuar dhe s'mendoj që ka rënë pre e abuzimit ose e dhunës. Gjithsesi unë nuk dua të mbroj plehrën 'rilindase, nesër demokrate', ajo që duhet theksuar është faktori dhe arsyea që e çuan vajzën në fjalë të merte një veprim të këtillë. Unë mendoj se janë faktorë dhe shkaqe të tjera që bëjnë femrat të bien pre e dhunës seksuale dhe e abuzimeve të tjera me to. Të gjithë i dimë shkaqet dhe s'është nevoja të përsërisim gjera që ka tre vite që meremi me to.

Admin
Nuk mendoj se duhej ta kishe hedhur si temë për diskutim në PPU,
 

S'ka ndonjë çudi të madhe, të gjithë e dime që jo vetëm në vendin tonë, ndodhi të tilla ka plot. 

Po mire mo dhe Bill klintoni ia lau dhembet monikes por nuk shau njeri ameriken sa qef e keni te kapeni me kete vend mer jqj lol

Se pari, Shkabe, ka ndryshim mes nje lidhjeje ne pune dhe punesimit ne shkembim te favoreve seksuale. Edhe pse rasti i pare shpesh bie ne kundershitm me etiken e punes.

Se dyti, jemi dakord qe Rilindja nuk eshte Shqiperia, ndaj pse nxiton te mbrosh Shqiperine (qe nuk po shahet) kur ne te vertete duhej te mbroje Rilindjen?

dhe ku e permenda rilindjen une? e di qe te ka spermosur sala trute dhe i sheh gjerat vetem blu e roze, por une te njejten gje thosha dhe kur ishte sala e kapej pango, qe per nje pango nuk duhet share gjithe shqiptaret. ti shih veten se cdo kesh thene se mo jesh dhe ti si grate e tjera qe shanin ate kucken qe e provokoi

Shkrova qe duhet ta mbrosh( meqe po shahet), jo qe e permende.

sjam si ju qe i mbroni dhe per gerdecera e per 21 janare

Te ironizosh Rilindjen (eshte shume e ironizueshme, s'kam faj) nuk do te thote te mbrosh 'ata' per gerdecerat dhe 21-janarat. Komentet e mia te se kaluares ne Peshk i ke, mund te lexosh pershtypjet e mia negative per ata qe sipas teje mbroj. 

shikon ti.: edhe Shukriu nga Dibra ka dashnore, vetem Kol Balla mbeti duke i rene me dore, ne Albanie .

he filloni tani shani gjithe shqiptaret per nje dava bqiri ne bashkine e nje qyteze se e keni zakon. ndersa andej ku dalin politikanet edhe pedofila, prape jane te mire. lol

kur eshte per tu share/ofenduar/kritikuar gjithmone do e shajme/ofendojme/kritikojme dhe atdheun. kjo eshte ngaqe e duam smiley

Ju ia keni kaluar dhe serbit, dhe grekut, dhe anglezeve per te share atdheun. I keni qr s'u keni lene me as vend per fantazi. Nuk kane nevoje te sajojne ata se sajoni ju per te gjithe. Andej kur ndodhin gjera te tilla izolohet faji tek fajtori qe te mos shahet gjithe komuniteti, ju me inferioritet provinciali vraponi te shani komunitetin.

Thote greku "baron droge" per nje dava karagjozi ne sarande ju duartrokisni. Nuk ju ben pershtypje qe ai ishte ortak me nje grek. Greku s'eshte "baron", vetem shqiptari qenka.

Thote anglezi "shqiptaret jane 10% e te burgosurve", ju duartrokisni. Pastaj del qe jane 5% e te burgosurve ju e duartrokisni po njesoj. Pastaj del qe jane 5% vetem e te burgosurve te huaj, jo totalit, dhe prape duartrokisni. As nuk ju ben pershtypje qe kur tha "10%" ne fillim genjeu por shkoni e thoni lart e poshte qe shqiptaret jane me te keqijte. 

smiley

Hallall Shukriut,se e qita kafen per bira te hundes smiley

Edhe breket i paska me ventilim smiley

smiley ventilim smiley

Ketu problemi eshte nje dhe i vetem, e eshte i madh sa nje mal: e quhet nevoje per pune....nevoje ekstreme per pune.... Nese nuk ulet papunesia qe zmadhohet çdo dite  do kemi nje bombe sociale qe heret a vone do shpertheje....shperdorimi i detyres (ne rastin e ketij palaçoje nga Dibra) vjen jo vetem nga paturpesia, babezia qe te kene ate qe skane pasur ne rini por vjen dhe nga pamundesia e te tjereve te kene apo te krijojne vende pune.... 

Sot ne plan te pare eshte ky skandal qe tregon degjenerimin e nje shoqerie, renien e vlerave morale e shoqerore, renien e virtyteve, mungesa e thelle e kultures....

Dje ishte problemi i gjobvenjes ndaj biznesmeneve, dhe jo nga shteti, por nga te rinj qe rrijne rrugeve, nuk kane pune dhe te vetmin mjet qe u ngelet eshte perdorimi i forces dhe frikes...me jep pjese te fitimeve te tua osa te hedh ne ere dyqanin... e pra keto jane fillimet e rrenjeve te nje shoqerie mafjoze......

Frika per te ardhmen, pamundesia e nje alternative qeverisese, sepse mut ata e mut keta, ben popullaten te rrije me koke ulur...

 

Nese nuk merren sot masa per uljen e papunesise...neser do jete vone....

e ndofta eshte e vertete ajo thenia...shqiperia ka nevoje per nje "revolucion francez" ku disa koka e "meritojne te priten" (figurative kjo...)

Pa figura fare, une di nja 140 silueta kokash qe meritojne trajtim robespierran. Shto dhe ata qe jane marre ose merren me bashkine e Tiranes.

Kurva,desh t'a provokonte...! smiley

Po pra!

Ajo vete ia qiti airbag-un per me ia puthesmiley

Jam me Shukriun, deri ne vdekjesmiley

Per nje vajze 20 vjecare - per mendsine tone - zakonisht jane prindrit qe behen interlokutore per nje vend pune per to. Kjo e paska marre situaten vete ne dore. Dicka do kete nuhat qe mund t'ia arrinte me forcat e veta. Enigme ngelet fakti se ku ka ngel e zhgenjyer.

Pjeter, po duket qe eshte e stisur si pune, kane pasur informacionin te sakte, kane vene kamerat e te gjitha...

Jam pak kurioz hotelxhiu ka kerkuar dokumenta apo jo?

Shiko, ka pasur dhe ne Kine ca raste te tilla. Zakonisht gjejne ndonje kurve, ia cojne ndonje zyrtari, filmon ajo dhe pastaj i bejne shantazh. Ose ndonjehere ia bejne per hakmarrje. Tani edhe kjo eshte e stisur, i thote me merr ne pune te ta jap, etj., po nuk eshte kaq e organizuar besoj. Kameren ajo e ka diku me vete, ne cante mbase. Po qe duhet te jene persona te tjere prapa saj, ma mer mendja qe ka shume gjasa.

Ne bejme gallate ketu, se ketij i ra halli tani, pa po te te vihen, ta hapin telashin, njeriu i dobet eshte, nje pike ja gjen per ta bere demin

Edhe mua me vjen keq ne fakt, se meshkuj jemi e mund te na ndodhte te gjitheve (edhe breket me vrime madjesmiley  po pastaj them: "Hajde se Shqiperi eshte, cudia me e madhe nuk zgjat as tre dite, del ndonje gje tjeter." Mbaj mend ka ndodhur edhe me nje prof. turqishteje qe e kam njohur. Po mbase ne keto qytetet e vogla eshte shume e rende dhe ai i gjori nuk e di si do ta marre veten nga kjo. 

Nuk eshte pune tre ditesh kjo, po te kete qene i zgjuar e te kete blere ndonje shtepi ne Tirane se Tirana ka bark te madh dhe i mban, po aty ne Peshkopi i ngelen kalamaqte pa martuar.

Jo, nuk besoj se do zgjase 3 dite. Ky do jete si historia e Hasan Pordhes.

Po PO, duhet te iki nga Peshkopia...

Ka faj teknik lungomare , te ishin breket pa vrima , skandali nuk do ishte i ketyre permasave.

smiley se mos vetem ajo..

po nuk proftasi, sa hapi deren, ti kish bere pak ambient, ndonje pije pak muzike, po sex kooperativistesh, i kerceu direkt siper.

smiley

Direkt, pa nxemje fare, " ta puc pak cicen e vogel "

smiley

Pjeter,eshte teper indikative sorollatja e nje 20-vjecareje te papune ,nga njera zyre deri ne hotelin tjeter,dhe e tere kjo e shoqeruar me paisje te posaçme pergjimi!

 

Jo desh por e provokoi. Keshtu e mbron Shukriun berberi yne. Si gjithmone, jane perhere femrat qe provokojne se meshkujt e shkrejte jane engjej te pafajshem. Berberi eshte nga ata qe kur perdhunon thote "me provokoi, kishte veshur fustan".

Gjembo pse ku genjej une ne ato qe kam thone? Ato fjale i shpreha mbasi pashe videon, dhe sigurisht gjekundi nuk pashe perdhunim. Biles kete gje e kishte pohuar edhe cuca ne polici kur kishte thene se: "nuk me shtergoje per seks"

Mua me vjen keq per ata te PD qe kane mbrojtur Pangon me shpirt, qe, ose do rrine pa e sulmuar kete, ose do ta sulmojne e te dalin si karagjoze. haha

Rilindas me breke te grisme smiley

kujton kohet e zborit, ka lezetin e saj cdo gje smiley

Paska qene i tmerrshem Shukriu , kush paska kalu nga zyra Shukriut i paska lone nje vrime ne breke smiley

Shukriu vete i paska qujt " Breket e fatit " smiley

I vajti shtrenjte kjo rruge, nga detyra e shkarkuan, familjen e pordhi dhe gje nuk beri, i kish futur nje tel Kol balles e i dilte me lire kjo pune smiley

smiley

spo punoj dot lash nam ktu , ca ti them kolegeve ? ka dal moda ne Shqiperi me airbag smiley

smiley me airbag smiley oh ç'u 10-va tu qesh smiley

Ama ai Ylli Rakipi,gazetar burri i botes,ne eliten e gazetarise madje,mos me qan i zoti me ndertu nje fjali persmari,pale me konstruktu nje mendim.

cuni xhelil gjonit

Mua me.duken bajate keto videot me Shukrit, me Pangot etj. Keto jane materiale per policine, publikut mund ti mjaftonte nje foto dhe lajmi. Goca e mori hakun e saj ( e filmoi dhe denoncoi), bravo per kurajon! Por nga denoncimi te shfaqja e imazheve bruto pa asnje reflektim ka nje hendek te madh mungese pergjegjesie (dhe jo vetem per rastin ne fjale por edhe per te tjere). Mund te kete njerez te tjere te pafajshem ne kete histori (gruaja, djali etj) qe po vuajne veprimet e Shukriut ku mediatizimi bruto i historise se tij e ben barren e turpit te paperballueshme. Mendoj qe gazetat apo redaksite duhet te kene pak me shume dinjitet ne trajtimin e lajmit.

"Goca e mori hakun e saj ( e filmoi dhe denoncoi), bravo per kurajon!" 

Gje qe nuk mund ta thuash per vajzat e tjera. Shukriu ne fund te fundit gjen pa ben. Nuk mund t`ia vesh fajin vetem atij. Ne berjen e seksit duhen dy persona.smiley Nje histori banale qe ne fakt nuk ia vlen me postu.

Dakord qe duhen dy persona, por ky argument zhvlereson te gjitha llojet e abuzimit seksual, perfshire perdhunimin. Vajzave qe u premtohet nje vend pune vertet qe mund te pranojne te kryejne marredhenie seksuale me ata qe ua premtojne, por eshte abuzim i mirefillte qe mund te degradoje edhe ne kercenim, shantazhim,etj. 

Ai ka faj sepse kembeu vendin e punes, pa seks per qef le te beje me ke te doje. Mund ta kishte kembyer me leke ate vend pune sic e kembeu me seks. Ky eshte krimi. C'lidhje ka seksi ketu?

Nuk tha njeri qe ai eshte pa faj. Por tek teksti shkruhet: "këtë praktikë e ka ushtruar edhe me vajza të tjera të cilat i ka vartëse në administratën e tij dhe për këtë ajo i bën thirrje edhe vajzave të tjera që janë pjesë e këtij skandali, të mos bihen pre e personave të tillë." Nese kjo eshte e vertete atehere duhet te pyesesh edhe se clloj morali kane patur vajzat e tjera. Doli kjo dhe e denoncoi. Per kete bravo.

Edhe nje here, se po lexoj ca katunare te tjere brekegrisur ketu, qe, ashtu si ky, kane pare aq pak () me sy sa po thone "mund te na ndodhe dhe neve". Nuk me duhet fare nese ka moral apo jo filanka. Femra qe perdorin pjeshken per perfitime do kete gjithnje dhe eshte zgjedhja e tyre se me ke ben seks, s'ka bere krim.

Problem eshte tek ai qe perdor vendin e punes per perfitime, qofte per seks, qofte per para, dhe katunaret qe e fajesojne per para, por nuk e fajesojne te korruptuarin kur e kemben punen me seks, sepse e paska fajin "maskiliteti" dhe morali i femres, jo korrupsioni, lol Ndaj te perseris qe nuk eshte ceshtje seksi apo morali, eshte ceshtje korrupsioni dhe pike. S'ka pse shkon me tej.

Ndoshta te tjerat s'kane pasur luksin e moralit, ne nje kohe qe ka varferi mbizoteruese, klime te pafavorshme per gjinine femerore per te hyre ne tregun e punes, etj.,etj. 

Eshte qesharake te flitet per moralin e te skllaveruares e te kushtezuares. Eshte nje rreth vicioz por nje i tille ku dallohen qarte viktimat dhe keqberesit. Ti flet per moralin e 20-vjeçareve. ..

Nuk ka lidhje varferia tek morali. Jeni bere boze qe fusni varferine me cdo gje. Femra qe duan t'i bejne gjerat me vagine ka po aq sa meshkuj qe duan t'i bejne me penis. Ekzitojne ne cdo epoke, ne cdo nivel pasurie. Ekzistojne tek komunat e vogla e deri tek kompanite apo televizionet e medha. Eshte pjese e jetes. Rendesi ka te kapen nese perdorin taksat e mia per lojerat me organet e tyre gjenitale.

Ka papunesi e varferi shkabe. Njerez qe sakrifikojne shume per nje vend pune. 

Shume e drejte qe permend taksat e tua, por abuzimi me punetorin, ne çfaredo epoke te kete ndodhur, duhet denuar ligjerisht dhe moralisht. Nuk eshte çeshtje se ç'bejne keqberesit dhe viktimat respektivisht me organet e tyre intime. 

Edhe nje here... seksi do te perdoret si mjet perfitimi edhe kur te kesh me pak papunesi e rroga me te larta. S'do behet per 100 mije leke, do behet per 1 milione. Keshtu ka qene gjithnje, keshtu do te jete per sa kohe qe seksi te kete vleren qe ka, sidomos per ata qe e kane te veshtire te gjejne seks. Nevoja juaj per te futur drame me varferine vend e pa vend eshte bere boze dhe s'ka lidhje fare me realitetin.

Edhe korrupsioni tregon deri diku nivel te ulet morali dhe nuk eshte thjesht simptom i varferise, shiko se cfare ndodh tek FIFA qe kalben ne miliona etj. Edhe njehere: ai tipi shet vendin e punes per seks pikerisht se ia ka gjetur prandaj edhe e ben. Pra ka funksionuar metoda te vashat e tjera. Duhen te tilla femra si kjo qe ti nxjerrin te palarat. Persa kohe qe keta individe mungojne, ate pune do beje Shukriu. Si do e marresh vesh ndryshe ti qe ai abuzon me vendin punes po nuk pati guximtare si pune kesaj goces? Pra morali i vajzave te tjera me ose pa varferi eshte pertoke. Te kujton nje cike ato ankesat e femrave qe shajne mbare e prape meshkujt injorante, kokecepash shqiptare. Po ne fund po ato kokecepa shkojne e martojne. Keshtu ti. 

"Pra morali i vajzave te tjera me ose pa varferi eshte pertoke. Te kujton nje cike ato ankesat e femrave qe shajne mbare e prape meshkujt injorante, kokecepash shqiptare. Po ne fund po ato kokecepa shkojne e martojne."

 

Te flasesh per moralin e vajzave te heshtura me ngjan e nxituar. Te ndaleshe pak dhe te reflektoje mbase do te te vinin ne mendje nje varg pyetjesh dhe mundesirash per kushtet familjare te ketyre vajzave, opinionin shoqeror, friken se mos pushohen nga puna, vemendjen ndaj tyre, etj., etj.

Ne te njejten linje mund te flasesh edhe per moralin e viktimave te perdhunimit qe zgjedhin te mos raportojne rastin e tyre. 

 

Mund te jete nevoje, nuk kundershtoj, por statusi socio-ekonomik eshte fort i lidhur me realitetin. Grate ne Shqiperi dhe pertej e kane per te zakonshme te anashkalojne avancimet seksuale, seksizmin, abuzimin ne ambientin e punes; do te mbesnin pa pune dhe pa kariere perndryshe. Ne SHqiperi doemos qe eshte me i theksuar shfrytezmi dhe abuzimi me gruan meqe perfaqeson nje perqindje te vogel te forces puentore qe e kushtezon rrjedhimisht tek menyra e berjes se punes te alfave si Shukriu. Nuk eshte çeshtje seksi sa eshte force per mendimin tim. 

Shume i drejte shqetesimi per njerezit e aferm te Shukrit, por interesi publik ne kete rast tejkalon ate te privatit. Shqiptaret kane nevoje te informohen per ata qe drejtojne shtetin dhe fatkeqesisht nje video eshte mjeti me bindes qe mund t'u ofrohet, perndryshe lajmi ka rrezik te bie ne nivelin e thashethemit siç eshte dhe tendenca ne SHqiperi. 

Gjithashtu, mendoj qe demaskimi i politikaneve,rrjedhimisht reagimi kunder ketij modeli te ulet te tyre, sherben ne krijimin e nje klime me te mire publike, ku pushteti vihet para pergjegjesise, ku njerezia ushtron presion tek te zgjedhurit e tyre ( dhe jo te skllaverohet dite per dite nga to). 

ju talleni, dhe nuk e kuptoni se c'duhet te bejne njerezia te zene nje vend pune per tu ushqyer dhe fituar pak dinjitet... femrat shiten, e meshkujt prostituohen po njesoj duke u bere zarat e ketyre muterve. 

duhet te mesoni nje profesion. puna pa profesion te çon ne prostitucion. 

Keta te perdhosin per nji cope pune. Dhe ca pune...mirmbajtse galerie. Ajo nena me jetime ne Sarande a ku ish, donte pune pastruse dhe ai mekembsi i Koqos i kerkoi gocen ne kembim dhe kushedi sa te tjere i kenaqen faktit qe kane nje pune pavarsisht ca poshterimi duhet te durojne ne kembim.

I ra goja ktij dangalles qe zihet online per balena. Monika dhe Bill Klinton jane e njejta gje. Shko pyte Moniken se ca vendi pune i ofroi Billi ne kembim. Monika e ka endrru seksin me presidentin mer zar, ju be endrra realitet. Po me shku me ket brekgrismin? Apo me ate 70 vjecarin qe punsonte ne emer te komisarit te jugut? Po ca ke pi mer kaçkavall?

ore, po me ate sekretarin e Koqos, pedofilin e Sarandes, qe ishte mjeshter zhvirgjerimesh, ça u be ?? -se keta jane pocaqi te gjithe mor vlla... pu pupu....

u denu me vjet burg Belul.

 

me shum gjas esht jashte tashi.

Se meqe ra fjala: Edhe Enkeli e shkruajti fet e fet tekstin mbi Shukriun, ose me sakte mbi problemin qe kane burrat shqiptare me "breket".

http://www.gazetatema.net/web/2016/05/13...

Nga vjen valle kjo mungese e madhe e besnikerise ndaj grave te tyre? Nga hamshorlleku qe kane ne ADN apo nga nje rit i vjeter poligamie qe eshte praktikuar dikur ne kohen e osmaneve si myslo te devotshem qe ishin? Eh mor Enkel sa ke per te mesuar...smiley

Pune ka tha Ai,

 

po na duhen profesjoniste

Fiqo, duhet pranu se po ta dinte Ai qe ky vesh breke te bardha, jo te bojatisme, pra aspak moderne, nuk ja jepte bashkine. Po fajin e ka saliu

ore mire breket, po ato kanatjeret me vrima, paskan dale nga moda ne Albanie...smiley

ato i kishim vetem kur benim kros me shkollat o belul smiley

kanatjere me kilota (per vajzat).smiley

Po six packs gjithandej, duhet ta vene trupin e tyre ne dukje ne nje menyre a nje tjeter, ne mos me bluza tre masa me te vogla (mundesisht ne ngjyre te ndezte), atehere me kanatjere me vrima.

 

.smiley

 

kanatjerja eshte nje rrobe e kote. nuk marr vesh pse e kane shpikur, se nuk te hyn ne pune..

Per ventilim, per bronzim, per vanitet. Kushedi. Di vetem qe ben fort ndryshim me nje bluze ne temperatura 27+.

Ku i shikoni ju qe thoni jane te grrisura? 

Duhet te shohesh breket qe ta kuptosh , jo pertej brekeve .

Tek fotoja siper nuk duket gje! 

O ti goc , ti shohesh tjetrit breket duhet te shohesh poshte jo siper.

Lere se qenka tek videoja, se nuk e kisha pare videon. smiley 

Turp qe shfaqen keto video neper tv! 

Ben thiatro njerezia, bejne gallate, u heqin mendjen nga problemet e tjera.

Shyqyr thuaj qe u bo edhe reforma e pushtetit lokal dhe nga rreth 450 komunare ngelen nja 74. Kushedi sa video porno skandale do te kishim pastaj. Por nga ana tjeter, shkurtimi i kryekomunareve jua pakson shansin femnave per te gjetur pune pa punuar se helbete jane edhe te konsumuar dhe nuk shkrepin kollaj. Nuk di nga tia mbaje njeriu i shkrete. Me mire me qene femen apo mashkull? smiley

Qeverrija mire beri qe e shkarkoi, po te pakten nje pale breke duhet t'ia kishte blere. Ne fund te fundit ky ne detyre i grisi. 

Po s'ka detyru gje ky i shkreti, me 300mij vende pune qe te lusin ... po kurioziteti per breket lexhendare thuj. 

Problemi nuk osht se i kishte me brime, po brima qe ne ane te gabume, do i kete vesh mrapsh nga emocioni.

Thuhet se brekt e reja do kene firmat e gjithe qeverise. Ne fun te funit dihet qe vidjo ishte e montume. smiley 

Po kjo ishte qe ishte ne Hamburg ti blente dhe nje kukull te fryme ne St Pauli smiley 

Blessed is the man that endureth temptation. 

Sa po na veshtiresohet jeta! Duhet me e pas menjen edhe tek breket tani se mos jane te cpume, apo te dale boje, apo dhe me njolla ngjyre kafe te celet. Hajt mo se kesaj po ja bojm dermon, por si me ja bo me e zbukuru ate mikun? A i bohen operacione plastike per ta zbukuru?  

Nuk duhet me qesh shume se shume shpejt do vijme ne pushtet , asihere si dihet smiley

Vishni nga dy pale brek, me qene mrena. smiley

Duhet dhe nje balancim videosh. Faleminderit! Prandaj u dhane 1 milion shuplaka qe te kemi te njejtat probleme.

Jo jo  Eshte  qe te mos "fluturojne me presh ne b....."  gjembi..... 

Eshte nje gje e peshtire. por nuk eshte e para dhe nuk do jete e fundit.

Disa derdimene duhet te kujtohen i cik.

 

 

 

Qenke bere dhe ti i barazlarguar.

Thua te kene qene breket e mira ato?

kercime karriere per t'u lakmu ja qr! si t'mos thush 'falemnderit Rilindje!'?
Nga mekanik oficine ne Kryetar Dege Furnizim-Shperndarje. Se dhe titujt i kane impresionus, duhet me e pranu

Xhelili është diplomuar në Fakultetin e Ekonomisë, ka nisur të punojë si mekanik në një ofiçinë në Peshkopi, e për tu bërë më pas Kryetar i Degës Furnizim-Shpërndarje.  - See more at: http://shqiptarja.com/news.php?IDNotizia...

Skandale te tilla nuk kane perkatesi partiake.

Shteti shqiptar dhe shoqeria te reagojne me force ndaj njerezve te tille.

Komentet e tjera jane te teperta.

Tani, kur thua "njerezve te tille" e ke fjalen per kryekomunarin apo per cucen qe e provokoje ne menyre profesionale? Mos te tu vente ndonje si kjo ty, e pastaj hajde flasim bashke.  

Provokacija! Bertet berberi qe e heq veten si qytetar intelektual nga Tirona mer jahu. Edhe ate Klementin do e kene provokuar per te bere transport droge.

Po pse mi gjembo ti me te vertete e beson qe kryekomunari tentoje ta dhunoi sic beri doktor profesor Mziu me vartesen ne bashkine e Kamzes? Po duket qarte edhe nga vidieo se cuca e merte vete ne telefon dhe i kerkonte takim per gjoja nje vend pune; qe i fliste gjithe naze e provokime kur i shkonte ne zyre. Pra ishte e instruktuar mire per te bere nje gje te tille. Ose ndoshta e ka bere me inisiative te vet per tu bere e famshme. Kryekomunari thjesht ra viktime dhe per kete paguan vete, familja e tij dhe partia qe e polli. 

t'i rrosh partise o berber! dele si ty i lakmojne kudo

Ore, ka komentuar gje tiku te kjo tema me te q*ra, apo jo?

miliona klikime me shperthime kolektiv qe tregojne kompleksin dhe hipokrizine e nje shoqerie te ndrydhur.

Te gjithe e dine qe institucionet shqiptare kane qene cit me shukrira qe shfrytezojne postin per favore seksuale, si dhe vajza qe kane joshur per te ec perpara.

Te ndiqej me ta i njejti ndeshkim si me shukriun i binte qe gjysma e burokrateve ne mbare shqiperine te ishin ne burg.

o Al bano, sec ben ca permbledhje kopetente ti ndonjeher,  tamam sikur  sapo ke shpikur rroten, mor burre..

nuk behet fjale per kurrfare kompleksi te shoqerise, eshte reagim mese normal qe do te ndodhte kudo... tallje trapi !   -ashtu sikurse shoqeria amerikane talli trapin me Bill Klinton dikur, deri  edhe filma beri hollivudi per te..   para ndonje viti ne Hollande, i doli nje afere seksuale nje kryetari bashkie,  dhe nuk behet fjale per shfrytezim posti, per pune etj,, jo jo, thjesht afere, nje bisede intime ne nje restorant, kaq.  u tall trapi  masivisht me te neper media dhe  online.. ky eshte reagimi pra.

tashi qe ne institucionet shqiptare ka plot  Shukrira, e dime.. po Shukriun kapen ama.smiley  

per cfare sherben kjo tallje masive e shoqerise me Shukriun ?  -po ja, eventualisht do  ''frikesoje''  ndonje Shukri potencial, neser pasneser...   jo se do behet nami, por prape: 1.., 2.,apo 5  Shukrira me pak,    fitore eshte.

ok nuk them se ka ndonje dallim te madh nga rasti klinton, por aty kersheria publike ishte me e madhe per shkak te postit me te rendesishem. Klintonin nuk e burgosen, ndersa ketu reagimet morale e publike jane aq te forta sa e shkarkuan dhe e futen ne burg brenda dites diteziun, per nje akt banal. 

Ketu po te vjedhesh pasuri te medha publike, qofte dhe ne menyre te ligjshme, nuk te gjykon njeri per keq, perkundrazi te thone shendet, Ne kete prizem ku hipokrizia e moralit eshte e forte e kisha.

Mentalitet pervers qe fatkeqesish do shekuj te ndryshoje.......

Lavdi Zotit qe nuk po i rris kalamajte ne ate vend ku kerkesa e pare eshte "Hap kembet te gjesh pune......"

Mjerisht gjerat kane marre rrokullimen dhe nuk mund te ndryshojne per mire.

 

Ve bast qe kjo cuca ka qene prova e pare e Shukri ziut per t'ja dredh gruas. 

Eshte tejet naiv dhe pa experience; bie si qefulli ne grep me therrime buke, mavro Shukriu.

Duket, qe kur i mburret dhe ksaj goces qe ka patur dhe plot lidhje te tjera, me nje llaf paska len "nam ne fush te druve"

Pa hyre mire ne dhome, fillon te zhvishet, sikur nuk eshte me dashnore po sikur ja masin oren me taksimeter.

Kam nje kshille Shukro: Po re ne burg, eshte mire ti marresh ato breket me brime me vehte per kollajllik

Kjo goca duhet te kete qene nej superseks se me kete lloj zeri si gamor si zor do terhiqte katunar tjeter. Shukriun e ka mor n'qafe goja kur that qe ja ka mshtjell eshte dikujt tjeter me pare. Perndryshe mund te ishte justifikuar fare lehte qe e kan fut ne kurth. Dhe ne kurth e kane fut vertet palloshin. Vend i cmend.

Shukriun e ka mor n'qafe goja kur that qe ja ka mshtjell eshte dikujt tjeter me pare.

Jo pra! berberi e ka thene disa here qe ishte provokacija dhe Shukriu i shkrete eshte futur ne kurth se eshte i paster si qelibar. Cherchez la femme.

Dakort mer gjemb po une nuk kuptoj cer grash jan kto qe i cojne burrat ne motel me brek te grisme. Tma bote mu gruja ket e kisha myt fare smiley

A e di pse t'kom thirr ...?

Kjo osht Qeverija modhe

qi cdo gjo e shkru m'leter

Kjo ta qep i brime ke breket

ne ta cpo me i ven tjeter ...

Seferi Dajes.

 

...Tani, kur thua "njerezve te tille" e ke fjalen per kryekomunarin apo per cucen qe e provokoje ne menyre profesionale? Mos te tu vente ndonje si kjo ty, e pastaj hajde flasim bashke....

 

E kam per kryebashkiakun o kuazimondo!

Kur je me detyre publike dhe je figure publike do te kesh perfitime,por edhe provokime..

Problemi eshte te mos biesh pre e provokimeve,qofte profesioniste qofte amatore

Kjo shaka ishte tek faqja Jeta osht qef ne FB:

 E degjove per skandalin seksual te Shukriut? - e pyeta Gimin.
Si jo, - me tha. Shyqyr qe kam djale e nuk vuajme nga keto probleme, se vallaj keq eshte bere, - shtoi me pas.
Shume mire, - i them. Po ku te punon djali?
- Ne Bashkine e Tiranes, ma ktheu.
Heshta.

Qari i Balilit qe doli kjo puna e Shukriut thuj, u harrua as tre dit.

He mer se dhe ky do ia hudhi, do dali nei gjo tjeter. 

Ate do thosha dhe une. ja sikur ka dale ndonje tjeter Shukri.

Po pse te duket rastesi ty zgjedhja e momentit kur u publikua kjo video, qe kushedi se kur eshte filmuar? Mos flasim pastaj per jehonen qe po i behet. 7 artikuj kishte bere per kete bashkiakun brekegrisur Mero-ja.

Nderkohe Balili eshte zhdukur ne drejtim te paditur smiley

 

A perben video prove zyrtare per tu perdorur nga prokuroria? Nisur nga precedenti Meta- Prifti, ku gjykata e larte vendosi te mos i mare si prova videon skandaloze ku Meta shperdoronte postin shteteror, une them se prokuroria duhet te grumbulloje fakte per te vertetuar se cuca me qellim ka kryer vepra penale per te perdhunuar jo vetem fizikisht por edhe moralisht nje te zgjedhur vendor.  

Kryebashkiaku qenka viktime sipas teje?

Hajde gallate hajde!

Po ACDC1, une keshtu e gjykoj gjithmone sipas informacionit publik qe eshte bere deri me tani. Por duhet te presim derisa prokuroria te mbaroje hetimet dhe te zbardhe edhe tabulatet e telefonatave per te pare se kush i ka telefonuar njeri tjetrit i pari cuca apo kryekomunari. Te provokosh eshte veper kriminale ACDC1.

Ketij i hengerka bitha pambuk. 

Si eshte nga hambaret ky? Reforma nuk eshte bere akoma, dhe gjasat jane qe drejtesine pas kesaj do ti mbetet t'ja ushtroje gruaja. Keta lloj shkerdhatash duhen tredhur. 

 

Duarve te gruase se ketij zoterise I thafshin duart! Turperohet burri per nje gjilpere! smiley

PO ca thu o Keti. Po a mundet ti perballoje tundimit nje mashkull mesoburre te themi 45-50 vjecar perpara nje 20 vjecare bombe dhe te mireinstruktuar per te arritur qellimin: pra ta coje qyqarin e etur deri tek burimi dhe jo vetem qe nuk i dha uje por edhe e diskretitoje. 

You are right. Nuk e pashe problemin nga ajo ane, thjeshte nga ana estetike, gruaja mban pergjegjesi per te mbathurat per corapet e burrit smiley

Ok! Nuk e kuptova se ku e kishe llafin.Sigurisht qe eshte nje pergjegjesi shtese e gruas per tu kujdesur qe buri i saj e ka organin ne kushte te mira higjenike .

Nuk ke pse I meshon me shume vegles se nuk kisha parasysh ate gje. Nejse po te tregoj nje histori. Gruaja e akuzonte gjithmone te shoqin qe ku e tradhetonte sepse gjithmone kanatieret I vishte steprapthi. I njejti avaz gjithmone. Ca te bente burri I shkrete! Nje dite e merr gruan tek ndresat e veta dhe I thote pa hape sirtarin. E hap kjo dhe te gjitha kanatieret e tij te palosura steprapthi. E shikon grua I thote sic mi jep ti une I vesh prandaj me lere reahat. smiley

Po i kish te shpuara nga mbrapa u kuazo, te ishte nga para ja kishim falur...

Ndoshta i ka ashtu me qellim per akses me te lehte.

P.S. e kuptoj qe mbathjet e grisura jane objekt humori dhe ne fakt qesha dhe une. Por le mos ta leme qe te behet objekti kryesor i kesaj ngjarje.

Po si mo nuk rezistoka dot. Me 50-100 euro gjen alamet pjeshkash ne TR qe te shkarkojne si te duash ti per nje nate dhe as nuk ka arsye njeri te te heqe nga puna. Keta qe rrezikojne aq shume per cik () jane idiote te padale. Nje rruge ne TR e ka pas e te pyese ndonjerin ketu per ndonje nr femre se ka sa te duash te te gjitha formave, dhe e ke te sigurt qe s'te nxjerr gjekundi se i inetreson dhe asaj. Po thuaj qe jane brezi i 10re qe duan gjera qyl.

lol, po ajo ishte bio o shkabe, nga fshatrat apo bjeshket e veriut. Keto te tirones jane omgj!

si flet, si me qene princi i wellsit. po ti per 100 euro je gati t'i besh gojore edhe godzilles mer

po he o shkabe thuaja se pordhi jeten tjetri per kete katundaren, tamam 100 euro e kish mbaruar punen.

Si thote italiani: La donna che paghi costa meno...

s'eshte njesoj kur je ti nevojtari dhe kur eshte femra nevojtarja. 

Tamam kushton me pak. Po sic kam thene dhe here te tjera, eshte nje brez qe ndodhet midis dy boteve, nje kembe andej, nje kembe ketej, sic i sheh qarte dhe ne peshk. Ikin ne ne kryeqytete europe por prape mbeten kokrra e katunarit. Bejne para por prape do qahen si fukarej. Bejne vila tre kateshe por prape e rrethojne me gardh me teneqe. Blejne makina te shtrenjta, por prape nuk i cojne ne lavazh por vene grate t'ua fshijne me breket e grisura te burrit, as lecka te hajrit nuk marrin. Sigurisht qe breket i perdorin per fshirje vetem kur grisen deri ne ate pike qe as burri nuk i vesh kur ka per te takuar dashnoren.

s'paske qene ndonje here ne bordell. flet teorira koti.

cta ben peedheria s;ta ben as perendia...

Nje cike karar duan keto pune! smiley

kar'ar dhe vetepermbajtje..

Edhe i fije niko'qirllek them une, apo jo ?

Al bano, dikur ka pas qene nje strofe qe recitonim bulveardit: "P o P, te q...a nonen ne P, se per ty o P na u q. nona ne P" smiley

ka pas qene dhe nje tjeter, pi. o pi. te qofshim fale se nga ty ne kemi dale, 

edhe kur te vdesim pi o pi do therresim.

poezi per pi'ne greke

Kete e ka bo Agim Doçi me duket ...

Syte me balle thuaj ... ka paisje qe detektojne kamerat, po ai qyqari po mblidhte paret per breket. 

Per keto raste vetem shkarkim nga detyra asgje tjeter! 

nga parti mafioze po bohet parti humoristike fare, rilindja smiley

Imagjino sa i madh do te kishte qene skandali sikur te mos kishte qene ky ndonje kryetar bashkie, por minister qeverie qe futet ne nje kabinet me kryeministrin, famljaret e te cilit shfrytezonin te varfer per te qeruar predha me duar, edhe pse merrnin miliona per t'i cmontuar ne fabrika. Ajo eshte mafia, te vrasesh 26 veta, te vdesi deshmitari kryesor, e te mos denohesh.

Si mroe qenka viktime ai qe jep vende pune per seks? Femra qe japin seks per vende pune ka gjithnje. Ai s'eshte vene aty per te bere seks. Qr ikin ne maje te amerikes e ngelin kokrra katunaresh

viktime quhet megjithate. i rene ne gracke. 

Shkabe "qytetari". Ky loqja qe partia jote ka vene te menaxhoje Dibren nuk duhet te ishte fare aty se e ka pas integritetin ZERO qe para se ta gjente Rama dhe ti jepte ofiqin. Dhe ju keni zgjedhur shume si ky palla ne poste drejtuese.

Ti si rilindas duhet te kesh me shume finese ne te shprehur. Neser, pasneser mund te jesh ti ne post dhe te ta zhysi nej bushter si kjo dhe do e kesh hak po re mrena.

lol me cudisni ju qe thoni "do biesh vete" a thua se mashkulli nuk ka absolutisht kontroll ndaj femrave qe provokojne. lol. te ishte ashtu do i kishim bere leket rrush e kumbulla me kohe e me vakt.

ai nuk perdori lek, i ofroi vetem nje vend pune. te ishte se harxhonte leke do te blinte me pare nje pale breke et pastaj do te shikonte te harxhonte per qiejf (fjale qe vjen nga qirja kjo. qi > qejf).

ça dmth bunderr ? çfare dialekti eshte ?

Bicim kurve. Ka dale ne fjalor pas vitit 2000 ne mos gaboj.

 maksimumi ,ky mund te akuzohet per shfrytezim detyre.   nuk ka perdorur dhune.  dhe me e forta eshte se nuk beri gje!   

operacioni breket e grisurasmiley perfundoi me sukses!

ligjeroni shtepite publike more, dhe seksin me  pagese,qe te qetesohet mileti!

vdes populli per pak thashetheme!

kush eshte ajo shqiptare qe shkon te punoje ne keto shtepite publike ?

ne kohe te zogut kishte te tilla dhe kish vetem prostituta te huaja. pastaj a e pe (profili saj ne facebook) çfare pidhi ishte ajo çika apo po flet qesim. ku gjen si keto neper shtepi publike mer shok. 

ato qe punojne edhe tani ne te zeze!   edhe ne kohe te enverit,qe te internonin per kete pune, kishte shega te tilla, jo me tani !    puna eshte qe te mos i denoje ligji.    se shtepia publike eshte varianti klasik,po sot shumica punojne  ne shtepira apo hotele me takime..   te demokratizohet seksi dhe te liberalizohet.

...

po revista apo filma porno me aktore shqiptare keni gje ?

se kete zanatin (me siguri) e konsiderojne si balet ato çikat qe bejne vetem striptize.

ato i di une, meçeftas te gjithe punojne, bile ne dhjesin (i heqin breket me ket rast) minimalja nje here ne dite, por fjalen ta kam te punosh HAPUR, kurven.

ndryshon krejt puna kur TI DEL HAPUR. prinderit e tyre s'kane me ftyre, u iken nderi. 

sa erdhen klyshat e baballarve ne pushtet , pyeta nje toske - çfare thote qeveria e re. -Ato te pd-s kerkonin taksat, keto figli rosi, te kerkojne  edhe taksat edhe dojne me te shker.....!

Epo i them - i shkerthyeri te shkerdhet.

si shkruante Pilo- jam pa moral , e kujt ja shkruante, enverit e feçorit .smiley

Ketu problemi eshte nje dhe i vetem, e eshte i madh sa nje mal: e quhet nevoje per pune....nevoje ekstreme per pune...

....mire o babuc  mire.... po harove ti si tha ai palloshi ; "Pune ka plot por ska profesioniste..... smileysmiley

ai duhet te thonte qe pune ka vetem per profesionistet (fakt i vertete kudo ne bote ky, jo vetem ne shqiperi). se ashtu shprehja s'ka kuptim.

ajo vajza qe kerkon pune duke hap kembet, e ben se nuk ka profesion tjeter. realisht ajo s'di te beje asgje, ndonje prodhim te sajin, qe te mund t'ja shesi nje klienti dhe kjo nga shitje te fitoje leke (jo vetem ajo, por i gjithe sistemi perfiton nga prodhimi qe behet).

dhe si ajo, jane shumica ne shqiperi. prandaj dhe shkojne apo presin te punesohen nga SHTETI. se shteti te puneson kot, pune fiktive dhe te jep nje rroge po fiktive, dmth kot. 

mire qe si kishte akllazi edhe te kuqe .

njeri u perfol shume ne qytet te ne ne kohen e xhaxhit , i kishte rene te fiket ne pune , edhe kanotierja nuk ishte me brima si thote beluli smiley 

por ishte me flamur , ose shqip , flamurin e kishte  bere kanotiere se ishte fukara 

po kryebashkiak edhe brekgris nuk kisha ngju najhere smiley

Shqiptaret them kryesisht mosha e ketej kryebashkiakut, nuk u japin shume rendesi ketyre gjerave brekeve, kanatiereve, corapeve...smiley

Gjithmone stergjyshja ime thoshte qe para se te dalesh nga shtepia nderro te brendshmet se nuk i dihet, ndonje aksident apo semuresh dhe shkon ne spital, se turperohesh. Edhe ajo kohe ka qene kohe fukaralliku, ku per breke duhej te zije radhen se mbaroheshin menjehere. Por ato qe i kishin i qepnin ose i andrronin nenat e shkreta.. smiley

Nje gjo s'osht e qarte, ky thone jepte vene pune per ..., kjo punen e kishte fillu qe ne shkurt, e ky lesht.  

Se durokam dot ket zerin e kesaj. Si slut sounds. Cdo ajo 20 vjec pa arsim kerkon pune qe Nuk kuaifikohet???! dhe ky plera debil. Cope mishi me dy sy. Rob Te degjenerum Te dy. 

Se duro ti po pyet Shukri Rilindasin ca thote , bilbil...bilbil...bil...... e ka zonin .

E dashur, zeri aty qe ndigjon ti ne vidio, eshte i deformuar/transformuar, per tu mos u kuptuar se kush eshte, dhe kjo eshte brenda rregullave per te mbrojtur nje viktim apo deshmitar. Pet plakun her tjeter, qe kontrrollon gjysmen e planetit smiley

Edhe une ashtu po mendoja per zerin, por ja lexova Pjeri dhe e kuptova qe ka te drejte..

Pjer me fal qe te pyes, si e kontrollon gjysmen e planetit me satelite apo nepermjet peshkut? smiley

Sekret e dashur, sekret smiley naten. 

Ahhh keto sekretet do na i marrin shpirtin smiley 

obobo sa te felliqur rilindasit.

kot nuk ja hyne me veze ketyne.

Hajt me se ajo qe qelloi ramen ishte marksiste. Vetem nje lider eshte qelluar me percmim nga turmat ketu smiley. E paharrueshme dita kur berisha dhe basha u perzune me bisht nder shale nga populli. https://www.youtube.com/watch?v=_YJBdle_OJo

Ia qendisi kengen artisti Popull :

Shukriu shokë Shukriu

Mori votat e na @*iu

Ah ç’na bëre kryetar

Të dhamë votat,  na dhe c*ar

Shukri hajde o vlla

Amanet ty po ta la

Për vend pune mos merr lekë

Po kërko te vinë pa brekë

Shukri hajde o vlla

Nuk është turp, nuk është hata

Që të jetë rilindja e fisme

Dil të shohin me brekë te grisme

S’ka faj fare Marko Bello

Kur thotë Rilindja = Bordello

Mirë hajdutë, mirë kriminela

Se të duhen për bedela

Mirë na e bën që na vjen hakut

Dhe bordellon kishim mangut.

 

Agrono, se sa do fikja kompjutrin, nga ky lajmi ketu qe ka nja 1 jave qe renditet ne shtypin shqiptar, mesojme nje gje shum-shume specifike dhe te rendesishme, qe; shqiptaret e memedhimbjes, paskan humbur busullen e llogjikes, se nuk dine te dallojne nje skene shakaje qe behet dhe ndodh kudo, edhe kendej ne perendim, mirpo kendej thjesht qeshin, ndersa ne Shqiperi, nga hipokrizia qe i paska kapluar (si shum syresh edhe ketu ne perendim) bejne si serioz, sikur çfar ka ndodhur, i vene edhe nje epitet; Pervesitet, dhe fillon gjuetia e shtrigave, fillojne e i heqin nga puna pikerisht per nje shaka ne kohen e lire. Perversitet me te madh se, te besh sikur indinjohesh per nje shaka, nuk ka ku te shkoje, dhe kjo eshte humbja e llogjikes qe po ndodh ne Shqiperi. 

Do ishte me interes per drejtuesit e Rilindjes, drejtues qe jane te njohur per perversitetin e tyre, qe para se te ndermarrin nje veprim, nje kontrate, te konsultohen me ne shqiptaret e emigracionit, se mase i frenojme apo iu japim drejtim disa mendimeve/veprimeve e vendimeve te tyre. 

(Nga gjith keta personazhe te ketyre diteve, une nuk njoh asnje, keshtu qe nuk kam interes mbrojtjeje apo sulmi, veç interes qe te mos behemi gazi i botes, siç po na katandisin shqiptaret e memedhimjes)

 jane bere gazi i botes rilindasit o Pjer, se punojne me Bythe e jo me mend sic punon bota

Nga CV e Shukriut:

"AFTESI TEKNIKE NE PERDORIMN E
KOMPJUTERIT DHE TE TJERA
Njohuri shume te mira te Paketes Office, Internet si dhe nje pjese te mire te programeve me te perdorshme te momentit."

Sa kom qesh.

 Hajde mor Shukri  e pe veten kryetar  tani rri si c*ar...

Kan pas thone dikur se " Koka vogel e ha koken e modhe " ja keshtu edhe Shukriut, hongri koke, per i cop peth , ishe mire e bukur ! smiley Nuk dine me majt venin e punes ! 

Gjera qe ndodhin shoke !! I ka kapitalizmi keto.. smiley 

Na mori malli per socializmin kur asgje e tille s'ndodhte. Si dhe kur s'kishte facebook, internet apo media te lire e asgje s'merrej vesh.

Nje psikolog po shpjegonte kete fenomenin e perversitetit te atyre qe jane rritur ne komunizem. Kjo gje vinte nga ndrydhja qe ai sistem u kishte bere deshirave seksuale. 

Te futi ne listen e zeze arb-i

s` ka goj vet arb-i ?  po ti flm qe me the ta kem parasysh .. 

Me vejn keq e ndiej nje lloj trishtimi per ate vajze..ajo nuk eshte vetem viktime e nje personi apo e nje kryetari bashkie,ajo eshte viktime e nje shoqerie te gjithe,e nje vendi te tere..burra gra pleq e plaka,te rinj e adoleshet, nga femijet e shkollave e deri tek presoret me diplome e pa diplome!! Ajo eshte viktime pertej kufinjve..eshte viktime e nje mentaliteti..ajo eshte vete mentaliteti !! 

Dmth ti thu fajin e kane pleqt, plakat e kalamojt, e kapitalizmi del pa lag fare. 

Shoku nga Tirona ngriti nje ceshtje e kerkon shpjegime..e sqarojme shokun nga Tirona se ceshtja qe ai ngre nuk qendron dhe se ai e vlereson ne menyre te gabuar qellimisht !! Shok.. sot jetojme e ngjarja zhvillohet ne nje shoqeri  te lire kapitaliste e jo ne Korene e Veriut,jane gjera qe ndodhin,i ka kapitalizmi keto!! smiley smiley !!

S'do mend ju ka blere kapitallizma per dyzet aspra, dhe e nxirrni pa faj tani. 

Artikulli i Izetit me pelqeu, dhe eshte fatkeqesisht, tamam ashtu siç thote ai. 

Videon ajo goca thoshte qe e kishte nxjerre per qejf! Shiko ca behet per qef! smiley

Shukri emrin ma thon

s'kom lon .... ne kom

vec e du icik te njom

per breket s'gjeta dot gjylpon

me ne fund e pashe videon, dhe tani jam akoma duke pertyp me mendje se cfare kam pare, dhe nuk arrij dot te them ndonje gje se si e perceptoj se cfare ka ndodh. Breket e grisme ishin  per SNL live. 

Pergezime, i vetmi koment inteligjent ne bordello.

Ne fakt ky eshte perversioni dhe imoraliteti me i larte si sublimimi i perversionit dhe korrupsionit, mosperceptimi i çfar ndodh, kaosi i perceptimeve.

Difekti jot, si demokrate me origjine nga Betlemi hebraik, eshte se nuk arrin te kapesh se eshte e pamundur te perceptohet ne bordell, biles ne asnje menyre nuk duhet te arrihet te perceptohet gje, qe eshte sublimimi i bordellos.

Makroparulla e bordellos eshte "Ndalohet perceptimi!", prej ketej prejardhen mikroparulla: "Nuk ka fakte, ka vetem interpretime te fakteve!", "pse gjeja, dhe jo hiçasgjeja?" e kushedi sa te tjera te ngjashme ngambrapa qe i gjen ketu shkruar taze.

Kape edhe treshen e forte ngambrapa te patrioteve te tu:

http://leiterreports.typepad.com/blog/20...

 

qeshem sa deshem , ama per te vjelle te vjen kur e mendon.

obviously keto jane pjelle e shoqerise tone , si ai idioti , edhe ajo injorantja .......aq e re dhe aq rrugace

ik se na e shpifen

Shukri mavriu
Krejt aguridh
Me brek te grisme
Don me *i *idh

I kishin thene
Shokut Shukri
Se kryetari
S’te fal, te *i

Thoshin per trimat
Njehere qemoti
S’i vrau topi
I hengri gopi

Shukri mavriun
S’e zu behari
E hengri gopi
Dhe celulari

i ka vesh mrapsh i shkreti

Din, te pakten ti nuk duhet te besh te tilla gabime, kane ndryshu kohet, tani thuhet pak me ndryshe:

I ka vesh ngambrapa i shkreti!

Dikur ishte fat te vishje nje veshje mbrapsht, po njesoj te jesh me fat ne epoken ngambrapamoderne do te thote: t'ja veshesh ngambrapa.

 

Qershia mbi torte eshte spoti elektoral i Rames me Shukriun; Hajde Shukri hajde vella i thote Rama,... foli Dibraneve cfare duhet te bejne; smiley

 
"Keni dy alternativa, tha Shukriu;

....ta lini qytetin dhe fshatin tuaj të rrënohet edhe 4 vjet të tjera, ose alternativa tjetër zgjedhja e duhur, në kohën e duhur, në vendin e duhur, në drejtimin e duhur".

...dhe sot paas tre vitesh ne drjetimin e duhur Dibranet i kendojne Shukriut;

Shukriu shoke Shukriu 

na mori votat 

dhe na kiu....

Sipas nje sondazhi te fundit,pas brekeve te grisura te mavriut, Rilindja ka thelluar diferencen e pikeve me opoziten.. Nuk merret vesh ky muhabet, kujt ti grisen breket e kush e ha.. smileysmiley 

kujt i grisen breket  e kush e ha...

Andej nga vitet ’50, kur Dibrën dhe dibranët morri i kuq i mbyti në gjak, një diversant nga fisi “Ndreu” zbriti nga Korabi dhe vajti drejt e tek Dega e Puëve të Brendëshme të Peshkopisë. Pa i lëvizur qerpiku, nga roja tek kryetari, i mori me rradhe bam bam bam bam. I nisi të gjithë në emigracion n’atë vendin ku nuk ta hanë hakun, prejnga askush s’është kthyer deri më sot. Pasi e mbaroi këtë punë, u ngjit nga zbriti, në Korab.

Diversanti Ndreu bëri gabim që iku. Dizinfektimin që u bëri morrave të kuq në zyrat lokale të brekëgrisurve që kishin rrëmbyer pushtetin me dhunë dhe e mbanin me gjak, duhej tua kishte bërë të gjithë  morrave të të gjitha zyrave të Shqipërisë. Rraca e morrit mbijetoi. Miu shukriu është prova, dëshmia, ulurima, që Ndreu nuk e bëri mirë punën. E.Y.

në zyrat lokale të brekëgrisurve që kishin rrëmbyer pushtetin me dhunë dhe e mbanin me gjak

fiks sikur shof e ndigjoj nje nga filmat e Kinostudios dedikuar propagandes

si s'ju ha dheu mor, as nje fije s'keni ndryshim nga vitet 1940-1980

 

''barone dhe brekegrisur''.  titull ideal, per librin e  rilindjes !

Rilindja eshte gjithperfshirese, aristrokraci e vegjeli. smiley

Rasti i ish sekretarit te Kokëdhimës ne Sarande qe i kerkonte nënës seks me vajzën e mitur ne shembim te punës , ai i ish drejtoreshës se arsimit ne Lushnjë qe kërkonte mësuesve te reja seks me politikane e zyrtaret  shefa te saje , ne shkëmbim te vendit te punës dhe se fundi ky i Shukriut ne Dibër qe i kërkonte te njëjtën gje një vajze te re, bija e tij ne moshe besoj , ne shkëmbim te një pune,  janë pa dyshim tre fakte te forta qe ne shtrirje gjeografike tregojne se kjo praktike është tashme një fenomen pothuaj zyrtar e kobëtar  i administrates komuniste.Duket qe shqiptaret kane rene preh e mjerim te thelle dhe po e hane turpin me buke e nuk i bon me pershtypje.Gjynof per zotin.

sa qenke lodh per te gjet raste, oo kapo

me siguri qe eshte i papune ne kanada, dhe kerkon postin ne shqiperi (nga demokratet) me postime te tilla.

rasti me i mire ky. se ka mundesi dhe ta kene lene trute, ne rastin me te keq.

smiley Jon bo robt pizevenga perzotin smiley

 

Te gjitha ketyre po ju pergjigjem me nje mesazh qe sapo me erdhi nga qytetari dixhital. sb

“Pershendetje doktor Ajo vajza ka rastis fatkeqe se po ti kishte ndodhur kjo histori me Ramen ai do te ja bente burrin minister,"

 

iFiqo, po e pate per kollaj pyte icik z. Trump mos e ka gjo "te afert" zotin "John Miller."smiley

Pa diskutim, ky Shukriu mund te shkoje tani te punoje bahcevan tek bashkia qe ka pas "drejtuar". Por edhe kjo debilja, qe luante rolin e debiles, duhet marre nga prokuroria e te hetohet se kush e ka programuar. Sepse ne gjithe ato naze-lije qe ajo i bente me debitllekun e saj kryetarit, edhe i kastruar te kish qene Shukriu, nuk do duronte dot. Ketyre lloj rasteve provokative me femra budallaqe te komanduara u duhet dhene fund. Sepse nuk bejne gje tjeter vecse zevendesojne nje te paafte me nje te paafte tjeter. Kemi pra nje lufte klasash te pandershme.

Seks ne shkembim te nje vendi Pune eshte e njejta forme korrupsioni si pare ne shkembim te nje vendi Pune .ajo per te cilen denohet bandilli eshte shfrytezimi I postit zyrtar jo tredhetia bashkeshortore(qe eshte ne vetvete e palejueshme per nje figure e cila duhet te jete shembull per te tjeret).

Djema dhe vajza, lereni Shukriun smiley se ka filluar Festivali Europian i Kenges, EuroVizion smiley

U bene legjende breket e Shukriut dhe njerezit po harrojne fenomenin pale mos flasim per krizen e fukarallekun qe i ka zene te gjithe. Edhe qeveria po gezon lereni popullin te kenaqet me estrade se ne vazhdojme punen tone pa na hyre gjemb ne kembe.

Kushedi sa do jenë rritur shitjet e br@kve këtë javë!

" Ngrije kokën lart, do të më kesh në krah deri në vdekje " - tha Tefta, gruja Shukriut, sot. 

Standing by her man ! 

... dhe ma bo hallall qe breket t'i qepa me muline' te skadume . Mend per tjeter here, do perdor spango ...

Kur s'qelloi knej ky Shukrija, ajo cuca do ia kishte leru pragun bashqise. 

Po me e forta qe familja e Cuces ( nga zeri mua me ngjan me Sidin tek Ace Age), ka kerkuar azil politik ne Norvegji, Danimarke, Finlande ose diku aty rrotull?

Ashtu flitet. Nese eshte e vertet kot e ka, nuk merr azil me ate qe beri.

E merr qe c'ke me te , quhet diskriminim , breke me vrima .

smiley!

 

Per ate e merr Shukriu, shenje dhune .smiley 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).